UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Atatürk ve Türk Birliği Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

****** ve Türk Birliği

2 posters
YazarMesaj
zeybek09
YavruKurt
YavruKurt
zeybek09

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 24/08/92
Yaş Yaş : 31
Nerden Nerden : Aydın
İş-Meslek İş-Meslek : Öğrenci
İsim İsim : Selim
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/01/10

Atatürk ve Türk Birliği Empty
MesajKonu: ****** ve Türk Birliği   Atatürk ve Türk Birliği Icon_minitimePtsi 25 Ocak 2010 - 21:30

ATATÜRK VE TÜRK BİRLİĞİ

Her Türk gencinin çok iyi kavraması,anlaması,bilmesi gereken Türk Birliği Ülküsü bugün hak ettiği yerlere ulaşamamıştır.Türk birliği ve Turancılık hareketleri Enver Paşa’nın Sarıkamış Harekatı ile başlar.Ancak Sarıkamış olayında yapılan büyük strateji hataları Türk Birliği için ilk hayal kırıklığı olmuştur.

Enver Paşa’dan sonra Türk Birliği fikirleri Milli Mücadele Dönemi yazarlarımızdan olan Ziya Gökalp ‘in Türkçülüğünde iyice pişmeye başlamıştır.Ziya Gökalp’le birlikte Milli Mücadele dönemi edebiyatçılarımız bizzat Kurtuluş Savaşında yer almış yazarlarımız Türk Birliği ‘ne gereken önemi göstermişlerdir.Halide Edip Adıvar,Yakup Kadri Karaosmanoğlu,Mehmet Emin Yurdakul,Ömer Seyfettin gibi…

Kurtuluş Savaşımızın Kahramanı Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ******’ün altı ilkesinden biri olan Milliyetçilik ilkesinde Ziya Gökalp’in Türkçülüğün etkisi büyüktür.Atamızın bu konuda şöyle bir sözü vardır.”Benim ruh ve bedenimin babası,Ali Rıza Bey,heyecanlarımın babası Namık Kemal,FİKİRLERİMİN BABASI ZİYA GÖKALP’TİR.”

Ulu Önderimiz ******’ün Türk Birliğine verdiği değer çok büyüktür.Türk Birliğine inancı da tamdır.Bu konu hakkında Atamızın şu sözünü belirtmeden geçemeyeceğim. "Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek." Atamızın Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım dediği Türk Birliği bize her şeyden önce Atamızın emanetidir.

Ben son olarak bir kavrama da değinmek istiyorum.******çülük ve Kemalistlik kavramı..

Her Türk genci mutlaka ******çü ve Kemalist olmak zorundadır.******’ü sevmek ilkelerini yaşamak ve yaşatmak zorundadır.******çüyüm deyip Türk Birliğini istemiyorum veya ******çüyüm deyip Türk Birliği için çalışmam diyenler sadece lafta ******çüdür.

Ama şunu iyi bilelim..

******çülük ben ******çüyüm veya ben Kemalistim demekle olmaz..Kalbimizde ******'ü Yüreğimizde ilkelerini Beynimizde Davasını hiç unutmadığımız zaman gerçek ******çü olmuşuz demektir.Saygılarımla.. Selim ABALI
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 632
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/11/88
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : ERGeNeKoN
İş-Meslek İş-Meslek : DaVa MiLiTaNI
İsim İsim : cCc_KIZIL_ELMA_cCc
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/11/09

MesajKonu: Geri: ****** ve Türk Birliği   Atatürk ve Türk Birliği Icon_minitimeSalı 26 Ocak 2010 - 19:36

"Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."

PAYLASIMIN ICIN TESEKKURLER KARDESIM...
COK ONEMLI BI KONUYA DEYINMISSIN..

TÜRK BIRLIGI ÜLKÜSÜNÜ SON DAMLAMIZA KADAR SAVUNUP SON DAMLAMIZA KADAR MUDAFA EDECEGIZ... YILMAYACAGIZ YIKILMAYACAGIZ PES ETMEYECEGIZ DAVAMIZDA SONUNA KADAR ILERLEYECEGIZ...
ALLAH (C.C.) YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN..

KONUNUN Yolumuzu Aydınlatanlar "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" BÖLÜMÜNE TASINMASINI RICA EDERIM Smile

TESEKKURLER..
http://www.turkiyem.org
zeybek09
YavruKurt
YavruKurt
zeybek09

Erkek

MesajKonu: Geri: ****** ve Türk Birliği   Atatürk ve Türk Birliği Icon_minitimeSalı 26 Ocak 2010 - 22:48

Tabiki abla ama ben kendim makele olarak yazdığım için buraya paylaşmıştım.Yazılar bana aittir.Ondan dolayı..
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 632
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/11/88
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : ERGeNeKoN
İş-Meslek İş-Meslek : DaVa MiLiTaNI
İsim İsim : cCc_KIZIL_ELMA_cCc
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/11/09

MesajKonu: Geri: ****** ve Türk Birliği   Atatürk ve Türk Birliği Icon_minitimeSalı 26 Ocak 2010 - 23:08

Hmm kusura bakma o zaman, ben senin yazdigini bilmeden soylemistim imzani at bidahakine altina Wink

Guzel yazmissin Tebrik ederim...
http://www.turkiyem.org
zeybek09
YavruKurt
YavruKurt
zeybek09

Erkek

MesajKonu: Geri: ****** ve Türk Birliği   Atatürk ve Türk Birliği Icon_minitimePerş. 28 Ocak 2010 - 17:27

Tamam abla teşekkür ederim olur atarım..

****** ve Türk Birliği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İSLAM BİRLİĞİ VE HALİHAZIRDA TÜRK BİRLİĞİ
» Türk Dünyası ve Türk Birliği !...
» BAŞBUĞUMUZDAN TÜRKÇÜLÜK VE TÜRK BİRLİĞİ
» AtatÜrk Ve TÜrk MİllİyetÇİlİĞİ
» Türk'ün Başbuğu ******'ü eleştirmek! Tuncay Demirbaş 17 Temmuz 2010, 09:31