UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

HELAL ve HARAM !... Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HELAL ve HARAM !...

YazarMesaj
kursad_56
BalaKurt
BalaKurt
kursad_56

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 96
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/03/56
Yaş Yaş : 68
Nerden Nerden : Bursa
İş-Meslek İş-Meslek : Turan'ı Görebilmek...
İsim İsim : Yörük Beyi
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/05/09

HELAL ve HARAM !... Empty
MesajKonu: HELAL ve HARAM !...   HELAL ve HARAM !... Icon_minitimePtsi 1 Haz. 2009 - 20:58

HELAL ve HARAM

Gencin biri Kabe’de hep “Ey doğruların yardımcısı olan Allah’ım, Ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allah’ım sana hamdü sena ederim” diye dua ederdi.
Bu durum birisinin dikkatini çekti . “Neden hep aynı dua’yı ediyorsun, başka dua bilmiyormusun ?” dedi.
O da anlattı.
Yedi sekiz sene önce yine Kabe’de iken içi altın dolu bir torba buldum.
İçinde tam Bin altın vardı. İçimden bir ses “Bu altınlarla şunları şunları yapabilirsin” diyordu.
Hayır” dedim. Kendi kendime “Bu benim değil başkasının malı kullanamam haram olur
Bu sırada birisi,
Torba bulan varmı” diye bağırıyordu.
Çağırdım onu;
Nasıl bir torbaydı ?, içinde ne vardı ?” diye sordum. Torbayı tarif etti ve “İçinde Bin altın vardı” dedi. “Torban burada” diyerek verdim.
Adam torbayı açıp bana Otuz altın verdi.
Pazara gittim. Temiz yüzlü, genç bir esiri överek satıyorlardı. Gencin temizliği dikkatimi çekti.
Bu köle için ne istiyorsunuz ?” dedim. “Otuz altın” dediler. Adamdan aldığım otuz altını verip genci satın aldım.
Genç, Terbiyeli, Edepli, güzel konuşan, çok iyi bir insandı. Onu aldığıma çok memnun olmuştum. Temiz yüzlü kölem bana hayat hikayesini anlattı.
Efendim ben Fas Emirinin oğluyum. Kaderimde köle olmakta varmış”.
Bir ay kadar sonra, bir gün kölemle çarşıya çıkmıştık. Karşıdan gelen üç yabancı gördük. Kölem “Bunlar babamın adamları” dedi.
Beni buldular, senden beni satın almak isteyecekler. Sen iyi bir insansın. Onlara Otuz bin altından aşağıya satma” dedi.
O kişiler yanıma geldi. “Bu esiri bize satarmısın ?” dediler. “Satarım” dedim.
60 altın verelim” dediler olmaz dedim. Artıra artıra otuz bin altın çaresiz kabul ettiler. Bende o otuzbin altınla işyerleri açtım, ticaret yaptım ve daha çok zengin oldum.
Bir gün bana arkadaşlarım “Çok zengin bir ailenin iyi bir kızı var babası vefat etti. Onunla seni evlendirelim” dediler. Bende “olur” dedim. Nikah kıyıldı, Deve yükleri ile çeyiz getirdiler. Çeyiz arasında bir torba dikkatimi çekti. Eşime “Bu nedir ?” dedim. “İçinde 970 altın var. Babam Kabe’de bunları kaybetmiş. Bulan gence 30.unu vermiş kalanınıda bana hediye etti. Çeyizine koyarsın dedi” diye anlattı.
Demek ki bulduğum altınlar benim rızkım imiş. Sahibine vermeseydim bana haram yoldan gelecekti. Şimdi helal yoldan bana geldi.
Bana yardım edip, haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden Yüce Rabbime Hamdü Sena’lar olsun.
Tüm hayatı boyunca her insanın rızkı Yüce Allah tarafından takdir edilmiştir.
Onun haram veya helal olmasını siz kendiniz belirlersiniz !...
http://www.m-akalankoyu.tr.gg

HELAL ve HARAM !...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Helal Kesim Kandırmacası.
» ********dtp Lİ VEKİLLERE ÇAY VERMEDİ******helal olsun...
» Allah Domuz Etini Neden Haram Kılmıştır?
» ''Müslümana haram''dır Çeşmesi.
» Ampul Haram Parayla Aydınlatıyor