UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Ekrem TOSUN Kimdir? Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ekrem TOSUN Kimdir?

YazarMesaj
Avşar Beyi
Ekrem TOSUN Kimdir? Yoneticiun8
Avşar Beyi

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 244
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 29/10/23
Yaş Yaş : 100
Nerden Nerden : Kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : Eğitimci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/09

Ekrem TOSUN Kimdir? Empty
MesajKonu: Ekrem TOSUN Kimdir?   Ekrem TOSUN Kimdir? Icon_minitimePerş. 12 Şub. 2009 - 8:21

Ekrem Tosun baş döndürücü bir hızla yükselen devlet memurlarımızdan biri olarak karşımıza çıktı. Gıda kontrolörü Ekrem Tosun, Maliye Bakanı Unakıtan'ın oğlunun yumurta sektörüne girip Türkiye'de yumurta sektöründe hızla tek olmaya çabalarken Konya İl Tarım Müdürlüğünde görevliydi. Diğer kontrolör arkadaşları ile bütün gün köy köy, sokak sokak dolaşarak vatandaşın elindeki yumurtalara üretim izniniz yok diyerek el koyup asfalt şantiyelerinde tüm yumurtaları imha ediyordu.
Ekrem Tosun'un yumurta ve izinsiz üretimler konusundaki savaşı ve gösterdiği üstün hizmet performansı memuriyette de yükselmesini hızlandırdı.
Ekrem Tosun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2006/ 8171 nolu kararı ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğüne getirildi.
Ekrem Tosun'un MTA 10. Bölge Müdürlüğü'ne; Diyarbakır, Batman, Bingöl, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illeri bağlı. Bu bölgelerdeki tüm maden araştırmaları Diyarbakır'daki merkezden yürütülüyordu.
Ekrem Tosun, buradaki görevini Enerji Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak yürütüyordu. Ekrem Tosun ve Enerji Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü'nde çalışan mühendis Erkan G. Mesai arkadaşlığı vesilesi ile tanışmaktadır.
Erkan G.'de çok yetenekli bir devlet memurudur. Erkan G.'nin karısı Sebahat Hülya G. adına kurulmuş Yerküre adlı madencilik şirketi en çok İhlas Holdinğ ile iş yapmaya başlar.
Erkan G.'nin karınsın şirketi Yerküre'nin İhlas Holding'e sattığı 54 maden sahasından 19'unu Erkan G.'nin babası N.G.'nin, 11'ini Erkan G.'nin eşi Hülya Sebahat G.'nin, 16'sını şirketin ortağı Y.B.'nin, 8'ini de firmanın kendi üzerinden satıldı. Bu satışlarda her bir maden sahasının değeri 40 Bin TL olarak kayıtlara geçti. Fakat satılan Maden sahalarının değerleri milyon dolarlarla ölçülürken İhlas Holding 54 Maden sahası için Yerküreye sadece 2,5 Milyon TL ödedi.
Erkan G.'nin Ekrem Tosun'un Genel Müdürlüğünü yaptığı bölgeye bağlı olan ve 440 bin YTL'ye sattığı Kahramanmaraş Elbistan'daki 11 ayrı kömür madeni sahasının değerinin 8 milyon dolar tutuyor. Aradaki müthiş rantın bir bölümü ise Erkan G.'nin banka hesaplarında bulunuyor.
GENEL MÜDÜR YAKIN ARKADAŞIM...
KANADALILARLA ORTAK OLAN HOCACILAR KİMLER?

Erkan G. ile İ.Y. adlı bir kişi arasında 18 Haziran 2007'de gerçekleşen bir telefon görüşmesi de İ.Y.: Kanadalılarla Hocacılar ortak oldu dedim ya sana. Bunların maden bölümleri var. Bunların genel müdürü de benim çok samimi arkadaşım. Bunlar ihalede olsun, şeyde olsun çok kıymetli saha arıyorlar. 35-40 trilyon bizim bir kara paramız var bunu aklamamız gerekiyor diyor.

Erkan G.: Tamam kurşun çinkoyu hemen verelim.
İ.Y.: Aynısını söyledim.
Erkan G.: Altın sahalarına da söyleseydin Kaz Dağları'ndakilerini de.
Diğer bir telefon kayıtları da şöyle:
A. : MTA'nın raporunu sen mi aldın ?
Erkan G.: Şu anda he inceliyom. Ben numarasını da veriyim abi? Arkadaşlar iyice bir etüt yaparlar.
A. : Rapor alınabiliyor mu oradan parayla?
Erkan G.: Rapor bende şu anda aldım
A. : Raporu iade etmeden onu bir fotokopi yaptıralım.
Erkan G.: Hee öyle yaparız abi.
A: : Biz onun ücretini takdim ederiz.

GENEL MÜDÜRÜN YAKIN ARKADAŞI ERKAN G. SAHTE ANALİZ RAPORLARI
Genel Müdürün yakın arkadaşı Mühendis Erkan G.'nin, eşine ait aracı Yerküre firmasından, maden sahası almak isteyen şirketlerin ilgilendikleri araziler için analiz raporu almak zorunda kalıyor. Erkan G.' bu yolla, arazileri gerçek değerinin üzerinde gösteren toprak analiz raporlarının hileli biçimde çıkmasını sağlıyor.

Erkan G., bu amaçla numune analizi yapan kamu kurumlarından 'Sevda' adlı bir kadının aracılığıyla "sahanın değerinin yüksek gösterilmesini sağlamak için gereken yüksek miktarda cevher bulunduğunu gösteren hileli analiz raporu temin edilmesi" karşılığında rüşvet verilmesini organize etti. Erkan G.'nin, 'Hüseyin' adlı adamının numune analizlerini yapan Türkiye Petrolleri'nde görevli kişilerle "hileli analiz raporu" verilmesi için görüşüyor ve 'Sevda'nın da bu işlemlere aracılık yapıyor. 'Sevda' adlı aracı bu işlemler için Erkan G. ve ekibinden 50 bin dolar para aldı.
Konu ile ilgili bazı telefon görüşme kayıtları ise özetle şöyle:
Hüseyin: Sevda hanım yine istiyor.
Erkan G.: Evet şimdi ne istiyor?
Hüseyin: Numune verdi ya. Hüseyin denen birisi varmış 3 bin, 5 bin, 10 bin dolar... Veriyorum veriyorum sonu yok.
Erkan G.: Ne kadar para verdin şu ana kadar sen bu kadına.
Hüseyin: 50 bin dolara yakın.

Sevda: Artık bıraktım. Bana tabanca çekmiş, bana mesaj atıyor, tehdit. Lan ben mafya mıyım? Senin şirketin kağıt üstünde bir şirketti. Ruhsat artık iptal noktasındaydı. Bana teşekkür edeceğine...
EKREM TOSUN'UN GENEL MÜDÜR OLDUĞU GÜNEY DOĞUDA MADEN TALANI YAŞANIYOR
Erkan G: ve ekibinin yaptıkları 2008 yılının Mart ayında patlak veriyor ve olay ayyuka çıkınca polis operasyonları başlıyor. Bir çok madenin yok fiyatlarla Kanadalı şirket ve ortağı olan Hocacılara satılıyor. En çok satılan Maden alanı ve Madenlerle ilgili haritalar Güneydoğu Bölgesine ait bulunuyor. Güneydoğu Bölgesinin başında Genel Müdür olarak ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a sorduğu EKREM TOSUN bulunuyor.

GENEL MÜDÜRÜN YAKIN ARKADAŞI VE MADEN TALANCISI ERKAN G.'NİN İNANILMAZ SERVETİ.
Erkan G. nin akıllara durgunluk veren mal varlığı ise dudak uçuklatan türden. Erkan G.'nin 2007 başlarından 2008 başlarına kadar 16 ay içinde banka hesaplarına 3 milyon doların üzerinde para girşi oldu. Çok düşük rakamlarla MTA ve MİGEM'den satın aldığı maden arazilerini astronomik rakamlarla büyük şirketlere satan Erkan G., kendi adına 47 bin metre kare tarlası, eşi Sebahat Hülya G. adına Antalya'da 12 bin metrekare arazi, Ankara'da dubleks ev, Erzurum'da üç ayrı ev, Ankara'nın çeşitli semtlerinde arazileri bulunuyor. Erkan G.'nin inanılmaz malvarlığına karşılık yanında MTA'dan 1400 YTL maaş alan bir memur olduğu biliniyor.

ABD İÇİN ALTIN, ÇİN'E KROM
Erkan G. ve ekibinin vurgunun boyutları uluslararası. Türkiye'de bir Amerikan firmasına aracılık eden Hamit ismindeki işadamı, mühendis Erkan G.'ye firmanın Ekrem Tosun'un Genel Müdürülüğüne bağlı bulunan Hakkári Yüksekova da çinko, Kaz Dağları'nda altın, Adapazarı Gölcük'te bakır sahalarıyla ilgilendiğini söyleyerek maden sahalarının ayrıntılı bilgilerini istedi. Ayrıca Çin ve Kanada firmaları için de altın, krom, bakır gibi rezervler hakkında aracılara bilgi aktaran Erkan G. nin Ekrem Tosun'un genel müdürü olduğu bölgedeki gizli harita ve bilgilere nasıl ulaştığı ise bilinmiyor.

Mart 2008 de olayların ortaya çıkması üzerine hükümet, Diyarbakır'da bulunan Maden Tetkik ve Arama (MTA) Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü kapatmaya karar verdi. Kurum; Kamu Yönetimi Temel Kanunu Tasarısı'nda yer alan maddeyle tasfiye edilerek tüm malları ve demirbaşları ile Enerji Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredilmesi kararı alındı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun elindeki dosyalarda ise Ekrem Tosun ve başbakan Erdoğan arasındaki ilişkiler olduğu iddia ediliyor.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük vurgununun tüm ayrıntıları Kemal Kılıçdaroğlu'nun dosyalarında yer alıyor. Erkan G. adlı Sadece sıradan bir memurun bile 100 milyonlarca dolar götürdüğü vurgunun ayrıntılarında Türkiye'yi şok edecek miktarlardaki vurgunun ayrıntılarını Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerden önce açıkladığında bir çok şirketin zor duruma düşeceği iddia ediliyor.

Tunç Erden Yakar / Turuncutime.com

Ekrem TOSUN Kimdir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Osmanlı Kimdir?
» TÜRKÇÜ KİMDİR?