UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı

4 posters
YazarMesaj
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 882
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/04/89
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : Adıyaman/Besni
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Empty
MesajKonu: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 11:55

GARİP; garip olduğu kadar da yadırgatıcı bir toplum olmaya başladık!
Çevreme bakıyorum da; gelenek, görenek ve kurallar artık eski geçerliliğini taşımıyor.
Yaşam biçimimiz, değer yargılarımız, inançlarımız hızla değişiyor.
Maalesef en üzücü olanı, insanlar değişiyor.
Tek kelimeyle müthiş bir toplumsal değişim yaşıyoruz.
Hiçbir şeye şaşırmaz, aldırmaz, olayları umursamaz olduk.
Oysa hepimiz biliyoruz ki, toplumsal değer yargılarının yozlaşması, çürümesi, kirlenmesi ülkedeki her yapının niteliğini düşüren oldukça önemli etkiler yapmaktadır.
Yoksa biz millet olarak hipnotize mi olduk?
Gerçekten sizce toplum nereye gidiyor?
Değer yargılarımıza ne oldu?
Duyarlılığımıza ne oldu?
Ne oldu bizim dilleri, dinleri, insanları kucaklayan geniş yelpazesiyle övündüğümüz kültürümüze?
Ne oldu bizim o engin hoşgörümüze?
Bakıyorum da, insanoğlu gerçekten bir kaşık suda boğuluyor!
Nedir bu “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!” mantığı.
Ne kadar acı!...
Ne kadar önyargılı!...
Kabullenmesi zor ama galiba halkımızın insani duyguları keçeleşiyor!
Kültürel zenginliğimiz törpüleniyor
Bizi diğer milletlerden ayıran, Kurtuluş Savaşı’nı kazandırıp, her türlü zor koşula rağmen bizleri ayakta tutan, düşmanların özendiği ama korktuğu o bağımıza; yani özümüze ne oldu?
Nasıl bir millet haline dönüştük biz?
Oysa ki millet demek, sadece aynı toprak üzerinde yaşayan, aynı dili konuşan insan topluluğu demek değildir.
Türk Milletini oluşturan, Türk milli kültürüdür...
Tarihi, örf ve adetleri, gelenek ve görenekleri, dinidir...
Maşallah büyük gayretler sonucu tüm bu değerlerin balansını bozmayı başardık.
Halbuki milli kültürünü kaybeden bir toplum, kaçınılmaz bir şekilde mutlaka daha güçlü milli duygulara sahip olan başka milletlerin egemenliğine girermiş.
Ancak bu gerçeği görmek istemeyen bizler, millet olarak bizi var eden ulusal değerlerimiz konusunda her gün biraz daha kan kaybediyoruz.
Ayrıca biliyoruz ki; gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere ne kadar anlatırsak anlatalım, yaşayamadıkları bu değerler onlara aynı zevki ve duyguyu veremeyecektir...
Ruhsal değişim şart
Görünen o ki, ruhsal olarak temizlenmemiz artık şart oldu!
Neden mi?
Çünkü, dayanışma ve teşvik kültürünün zayıf kaldığı günümüzde, toplumumuz ruhsal bir boşlukta!
Keşke; kutuplaşma, bölünme ve zayıflamanın yerine, dinlemeye çalışıp doğruları kabullenmeyi başarabilsek...
Keşke; güvensizlik, bunalım, yalnızlık sendromu yerine, paylaşmayı başarıp bu paylaşımdan mutlu olmayı becerebilsek.
Keşke; stres, kargaşa ve birbirimize zulmetmek yerine, kendi çıkarlarımız için başkaları hakkında güzel şeyler isteyebilsek.
Keşke; adaletsizlik, anarşi ve isyan yerine, haklı olan şeylerin doğruluğunu kabul edebilsek.
Keşke; bağnazlık, gericilik, yobazlık yapmadan insan gibi düşünen insanların fikirlerini de dinleyebilsek.
Dünya doğal olarak büyük bir hızla gelişip değişiyor.
Ancak gelişen ve değişen dünya düzenine, bizi biz yapan değerlerden uzaklaşmadan ayak uydurmak yerine, keşke gelenek ve göreneklerimizi de koruyarak uyum sağlayabilseydik.
Fakat asıl sorunumuz, bu ikisini birlikte yürütemememiz...
Ne diyeyim...
Keşke hayatımızda hiç keşkelerimiz olmasa!...

(metin özkan)
Avşar Beyi
keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Yoneticiun8
Avşar Beyi

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 244
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 29/10/23
Yaş Yaş : 100
Nerden Nerden : Kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : Eğitimci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/09

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 14:18

Evet Serap yine çok güzel bir paylaşımda bulunmuşun teşekkürler...

Biz Türk milleti olarak dünyanın gıpta ettiği o asil değerlerimizden ve kendimizden koptukça karşılaştığımız olumsuzluklarda hep çareyi başka yerlerde aradık...

Ve halende büyük bir gafletle bu yanlış arayışa yani batıdan ve başka yerlerden buluşan rahatsızlıklara da çözümü yine batıdan ve başka yerlerden aramaya devam ediyoruz.

Başbuğumuzun ve ******ümüzün de işaret ettikleri gibi kendi aslımıza rucu ettiğimiz gün hastalıklarda iyileşmeye başlayacaktır.

En son Avşar Beyi tarafından Salı 16 Haz. 2009 - 14:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 14:25

Avşar Beyi demiş ki:
Evet Serap yine çok gülel bir paylaşımda bulunmuşun teşekkürler...

Biz Türk milleti olarak dünyanın gıpta ettiği o asil değerlerimizden ve kendimizden koptukça karşılaştığımız olumsuzluklarda hep çareyi başka yerlerde aradık...

Ve halende büyük bir galetle bu yanlış arayışa yani batından ve başka yerlerden buluşan rahatsızlıklara da çözümü yine batıdan ve başka yerlerden aramaya devam ediyoruz.

Başbuğumuzun ve ******ümüzün de işaret ettikleri gibi kendi aslımıza rucu ettiğimiz gün hastalıklarda iyileşmeye başlayacaktır.

kesinlikle katılıyorum sana abi yönümüzü batıya dönmektense doğuya dönseydik gerçekten daha güzel gelişmelerde olabilirdik.ne örfümüz adetimiz asimile olurdu ne biz birilerinin uşağı konumuna gelirdik.
ulkudadas
BalaKurt
BalaKurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 52
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/02/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Artık Sadece Erzurum
İş-Meslek İş-Meslek : De Get İşine
İsim İsim : Dadaş Çelik Bir Yaydır
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/05/09

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 14:44

Bakıyorumda bu millet nice badireler atlattı ne düşmanlar gördü hiç bir zaman bizi silahla savaşla yenemeyen düşmanlarımız bizi osmanlıda olduğu gibi içten kemirmeye başladı .. sanki bir ur gibi büyümeye başlayan bu tehtid her geçen gün verilen tavizlerle dahada güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor...

İnsanlarımız yazarımızın da dediği gibi "hep bana rabbena" tarzı benim durumum iyise ,benim işim varsa, benim ekmeğim varsa gerisi beni ilgilendirmez beni bağlamaz düşüncesiyle hareket etmeye başladı...

İpini koparanın serbestce çıkıp konuşabildiği istediğini söylebildiği değerlerimize rahatça hakaret edebildiiği bir ortamda ağzı olan konuşuyor tabiriyle kalkıp bu memleketin olmazsa olmazlarına hadlerini çok çok aşarak özgür düşünce adı altında yaptıkları bu söylemler bizim zorumuza gitsede bir kabullenemesekte biz bir milletiz bizim milletimizin büyük bir çoğunluğunun seçtikleri bürokratlar siyasiler vb . kesimlerin bu söylmeleri hamleleri rahatça sindirmeleri ve taktir etmeleri ülkenin gittikçe bataklığa sürüklenmesini hızlandırmıştır...

Eğer kalkıp zaman gaztesi veya taraf gaztesi gözümde farkı olmayan bu gasteler bu memleketin silahlı kuvvetlerine , askerine ağza alınmayacak laflar etmesi sorular yöneltmesi bu özgür ülkenin bir gereği mi diye düşünmek ahmaklık olsa gerek zamanında Askeriyenin adını duydumu kaçaçak delik arayanlar acaba hangi ortamdan faydalanarak hangi güçe dayanarak artık bu ülkede gündem belirlemeye başladılar ...

Size soruyorum arkadaşlar nedir bu ikinci darbe planı neden bu mayınlı arsalar konusu gündemdeyken bu ortaya atıldı acaba gündem değiştirmek mi sebep rahatça o arsaları peşkek çekmek mi yahudisine ermenisine amerikanına ... Bu ülke bu gündem mühendislerini tasviye etmedikçe bu ülke düzlüğe çıkamaz

Senaryolar yazılıyor gündem mühendisleri sahneye koyuyor piyonlar oynuyor hep aynı kare bizim millet halen uyuyor ... uyu bakalım türkiye nereye kadar bu uyku ya deccal gelecek ki kalkasın yada bir titremeyle bu şerefsizlere aldığı nefesi dar edesin ...
http://mydfan.tr.cx
Avşar Beyi
Avşar Beyi

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 244
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 29/10/23
Yaş Yaş : 100
Nerden Nerden : Kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : Eğitimci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/09

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 15:05

Ülküdadaş gardaşım düşüncelerine, kaygılarına aynen katılıyorum gayet yerinde ve güzel tesbitlerde bulunmuşun.

Maalesef bedelini kanımızla fazlasıyla ödeyip vatan yaptığımız bu topraklar ve yüce milletimiz üstünde oyun üzerine oyunlar oynanmaya devam ediyor.

Türk milletinin irkilip, ayağa kalkmasıyla bütün bunlar inşallah son bulacaktır.
Milletimizi bütün bu oyunlara ve dalaverelere karşı uyandırmak da Biz Türk milliyetçilerinin milli vazifesidir.
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 15:11

ulkudadas demiş ki:
Bakıyorumda bu millet nice badireler atlattı ne düşmanlar gördü hiç bir zaman bizi silahla savaşla yenemeyen düşmanlarımız bizi osmanlıda olduğu gibi içten kemirmeye başladı .. sanki bir ur gibi büyümeye başlayan bu tehtid her geçen gün verilen tavizlerle dahada güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor...

İnsanlarımız yazarımızın da dediği gibi "hep bana rabbena" tarzı benim durumum iyise ,benim işim varsa, benim ekmeğim varsa gerisi beni ilgilendirmez beni bağlamaz düşüncesiyle hareket etmeye başladı...

İpini koparanın serbestce çıkıp konuşabildiği istediğini söylebildiği değerlerimize rahatça hakaret edebildiiği bir ortamda ağzı olan konuşuyor tabiriyle kalkıp bu memleketin olmazsa olmazlarına hadlerini çok çok aşarak özgür düşünce adı altında yaptıkları bu söylemler bizim zorumuza gitsede bir kabullenemesekte biz bir milletiz bizim milletimizin büyük bir çoğunluğunun seçtikleri bürokratlar siyasiler vb . kesimlerin bu söylmeleri hamleleri rahatça sindirmeleri ve taktir etmeleri ülkenin gittikçe bataklığa sürüklenmesini hızlandırmıştır...

Eğer kalkıp zaman gaztesi veya taraf gaztesi gözümde farkı olmayan bu gasteler bu memleketin silahlı kuvvetlerine , askerine ağza alınmayacak laflar etmesi sorular yöneltmesi bu özgür ülkenin bir gereği mi diye düşünmek ahmaklık olsa gerek zamanında Askeriyenin adını duydumu kaçaçak delik arayanlar acaba hangi ortamdan faydalanarak hangi güçe dayanarak artık bu ülkede gündem belirlemeye başladılar ...

Size soruyorum arkadaşlar nedir bu ikinci darbe planı neden bu mayınlı arsalar konusu gündemdeyken bu ortaya atıldı acaba gündem değiştirmek mi sebep rahatça o arsaları peşkek çekmek mi yahudisine ermenisine amerikanına ... Bu ülke bu gündem mühendislerini tasviye etmedikçe bu ülke düzlüğe çıkamaz

Senaryolar yazılıyor gündem mühendisleri sahneye koyuyor piyonlar oynuyor hep aynı kare bizim millet halen uyuyor ... uyu bakalım türkiye nereye kadar bu uyku ya deccal gelecek ki kalkasın yada bir titremeyle bu şerefsizlere aldığı nefesi dar edesin ...

sagol abi gerçekten çok güzel yorumlamışsın.

herkes herşeyin farkında aslında nereden başlicağımızı bilmiyoruz o kadar.
bilincindeyiz bazı şeylerin önemli bir olay olur olmaz ya askeriyenin üzerine gidiliyo yada ergenekon konusu açılıyo akp hükümeti Türk miletini salak yerine koymaya çalışıyolar ama farkında degiller bunların ters tepeceğini.

Türkiyeden soludukları hava bile onlara zehir zıkkım olacaktır.
ulkudadas
BalaKurt
BalaKurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 52
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/02/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Artık Sadece Erzurum
İş-Meslek İş-Meslek : De Get İşine
İsim İsim : Dadaş Çelik Bir Yaydır
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/05/09

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 15:19

İnşallah Zehir Zıkkım Olduğu Günleri Göreceğiz..

Amaçından Sapmış , Saptırılmış , Unutturulmuş Bir Millet Hiçbir Zaman Başarıya ulaşamaz ...

Kendi topraklarımızda bize kiracı muamelesi yapan bu gafiller unutmasınlarki biz damarlarımızdaki asil kanın farkındayız bizlerin sayısı az bile olsa birimiz bininize değer ... elbet damarlarındaki bu asil kandan haberi olmayan gafletteki vatandaşlarımızda bunun farkına en kısa zamanda varacaklardır...

3 kıtadan geri dönüp bir küçük yarım adada misafir muamelesi görmektir "TÜRK OLMAK"
http://mydfan.tr.cx
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 15:23

ulkudadas demiş ki:
İnşallah Zehir Zıkkım Olduğu Günleri Göreceğiz..

Amaçından Sapmış , Saptırılmış , Unutturulmuş Bir Millet Hiçbir Zaman Başarıya ulaşamaz ...

Kendi topraklarımızda bize kiracı muamelesi yapan bu gafiller unutmasınlarki biz damarlarımızdaki asil kanın farkındayız bizlerin sayısı az bile olsa birimiz bininize değer ... elbet damarlarındaki bu asil kandan haberi olmayan gafletteki vatandaşlarımızda bunun farkına en kısa zamanda varacaklardır...

3 kıtadan geri dönüp bir küçük yarım adada misafir muamelesi görmektir "TÜRK OLMAK"

sagolun

nasıl ki 1.dünya savaşında bize sırtını dönen araplar şuan bizden medet umar hale gelmişse yarında içimizdeki hayinler bizden medet umacaklardır.
KOZENİR
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

MesajKonu: Geri: keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı   keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009 - 20:46

Keşke demek
Sual: Keşke demek haram, hatta küfür diyorlar. Keşke demekte mahzur var mıdır?
CEVAP
Keşke demek haram ve küfür değildir. Keşke demenin mahzuru olmaz. Ahiret nimetini kaçıran bir kimse, Allahü teâlânın takdirine isyan olarak değil de, pişmanlık olarak, keşke şu günahı işlemeseydim, keşke namazımı geciktirmeseydim demesi iyi olur, suçunu kabul edip özür dilemek olur, tevbe olur.

Fakat kadere isyan olacak işlerde, keşke bunları yapmasaydım demek doğru olmaz. Burada uygun olmayan keşke demek değil, kadere isyan etmek yanlıştır.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Allah’a dayanıp işe giriş ve acze düşme! İş neticelenince, “Keşke şöyle yapsaydım” deme, “Allahü teâlâ böyle takdir etmiş” de, keşke demek, şeytanın işine yol açar.) [Müslim]

Bunun için İbni Mesud hazretleri buyuruyor ki:
(Olan bir işe keşke olmasa idi, olmayan bir işe keşke olsaydı demektense, ağzıma ateş almayı, kor yemeyi tercih ederim.)

keşke '' keşkelerimiz olmasa'' metin özkanın yazısı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Keşke demek...
» KEŞKE HEP ÇOCUK KALSAYDIM
» El Yazısı İle Yazdığı
» Şehit Ali Metin TOKDEMİR Anısına
» Say. İhsan Eliaçık ın, Başörtüsü Konusundaki Yazısı Ve Kur'an.....