UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...

+2
ÜLKÜSERAP02
kursad_56
6 posters
YazarMesaj
kursad_56
BalaKurt
BalaKurt
kursad_56

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 96
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/03/56
Yaş Yaş : 68
Nerden Nerden : Bursa
İş-Meslek İş-Meslek : Turan'ı Görebilmek...
İsim İsim : Yörük Beyi
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/05/09

Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Empty
MesajKonu: Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...   Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Icon_minitimePerş. 23 Tem. 2009 - 22:08

Ben Türk'üm, üstelik Ülkücüyüm de...

Ülkücüyüm ben...

Türklük gurur ve şuûrunu, İslâm ahlâk ve fazîletini râm eden fikri, yaşama şekli kabul etmiş bir
Türk’üm...

Küfr’ün karşısında susmak, dilsiz şeytanlıktır.” öğretisini yürekten kabullenmiş ve aslâ susmaya tenezzül etmemiş bir Türk’üm...

Yüksel Türk! Senin için yükselmenin hudûdu yoktur.” diyecek kadar kendisine ve Türklüğüne güvenen ******çe düşünen bir Türk’üm...

Ben Türk Milleti’ni; sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet-hile ile çiğnenen çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrûm hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum. Türklük gurûr ve şuûruna, İslâm ahlâk ve fazîletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe-kardeş liğe, kısaca Hak yolu, Hakikat yolu, Allah Yolu’na çağırıyorum. Hareketin adını isteyenlere açıkça îlan ediyorum: Yeniden maneviyata dönüş...” dâvetine yürekten katılmış bir

Türk’üm...

Ülkücüyüm ben...

Muhteşem Türk ******’le ülküdaşlığın şerefini taşıyan bir Türk’üm. “Muhtâc olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda mevcuttur.” tarifine îman etmiş bir Türk’üm...

Adamcılığı, kişi taraftarlığını yok ederek, kimseye belli etmeden bütün taraftarlarını ülkücüleştiren Başbuğ’un târifine göre ülkücü bir Türk’üm...

Her türlü emperyalizme, her türlü kültür emperyalizmine hayır.” diyen bir fikrin mensûbiyetiyle gururlu bir Türk’üm...

Şahsî varlıklarımdan gözüm kapalı vazgeçmeyi ama milletin olan çorak bir karış toprak için savaşın nâmus olduğunu, Mete Han’dan öğrenmiş bir Türk’üm...
Tarihim kadar yaşlı, yaşım kadar tecrûbeli, tecrûbem kadar hatâsız, hatâ yapmamak için ağır işler görülen, santranççının her hamlesine, karşı hamleyi yapabilecek kadar savaş ustası; yendiğime hakâret etmeyecek kadar asîl, yenildiğimden savaşın meşrû alanlarında intikama yemin edecek kadar onurlu bir Türk’üm...

Ceddimin yaptıklarını unutmayarak bizden intikama soyunmuş Haçlı’nın; bize yaptıklarını, bizim onlara yaptıklarımızı unutmayacak kadar, unutturmayacak kadar akıllı Türk’üm...

Ben Ülkücüyüm...

Maide Sûresi’nde târif edilecek kadar Tanrı katında özel, Hz. Muhammed(s.a. v)’den dualar ve övgüler alabilecek kadar güzel milletin mensûbu bir Türk’üm... “Benim yegâne fahrim ve servetim; Türklüğümden başka bir şey değildir.” diyebilecek kadar ******’çe Türk; “Ne mutlu Türk’üm diyene.” diyenleri baş tacım edecek kadar “Milletçi” bir Türk’üm...

Ülkücüyüm ben...

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak” inanç ve îmanımla, cansız bedenim toprağa düşmeden hürriyetimden vazgeçmeyecek kadar bağımsızlık karakterli bir Türk’üm...
Fransız şairi La martine’in; “Türkler bir ırk ve millet olma haysiyetiyle yeryüzünün en şerefli insanlarıdır. Karakterleri pek asîl ve pek yücedir. Asâletleri alınlarında ve amellerinde yazılıdır. Onların yurdu efendiler diyârıdır, kahramanlar, şehitler ülkesidir. Bence insânîyete şeref veren böyle bir milletin düşmanı olmak, insanlığın düşmanı olmaktan farksızdır. Böyle bir lekeden Allah beni korusun.” târifini unutan Fransızlar ve AB’ye; onlardan önce geçmişini inkârı entellik sayan kiralık beyinlere, “dolma kalemler” e hatırlatmayı, görev sayabilecek kadar üşenmez bir

Türk’üm...

Deme bana Kayı, Oğuz, İlhanlı
Türk’üm. Bu ad, her ünvandan üstündür,
Yoktur Azer, Kırgız, Özbek, Kazanlı
Türk Milleti, bölünmez bir bütündür
.” (Z.Gökalp)
******, Türk; Türk ulu ve ben, Türk’üm şükürler olsun...

Ben, üstelik Ülkücüyüm de...
http://www.m-akalankoyu.tr.gg
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 882
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/04/89
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : Adıyaman/Besni
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

MesajKonu: Geri: Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...   Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Icon_minitimeCuma 24 Tem. 2009 - 5:34

Paylaşım için tşk...

yüreginize saglık...

gerçekten mükemmel bir yazı benim çook hoşuma gitti...

Ben Bir TÜRKÜM
Dinim Cinsim ULUDUR...
mevlüt çelik
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 142
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/12/59
Yaş Yaş : 64
Nerden Nerden : çakmalardan(anlayana)
İş-Meslek İş-Meslek : telekominasyon
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/05/09

MesajKonu: Geri: Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...   Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Icon_minitimeCuma 24 Tem. 2009 - 5:50

Paylaşım güzel olmuş. Teşekkür ederim.
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...   Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Icon_minitimeCuma 24 Tem. 2009 - 9:28

paylaşım için sağolun abi emeğinize yüreğinize sağlık...

çok güzel bir yazı...

NE MUTLU BİZE HEM TÜRK'ÜZ HEM MÜSLÜMAN

BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ ÜLKÜCÜ KİŞİ ZATEN...

ÜLKÜCÜLÜK BAŞKADIR...
SANCAK
Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...   Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Icon_minitimeCuma 24 Tem. 2009 - 12:17

Kürşad56 Hocam Yüreğine sağlık... Çok güzel bir yazı gerçekten...

Fazla söze ne gerek...

Ülkücüyüz, Türküz, Müslümanız...

Ne mutlu bu davanın Neferleriyiz...
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 70
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/10/60
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : reklam
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/05/09

MesajKonu: Geri: Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...   Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !... Icon_minitimeC.tesi 25 Tem. 2009 - 8:56

değerli ülküdaşlarım bu tip alıntılarda yazar adınıda verirsek daha güzel olur..hem yazaraın emeğine saygıda kusur olmaz hemde bizler yanlış anlaşılmayız...bu yazı yenicağda sn mustafa aslanın 5-19 tarihli makalesidir...

Ben TÜRK'üm, Üstelikte ÜLKÜCÜ' yüm !...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÜlkÜ,ÜlkÜcÜ,ÜlkÜcÜlÜk,ÜlkÜcÜ Hareket
» Türk Ülkücü Hareketi ve Ülkücü Olmak!
» ÜLKÜ,ÜLKÜCÜ,ÜLKÜCÜLÜK VE ÜLKÜCÜ HAREKET
» TÜRKÜM SUÇLUYUM ...!!!
» NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE