UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi

2 posters
YazarMesaj
SANCAK
Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi Empty
MesajKonu: Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi   Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi Icon_minitimeÇarş. 15 Nis. 2009 - 10:25

Birgün sahabi´den biri anlatir ve söyle der:"Ben iki cihan serveri ile yolculuga ciktim ve bu yolculukta üc Mucizesi´ilen karsilastim".

Yolumuz bir ormana düstü icinden gecerken efendimiz (s.a.v.) bana söyle buyurdu: "Git ordaki agaclara deki Muhammed (s.a.v.) abdest tazeleyecek".Ben hemen agaclara gittim ve aynisini tekrar ettim agaclar bunu duyar duymaz yerden köklerini söküp Efendimizin etrafina bir duvar gibi dizildiler Peygamber efendimiz abdestzini tazeledik den sonra agaclar ayni yerlerine gidip orda kaldilar.

Yolculugumuza devam ederken ben cok susamistim ve Efendimiz Hazretlerine bunu söyledim. O Server bana: "Git ordaki daga söyle ki Muhammed (s.a.v.) diyorki eger sende su varsa bize biraz ver". Ben hemen o daga ulastim ve aynini ilettim dag birden dile geldi ve bana söyle cevap verdi:"Efendimize ilet bende aglaya aglaya su kalmadi Cehenneme günahkar kullar ile taslarin girecegini duydugumdan berri korkumdan agliyorum".

Ücüncü mucizeside cölden gecerken gerceklesti. Bir deve kosa kosa yanimiza geldi ardindan da bir Bedevi. Peygamberimiz (s.a.v.) sordu bedevi´ye:"ne oldu neden kosuyorsun bu devenin pesine "? Bedevi de devenin kactigini artik hic bir isi düzgün yapmadigini en azindan kesip etinden yararlanmak istedigini anlatti Efendimize.O Server Allaha dua etti ve deve dile geldi sordu deve ye neden sahibinin lafini dinlemedigini ve simdi de neden kactigini. Deve su cevabi verdi:"Bu bedeviler bir zaman önce yatsi namazlarini hep kazaya birakmaya basladi bende onlarin basina bir nusibet gelecekte onlarin yüzünden bende helak olacagim korkusu ile kacarim"! Peygamber Efendimiz bedevi ye sordu gercekten yatsi namazlarini kazaya mi birakiyor´lar diye bedevi bu soruyu dogruladi utanarak da olsa ve yemin etti birdaha mecbur kalmadikca hic bir namazi kazaya birakmayacagini.

Namaz cok önemli arkadaslar hepimize lazim Allah bizi namaz kilan hayirli kullarindan eylesin insaallah.
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 882
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/04/89
Yaş Yaş : 34
Nerden Nerden : Adıyaman/Besni
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi Empty
MesajKonu: Geri: Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi   Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi Icon_minitimeÇarş. 15 Nis. 2009 - 12:09

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKÜRLER.YÜCE ALLAHIN HAYIRLI KULARINDAN OLMAK DİLEGİYLE.[b]

Peygamberimiz (s.a.v.) ´in 3 Mucizesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Teravih Namazı Ve Peygamberimiz......
» PEYGAMBERİMİZ(SAV) VEDA HUTBESİ
» Peygamberimiz hayatında hiç esnememiş olabilir mi?