UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Namazla Huzur Bulmak Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Namazla Huzur Bulmak

2 posters
YazarMesaj
KOZENİR
Namazla Huzur Bulmak Yoneticiun8
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

Namazla Huzur Bulmak Empty
MesajKonu: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeSalı 24 Şub. 2009 - 7:34

Namaz,şükrümüzün ifadesi,hamdımız,kulluğumuzun ispatıdır.
Dinimizin direği hiç şüphesiz.
Direği olmasına direği de acaba biz bunun yeterince idraki içindemiyiz?
Yüce Allah’ımızın farz kıldığı en önemli emir Namaz.
Peki Namazlarımızı kılıyormuyuz?
Hep sonra diyerek geçiştirerek,kalbimizin içinde yaralar açtığımızın farkındamıyız?
Yoksa sonra kılarım mı diye erteliyoruz hep…
İnanan insan için Namaz olmazsa olmazdır.
Namazlarınızı dosdoğru, devamlı ve huşu içinde yani bilinçli olarak kılabiliyormuyuz?
Yoksa, namazlarınızı savsaklayıp ihmal ediyor yada adet yerini bulsun diye, sadece üzerinize bir borç olduğu için mi kılıyoruz?
Niçin namaz kıldığımızın, namazda neler söylediğinizin, Allah'a hangi konularda söz verdiğinizin farkında mıyız?
Zoru başarmak ve gaflet zincirini atmak istemiyormuyuz?
Düşünüyor muyuz Resulullah efendimizin namaz kılarken ki duygularını…
Düşünüyormuyuz Namazla huzura ereceğimize ve buna inanıyormuyuz?
Namazla Allah’a yakın olacağımızı,ona biliyormuyuz?”
Bir adam, Resülullah (S.a.v)'a: "Allah, kullarına kaç vakit namazı farz kıldı?" diye sordu.
Efendimiz;
"Allah, kullarına beş vakit namazı farz kıldı" diye cevap verdi.
Adam tekrar sordu:"Bunlardan önce veya sonra başka bir şey var mı?"
"Allah kullarına beş vakti -farz kıldı. " dedi efendimiz.
Bu cevap üzerine adam, bunlar üzerine hiçbir ilavede bulunmayacağına, onlardan herhangi bir eksiltme de yapmayacağına dair yemin etti.
Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm):"Bu adam sözünde durursa mutlaka cennete girecektir!" buyurdu."
Evet,değerli Gönüldaşlarım!
İşte Resulullah Efendimizin (S.a.v) dedikleri budur.
İnsanları bana ibadet etsinler diye yarattım diyen Yüce Mevlamıza her zaman daha yakın olmayı istemeliyiz.
Efendim ben inanıyorum…Efendim ben namaz kılamasamda inancımı yaşıyorum,benim kalbim temiz diyerek kendimizi kandırmamalıyız.
Özümüze dönmeliyiz…
Huzur ondadr…
Huzur İslam’dadır.
Kur'an'ın tanımladığı, Allah Resulü ve ashabının kıldığı namazlara yaklaşmak umuduyla……
HAYYE ALEL FELAH!

Kozenir-24.02.2009 Salı
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeSalı 24 Şub. 2009 - 7:59

amin çok güzel bir paylaşım abi yüreğine kalemine sağlık...

namaz dinin direğidir ,bunu çok iyi anlamak lazım bir kul namazını hep kılarsa ibadetlerini yerine düzenli olarak getirirse o kul çok iyi imanlı bir kul olur.ve efendimizin şefaatine nail olur aynı zamanda ahiret hayatını çok iyi yaşar,dünya fani gelip geçici burdaki paramızın evimizin bize ahirette hiç bir faydası olmayacak bize sadece faydası olacak olan yaptığımız ibadetlerimiz onlarla sorguya çekileceğiz ve ibadetlerin en başında namaz gelir namaza çok önem vermeliyiz ve 5 vakitide kılmaya çalışmalıyız...

namaz dinin direğidir dedik,buna bir örnek vermek istiyorum mesela bir ev yapıyoruz temelini sağlam atmazsak ne olur o ev direksiz yaparsak ne olur fazla dayanmaz yıkılır iyi olmaz çöker,kul da aynı şekilde dinin direği olan ibadeti yerine getirmezse manen çöker biter ALLAH korurusun onun için namazlarımıza çok önem verelim...
namazlarımızı kılarken imanlı bir şekilde kılalım inşallah...

ALLAH BİZE EFENDİMİZİN İMANI GİBİ İMAN NASİP ETSİN İNŞALLAH
VE EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAYIDA NASİP ETSİN...

SELAM VE DAU İLE....
KOZENİR
KOZENİR

Erkek

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeSalı 24 Şub. 2009 - 20:29

KIZIL ELMA demiş ki:
amin çok güzel bir paylaşım abi yüreğine kalemine sağlık...

namaz dinin direğidir ,bunu çok iyi anlamak lazım bir kul namazını hep kılarsa ibadetlerini yerine düzenli olarak getirirse o kul çok iyi imanlı bir kul olur.ve efendimizin şefaatine nail olur aynı zamanda ahiret hayatını çok iyi yaşar,dünya fani gelip geçici burdaki paramızın evimizin bize ahirette hiç bir faydası olmayacak bize sadece faydası olacak olan yaptığımız ibadetlerimiz onlarla sorguya çekileceğiz ve ibadetlerin en başında namaz gelir namaza çok önem vermeliyiz ve 5 vakitide kılmaya çalışmalıyız...

namaz dinin direğidir dedik,buna bir örnek vermek istiyorum mesela bir ev yapıyoruz temelini sağlam atmazsak ne olur o ev direksiz yaparsak ne olur fazla dayanmaz yıkılır iyi olmaz çöker,kul da aynı şekilde dinin direği olan ibadeti yerine getirmezse manen çöker biter ALLAH korurusun onun için namazlarımıza çok önem verelim...
namazlarımızı kılarken imanlı bir şekilde kılalım inşallah...

ALLAH BİZE EFENDİMİZİN İMANI GİBİ İMAN NASİP ETSİN İNŞALLAH
VE EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAYIDA NASİP ETSİN...

SELAM VE DAU İLE....
AMİN...ALLAH (CC) RAZI OLSUN KARDEŞİM...SELAM VE DUA İLE...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeÇarş. 25 Şub. 2009 - 14:59

Abicim eline emeğine yüreğine kalemine sağlık.Gerçekten çok önemli ve asla gözardı edilmemesi gereken bi konuyu ele almışsın.Gerçekten de namaz dinimiz İslam ın direğidir.Aynı zamanda unutulmamalıdırki namaz kılmak islam ın beş şartından da biridir.Bunu yerine getirmek farzdır.Namaz kılmamak ise iman zayıflığından gelir.İnsan namaz kılmak için üşenmemeli ve namazını ertelememelidir.Yarına çıkacağımızın garantisi yok hatta bir saniye sonra hayatta olcağımızın bile garantisi yok.Hem ince düşündüğümüz zaman Allah ın bizi mükemmel bi şekilde yarattığını görüyoruz.O yani alemleri yaradan bize akıl vermiş mantık vermiş el vermiş ayak vermiş.Her azamız sağlam.Yarın birgün öldüğümüz zaman (ki bundan kurtuluş yok) sormaz mı ben lutfedip yarattım seni sen neden benim emir veyasaklarıma uymadın diye.Bu günahımızı yüzümüze acı bi tokat gibi çarpmaz mı.Bir namaz borcu için seksen yıl yanıcaz.En basiti çakın bi kibriti tutun elinizi sadece kibrit bitene kadar daynabiliyo musunuz bakın bi.Tabiki hayır.işte bu kadarcık hafif bi ateşe bile dayanamazken cehennem ateşine nasıl dayanırız.O yüzden inandığımız dinin ve davamızın gereğini yapıp namaz kılmalıyız çevremizdeki insanlarıda güzellikle namaza teşvik etmeliyiz.Onlara namazı sevdirmeliyiz kendimizde kılıp asla ertelememeliyiz.Hem bir insan abdest alınca sinirleri teskin olur ayıflar.Asabiyeti gider.Namazdaki bulduğumuz huzur ise hiçbieydeki huzurla ölçüleme.Çünkü namaz Allah katına çıkmaktır.Yaptığımız secdede Allah ile beraber olmaktır.Şeytanla arandaki tüm perdeleri kaldırmaktır.O yüzden namaz gerçekten de huzurdur iamnın ve islamın gereğidir.Tekrar teşekkürler abi
KOZENİR
KOZENİR

Erkek

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeCuma 27 Şub. 2009 - 5:35

TURANCI_DELİTAY demiş ki:
Abicim eline emeğine yüreğine kalemine sağlık.Gerçekten çok önemli ve asla gözardı edilmemesi gereken bi konuyu ele almışsın.Gerçekten de namaz dinimiz İslam ın direğidir.Aynı zamanda unutulmamalıdırki namaz kılmak islam ın beş şartından da biridir.Bunu yerine getirmek farzdır.Namaz kılmamak ise iman zayıflığından gelir.İnsan namaz kılmak için üşenmemeli ve namazını ertelememelidir.Yarına çıkacağımızın garantisi yok hatta bir saniye sonra hayatta olcağımızın bile garantisi yok.Hem ince düşündüğümüz zaman Allah ın bizi mükemmel bi şekilde yarattığını görüyoruz.O yani alemleri yaradan bize akıl vermiş mantık vermiş el vermiş ayak vermiş.Her azamız sağlam.Yarın birgün öldüğümüz zaman (ki bundan kurtuluş yok) sormaz mı ben lutfedip yarattım seni sen neden benim emir veyasaklarıma uymadın diye.Bu günahımızı yüzümüze acı bi tokat gibi çarpmaz mı.Bir namaz borcu için seksen yıl yanıcaz.En basiti çakın bi kibriti tutun elinizi sadece kibrit bitene kadar daynabiliyo musunuz bakın bi.Tabiki hayır.işte bu kadarcık hafif bi ateşe bile dayanamazken cehennem ateşine nasıl dayanırız.O yüzden inandığımız dinin ve davamızın gereğini yapıp namaz kılmalıyız çevremizdeki insanlarıda güzellikle namaza teşvik etmeliyiz.Onlara namazı sevdirmeliyiz kendimizde kılıp asla ertelememeliyiz.Hem bir insan abdest alınca sinirleri teskin olur ayıflar.Asabiyeti gider.Namazdaki bulduğumuz huzur ise hiçbieydeki huzurla ölçüleme.Çünkü namaz Allah katına çıkmaktır.Yaptığımız secdede Allah ile beraber olmaktır.Şeytanla arandaki tüm perdeleri kaldırmaktır.O yüzden namaz gerçekten de huzurdur iamnın ve islamın gereğidir.Tekrar teşekkürler abi
CENAB-I ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...O KADAR GÜZEL ANLATMIŞSIN Kİ...DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL...ALLAH SİZLERİ BU DAVADAN EKSİK ETMESİN...
NAMAZ HUZURDUR...HER ÜLKÜCÜNÜN ALLAHA DAHA DA YAKIN OLMASI İÇİN BU MÜCADELEMDE BANA DESTEĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER...
SELAMETLE...DUA İLE...RABBİME EMANET OL...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeCuma 27 Şub. 2009 - 11:20

Ne demek abi tabi destek olcaz.Hem sana destek olmıycamda kime destek olcamki.Sen benim hem bi büyüğüm hem abim hem ülküdaşım hemde saygı duyduğum bi insansın.Tabiki yaptığım bu ve buna benzer her doğru işinde yanındayım abicim.Ayrıcada o konuyu güzel anlatan ben değilim sensin;)
KOZENİR
KOZENİR

Erkek

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeCuma 27 Şub. 2009 - 13:39

TURANCI_DELİTAY demiş ki:
Ne demek abi tabi destek olcaz.Hem sana destek olmıycamda kime destek olcamki.Sen benim hem bi büyüğüm hem abim hem ülküdaşım hemde saygı duyduğum bi insansın.Tabiki yaptığım bu ve buna benzer her doğru işinde yanındayım abicim.Ayrıcada o konuyu güzel anlatan ben değilim sensin;)
TEŞEKLKÜRLER...
BU ARADA YANLIŞLARIMDA DA UYARIRSAN SEVİNİRİM... :lol:
KOZENİR
KOZENİR

Erkek

MesajKonu: Geri: Namazla Huzur Bulmak   Namazla Huzur Bulmak Icon_minitimeÇarş. 4 Mart 2009 - 5:00

[b]DEĞERLİ GÖNÜLDAŞLARIM!
Bizler Müslümanız ve dinimizin mükemmelliğine inanan mü'minleriz.
Bir Müslümanın da Namaz ile daha da güzelleşeceğine inananlardanız.
Bir Müslüman eğer gün 24 saat iken ve bu 24 saatin eğer 10 dakikasını 5 defa abdest almaya,35 dakikasınıda Namazını edaya ayıramıyorsa ziyanda olduğuna inananlardanız.
Bu sebeble Namazlarımızı asla ve asla ihmal etmemeliyiz sevgili Ülküdaşlarım.
Günün 23 saat 20 dakikasını dünyevi işlerimize 40 dakikasınıda ibadete ve Allah'ımıza daha yakın olmaya çaba gösterelim İnşaallah...
Sizleri seven Ülküdaşınız olarak hepinizi Allah'a Emenet Ediyorum.
Selam ve Dua ile...[b]

Namazla Huzur Bulmak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HUZUR