UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...

+20
Aybüke
AldırmaReis
DeliMavi69
BOZKURT_25
ülkü
polathan
KÜRŞAD TÜRK
KADİR
Gulyuzlusevdigim
ÜLKÜGÜLÜ
İL_Bilge_Sultan
KÜRŞAT TÜRK
Fatih
Takva-Vera
ÜLKÜSERAP02
iSTiKLâL
SERAP
hido.54
KIZIL ELMA
SANCAK
24 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
YazarMesaj
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 632
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/11/88
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : ERGeNeKoN
İş-Meslek İş-Meslek : DaVa MiLiTaNI
İsim İsim : cCc_KIZIL_ELMA_cCc
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/11/09

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeÇarş. 13 Ocak 2010 - 20:38

Ya Rab! Bizlere iki cihan saadeti ver. Her iki cihanda bizi gaye-i hayalimize ulaştır.

Ya Rab! Kusurumuzu affet, bizi kendine kul kabul et, emanetini kabz etme zamanına kadar bizi emanette emin kıl.

Ya Rab! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennetle serfiraz olmayı ve cehennemden kurtuluşu diliyoruz.

Ya Rab! Nefsimizin kötülüklerinden Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Bizi salih amellere ve güzel ahlâka ilet. Zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülüklerden de ancak Sen alıkoyarsın.

Ya Rab! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten, icabet edilmeyen duadan Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Nimetin zevalinden, afiyetin değişmesinden, azabın ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Sıkıntıdan, üzüntüden, tasadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borcun altında iki büklüm olup ezilmekten ve insanların galebe ve tasallutundan Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Hatalarımızı kar ve dolu suyu ile yıka, kalbimizi günahlardan, beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle. Ve bizimle günahlarımızın arasını, doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır.

Ya Rab! Bizlere kendimizi bulmayı ilham et.

Ya Rab! Bizleri sev, gören gözümüz, işiten kulağımız, tutan elimiz, yürüyen ayağımız ve konuşan dilimiz eyle.

Ya Rab! Huyların, amellerin, arzuların ve hastalıkların kötülüklerinden Sana sığınıyoruz.

Ya Rab! Bizlere iki cihan saadeti ver. Her iki cihanda bizi gaye–i hayalimize ulaştır.

Ya Rab! Bizlere hayırlı ölüm nasip et. Kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınıyoruz.

Allahım! Senden, her an yalvaran diller, korkudan ürperen gönüller istiyoruz. Tevbelerimizi kabul et. Bizi günahlardan arındır, dua ve isteklerimize cevaplar lutfeyle! Delil ve burhanlarımızı hedefine yönlendir, kalplerimizin ufkunu aç, dilimizi doğruluğa bağla ve gönül kirlerimizi temizle!

Allahım! Senden her işimizde sebat, Kur’an yolunda kararlılık ve nimetlerine karşı da duyarlılık hissi bekliyoruz. Kapına yönelenleri boş çevirme! İtaatte bulunanlara bol bol karşılık ver, Sana baş kaldıranlara da doğru yolu göster.

Allahım! Muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır, sıkıntıda bulunanları lütfunla şâd eyle, hasta ruhlara hususi muamelede bulun, küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster; göster de kalmasın hiçbir yanda karanlık bir nokta!..

Allahım! Sevgini, Seni sevenin sevgisini ve Sana yaklaştıran sevgiyi bize nasip et. (Amin)
http://www.turkiyem.org
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeSalı 26 Ocak 2010 - 23:11

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Biz her seferinde SENi unutsakta,biliyoruz ve hissediyoruz ki SEN hiçbir zaman bizi unutmadın!

Bazen oluyor ki geç hatırlıyoruz SENi...
Kafamızı duvarlara vurunca, herşey geç kalmaya yakınken,
yanımızdaki herkesin,hatta kendinin bile kendine yetersiz kaldığı zaman
sadece
SENSİN
aslında bana yâr olan dediğim zaman.
Allah'ım AMENTÜ esaslarıyla açıyorum yüreğimi...
SANA ve RASÛLÜNE!..

Beni bana bırakmamanın büyüklüğünü yaşayarak...
Allah'ım hani sen diyorsun ya:
BİR KULUM BANA DUA ETMEZSE, BANA CEFA ETMİŞ OLUR.
AMA EĞER DUA EDER DE, BEN ONUN DUASINI KABUL ETMEZ İSEM
BEN ONA CEFA ETMİŞ OLURUM.
Kİ BEN KULUMA HİÇ CEFA ETMEM!..

Hep bunun arkasına sığınarak açıyorum ellerimi ve yüreğimi sana doğru.
Buradaki merhametin kollarına atarak kendimi seccadeye,
kapanıyorum her seferinde...

Senin verdiklerini sonuna kadar hakkıyla yaşamak istiyorum!..
SENi sevmek nedir?...
SEN de yok olmak nedir?..
Öğret ve yaşat...

Verdiğin musibetlere karşı dik durabilmeyi, acizliğimi yaşayarak nasip et Allah'ım...
SENden başkasını gönlümden al.
SENi incitecek her davranıştan beni uzak tut!
Beni KUR'AN'A MAHKUM,KUR'AN'I bana HÂKİM kıl RABBİM!...

AMİN...
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeCuma 5 Şub. 2010 - 9:27

Allahım, bizi saadet, selâmet, Kur'ân ve imân ehlinden eyle.
Âmin.
Allahım, Efendimiz Muhammed'e, onun âl ve ashâbına, indiği günden itibâren tâ kıyâmete kadar, onu okuyan her okuyucunun her kelimesini okuması esnâsında Allah'ın izniyle hava dalgalarının aynasına yansıyan bütün Kur'ân kelimelerinin bütün
harfleri adedi.....
.nce salât ve selâm eyle.
Bize, anne ve babamıza, erkek ve kadın bütün müminlere bu salavâtlar adedince merhamet et.
Bunu rahmetinle yap, ey merhametlilerin en merhametlisi!
Duâmızı kabul buyur. Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
Âmin
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeÇarş. 10 Şub. 2010 - 10:22

Günün Duası

Âlemlerin Rabbi Allah'a nihayetsiz hamd ü sena Kainatın İftihar Tablosu Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa'ya aile halkına ve "hangisinin atmosfer ve kudsi cazibesine girseniz bana ulaşırsınız" işaretinde bulunduğu güzide arkadaşlarına salât ü selam ediyor gözlerimiz zuhur edecek teveccüh tayfları ufkunda dudaklarımızı Zat'ını ta'zimle süsleyip sinelerimizin âhlarını mırıldanarak bir kere daha ellerimizi açıyoruz:

Ey her şeyin perçemini elinde tutan ve bütün kapıların anahtarları sadece Kendi nezdinde bulunan Yüceler Yücesi Rab! Senden bizi masivanın bütün kayıtlarından azat etmeni ve en hayırlı kapıları biz muhtaç kullarına açmanı diliyoruz. Bu pürkusur bendelerini sadece Sana hem de en mükemmel bir şekilde kullukta bulunmakla serfiraz kıl.. Rahmet ve inayet tecellilerinle ihtiyaçlarımızı gidererek Sen'den başka her şeyden ümidimizi kes (kes ki aradıklarımızı sadece Senin kapında arayalım).. içimizde şeytanın ve her zaman kötülüğü emredip duran nefislerimizin taleplerine karşı bir ürperti uyar.. bizi hükmünden ve icraat-ı sübhaniyenden hoşnut sağanak sağanak yağdırdığın lütuflarının şükrüyle gerilmiş Zat'ını ve isimlerini yadetmekten engin bir haz duyan ve Sana kavuşmaya karşı her zaman iştiyakla dopdolu olan kullarından eyle!

Rabbimiz! Engin rahmetine iltica ediyor ve bizi başka değil sadece ulu dergahının önünde yana yakıla içini döken yüzünü yalnızca Sana dönen Senin emir buyurduğun yolda yürüyen ve bütün bunlarla sadece ve sadece Senin hoşnutluğunu murad eden kulların haline getirmeni istirham ediyoruz!

Peygamber Efendimiz'e aile efradına ve seçkin arkadaşlarına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz Rabbimiz...
nurgül
BalaKurt
BalaKurt
nurgül

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 56
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/60
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : İstanbul
İş-Meslek İş-Meslek : Ev Hanımı
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/04/10

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 12 Nis. 2010 - 16:40

Kalp Katılığından,

Gafletten, Başkalarına Yük Olmaktan,

Aşağılıktan, Aşağılanmaktan,

Miskinlikten, Cehaletten ve Faydasız Bilgiden,

Ürpermeyen Gönülden, Doyma Bilmeyen Nefisten,

Kabul Edilmeyen Duadan, Nimetlerinin Zeval Bulmasından,

Lütuflarının Değişip Başkalaşmasından,

Ansızın Bastıran Azabından, Gelip Çatan Gazabından

SANA SIĞINIYORUM

Sen’den Her Zaman, Yalvaran Diller, Haşyetle Ürperen Gönüller İstiyoruz.

Tövbelerimizi Kabul Buyur,

Bizi Günahlardan Arındır,

Dua ve İsteklerimize Cevaplar Lütfeyle !!

Delil Ve Bürhanlarımızı Hedefine Yönlendir,

Kalplerimizin Ufkunu Aç,

Dilimizi Doğruluğa Bağla ve Gönül Kirlerimizi Temizle!

Allah’ım, Senden Her İşimizde Sebat, Kur’an Yolunda Kararlılık

ve Nimetlerine Karşı Da Duyarlılık Hissi Bekliyoruz.

Kapına Yönelenleri Boş Çevirme,

İtaatte Bulunanlara Bol Bol Karşılık Ver,

Sana Baş Kaldıranlara da Doğru Yolu Göster;

Muzdariplerin Dualarını İcabetle Taçlandır,

Sıkıntıda Bulunanları Lütfunla Şad Eyle,

Hasta Ruhlara Hususi Muamelede Bulun,

Küfür ve İlhad İçinde Bocalayanlara da Nurunu Göster;

Göster de Kalmasın Hiçbir Yanda Muzlim Nokta....!!

Ya Rab!

Önümüzde Şu Upuzun Hayat Yolculuğunda,

Bizi Kendi İdrak ve İhsaslarımızın Darlığıyla Baş başa Bırakma;

Akıllarımızı İnhiraf Ve Sürçmelerden,

Nefislerimizi Cismaniliğin Baskılarından,

Gönüllerimizi de Heva ve Heveslerin Öldürücü Oklarından Sıyanet Eyle
http://siirindunyasi.blogspot.com
nurgül
BalaKurt
BalaKurt
nurgül

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeSalı 13 Nis. 2010 - 17:20

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Babb35a6ffc3dcdda84dbb5xv6
Bir inşirah ayeti kadar sana yönelmeye geldim…
İnşirâh…İnşirâh…İnşirâh…Hâra düştüm,dilime kan değdi yüreğime od.Dâra düştüm Ey Rab bana bir inşirah…Ah-u efgânımı bir dinleyiver, bu gece çok karanlık…katran karası olmuş göğsümü bir açıver…Daraldım…Bir bakıver..

“Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?”(inşirah/1)
Genişlettin ey yar! Dünyadan bunaldığım her vakit,yağmur yağmur yüreğime,damla damla gözlerime düştün.Semalarda yerim yok bilirim,arşlardan ta ki gönlüme düştün.Yaralar bedenimde yol çizerken adeta,tuz değil ,sen gönlüme tılsım sürdün.Dünya zemininde ayaklarım kayarken bir bilinmezliğe, tut n’olursun bırakma bilmediğim alemlere…Gece ve ben iki biçâre yine kapındayım.Soluklanmak istiyorum Ya Rab! Gece yeminli konuşmuyor benimle.Gece küskün bana, yalnız bıraktım onu gelirim diye.Gitmedim ona Ya Rab! Geceler bensiz geçti,seccadeler eşsiz,yıldızlar yoldaşsız kaydı.Geceye söz verdim gelirim diye,gitmedim.İhanetim var ona..Gece yeminli..Ben sana bugün yalnız geldim.Terkedilmiş sevdaların mekanından geliyorum.Yıllanmış sevgilerin koynundan.Ayrılıklardan geliyorum.Yalnızlıktan…Gönlümün tenhasından geliyorum.Gecenin günahlarımı örtmeyen mahremiyetinden geliyorum.Dünyanın arkamdan yırttığı gömleğimle.Kimsenin duymadığı ama kulağımı çınlatan aff sesleriyle geliyorum.Ademin utangaç bakışlarıyla,Nuh’un terk-i diyarıyla bir yunus affı edasıyla geliyorum.Daraldım Ya Rab! ‘kabul’ ümidinin ferahlığıyla geliyorum.Yüreğim üşüyor artık,mahşeri bir yalnızlıkla geliyorum.Aç Ya Rab n’olursun aç göğsümü tekrar bir köz değdir.İçimin vahalarından kurtar beni.İnşirah inşirah inşirah…ayet ayet genişlet beni.

“Yükünü senden alıp atmadık mı? O senin belini büken yükü .”(inşirah/2)
Attın ey yar! Ben bilemedim yükümün azaldığını ama sen hafiflettin beni.Dünyanın omuzlarıma yüklediği bu ağırlık, yüzümü yere düşürmeye başlamışken,bu yükü benden alarak belimi sen doğrulttun.Rükuya eğilen bir beden senin karşında yüce makama erdi.Secdeye değen baş,merhametinle sana erdi.Oysa ben bilemedim.Kirlenmiş yüreğimle,sözlerimi dünyaya aşina ettim kapıldım bu misafirhanenin işvesine.Şimdi temaşa bile edemiyorum masivayı.Aydınlanmıyor gözlerim,yeşermiyor kırık düşlerim.Yoksa Ey Rab ben,sen olan benliğimi çoktan mı tükettim…Züleyha kadar günahkarım,Yusuf kadar masum olmak isterdim oysa ama ben düştüğüm zindanda ezilecek kadar günah topladım.yüküm ağır…Tüm zerrelerim affına sığındı…Mecalsizim,hissizim,bir o kadar da cahilim…Al yükümü Ya Rab n’olursun al belimi büken bu yükü tekrar hafiflet beni.Doğrult ki beni,yüzüm sana dönebileyim.Elimi sana açabileyim.İnşirah inşirah inşirah…ayet ayet doğrult beni.

“Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?”(inşirah/4)
Yücelttin ey yar! En şerefli varlık olarak açtım dünyaya gözlerimi.Mahlukata halife eyledin.İns-an makamında ruhuma can verdin..verdin de ben kıymetimi bilemedim.Aklımı sürgün ettim mantığın hiç uğramadığı yalancı uğraşlara.Her mevsim yağmur yağarken ruhuma,nadasa bıraktım kurak gönlümü.Her insan ektiği biçer değil mi Ya Rab! Günah ektiğim bahçelerde kara güller büyüdü,kokusuz renksiz.Işığım bir mumun aydınlandığı kadar,verdiğim bir aldığım kadar fakat ben olamadım bir senin bana biçtiğin değer kadar.biraz mağrur,biraz bizâr,biraz da kendimi şekva ile geldim.Değersizliğimi bilerek,mecruh bir hal ile geldim işte…Sen şanımı yüceltirken,ben bir o kadar acziyetimle,nasır tutmuş ayaklarımla,kör olmuş gözlerimle,karalanmış hanemle geldim.Kalbimi avcuma sıkıştırarak,rengini kimse görmesin diye saklayarak getirdim.Amansızım,dermansızım,fermansızım.N’olurs un Ya Rab yeniden yücelt beni gönül gözümden geçir beni.Gözyaşına gark eyle beni eyle ki insan bileyim kendimi.İnşirah inşirah inrişah ayet ayet yücelt beni.
“Yalnız Rabbine yönel.”

Hayatın koylarından çıkıp senin limanına yöneldim Yar Rab!Sen ki sana gelmeyene dahi lütfederken,bilirim geri çevirmezsin beni kapından.Nihayetsiz acziyetimle,dünyevi arzuların kıvrımlarından,yokuşlu yollarından,ben kendimden geçerek sana geldim bu gece.’kün’ diyerek eyleyiverirsin diye bir ferman,ben ahvalimi dökerek sana geldim Ya Rab!.Benim sana anlatmaya halimi kelama ne hacet,sen beni bilirsin benim halim zaten aşikâr.Kurtar n’olursun bitsin artık bu esaret! Nefsanîyetin haysiyetini huzurda kırmaya geldim.Bakıp görmeyen gözlerimi sende açmaya,atıp yanmayan kalbimi sende yakmaya,her boşluğa sayan ama her daim seni anmayan dilimi konuşturmaya,sana muhtaçlığın şerefini başıma taç etmeye geldim.Sevdası her şeyden âlâ n’olursun aç yüreğimi ben senden bir inşirah istemeye geldim…İnşirah inşirah inşirah ayet ayet ferahlamaya geldim.N’ola ahh n’ola Ya Rab , ben sende kalmaya geldim.Bir inşirah ayeti kadar sana yönelmeye geldim…
kubra_68
YavruKurt
YavruKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 6
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 18/05/85
Nerden Nerden : aksaray
İş-Meslek İş-Meslek : öğrenci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/04/10

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeSalı 13 Nis. 2010 - 17:56

ya rabbi burada duaya devam eden kardşlerimin dualarını kabul eyle. bizleri sıratı müstegıimden ayırma, kalplerimizi dinin üzere sabit kıl. ey halleri halden hale çeviren Allahım bizim halimizi en güzel hale çevir.RAbbim yar ve yardımcımız ol. (amin)
nurgül
BalaKurt
BalaKurt
nurgül

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeSalı 13 Nis. 2010 - 18:52

Amin...Amin...Amin...
nurgül
BalaKurt
BalaKurt
nurgül

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeÇarş. 14 Nis. 2010 - 19:31

[size=18]Seni tanıma mutluluğunu, Seni dost edinme mesutluğunu yaşayamayanlara,
Onların elleri açılmak istemiyor mu Sana? Onların kalpleri özlem duymuyor mu Sana?

Onların dilleri Sen'in adını zikretmek istemez mi?

Onların bütün uzuvları Seni ister biliyorum ama nedir onlara bu hasreti çektiren, nedir Sana kavuşmalarını engelleyen?

Nedir onları Sen'den alıkoyan?

Ey güzeller güzeli Rabb'im,
Ey Allâh'ım!
Ey duaları geri çevirmeyen Rahman!
Sana bütün gücümle, bütün kalbimle ve kalbimin tercümanı olan gözyaşlarımla yalvarıyorum.
Seni tanımayan biçarelere de göster kendini. Tattır onlara sevgini.
Bilsinler ne büyük bir aşk olduğunu.
Bilsinler Senin alemlere Rahmet olan Rasülünü.
Bilsinler Senin affediciliğini. Onlar da gelsin Senin mağfiret kapına.
Onlar da istesin Seni bizim istedigimiz gibi.
Rabb'im hayatında hiç Sana ibadet etmemiş, içinde hiç Allâh aşkı olmayan,
imana susamış ama susuzluğunun kaynağını bilmeyen bu insanlara hidayet nasip et ne olur!

Ne olur Allâh'ım;..

Senin içime koyduğun sevgiyle sevdim ben onları. Senin rızan için arkadaş dedim onlara.

Rabbim ben sadece bu dünya icin sevmiyorum.
Sevdiğim herkesi ahirette de birlikte olayım diye seviyorum.
Sana gelirken onlarla birlikte geleyim diye seviyorum. Yani herkesi seviyorum Sen;den ötürü.

Allâh;ım! Ya sarılırsa yakama, ya bana derse o Büyük Günde, Neden anlatmadın bana Rabbini?
Neden anlatmadın bana cennet-cehennemi? Neden Rahmet Peygamberinden söz etmedin?
Neden bu ilahi düğüne beni de davet etmedin?

Sen benim arkadaşım değil miydin?

Hani arkadaslar birbirlerine herşeyi anlatırlardı. Sen bana neden anlatmadın?

Bana neden bugünden haber vermedin? Neden, neden, neden?"
Allâh'ım!! Ben ne yaparim bu soruların karşılığında? Ne cevap veririm, nasıl dayanırım?

Omuzlarım kaldırır mı bu yükü?
Öyle bir yük, öyle bir yük ki Sana ve Rasülüne kavuşmanın sevincini yaşatmayacak bana.
Çünkü bir şeyleri eksik bırakmışım ben dünyada. Haketmemişim ben bu sevinci..
Tam Sana kavuştum derken bu arkadaşımın hakkının altından nasıl kalkarım,
nasıl öderim bu vebali?

Rabbim Sen istersen, Sen ol dersen ne olmaz ki! Allâhım onları da aramıza kat.
Onları da Sana yönelt. Onlar da sevsin Seni. Seni sevince zaten bulacak bütün güzelliği,
bütün doğruluğu.

Seni sevince ölümü de sevecek, peygamberleri de sevecek. Herşeyi, herkesi sevecek.
Seni seven neyi sevmemiş ki? Ben acizim, birşey yapamıyorum duadan baska.
Elimden fazlası gelmiyor. Senin sevgini yine ancak Sen koyarsın onların kalbine.
Sen yöneltirsin onları kendine.

Allâhım! Yapabildiğim tek şey şu anda gözyaşlarımla birlikte elimi açıp sana yalvarmak.

Yalvarıyorum hidayet nasip et onlara.
Asıl mutluluğu ver onlara ve onlar gibilere.

Ver onlara Allâhım sevgini!
Yağdır Rahmetini!

Ve beni de bütün müslüman kardeşlerimi de affet Rabb;im

affet Rabbim

affet Rabbim

affet Rabbim

affet
.....
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeÇarş. 14 Nis. 2010 - 20:51

Ey sıkıntım anında güven kaynağım.
Ey musibetim anında ümidim,
Ey yalnızlığım anında arkadaşım,
Ey gurbetimde benim sahibim,
Ey nimet zamanında velinimetim,
Ey kederli anımda ferahlatıcım,
Ey ihtiyacım anında medet kaynağım,
Ey zor zamanımda benim sığınağım,
Ey korkulu zamanlarımda yardımcım,
Ey şaşkınlık zamanımda yol göstericim,

Sen hertürlü noksan sıfatlardan uzaksın .Senden başka ilah yoktur.Eman diliyor sana sığınıyoruz.
Bizi ateşten kurtar !
kubra_68
YavruKurt
YavruKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 6
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 18/05/85
Nerden Nerden : aksaray
İş-Meslek İş-Meslek : öğrenci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/04/10

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimePerş. 15 Nis. 2010 - 21:04

allahım bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ver.ve bizi ateşin azabından koru. Allahım annemi ve babamı, beni ve bütün mümin kardeşlerimi hesap gününde affet. ey merhamet edenlerin en merhametlisi. ya rabbi bizi Türkiye gibi bir cennet vatanda yarattın, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlerin oyunlarını başlarına geçir. Sen fırsat verme Allahım. (amin)
KADİR
Gök Kurt
Gök Kurt
KADİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 133
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 10/01/61
Nerden Nerden : Doğum yeri Afyonkarahisar İkamet yeri : ANTALYA
İş-Meslek İş-Meslek : Emekli
İsim İsim : KADİR
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeCuma 16 Nis. 2010 - 7:47

TÜM İSLAM ALEMİNİN CUMASI MÜBAREK OLSUN...
GİRMİŞ OLDĞUMUZ KUTLU DOĞUM HAFTASIDA MÜBAREK OLSUN...
SELAM SANA EY GÜLLERİN EFENDİSİ
SELAM SANA YA RASULALLAH...
SANA BİNLERCE SELATU SELAM OLSUN...
SANA GELDİK...
SENİ ÖZLEDİK...
BİZİ KENDİNE LAYIK ÜMMET EYLE ....

SELAM VE DUALARIMLA...
KADİR
Gök Kurt
Gök Kurt
KADİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 133
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 10/01/61
Nerden Nerden : Doğum yeri Afyonkarahisar İkamet yeri : ANTALYA
İş-Meslek İş-Meslek : Emekli
İsim İsim : KADİR
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeCuma 16 Nis. 2010 - 7:55

DUA Mümüne Silah
DUA Kalbe Ferah
DUA Ruha Gıda
DUA Bedene Şifa
DUA İnsana Huzur
DUA Yere Göğe Nur

ALLAH KABUL ETSİN
amin...

Selam ve DUALARIMLA
nurgül
BalaKurt
BalaKurt
nurgül

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... - Sayfa 4 Icon_minitimeCuma 16 Nis. 2010 - 8:43

Ey RABB'İM, Sözlerin En güzeli Hiç şüphesiz SANA Aittir.Bizim söylediklerimiz, Söyleyeceklerimiz, Söyleyemediklerimiz, söylemekistediklierimiz, içimizde sakladıklarımız, suskun bıraktıklarımız, terk ettiklerimiz, unuttuklarımız, fısıldadıklarımız Hepsi, sözlerin hepsi ancak SANA yöneldiği için güzeldir.Şüphesiz duayı dilimize veren SEN'SİN.Dilimizi duaya çeviren SEN'SİN.Sözlerin en güzeli sana aittir ve sözlerin en güzeli sana hitap etmekledir.Ey RABB'İM..! ebediyyen bana yakınlığını tattırdığın için, Bana vahyettiğin tüm gerçekler için, beni haat denen bu sonsuz lezzet pınarının başına oturttuğun için, bildiğin tüm ayıplarımı örttüğün için, gördüğün, tüm kusurlarımı bağışladığın için, umuduma katık ettiğim tüm hayallerim için, En sevgilini bana elçi gönderdiğin için, Eyy SEVGİLİ beni aşkına muhatap ettiğin için, sonsuz hamd sana, sonsuz şükür sana, sonsuz teşekkür sana.

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» DURMAK YOK,YOLA DEVAM
» DOĞUTÜRKİSTAN'DA İDAMLAR DEVAM EDİYOR
» DOĞU TÜRKİSTAN'DA MÜSLÜMANLARA BASKI DEVAM EDİYOR
» BİR AT KADAR OLANA KADAR DURMAK YOK YOLA DEVAM...