UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ

YazarMesaj
Misafir
Misafir

ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Empty
MesajKonu: ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ   ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Icon_minitimeC.tesi 6 Haz. 2009 - 6:50

Alçak PKK'nin Igrenç Bir Hikayesi 33 erin sehit oldugu 12 yil önceki katliamdan sag kurtulan üç asker, yasadiklarini anlatti.
Malatya’dan iki sivil midibüse biniyorlar. Hepsi sivil giysili. Üniforma ve postallari çantalarinda. Hiçbirinde silah yok, kendilerine refakat eden tek bir askeri personel de. Saat 18.00. Bingöl’e 10 kilometre var. Daglik, dar bir yol. Birden silah sesleri yankilaniyor. Ilk viraji geçtiklerinde, 50 PKK’linin karsi yönden gelen Bingöl Tur’a ait bir otobüsü durdurup, çogunlugu terhis olmus ya da dagitima giden sivil erlerden olusan 50 yolcuyu esir aldigini görüyorlar. Soföre bagirirlar; ‘Geri dön!’ Soför orali olmaz. Zaten 4 saatlik yolda 3 mola vermis... Otobüsün kapisini, ‘Orada ben yoktum’ diyen Semdin Sakik, o zamanki adiyla ‘Parmaksiz Zeki’ açiyor.
OSMAN PARTAL ANLATIYOR
Trabzonluyum. Iki midibüsteki toplam 50 askerden biriydim. Van-Özalp’taki birligime gidiyordum. Yol boyunca gereksiz molalar veren soför bir ara lastik patladigini söyleyip durdu. Lastigin patlamadigini, krikoya dokunmadigini gördüm. Aksin altina girdiginde birileriyle konusma yaptigini duydum. Galiba telsizle konusuyordu. Semdin Sakik, simdi Hürriyet’te yayimlanan açiklamalarinda ‘Eylem planlanirken buradan askerlerin gelecegini bilmiyorduk’ diyor. Yalan söylüyor. Çünkü ilk otobüsün en ön koltugunda oturuyordum. Yolumuzu kestiklerinde soförün kapisini bizzat Sakik açti. Toprak rengi üniformasi vardi üzerinde, ayni renk kasketi ters takmisti. Omuzundaki tüfegin namlusu yere bakiyordu. Soföre, diger otobüsün nerede oldugunu sordu. ‘Arkada, geliyor’ cevabini aldi. Iki dakika sonra diger otobüs düstü pusuya. Yani bizi bekliyorlardi.
DOGULU-BATILI DIYE AYIRDILAR
Geceyarisina kadar teröristlerle yürüdük. Mola verildiginde niçin kaçirdiklarini, amaçlarini sorduk. ‘TC ateskes ilan edince, iki gün içinde sizi serbest birakacagiz’ dediler. Saat 01.00 sulariydi. Sakik’in talimatiyla tek sira olduk. Semdin Sakik nereli oldugumuzu sorup, Dogulu-Batili diye bizi iki gruba ayirdi. Sakik, dogulu olmayan benim de içinde oldugum 34 kisinin egitim kampina götürülmesini söyledi. Dagda kosar adim yürümeye basladik. Bize eslik eden teröristler sürekli degisiyordu. Toplam 300 kisiydiler. Bir köye gittik. Kapisini çaldiklari evlerden baska teröristler çikip gruba katildi. Kimi terörist evlere gidip istirahat etti. Bir ahira soktular bizi öldürmek için. Sonra vazgeçtiler. Tekrar yürümeye basladik. Sabahi göremeyecegimi düsünüyordum. Yildizlara son kez bakip annemi, babami, köyümü düsündüm. Bir irmaktan geçerken su içtik. Dag yoluna çiktik. Davranislari sertlesti. Durdurdular. Saat 03.00 siralariydi. Yolun kenarina dizilmemizi istediler. Kolkola girip siklasmamizi istediler. Yanimdaki arkadasima ‘Devrem bizi vuracaklar’ dedim.
DEVREMI ÖLÜ GÖRÜNCE BAYILDIM
Tir tir titriyordum. Kalasnikof, Bixi ve Kanvaslarin emniyetlerini açtilar. Sonumuzun geldigini anladim, kelimeyi sahadet getirip kendimi yere attim. Taramaya basladilar. Dizime bir mermi isabet etti. Vurulanlar üzerime düsüyordu. Kafami koruyordum. Hepimizin öldügünden emin olmak için yüzlerce mermi yagdirdilar. Gittiklerini, seslerin uzaklasmasindan anladim. Alti yedi arkadasim sagdi henüz. Digerleri paramparçaydi. Can çekisenler, hirildayanlar, aglayanlar, inleyenler... Su istiyorlardi. ‘Anne, anne’ diye bagiriyorlardi. Öldügümü zannediyordum. Kendimi çimdikledim, ölmemisim. Devremi beyni parçalanmis görünce bayilmisim.
Bizi yan yana dizip 1570 mermi siktilar
Ayilinca sehit arkadaslarimi sirt üstü çevirdim. Dokundugum her uzuv elimde kaliyordu. Beyin, ayak... Yardim aramak için yukari dogru kosmaya çalistim. Kan kaybediyordum. Asfalta çiktim, bir kamyonla yakindaki Elmali Karakolu’na gittim. Olanlari anlattigimda dinleyen jandarmalar aglamaya basladi. Helikopter, tanklar geldi. Sehitleri aldik. Olay yerinde 1570 mermi kovani bulundu. Yani silahsiz erlerin herbiri için 50 mermi kullanmislardi...
Soför biliyordu
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ   ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Icon_minitimeC.tesi 6 Haz. 2009 - 6:51

ERKAN OMAY ANLATIYOR
Adanali hemserim Mehmet Tura’yla Manisa-Kirkagaç’ta acemi egitimimi tamamladim. 24 Mayis sabahi, jandarma komando olarak Siirt’teki birligimize gitmek üzere Malatya’dan iki sivil midibüse bindirildik. 50 askerin hiçbirinde silah yoktu. Bizi koruyan refakatçi da. Bingöl’e 10 kilometre kaldigini belirten tabelayi geçtik, ilk dönemeçte silah sesleri duyduk. Saat 18.00’di. Karsi yönden gelen Bingöl Tur otobüsünü tarayan 50 kadar PKK’li, çogunlugu bizim gibi asker olan yolculari indirmisti. Soföre geri dönmesi için bagirdim. Duymazdan geldi. Zaten tuhaf sekilde, 4 saatte 3 mola vermisti. Bizi indiren PKK’lilar ‘Geleceginizi biliyor, sizi bekliyorduk’ dedi. O sirada feryat figan, yasli bir adam çikti karanliklardan. ‘Ogluma ne yaptiniz’ diyordu. Adini söyleyince oglunun otobüslerde olmadigi anlasildi. Çok yasli oldugu için babaya dokunmadilar. Geldigi gibi gitti. O baba sayesinde kurtulduk. Hepimizin öldügü saniliyordu. Askere gidip sag kalanlar oldugunu söylemeseydi teröristler hepimizi öldürecekti.
YANLISLIKLA 9 SEHIT DAHA
Sürekli yürüyorduk. Ertesi gün 12.00’de silah seslerinden askerlerin yaklastigini anladim. Asil harekat 16.00’da basladi. Sikorsky ve F-16’lar uçuyordu tepemizde. PKK’lilar kazma kürek çikarip siper kazdi, kayaliklara saklandi.
Bizi hedef olarak ortada biraktilar. Askerimiz, yanlislikla içimizdeki 9 eri sehit etti bu yüzden. Müthis bir yagmur vardi. Bizi kalkan olarak kullanan Semdin Sakik bir ara yanimiza geldi, sag kaldigimizi görünce sasirdi. Teröristler geri çekiliyordu. 13 kisi kalmistik. Kursuna dizilenlerin arasindan kurtulan Osman Partal da aramizdaydi. Ellerimizi çözmeyi basardik. Kaçmaya basladik. Karsilastigimiz birkaç teröriste ‘Bizi serbest biraktilar’ dedik. Inandilar. Birbirimizden ayrilmis, askerlerin bulundugu yöne kosuyorduk. Buldugum bir dala beyaz mendil bagladim, bir yandan bagiriyordum. Tükendigim anda korucular ve askerlerden olusan timle karsilastim. Mavi berelileri görünce aglamaya basladim. Komutan ‘PKK’li var mi içinizde?’ diye sordu. Sonra sarilip hepimizi tek tek öptü. Bingöl Cezaevi’ndeki bir kogusa götürdüler bizi. Elbiselerimizi degistirdik. Evlerimize telefon edebilecegimizi söylediler. Kafam durmustu yasadiklarimdan sonra. Evin telefon numarasi bir türlü aklima gelmedigi için arayamadim.
ERKAN UMAY ANLATIYOR
10 kisilik yakin korumalari arasindaki, ‘hemsire’ diye hitap ettikleri kadin bizimle alay etti. Sakik, ‘Sorunumuz rütbelilerle, size bir sey yapmayacagiz’ dedi. Her birimize nereli oldugumuzu sordu. Aramizda Denizli ve Konya’dan olanlar çogunluktaydi. Hemserilerden olusan timler daha basarili olur, tehlikelidir diye bir kenara ayirdilar. Sehit olan 33 arkadasimizin çogunun bu iki ilden olmasinin nedeni bu. Bu arada bir er ‘Ben Kürt’üm’ deyince PKK’li ‘Kürt-Türk fark etmez. Asker askerdir. Biz askere düsmaniz’ dedi. Tek sira olmamizi istediler. En basta ben vardim. Mehmet Tura 6’nciydi. Yan yana olalim diye gittim, 7’nci oldum. ‘Bastan 6 kisi gelsin’ dediler. Diger siralardan aldiklari 6’sar kisiyle bir grup olusturdular. ‘Kolkola girin’ deyip götürdüler. Arkadaslarimiz kolkola ölüme gittiler.
SILAHLAR 10 DAKIKA HIÇ SUSMADI
Derken yer gök Kalasnikof cayirtisina boguldu. Kalasnikoflar 10 dakika boyunca hiç susmadi. Mehmet’in bana son bakisini unutamiyorum. Sirada yer degistirmesem, onun önünde dursam beni götüreceklerdi, Mehmet ölmeyecekti. Adana’da ticaret lisesinde sevdigi bir kiz vardi. Terhis olur olmaz evleneceklerdi.
Askerin üniformasini çikartip kendisi giydi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ   ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Icon_minitimeC.tesi 6 Haz. 2009 - 6:52

ERKAN OMAY ANLATIYOR
Sayilari 150’yi bulan PKK’lilarin silah tehditi altinda yürümeye basladik. Bir köyün alt tarafinda durduk. 15 yasindaki terörist ‘200 metreden sigarayi bile vururum’ diyerek böbürleniyordu. Içimizde komando olup olmadigini sordu. Tisörtümde ‘Kirkagaç-Komando’ yaziyordu. Beyaz gömlegimi çikarmami istediler.Devrem Konyali Adnan Gebes’in verdigi parkayi giyip, bunu sakladim. Bu sirada teröristler el koyduklari çantalarimizda bulunan üniforma ve postallarimizi giydi. Türk askeri kiligina büründüler. Ellerimizi sicimle bagladilar. Mehmet Tura’yla kaçmaya karar vermistik. Tuvalet bahanesiyle elimi çözdürdüm. O sirada korkunç suratli bir terörist gelip Kalasnikofu agzima soktu. ‘Bir daha kaçmayi aklindan geçirirsen beynini dagitirim’ dedi. Sabahin 02’sine kadar yürüdük. Elebasi Semdin Sakik, Türk askeri üniformasi giymis, elindeki telsizle emir yagdiriyordu.
Üstün basarili issiz
Erkan Omay, Diyarbakir Askeri Hastanesi’nde bir hafta psikolojik tedavi gördü. Hava degisiminden sonra havanci jandarma komando olarak Eruh’taki birligine katildi. Sevkiyatin yine korumasiz otobüslerle yapildigini görünce tepki gösterdi, birligine uçakla gönderildi. Katildigi operasyonlarda çok sayida üstün basari belgesi aldi. Su anda issiz olan Omay, ‘En ufak bir sey olsun, askere gönüllü giderim’ diyor
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 136
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 14/12/57
Yaş Yaş : 66
Nerden Nerden : AYDIN
İş-Meslek İş-Meslek : Köşe Yazarı
İsim İsim : ESEN
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/05/09

MesajKonu: Geri: ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ   ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Icon_minitimeC.tesi 6 Haz. 2009 - 22:24

Şemdin Sakık şimdi nerede dersiniz?
Cezaevinde,aynen İmralı Domuzu gibi besleniyor.
Korumasız sevkiyat yaptıran,bu emri verenler nerede?
Bir kısmı emekli,bir kısmı hala görevde...
Ya araç şoförleri sizce ne alemde dersiniz?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ   ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ Icon_minitimePaz 7 Haz. 2009 - 8:40

ESEN demiş ki:
Şemdin Sakık şimdi nerede dersiniz?
Cezaevinde,aynen İmralı Domuzu gibi besleniyor.
Korumasız sevkiyat yaptıran,bu emri verenler nerede?
Bir kısmı emekli,bir kısmı hala görevde...
Ya araç şoförleri sizce ne alemde dersiniz?

BU HÜKÜMET BÖYLE İŞTE ABİ NE YAZIKKİ

BUNLARI KRALLAR GİBİ YAŞATIR

GARİBANIDA EZER

GÜÇLÜNÜN GÜÇSÜZÜ EZDİĞİ YÖNETİM BİÇMİ VEYA SİYASİ ÖĞRETİ NEDİR HERKES BİLİR

İNŞALLAH BİRGÜN BUNLAR GİDECEK VE ÜLKÜCÜ HAREKET BAŞA GELİP BUNLARIN HESABINI SORACAK

ALÇAK PKK'NIN İLGİNÇ BİR HİKAYESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İLGİNÇ RESİMLER :))
» İLGİNÇ KOMPLO TEORİLERİ
» MHP'den ilginç Kandil iddiası
» KIBRIS BARIŞ HAREKATI İLE İLGİLİ BİR OLAY.........İLGİNÇ.‏
» ÜÇ KAN HİKAYESİ...