UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

'İstanbul'u istiyorum' Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'İstanbul'u istiyorum'

YazarMesaj
Misafir
Misafir

'İstanbul'u istiyorum' Empty
MesajKonu: 'İstanbul'u istiyorum'   'İstanbul'u istiyorum' Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009 - 8:47

İstanbul belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, vatandaşlara "Ülkenin sahibi sizsiniz. O zaman karar da sizin olsun. Ülkeniz için yüreğinizi ortaya koyun" diye seslendi.

BAHÇELİ, İstanbul'u uzaktan izleyenlerin, "sanki seçimlere iki partinin katıldığı varsayımına" inanacaklarını belirterek, "Bir tarafta İstanbul'u çamur haline getiren ve yaşanmaz bir il olarak karşımıza dikmiş olan AKP zihniyeti, bir tarafta birkaç tane yolsuzluğu kendisine veri kabul eden bir zihniyetle yarışa katılan tahterevallinin diğeri. Bugün işaret şudur; ne seni, ne seni istiyorum. İstanbul'u MHP olarak ben istiyorum" dedi.

Başbakan zannediyor ki başımı aldım gidiyorum. 'Artık dünya lideriyim, İstanbul'un fethini yapanlar gibi ben de İslam coğrafyasının yeni fethini yapan Fatih'i' diye ortada dolaşacağına, kendine çeki düzen ver " diyen Devlet Bahçeli, vatandaşlara " Ülkenin sahibi sizsiniz. O zaman karar da sizin olsun. Ülkeniz için yüreğinizi ortaya koyun " diye seslendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'u uzaktan izleyenlerin, " sanki seçimlere iki partinin katıldığı varsayımına " inanacaklarını belirterek, " Bir tarafta İstanbul'u çamur haline getiren ve yaşanmaz bir il olarak karşımıza dikmiş olan AKP zihniyeti, bir tarafta birkaç tane yolsuzluğu kendisine veri kabul eden bir zihniyetle yarışa katılan tahterevallinin diğeri " dedi.

MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Turgut ile 39 ilçe belediye başkan adayı, İstanbul Gösteri Merkezi'nde, Bahçeli'nin katıldığı törenle tanıtıldı.

Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, 17 Şubat'ta tüm belediye başkan adaylarının ilçe seçim kurullarına bildirilmiş olacağını belirterek, bugün yaptıkları tanıtım toplantısıyla Türkiye'ye bir mesaj verdiklerini kaydetti.

TAHTEREVALLİ ZİHNİYETİ

Bahçeli, şunları söyledi: " İstanbul'u uzaktan izleyenler, sanki seçimlere iki partinin katıldığı varsayımını ortaya kor ve buna da inanırsınız. 2002'de iki partili parlamenter rejimi uygulamak isteyen senaryocular, bugün ek senaryoyla yerel yönetim seçimlerinde de karşımıza çıkıyorlar.

Bir tarafta İstanbul'u çamur haline getiren ve yaşanmaz bir il olarak karşımıza dikmiş olan AKP zihniyeti, bir tarafta birkaç tane yolsuzluğu kendisine veri kabul eden bir zihniyetle yarışa katılan tahterevallinin diğeri. Bugün işaret şudur; Ne seni, ne seni istiyorum.İstanbul'u MHP olarak ben istiyorum. Bugünkü toplantının manası budur.
Partililere televizyon propagandalarının etkisi altında kalmamalarını, milletin karşısında başka alternatif yokmuş gibi bu görüntüyü kabul etmemelerini ve morallerini bozmamalarını isteyen Bahçeli, "bu kara propagandaların tesiri altında kalmayacaklarını" belirtti.

Bahçeli, AKP iktidarının 6 yıl 2 ay 28 günden beri bu ülkeyi yönettiğini ve bu sürecin sonunda Türkiye'nin bir krizin ve bölünmenin eşiğine geldiğini vurguladı.

HÜKÜMETİN GERİLİM STRATEJİSİ

Hükümetin gerilim stratejisine dayalı olarak kutuplaşma, cepheleşme ve çatışmayı toplumun her alanına yayarak, kendi gününü gün etmek istediğini ve bu stratejinin yerel seçimlerde de ortaya konulduğunu savunan Bahçeli, "AKP'nin aday tanıtım toplantısında adayının yaptıklarını ya da yapamadıklarını anlatmak yerine çatışmayı, kamplaşmayı, kavgayı körükleyen üslup bozukluğu içindeki ifadelerle kışkırtıcılık yaptığını" belirtti.

Bahçeli, "diğer partinin de bu tuzağa düşerek, bu gerilim stratejisinin diğer ucu olarak birbirinin kuyusunu kazan, iftira atan, kötüleyen bir anlayışla bir demokratik yarış yaptığını zannettiğini" kaydetti.

Bu zihniyet karşısında MHP'nin soğukkanlı, sabırlı ve ilkeli bir anlayışla belediye başkan adaylarıyla birlikte bugün İstanbullular'ın huzuruna çıktığını ifade eden Bahçeli, "İlçe seçim kuruluna adayların bildirilmesinden sonra seçime 40 gün kalmış olacak. MHP'nin 40. yılında İstanbul'da 40 belediyeye sahip olarak bir mücadeleyi başlatmış olacağız. Bu nedenle sizlerden ricam şudur; Sakın ola bu gerilim stratejisinin tuzağına düşmeyiniz. Sakın ola hiç kimsenin izzetiyle, namusuyla, ailesiyle uğraşmayınız" diye konuştu.

SEÇİMDE KÖTÜ YÖNETİME 'DUR' DEMENİN İŞARETİ VERİLECEK

Bu seçimin, 6 yıldan beri bu ülkeyi yöneten zihniyete "dur" demenin ilk işareti olarak görülmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, "Bu seçimde AKP Türkiye genelinde önemli sayılabilecek bir oy kaybına uğrarsa, bu kötü yönetime 'dur'diyebilmenin ilk işareti verilmiş olacak. Ondan sonra TBMM'de önemli değişimler, gelişmeler olabilir. Ve Türkiye'nin gelecekte iktidarının kim olacağı noktasında toplum vicdanında milli iradenin şekilleneceği bir ufuk görülebilir" dedi.

Bahçeli, milli iradeyi sandıkta bütünüyle temsil edebilmek için 29 Mart sabahı herkesin koşa koşa sandık başına gitmesini ve yüksek bir katılım sağlanmasını istedi.

Tunceli'de dağıtılan yardım malzemelerine de işaret eden Bahçeli, "AKP'nin, Türkiye'nin 81 ili olmasına karşın ne birinci, ne de ikinci sırada yer aldığı Tunceli'de aradaki oy farkını çamaşır makinesi, buzdolabı, halıyla kapatmak için milli iradeye dolandırıcılık anlayışını zehir gibi akıttığını" savundu ve bunun kime ne faydası olacağını sordu.

Bahçeli, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu'nun, seçim döneminde valiler aracılığıyla, iktidarda bulunan bir partinin propagandası amacıyla kullanılarak milletin aldatıldığını, bunun da Türk milletine karşı en büyük sevgisizlik ve saygısızlık olduğunu" söyledi.

Sadaka verircesine, "gel eğer oyunu bana vereceksen sen de al" anlayışıyla insanları ahlaken çöküntüye sokmanın günah olduğunu ifade eden Bahçeli, insanları namerde muhtaç etmeyecek asgari bir refah seviyesi belirleyerek, bunun altında yaşayan hiçbir insan bırakmamanın hedeflenmesi gerektiğini kaydetti.

MİLLİ İRADEYE GÜVEN

"Türk toplumunun bütün fertlerini temsil ettiklerine inananların, 6 yıl sonra İslamcı temelde yeni bir sınıf oluşturarak kendilerine benzemeyen bir hayat üslubunu ortaya koyan bir neslin türediğini ve böylece toplumda gittikçe uç haline gelen bir yapılanmanın ortaya çıktığını" söyleyen Bahçeli, bu gidişatın devam etmesi halinde "yiyenler, yemeyenler kavgasına" dönüşeceğini savundu.

Bahçeli, bu kadar işsizliğe ve yoksulluğa rağmen bu kavganın ortaya çıkmamasının, toplumda şükür ve kanaatin hakim olmasından kaynaklandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Toplumda herkesin birbirini kucaklayacağı bir yapının oluşturulması gerekiyor. Yoksa milli iradeyi ihaleler gibi açık artırmaya çıkartıyorsunuz. Bir buzdolabına oy mu verecek bu insanlar? 'Kim ne verirse 5 lira fazla veririm'diyen bir zihniyetin Türkiye'yi nereye getirdiği hep beraber görülmelidir.

Türkiye'de milli irade, milli vicdanlar satılık olmamalı. Milli irade sömürülmemeli, istismar edilmemeli. Milli irade üzerinde dolandırıcılık yapılmamalı. Eğer milli irade yüzde 46.6'yı vermişse, o zaman o iradeye güven, tekrar saygı duy. 'Bunlar bana tekrar vermeyecek'diyerek bütün muslukların kapısını açıp, bir seçim popülizmi içerisinde harcamalarda bulunarak birtakım siyasi kültür ve ahlakı bozuntuya uğratacak davranışlardan kaçınmak lazım. Eğer buna hala devam ediyorsan, o zaman aklımıza bir soru gelir. Yüzde 46.6'yı herhalde bu yöntemleri sinsi sinsi kullanarak elde ettin, şimdi de tekrarlayıp duruyorsun."

KRİZİN NERESİ TEĞET?

Bahçeli, küresel krizin Türkiye'ye doğru geldiğine işaret ederek, "Sayın Başbakan, hala teğet çizgisinde kendini kabul etme. Tamamen toplumun çekirdeğine gelmiş. Neresi teğet? Toplum gittikçe krizin tesiri altında kalmış" şeklinde konuştu.

"Bu seçim yalana, yoksulluğa, yolsuzluğa, teslimiyetçi anlayışlara, sahte kahramanlık heveslerine 'dur'demenin seçimi olacak" diyen Bahçeli, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'yi çok büyük sıkıntılara sokabilecek tavırlardan uzak kalmasını" istedi.

Bahçeli, şunları kaydetti: "Sayın Başbakan televizyonlardan konuşurken ipin ucunu kaçırıyor. Siyaseti üslup itibariyle çirkinleştiriyor. Ne söylediğinin farkında değil.

Başbakan zannediyor ki başımı aldım gidiyorum. 'Artık dünya lideriyim, İstanbul'un fethini yapanlar gibi ben de İslam coğrafyasının yeni fethini yapan Fatih'i'diye ortada dolaşacağına, kendine çeki düzen ver."

Devlet Bahçeli, vatandaşlara "Ülkenin sahibi sizsiniz. O zaman karar da sizin olsun. Ülkeniz için yüreğinizi ortaya koyun" diye seslendi.

'İstanbul'u istiyorum'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İSTANBULU'UN FETHİ
» SİZLERDEN DUA İSTİYORUM....
» TÜRKEŞ DİYORKİ BÖLÜM (2) (1974) ÇOK ÖNEMLİ İZLEMENİZİ İSTİYORUM