UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

BAŞBUĞ DİYORKİ Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BAŞBUĞ DİYORKİ

YazarMesaj
Misafir
Misafir

BAŞBUĞ DİYORKİ Empty
MesajKonu: BAŞBUĞ DİYORKİ   BAŞBUĞ DİYORKİ Icon_minitimePtsi 9 Şub. 2009 - 14:43

Büyük davalar, büyük mücadeleler ister, çile, sabır kararlılık ister. Arkadaşlar ! Fikir ve haklı bir dava en büyük kuvvettir. Doğru bir fikri yenecek hiçbir kuvvet yoktur.

İnsan hayatında sağlam inanç, sağlam fikir, ülkü, ilim ve maddi güç gerçek kuvvetlerdir. Biz Türk milletinin davasını güdüyoruz. Arkamızda hiçbir yabancı güç yok, arkamızda Türk milleti var. Bu mücadeleyi 'Türk'e yine Türk'ten fayda var; Türk'ün Türk'ten başka dostu yok' diyerek; kuvvetimizi milletimizden alıyoruz.

Bundan ürken bütün düşmanlar bizi hedef almışlardır. Bunun için yolumuz doğru ve sağlamdır. Allah bizimledir, çünkü, doğrunun yardımcısıdır.

Yenilmez insanlarız; çünkü inancımız tamdır. Yenilmez olmamızın sırrı, inançlardan, ülküden, büyük davadan dönmemek, taviz vermemek ve asla yenilmeyi kabul etmemektir.

Bizim Şevket Bülent Yahnici'nin bir kardeşi vardı. Ercüment... Aslan gibi bir yiğitti. Benim elimde yetişmişti, çok severdim, pırıl pırıl bir çocuktu. Annesi balkondan Ercüment'i yolcu ederken hainler anasının gözü önünde şehit ettiler. Mezara indirirken başındaydım. Mezara bile sığmadı yavrum...

Komünizm, üniversiteleri hareket üssü olarak seçmişti. Genç dimağları ve taze yürekleri, vatan, millet, devlet kavramlarından koparmakla hedefe varacağını hesaplamıştı. Buna karşı gençliği uyardık, onlara vatan, millet, devlet ve tarih sevgisi telkin ettik. Milletin evlatlarının milletten kopmasını önlemeye çalıştık. Bunun üzerine karşımıza çıkanlar 'gençliği bölüyorsunuz' dediler. Ne yapsa idik? Bölünmesinler diye hepsinin komünist ağına düşmesini seyretmemiz mi isteniyordu.

Ülkücüler bir bütündür, bu bütünlüğünüzü bozmayın, içinize hainler girebilir, sizi birbirinize düğürmeye çalışabilirler, onlara kanmayın ve aldırmayın.

Ben, 27 Mayıs tecrübesini geçirdikten sonra o kanaate vardım ki, ihtilâl yoluyla memlekete hizmet etmek mümkün değildir. Ne kadar eksik, ne kadar aksayan tarafları olursa olsun, hukuk yoluyla bir memlekete, bir millette hizmet, en iyi yoldur. İhtilâl otoriteyi yıkar, anarşi başlar. Bu anarşiyi durdurmak, yeniden düzeni ve otoriteyi kurmak çok güç bir meseledir ve memleket bundan zarar görür. Bunun ben içinde bulundum, fiilen yaşadım.

Memleketin aydınlarına, vatansever insanlarına tavsiyem şudur: En kötü hukuk nizamı, en iyi ihtilâlden daha iyidir.

Alparslan Türkeş
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

BAŞBUĞ DİYORKİ Empty
MesajKonu: Geri: BAŞBUĞ DİYORKİ   BAŞBUĞ DİYORKİ Icon_minitimePtsi 9 Şub. 2009 - 14:47

Ülkücüler bir bütündür, bu bütünlüğünüzü bozmayın, içinize hainler girebilir, sizi birbirinize düşürmeye çalışabilirler, onlara kanmayın ve aldırmayın.

çok güzel bir paylaşım kardeşimemeğine yüreğine sağlık ALLAH RAZI OLSUN

BAŞBUĞUMUZUN RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN

ONUN BİZE BIRAKTIĞI DAVAYA EN İYİ ŞEKİLDE SAHİP ÇIKACAĞIMIZA YEMİN EDERİZZ

SELAM VE DUA İLE....

BAŞBUĞ DİYORKİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ATALARIMIZ DİYORKİ...
» BAŞBUĞ DERKİ
» SON BAŞBUĞ
» BAŞBUĞ'UMA MEKTUP