UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım

2 posters
YazarMesaj
SANCAK
Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım Empty
MesajKonu: Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım   Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım Icon_minitimeSalı 23 Haz. 2009 - 6:04

Türkiye, dün Kuzey Irak`ta Kerkük bölgesinde meydana gelen saldırının bir gün ardından buraya yardım elini uzattı.
Türkiye`nin Musul Başkonsolosluğu, Kerkük`te meydana gelen patlamada mağdur olan 300 aileye gıda yardımı yaptı. Çocuklara eğitim yardımında da bulunan Türkiye, ayrıca bazı yaralıları uçak ambulansla Türkiye`ye getirerek tedavi ettirecek.

Kerkük kentinin Tuzhurmatu kasabasında dün bomba yüklü kamyonla düzenlenen intihar saldırısında 75 kişi öldü, 198 kişi yaralandı. Kayıp 20 kişi için ise enkaz arama çalışmaları devam ediyor. Saldırıda 70 ev de hasar gördü.

Olaydan bir gün sonra Türk Kızılay`ının yardımlarını kamyonla bölgeye götüren Türkiye Musul Başkonsolosu Hüseyin Avni Botsalı, patlama bölgesinde mağdur 300 aileye gıda yardımlarını dağıttı. Bölgeye gelen Başkonsolos Hüseyin Avni Botsalı, patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve yetkililere baş sağlığı dilerken, Türkiye olarak her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi. `Irak halkına ve Kerkük halkına geçmiş olsun diyoruz. Ölenler için Allah`tan rahmet, ailelere de sabır diliyoruz.` diyen Botsalı, geride kalanlara da yardım elini uzatacaklarını aktardı. Botsalı, `Allah bir daha bu günleri göstermesin. Türkmen Tuzhurmatı halkının acısı büyüktür. Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri adına başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Dışişleri bakanımız adına taziyelerini ve geçmiş olsun dileklerini ilettim.` diye ekledi.

Kente Türk Kızılay`ı adına 300 aileye gıda yardımı ile 500 çocuğa okul çantası getirdiklerini aktaran Başkonsolos Botsalı, `Buradan 30 yaralıyı da en kısa süre içerisinde uçak ambulansla Türkiye ye göndereceğiz. Burada bu kişilerin tedavilerini yapacağız. Biz her kesimin yanındayız. Irak halkı ile mezhep ayırımı yapmadan onları kucaklıyoruz.` dedi.

Botsalı yardımları ilgili vatandaşlara verdikten sonra bölgede bulunan Irak Milli Güvenlik Bakanı Sirvan El Waily, Irak Türkmen Şii Parlamento üyesi Abbas Beyati ile de görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bakan Waily ise saldırıyı düzenleyenlerin en kısa sürede bulunacağını ve gereken hesabı soracaklarını ifade ederek, gereken her türlü önlemin alındığını söyledi.
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım Empty
MesajKonu: Geri: Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım   Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım Icon_minitimeSalı 23 Haz. 2009 - 9:22

Paylaşım için sağol kamil ...emeğine sağlık...

gerçekten yerinde ve yapılması gereken bir yardımdı şahsen çok sevindim ben...

bu yardımlar herzaman devam etsin sadece bir felaket olduğu zaman hatırlanmasın

kerkükteki kardeşlerimiz herzaman hatırlansın ve TÜRKİYE olarak herzaman yanında olsunlar...

bu olaylar çok üzücü kerkükteki kardeşlerimizin dertleri hiç bitmiyor savaş üstüne savaş ...darbe üstüne darbe...

ALLAH KERKÜKTEKİ TÜM KARDEŞLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN...

İNŞALLAH OLNLARDA BİRGÜN RAHATA KAVUŞACAKLAR...

KALBİMİZ DUALARIMIZ SİZLERLE...

ALLAH'A EMANET OLUN...

İNŞALLAH BİR DAHA SALDIRI YAŞANMAZ...

Kerkük mağdurlarına Türkiye`den yardım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KERKÜK KATLİAMININ PERDE ARKASI
» Kerkük yine kana bulandı: 20 ölü !
» Irak Türkmenleri Şehitler Haftası 1959-2009, Kerkük Katliamının 50.Yıldönümü