UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...

YazarMesaj
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 566
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 15/07/80
Yaş Yaş : 43
Nerden Nerden : TURAN CUMHURİYETİ
İş-Meslek İş-Meslek : ANTİKOMÜNİST,ANTİSİYONİST
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 17/06/09

TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Empty
MesajKonu: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:57

”Ülkücüler, Devlet beyi anladığı an, MHP tek başına iktidardır. Anlamakta zorlananlar veya anlamak istemeyenler, yalnızca ülkücülere ülkücülük yapma alışkanlığını sanatında ve kişiliğinden atamayan, benlik duygusunu yenemeyen ve kendilerini yenileyemeyenlerdir.
Siyasetin akışını değiştiren,30–40 yıl sonraki siyaset anlayışını 30–40 yıl önce hareketine sunan Devlet beyi, Ülkücü gençliğin 30 yıl gerisinden takip edenlerin anlaması da mümkün değildir.”
MUSTAFA YILDIZDOĞAN
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:57

İnsanımız, Genel Başkanımızdan koalisyon döneminde tek başına iktidarmışız gibi tavır bekledi. Hâlbuki geçen zaman ve AKP iktidarı gösterdi ki, o koalisyon döneminde bile MHP ve Liderimiz dik durmayı başarmış ve hala AKP ve diğer bölücü unsurların korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Ne mutlu bize ki, meclis dışında iken bile, demeçleri ile gündem belirleyen bir Liderimiz var. Herkes oy kaygısı içindeyken o, Türkiye’ye bu kadar zarar veren Başbakana “Cumhurbaşkanı bile olsan seni oradan indirip, hesabını sormazsam namerdim” diyebilen, ülke endişesi içinde olan, cesur bir Liderimiz var… Onun dürüstlüğü, bilgeliği ve sağduyusu herkese örnek teşkil etmektedir. MHP, bir ülkü ve dava patentidir.Ona da genel başkanlık, her aklına gelenin harcı değildir. “

OSMAN ÖZTUNÇ
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:57

“İçinde yaşadığımız günler, takım tutma lüksünün sona erdiği günlerdir. Zaman, MİLLİ TAKIM zamanıdır. Gören gözler ve idrak edebilen beyinler için takım renklerinin anlamını yitirdiği bu günlerde tek renk KIRMIZI-BEYAZ, tek cephe MİLLİ CEPHE haline gelmiştir.Gaflet ve dalalet şartlarını aşarak ihanete varan gelişmeler sonucunda doğal bir refleks olarak meydana çıkan Milli Cephe’nin merkezi ve TÜRK MİLLETİ’NİN SON KALESİ MHP, Lideri ve Türk Milleti’nin tek umudu Devlet Bahçeli’dir.‘’Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır ve cephede merhamet ihanettir” diyen bir neslin evladı olarak liderime sesleniyorum: DURMA İLERLE, MİLLET SENİNLE… “

AHMET YILMAZ
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

”Şahsi menfaatleri için hareketi her fırsatta feda edebileceklerini gösteren, kimisi başka partilerden makam sahibi, kimisi aday olmuş ve kimisi de hayatının hiçbir döneminde hareketle ilişki kurmamış kişilerin lidere karşı olması, gerçek Ülkücüler için bir mana ifade etmemektedir.
Bildiğiniz gibi bizim hareketimizin sacayağı; lider, teşkilat ve doktrindir. Bunlardan verilecek en ufak bir taviz, harekete çok büyük sekte vurur.
Bunun bilincinde olarak diyorum ki; bugün lidere sahip çıkmak demek, aynı zamanda teşkilata ve doktrine de sahip çıkmak demektir. Ki, bu da her samimi ve aklı başında Ülkücünün başat görevidir.”

ATİLLA YILMAZ
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

”Bir bayrak düşünün… Onun nazlı nazlı süzülüşünü sizin onurunuz, şerefiniz olsun… İnançlarınız ve hayalleriniz o bayrakta kendini bulsun… Düşünün ki; o bayrağın dalgalanması mazlumların başının dik olması demek; ahlakın, doğruluğun, mertliğin, bilimin, kültürün var olması demek… Kısacası, şanlı Türk Milleti’nin ve devletinin var olması demek. O bayrağın bende bir tek adı var: MHP!
O bayrak nasıl temiz ise, bayraktarı da öyle temiz ve şerefli olmalı… Dr.Devlet Bahçeli gibi… İnanıyorum ki, Sayın Genel Başkanım Türkiye’ye bol geliyor. Kıymetini bilmeyen bakarkörler utansın… Bir gün herkes onu anlayacak, kıymetini bilecek. Geç olmazsa Türkiye kazanır.”

ARİF NAZIM
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:58

”MHP, Türkiye’nin geleceğidir. Türkiye’nin selameti ve refah düzeyi, ülkesi ve milletini seven ülkücü kadrolarla yükselecektir. Dünya devletleri üzerinde yaptırım gücü olan bir devlet yapısı, bizim iktidarımızla yerleşecektir…
Benim genel başkanım her yönüyle benim için pozitiftir…”

SEFAİ
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:58

”MHP, Türk Milleti’ne ait olan herşeye âşık olmuş insanların sevdalarını yüzdürdüğü bir gemi, ocağının yandığı bir hane, enerjilerinin ve güçlerinin birleştiği bir kaledir. Dr.Devlet Bahçeli, Filozoflar “İdeal Toplum”,”İdeal İnsan”,”İdeal Devlet Adamı” tanımlamasını yaparlar.(Max Weber) İdeal devlet adamına günümüzde örnek verilecek olursa, Dr.Devlet Bahçeli’yi işaret etmesi gerekir.Karakter mühendisliğinde önemli kuralı, bize yaşayarak gösterdi.“Bir Lider neyi konuşacağını bildiği gibi, neyi konuşmayacağını da iyi bilmelidir”in örneği, sayın Dr.Devlet Bahçeli’dir.”
FATİH KAYA KUZUCU
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

”Selam olsun beyime, selam olsun liderime, herkes konuşa dursun liderime, herkes konuşa dursun, söylesin herkes sözünü, ama bilsinler ki; son sözü Ülkücüler söyleyecek…
Sözün özünü, sonunu liderim Dr.Devlet Bahçeli söyleyecek… Hiç merak etmeyin beyim, ellerimizi yıldızlara uzattık, ayaklarımız yerde çok şükür… Deli Kurtlar, Grup Gökçen emrinizdedir.”
GRUP GÖKÇEN

BAŞKAL
MAHMUT POLAT
MEHMET BORUKÇU

KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:59

”Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı, Sayın Dr. Devlet Bahçeli’dir. Aldığımız ülkücü eğitim ve terbiye, bizlere hareketin başında kim varsa ona biat etme, yardımcı olma, destek olma görevini yükler. Genel başkanı yıpratma adına yapılan her hareket, özünde partiye, sonuçta da ülkenin geleceğine zarar verdiği unutulmamalıdır. Buralar, kutsal bir nöbet yeridir. Nöbet süresi dolan, bayrağı bir başkasına devreder. Genel başkanı yıpratma, ona hakaret etme gibi yüce Türk Milletinin geleneğinde ve ülkücü harekette asla yer almayan bir davranışı gelenek haline getirirseniz, ilerde bu makama kim gelirse gelsin onu yıpratma ve ona hakaret etme gibi bir yolu meşrulaştırırsınız. İşte o zaman ülkücü hareketin yok olma sürecini başlatmış olursunuz. Hele hele bunu ülkücülük adına yaptığınızda, günahınızın ve vebalinizin büyüklüğünü tarif imkânsızdır. Mevcut iktidarın başının zihniyeti, icraatı ve Türkiye Cumhuriyeti devletini nasıl bir uçuruma sürüklediği göz önüne alındığında Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin kıyas kabul etmeyen doğruları rahatlıkla görülebilecektir. Her ülkücüden beklenen, Sayın Genel Başkana saldırmak yerine var olduğuna inanılan eksiklik ve yanlışlığın giderilmesi için elbirliğiyle, omuz omuza, kırmadan ve dökmeden hareketin ve ülkenin ilerlemesi için çalışmaktır. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır, zaman çalışma zamanıdır, zaman Türk Milletinin ve Türk Devletinin var olma mücadelesinde dimdik saf tutma zamanıdır. Her şey güçlü Devlet, milli iktidar ve lider Türkiye için.
Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin. “
FAHRETTİN SÖNMEZ
”Türkiye’mizin birliği, milletimizin dirliği, varlığımızın teminatıdır MHP.
Türkiye’yi ve demokrasiyi gerçekten sevenlerin, Türk milletine hizmet aşkıyla çırpınan yüreklerin yuvasıdır MHP.
Kopuzu, kavalıyla, Dadaşı, Efesiyle, Lazı, Çerkez’iyle, doğusu, batısıyla, din, dil, ırk, mezhep kısacası hiç bir ayrım gözetmeden Türk milletini en müreffeh seviyede görmek isteyenlerin adresidir MHP.
Türkiye’nin en dürüst, en seviyeli, en çalışkan, en beyefendi lideri sorusuna verilecek tek cevap; DEVLET BAHÇELİ’DİR.
O bize olaylar karşısında sergilediği tutum ve davranışlarıyla bir liderin nasıl olması gerektiğini göstermiştir.”
MAHMUT TÜLEK
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:59

”Milliyetçi Hareket Partisi, oy kaygısıyla “Merkez sağda buluşalım” demeçleriyle değil, milliyetçiliği ve inançlarını en saf hali ile bünyesinde barındıran şehitleri, bayrağı ve dinini hiçbir zaman propaganda aleti yapmayan, bu değerlerini canı pahasına da olsa kimseye ezdirmeyen, hırslarından arınmış sadece ülkü ve memleket sevdalılarının bir arada olduğu partiler ötesi bir kurumdur. Gerek teşkilat yapısı ile gerek ideoloji ile içteki, dıştaki hatta baştaki tüm tehlikeli güçlere tedirginlik veren bir yapıdır. İktidar olsun ya da olmasın Milliyetçi Hareket Partisi, halde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin tek garantisidir.
Sağcıyım,solcuyum,dinciyim gibi kimliklerle ortaya çıkan devleti ve milleti sömüren,değerlerini hiçe sayan, atılan kurşunun değil de şehit babasından hesap soran ve mahkûm ettiren, adına lider denilen kişilere karşı; olaylara hâkim gündemi ve sorunları iyi analiz edebilen,net çözümler üreten, duruşu ile Türk Milleti’nin mağrur yapısına yakışan liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Türkiye için bir şans diye düşünüyorum.”

BAŞKAL
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 13:00

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Bilge kişiliği, sağlam duruşu ve 7 Cihana örnek teşkil eden “Devlet Adamı” kimliği ile Hareketimizin medarı iftarıdır. Kendisine çalışmalarında başarılar diler ellerinden öperim.”

”Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinin çelikleşmiş bir ifadesidir. Milliyetçi Hareket, hareketin dışındaki birçok kişinin de kabul ettiği gibi Türkiye’nin ve Türk Milletinin var olması ve güçlü geleceği açısından zorunlu bir oluşumdur. Bu hareket, Türk milletine ve Türk Devletine içerden ve dışardan yapılan her saldırıda canları pahasına yüce değerlerini savunmuş, bu uğurda birçok mensubu da şahadet mertebesine koşmuşlardır. Kurucusu olan büyük devlet adamı, Başbuğumuz Alparslan Türkeş, milletimize ait bütün milli ve manevi değerlerin ıspanak fiyatına haraç – mezat satıldığı dönemlerden uçmağa vardığı güne kadar dimdik mücadelesini sürdürmüş ve bizler gibi milli ve manevi değerlerini, milletin ve devletin menfaatlerini canından üstün gören sayısız insan yetiştirmiştir. Onun ve şehitlerimizin bu emaneti, bizlerin en kutsal mirasıdır. Yorulmak, usanmak, tembellik, umursamazlık ve umutsuzluk ülkücüde asla bulunmaması gereken bir özelliktir. Dünya var oldukça var olacak olan yüce Türk Milletine hizmet bir şereftir. Başbuğumuzun hedef gösterdiği milli devlet, güçlü iktidar günümüzde de çok net görüldüğü üzere Milliyetçi Hareket olmadan gerçekleşmesi mümkün olmayan bir idealdir. AKP iktidarının ülkeyi, başbakanın ifadesiyle, parselleyip sattığı, kurtuluş savaşında kanla, canla elde edilen kazanımları dünyanın emperyalist güçlerine hediye olarak dağıttığı, sonuçta Türkiye Cumhuriyetini bölünme ve yok olma sürecine soktuğu günümüzde ülkücüler daha çok çalışmaya, daha çok birlik olmaya her sahada mücadele etmeye mecburdur. Yine Başbuğumuzun ifade ettiği gibi; Bizans’tan geçme dedikodu, fitne ve şahsi ikballeri uğruna hizipçilik yapanların bu harekette yeri olmadığını, bu hareketin mensubu herkes bilir. Tabiidir ki eksiklerimizi varsa yanlışlarımızı daha iyiye, daha güzele ulaşmak için ifade edip kendi içimizde tartışacağız. Ama bunu bizi ve Türk Milletini yok etmede kararlı kişi ya da kuruluşlarla birlikte değil. Şu ifadeler herkesin kulağına küpe olmalıdır: “Bu hareketin üzerinde şahsi hesap yapanlar, bu hareketin hesapsızlarını hesaba katmak zorundalar”.
İBRAHİM DÜLGER
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 13:00

ALİ KINIK
Sanatçı Ali Kınık`a göre memleket ahvali
`Türkiye`de, on yıllardır, medya ve basın yoluyla insanlarımızın bilinçaltına yerleştirilen bir şey var: Türkiye`de sanat solcuların işidir. Bu çok komik bir düşünce…`
Ülkücü sanatçı olarak tanınmak nasıl bir duygu? Sanatın Milliyeti Olur mu? – `İyi sanat eseri her yerden çıkar mı`, derseniz, tabii ki `evet` derim. Her fikirden, her milliyettten iyi sanatçılar çıkabilir. Sanatın milliyeti olmaz, doğru, sanatçının milliyeti olur. Şu an adını hatırlayamadığım yabancı bir fikir adamının bir sözü vardı: `Hiçbir sanat eseri,milli olmadan evrensel olamaz`. Gerçek anlamda sanatçı diye tarif edebileceğimiz kişiler, bir bilgi ve fikir sahibi insanlardır. Ve tabii olarak, ürettiği eserlerine bu fikirleri direkt ya da dolaylı olarak katar.Hayatın yanlışlarına dair sözü olmayan adamın da nasıl sanatçı olabileceğini ben anlayamam. Ülkücü sanatçı olarak tanımlanmaya gelince, benim dünya görüşüm budur.Ben hayata,aşka dair şeyler de söylüyorum ama ben bir türk milliyetçisiyim ve bu kimlikle anılmaktan da memnunum.Benim dünya görüşüm bu olduğu için, benim gibi düşünen insanlarla beraber olmak da beni çok mutlu ediyor. Olmak istediğim gibi tanınıyorum yani. 2- Albümlerinizde sanat ve siyaset adına ne yapmak istiyorsunuz? – Siyaset adına birşey yapmaya çalışmıyorum. Çünkü bunu benden daha iyi yapan insanlar mutlaka var. Ben sanatçıyım ama söyleyecek sözü olan bir sanatçı. Ne hissediyorsam, ne düşünüyorsam onu söylüyorum ve benim gibi hissedenler bu duygularıma ortak oluyorlar. Ben aşkı, onuru, dik duruşun önemini ve acılarımı anlatıyorum sadece. İnsani değerlerini kaybedenlere kayıplarını hatırlatıyorum, kaybetmeyenlerle de ortak bir payda oluşturmaya çalışıyorum. 3- Türkiye`nin siyasetini nasıl görüyorsunuz? Size göre çözüm yolu nedir? – Herkes nasıl görüyorsa ben de öyle görüyorum Türkiye siyasetini. Gün gibi aşikar olan şeyleri tekrar etmenin gereği yok.. Ben şikayet etmeyeceğim çünkü acizler şikayet eder. Yanlış giden şeyleri düzeltecek insanlar yetiştirmeye katkıda bulunmak istiyorum. İşte çözüm yolu da budur: Yapılmaya çalışılan şeyler doğru bile olsa, doğru şeyler yanlış insanlarla yapılmaz. Yolcu yanlış adamsa, yolun doğru olması da pek birşey ifade etmez. 4- İdeolojiye bulaşmayan sanatçılar hakkında ne düşünüyorsunuz? – Bulaşmak kelimesi, sanki biraz yanlış çağrışım yaptıran bir kelime. Mesela ben bir şeye `bulaşmadım`. İnandığım doğruları söylüyorum, hepsi bu. Diğer sanatçılara gelince,sanatını iyi icra eden herkese saygı duymak insani bir erdem olmalı. Ancak, memleket ateş çemberindeyken, insanlarımız çocuklarına ekmek götüremezken, sokaklarda çocuklarımız, kadınlarımız, kızlarımız rahat yürüyemezken, insanlarımız can derdinde, evinde rahat uyuyamazken, dinimiz,ahlakımız,yerle bir olurken, çocuklarımız uyuşturucu ve fuhuş batağına itilirken.. vesaire.. vesaire.. Bunlara karşı söyleyecek sözü olmayan, ya da söyleyemeyen, ya da söylemeyen,kim olursa olsun, hele ki önünde mikrofonu, elinde kalemi varsa, bu nasıl bir insandır, nasıl bir sanatçıdır diye sorarım.. Böyle bir memlekette aydın ve sanatçı namusluluğundan bahsedilebilir mi? Benim derdim ideoloji değil, sıradan insan hassasiyeti.Bunu taşımayanların adını siz koyun. 5- Size karşı olan ideolojilerin sanatçıları ve sanatları konusunda ne düşünüyorsunuz? – Türkiye`de, on yıllardır, medya ve basın yoluyla insanlarımızın bilinçaltına yerleştirilen bir şey var: Türkiye`de sanat solcuların işidir. Bu çok komik bir düşünce. Bir baksınlar, Niyazi Yıldırım`lar,Necip Fazıl`lar, Nihal Atsız`lar, Arif NihatAsyalar,Yetik Ozanlar, Dilaver Cebeci`ler hangi dünya görüşüne mensup ve sanatlarının kalitesi nedir.. Türkiye`de bir ideolojik düşünceye mensup sanatçı saymaya kalksam.. hatırlayamam.. Ve bunda son derece samimiyim.Hepsi şişirilmiş balonlar, birer birer patlamaya mahkum. 6- Size göre Türkiye`nin en iyi sanatçısı kim? -Böyle kültürü gelişmiş bir milletin tabii ki bir çok iyi sanatçısı vardır, geçmişten bu güne. Ama yaşayanlardan ve Türk kültürüne katkısı olanlardan söyleyecek olursak, ilk aklıma gelenler Neşet Ertaş ve Erkan Oğur olur.
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

İSMAİL TÜRÜT
İsmail Türüt (İsmail Türüt Kimdir? – İsmail Türüt Hayatı, Biyoğrafisi, Hakkında)
08.06.1965 yılında Rize Merkez Ambarlık Köyünde üçü erkek,biri kız olmak üzere dört çocuklu bir aileninikinci büyük çocuğu olarak dünyaya geldim.
Babam MUSTAFA TÜRÜT,çay fabrikasında işçi olarak çalışırken, annem HAMDİYE TÜRÜT ev hanımıydı.
İlkokulu, köyüm olan Ambarlıkta, Ambarlık İlkokulunda bitirdim. Yine bu dönemlerde, yaz aylarında CİMİL YAYLA’sında çobanlık yapardım ama ilkokula başladığım günden beri tek hayalim İSTANBUL’a gidip sanatçı olmak ve türkü söylemekti.Ve 1979! Hayallerimin gerçekleştiği yıl; İstanbul’a gelişim. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınımın sahibi olduğu markette işe girdim. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam ettim.Bu arada da hem çalışıp hemde çay bahçelerinde,düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaktaydım.
Yıl 1982!
1998 yılı,hayatımın dönüm noktası oldu.O zamana kadar 20 kaset yapmış olmama rağmen yalnızca Karadeniz’de tanınırken, 1998 yılında İbrahim Tatlıses’in sahibi olduğu İDOBAY müzik firmasına transfer oldum.Adeta sanat hayatıma sıfırdan başlamış gibi birçalışmanın içine girdim ve bir anda Türkiye’nin gündemine “OFLU İLE BAYBURTLU” kaseti ile oturdum Bu zaman zarfında çok başarılı çalışmalara imza atarak, Karadeniz müziğini tüm Türkiye’ye sevdirdiğimi düşünüyorum.7 yıl boyunca aralıksız bir şekilde Kanal 7 televizyonunda TÜRÜT SHOW programını yaptıktan sonra, soyadım taşıyan bu programa TGRT ekranlarında devam ettim. Yine TGRT televizyonuna TİRVANA isimli 26 bölümlük bir dizi çektim. 15 parçama klip çekip, sevenlerimin beğenisine sundum. 100’ün üzerinde söz ve müziği bana ait esere imza attım. İDOBAY firması kapanınca bende ayrılıp hemşerim olan İSKENDER ULUS’un sahibi olduğu ULUS MÜZİK firması ile anlaştım. Halen aynı firma ile çalışmalarımı sürdürmekteyim.Türkiye’de yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere en çok konser veren 5 sanatçıdan bir tanesiyim.Evli ve ikisi kız ikisi erkek olmak üzere 4 çocuk babasıyım. Çocuklarım Deniz (18), Yasemin (11), Miraç (9) ve Nazlıcan (7).
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...   TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 13:01

Allahım,
bir birimize düşman olduk,
bize bir birimizi sevmenin,
nefsimizi ve hırslarımızı yenmenin,
yollarını göster yarabbi…
Allahım,
sevmesini unuttuk,
bir birimize kin kustuk,
sevmediğimizi hain ilan ettik
aleyhinde iftira ürettik
sen bize sevmeyi öğret,
sen kalbimizi sevgiyle doldur yarabbi…
Allah’ım,
az çalıştık, çok konuştuk,
düşmanlarımız boş durmadı, biz yattık uyuduk
her iyiliğin kerametini kendimizden bildik
kendi kendimizi bile tanıyamadık
yedik, içtik gün geçirdik
bu saltanat böyle devam eder sandık
bir gün ayağımızın kayacağını düşünmedik
bizden de hesap sorulacağını unuttuk
şimdi karşındayız
boynumuz bükük, elimiz boş
günahımız çok, sevabımız yok
sen bizi affet yarabbi….
Allah’ım,
vatan dedik, millet dedik
senin dinin, devletin dedik
biz bunlara hizmet edemedik
Bunlara hizmet edenleri de engelledik
düşmanlarla koyun koyuna girdik
tövbe…… tövbe ediyoruz,
sen tövbeleri kabul edensin
sen bize merhamet eyle yarabbi…
Allahım,
gücümüz yok, derdimiz çok,
düşmanlarımız güçlü, dostlarımız az,
ama sana inancımız sonsuz
sen sana inanları kayıransın
bizi koru, bizi esirge
yardımına muhtacız
sen bizden merhametini esirgeme yarabbi…
Allahım
emrettiklerinden kaçındık,
yasakladıklarına açıldık,
emirlerini tutanı suçladık,
hatamız büyük, kusurumuz çoktur,
ama senin rahmetin gazabından büyüktür
senden yine sana sığınıyoruz
senden af diliyoruz
sen bizi geri çevirme yarabbi…
Allahım,
şehitlerimizi unuttuk, yetimlerini ihmal ettik
mahpuslarımızı unuttuk, ailelerini ihmal ettik
mağdurlarımızı unuttuk, feryatlarını duymazdan geldik
hazıra konduk ama nankörleştik
sen bizi doğru yola sevket yarabbi…
Allahım,
sana yalvarıyor,
senin huzurunda tekrar söz veriyoruz
bundan sonra senin yolundan ayrılmayacağız
senden başka dost edinmeyeceğiz
senin adını ve dinini çıkarlarımız için kullanmayacağız
bizi senden ayırma yarabbi…
Allahım,
İslam alemine, Türk milletine kem gözle bakanların
gözlerini oymayı bize nasip eyle yarabbi…
bu cennet vatanı başkalarına peşkeş çekenleri
yok etmeyi bizi nasip eyle yarabbi…
bu uğurda savaşacağız gerekirse şehit olacağız
bize sabır ver, güç ver bize şehit olmayı nasip eyle yarabbi…

EY TANRI
SEN TÜRK'E YENİDEN BİR OLMA KUT'UNU VER

TÜRK MİLLİYETÇİSİ SANATÇILARIN MHP HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ülkücü Sanatçıların MHP hakkındaki düşünceleri!
» Ülkücü Sanatçıların MHP hakkındaki düşünceleri!
» İSLAMİYET,MİLLİYETÇİLİK,IRKÇILIK,TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜ
» BAŞBUĞUMUZUN DIŞ POLİTİKA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ
» BAŞBUĞUMUZUN DİN VE İSLAMİYET HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ