UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'' Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''

YazarMesaj
Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 317
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/04/80
Yaş Yaş : 44
Nerden Nerden : Beyşehir/KONYA
İş-Meslek İş-Meslek : mermer sektörü
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/09

''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'' Empty
MesajKonu: ''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''   ''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'' Icon_minitimeC.tesi 4 Nis. 2009 - 21:05

*Türk çocuğu ecdadını (Atalarını) tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır'' ...
M.KEMAL ATATÜRK
---------------------------------------
TÜRKÜN DİLİ
“Bugünden sonra divanda, dergâhta, barigahta, mecliste, meydanda, Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır.”

1277 Karamanoğlu Mehmet Bey
TÜRKÜN GÜCÜ
On ulusun, on yiğit adamının gücü tek bir kimsede toplansa yine bir Türk'e
bedel olmaz. Türklerin en çok konuştuğu şey savaştır, zaferdir. Eğlenceleri
ise attır, silahtır. Türklerin doğrulukları ve namuslulukları ne kadar
övülse yeridir.
Charles Mcfarlene
TÜRKÜN DOSTLUĞU
Türkler kahramandırlar, dostlarına zarar vermezler. Yüce Türk milleti tuttuğu
eli bırakmaz, sözünden dönmez, iyi ve kötü
günlerde dostundan ayrılmaz. Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her
zorluğu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir.
Comenius (Çek Bilgini)
TÜRKÜN KADINI
Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas
veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş
ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk
kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır.
Lady Mary Wortley Montagu
--------------------------------------
TÜRKÜN CESARETİ
İnsanlari yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını Şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"

Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru
1.Dünya savaşında Mareşal Limaan Von Sanders şöyle demiştir.'Bir asker için mutluluk denen bir şey varsa Türklerle omuz omuza savaşmaktır diyebilirim.Fakir insanlardı, bugday kırığından yapılmış çorba en önemli yemekleriydi.Sağlıksız su içerlerdi.Çamur barınaklarda yatarlardı; Fakat en modern silah ve araçlarla donanmış düşmanlara karşı arslanlar gibi savaşırlardı... Bu insanların kaplerinde sadece ve sadece ulvi bir bir vatan sevgisi vardı.Ölüme onlar kadar gülümseyerek ve korkusuzca giden bir Millet ferdi daha görmedim...
PKK mağarasında bulunan bir yazı;

Eğer bir asker sizi Gördüğü Zaman Durmadan Ateş Ediyorsa, Bilin Ki O Acemidir... Kurşununun Bitmesini Bekleyin... Bittiği Zaman Gidin Ve Kafasına Sıkın...

Eğer Sadece Sizi Gördüğü Zaman Ateş Ediyor Saklandığınız Zaman Duruyorsa O Bir Komandodur... Kaçın Ve Canınızı Kurtarın...

Eğer Sizi Gördüğü Zaman Ortadan Kaybolmuşsa Ve Etraf Sessizse Bilin Ki O Özel Harakattır... Merak Etmeyin O Sizi Bulur...

II.ABDÜLHAMİT HAN'I NASIL BİLİRSİNİZ
Sultan Abdulhamid Han, acil iş zuhur edince, gecenin herhangibir vaktinde uyandırılmasını ister, işin ertesi güne bırakılmasına rıza göstermezdi. Bu hususta mabeyn baş katibi Esad Bey şöyle demektedir:

" Bir gece yarısı, çok mühim bir imzası için Sulatn'ın kapısını çaldım. Fakat açılmadı.Bir müddet bekledikten sonra tekrar çaldım, yine açılmadı. Acaba Sultan'a bir emr-i hak mı vaki oldu diye endişelendim.Biraz sonra tekrar çaldım açıldı.Sultan, elinde havlu ile yüzünü kuruluyordu. Tebessüm ederek;

- Evlad, bu vakitte çok mühim bir iş için geldiğinizi anladım. Daha kapıyı ilk vuruşunuzda uyandım.Abdest aldım. Onun için geciktim. Kusura bakma. Ben bu kadar zaman bu milletin hiçbir evrakına abdestsiz imza atmadım.Getir imzalayayım.

dedi. Besmele çekerek imzaladı."

Bunun gibi Sultan Abdulhamid Han hiç abdestsiz yere basmazdı. Hatta zevcesi, Abdulhamid Han'ın bu hususiyetiyle alakalı olarak, O'nun yatağının başında daima temiz bir tuğla bulunduğunu ve bununla yataktan kalktığında çeşme mahalline kadar abdestsiz yere basmamak için teyemmüm aldığını, sebebini sorduğunda da kendisine " Bunca müslümanın halifesi olaak, biz sünnet ölçülerine dikkat etmezsek, ümmet-i Muhammed bundan zarar görür!..." dediğini nakleder.
YAVUZ SULTAN SELİMDEN
Osmanlı ordusu Mısır seferine giderken haliyle bağlık - bahçelik yerlerden geçiliyordu. Salkım üzümler, olgunlaşmış elmalar, armutlar ve daha türlü türlü meyvalar vardı.

Ordu Gebze yakınlarında konakladığı zaman, Yavuz Sultan Selim,'in içine bir şüphe düştü:

- "Acaba askerim sahibinden izinsiz üzüm ve elma koparmış olabilir mi?" diye düşünüyordu. Hemen Yeniçeri Ağası'nı çağırdı ve durumun araştırılmasını emretti.

Heybeler - torbalar araştırıldı, iyice soruldu ama, asker üzerinde hiç bir iz bulunamadı. Yeniçeri Ağası gelip durumu söylediğinde Padişah rahatlamıştı. El açıp dua etti:

"Ey Allah'ım!.. Bana haram yemeyen bir ordu ihsan ettiğin için Sana şükürler olsun."

Sonra Yeniçeri Ağası'na dönüp şunları söyledi:

"Eğer askerlerim içinde bir tek kimse sahibinden izinsiz bir meyve koparıp yese idi, Mısır seferinden vazgeçerdim. Çünkü hay ağa, haram yiten bir ordu ile beldelerin fethi mümkün olamaz!.."

Mısır seferine gidilirken ordunun korkunç Sina Çölü'nden geçmesi gerekiyordu. Kum fırtınalarının etrafı kasıp kavurduğu, gündüzleri dayanılmaz sıcaklara sahne olurken geceleri dondurucu soğukları davet eden bu çölü dünya- da hiç bir ordu geçememişti. Yavuz Sultan Selim ordusuna moral verici sözler söyledikten sonra atını çöle sürdü.

Herkes yanındaki suyu idareli kullanıyor, namazlar teyemmüm yapılarak kılınıyordu. Yolculuk böyle sürüp giderken Yavuz Sultan Selim'in bir ara atından indiği ve saygılı bir halde yaya olarak yürüdüğü görüldü. Herkes şaşırmıştı ama, kimse sebebini soramıyordu. Padişahın hiç yanından ayırmadığı Hasan Can durumu öğrenmekte gecikmedi. Padişah O'na şunları söylemişti:

"İki cihan sultanı Peygamber Efendimiz önümüzde yaya olarak yürürlerken biz nasıl at üstünde olabiliriz Hasan Can?"
FATİH SULTAN MEHMET TEN İNCE SÖZLER
* Yapmak İstediğimi Sakalımın Bir Teli Bile Bilseydi, Sakalımın O Telini Hemen Koparır ve Yakardım
* İmparatorunuza Söyleyin. Şimdi ki Osmanlı Padişahı Öncekilere Benzemez. Benim Gücümün Ulaştığı Yerlere, Sizin İmparatorunuzun Hayalleri Bile Ulaşamaz.
*Eğer Padişah Ben İsem, Size Emrediyorum. Gelip Ordunun Başına Geçin. Eğer Padişah Siz İseniz, Gelip Devletinizi Düşmanlara Karşı Savunun.

Kanuni Sultan Süleyman'ın Fransa Kralına Yazdığı Mektup.

EY FRANSA KRALI FRANSUVA!
SEFİR-İ KEBİRİMDEN ALDIĞIM
MAZHARA GÖRE MALUMATIM
OLDU Kİİ MEMLEKETİNDE DANS
NAMINDA ALA MELE-İNNAS
FUHŞİYYAT VE LUBİYAT
YAPIYORMUŞSUN. İŞ BU NAME -İ
HUMAYUNUMUN ELİNE
VUSULÜNDEN İTİBAREN BU
MEL'ANET VE REZALETE SON
VERMEDİĞİN TAKDİRDE ORDU-YU
HUMAYUNUMLA GELİP SENİ
KAHRETMEYE MUKTEDİR OLURUM
KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
» NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE
» Ne Mutlu Türküm Diyene
» 'Ne mutlu Türküm diyene' yazıları silinecek!
» işte akp'zihniyeti bu'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazısı silinmeli