UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

AKP'de Ampuller Sönebilir! Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

AKP'de Ampuller Sönebilir!

YazarMesaj
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 632
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/11/88
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : ERGeNeKoN
İş-Meslek İş-Meslek : DaVa MiLiTaNI
İsim İsim : cCc_KIZIL_ELMA_cCc
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/11/09

AKP'de Ampuller Sönebilir! Empty
MesajKonu: AKP'de Ampuller Sönebilir!   AKP'de Ampuller Sönebilir! Icon_minitimeÇarş. 16 Ara. 2009 - 9:18

15 Aralık 2009 - 20:32
Hürriyet yazarı Şükrü Küçükşahin, AKP içinde açılımın yakınnda bir kırılmaya doğru gittiğini bugün köşesinde yazdı.

--------------------------------------------------------------------------------

Düğme baştan yanlış iliklendi

CHP Lideri Deniz ******, dün bana, “Başbakan’ı açılımdan vazgeçirmeli” dediğinde, “Bakarsınız bu amaçla asıl katkı AKP içinden gelir” diyemedim.

******’la o sohbetimi haberleştirdim; çünkü bugün de iktidar partisindeki açılımla ilgili gelişmeleri yazmaya devam etme kararındaydım.

Her yeni gün birbirinden ilginç yeni yaklaşımlar görünce bu kaçınılmaz oldu.

Sizi yormayayım; AKP’de açılım kırılmasının mutlaka bir sonuç yaratacağını ileri sürebilirim; ama yıkıcı deprem etkisi yaratmayacağı kesin olan bu sonucun, nasıl bir sürecin ardından ortaya çıkacağını ise tam kestiremiyorum.

Azımsanmayacak sayıda iktidar milletvekilinin ‘katılıyorum’ dediği önceki iki yazıma ilaveten yeni gözlem ve bilgilerimi aktarmakla yetineceğim.

CEKETİMİZ DÜZGÜN GÖRÜNEMİYOR

Şunu yinelemem gerekir ki, iktidar grubunun ana sıkıntısı açılımın çerçevesinin başından çizilmemiş olması.

Bunu en açık, kabineden bir ismin şu sözleri ortaya koyuyor:

“İşi başında ceketin ilk düğmesini yanlış ilikledik. Bütün düğmeler de bu sıralama ile devam ettiğinden ceketimiz bir türlü düzgün görünmüyor.”

Sonrasında gelen eleştiri ise işin İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a verilmesi.

Anlıyorum, “Tabii ki gelişmeler kötüye gittiğinde bulunacak ilk günah keçisi işin başındaki isim olur” diyebilirsiniz.

Ancak birincisi, birçok milletvekilinden, “İçişleri Bakanlığı bu sorunda taraf zaten. Taraf konumunda da kalması gerekirdi. Bu yapılmadığı gibi tarafın sorunu çözmesini bekliyoruz” eleştiri gelmesini ciddiye almayalım mı?

İkincisi Atalay uzmanı gibi bir milletvekilinin şu sözlerine bakalım: “Atalay böylesi bir işi çözecek siyasi niteliklerle donanmış değil. Ancak Başbakan’ın bu sorunun orkestra şefliğini kabine içinde Atalay dışında birine vermesi de mümkün değildi.”

Geçen hafta Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş’in kürsüde konuşan DTP Diyarbakır Milletvekili Gültan Kişanak’a tepkisini “sonraki günlere” örnek olur diye önemsemiştim, baktım grupta da aynı kanı hâkim.

Anayasa Mahkemesi’nin kapatma kararına AKP’nin sevinmediğini biliyoruz; ama bunun, parti yönetimine, TBMM’de gruptaki tansiyonun yükselişini önleme avantajı sağladığını da görmemiz gerekir.

ŞU GELİNEN NOKTAYA BAKIN

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Ne pahasına olursa olsun açılıma devam” dedi. Biz buna inansak da yaklaşan tehlikeyi en iyi şu cümle ifade edebilir:

“Herkes bilsin ki TBMM’de artık Güneydoğulu bir milletvekili görünce başını çeviren milletvekilleri de var; üstelik ikisi AKP’li olsa dahi.”

“Bu çok yanlış” dediğimizde, yanıt “Ne yapayım, içimden gelmiyor” oluyor.

Bence burası sözün bittiği bir yer ve buradan bir dönüş şart.

Dilerim, Atalay’ın partideki Kürt kökenli vekillerle yapmaya başladığı, birinin de dün akşam gerçekleştiği buluşmalardan bir umut çıkar.

Ancak yanlış üstüne yanlış nasıl önlenecek sorusu hâlâ ortada.

Gelin şu Alevi açılımına bakalım; partinin Alevi milletvekili bakanın toplantı davetini reddediyor hem de, “Kürt açılımına payanda yapılıyor” diyerek.

Yetmiyor, aynı toplantı için şaka gibi katılımcı listesi düzenleniyor.

Alevilerin kızgın olduğu Ökkeş Şendinler hangi araştırması, çalışması için bu toplantıya çağrılıyor; “Olsa olsa provokasyon için” dense haksızlık mı?

Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

ETIK HABER

SÖNEBILIR DEGIL.. SÖNMELI.. SÖNÜCEKK.. BU YOLSUZLUK, BU SATICILIK, BU $EREFSIZLIK HAYAT BOYU SÜRMEZ.. HER$EYIN BEDELI VAR BEDELLER ÖDENECEK..
http://www.turkiyem.org

1 sayfadaki 1 sayfası