UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

düş Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

düş

YazarMesaj
polathan
BalaKurt
BalaKurt
polathan

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 65
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 24/05/81
Yaş Yaş : 42
Nerden Nerden : bursa
İş-Meslek İş-Meslek : otomotiv
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/09

düş Empty
MesajKonu: düş   düş Icon_minitimeÇarş. 29 Nis. 2009 - 17:20

Cevremdeki insanlar yaptigim zulumden dolayi benden uzaktilar..
> Dediki:
> Günlerden bir gün Evlenmeyi arzuladım ve bir çocuk sahibi olmayı..
> Evlendim ve bir çocuğum oldu..Adını Fatma koydum..Onu çok sevdim..Ve Fatma büyüdükçe kalbimdeki imanda onunla büyüdü..Kalbimdeki isyanda azaldı onunla..
> Elimde içki kadehi vardı onu içme isteğiyle doldurmuştum Fatma onu devirdi..daha yaşı iki bile değildi..
> Sanki ona bunu yaptıran Allah tı!
> O büyüdükçe kalbimdeki imanda onunla büyüdü..Allah a yaklaştığım her bir adımda içinde olduğum maasilerden(isyanlardan) uzaklaştım biraz biraz..
> Ta ki Fatma 3 yaşına basana kadar..
> 3 Yaşını bitirdiğinde Fatma öldü!!
>
> Ve Malik İbn-u Dinar devam ediyor anlatmaya:
> Kızım Fatma ölünce durumum vaziyetim eskisinden dahada kötü oldu..
> Ve bende çevremdeki müslümanlarda olan ve beni bu büyük üzüntüye karşı dayanmamı sağlayacak sabır yoktu..
>
> Her şey çok kötüye gidiyordu..Şeytan durmadan benimle oynuyordu..Ta ki o gün geldi ve Şeytan bana dediki:
>
> "Bugün öyle bi sarhoş olacaksınki daha önce hiç böyle sarhoş olmadın!!"
> Ve ben o gece içmeye ve sarhoş olmaya azmetmiştim..Gece boyu içtim..içtim.. içtimm!!
>
> Öyle bir duruma gelmiştimki rüyalar beni birbirine atıyordu..Taki o rüyayı görene kadar:
>
> Rüyamda kıyamet günündeydim! günes kararmış,denizler ateşe çevrilmiş, Depremler oluyordu durmadan..
>
> İnsanların hepsi kıyamet günündeydi..İnsanlar zümre zümre..grup gruptu..ve ben o insanların arasındaydım..
> Sesler duyuyordum birisi sesleniyordu:
> Ey Filan oğlu filan!! Cabbara hesap vermeye hadi! Diyordu ..
>
> Ve o çağrılan insanın yüzünün rengi simsiyah olmuştu duyduğu o korkudan..
> Birçok insan çağrıldı.. ta ki kendi ismimi duyana kadar..
> Ses beni çağırıyordu..Haydi Cabbara Hesap vermeye!! Diyordu..
>
> O an çevremdeki o insan kalabalığından kimse kalmamıştı.. Kıyamet günü..Mahşer yeri bomboştu..
> Sonra bir anda karşımda bir fare gördüm çok büyüktü(devdi), çok vahşi ve çok saldırgandı..çok güçlüydü..Ağzı açık bana doğru koşuyordu..
> Bende duyduğum korku ve dehşetten dolayı ondan kaçmaya başlamıştım..
> Kaçarken bir anda karşımda oldukca yaşlı ve zayıf bir adam gördüm!ve ona seslendim:
> -AHH!! Beni bu dev fareden kurtar!!
> Bana dediki:Oğlum Ben çok zayıfım seni ondan kurtaracak gücüm yok.Ama şu yönde koş eminim kurtuluşa ereceksin..
>
> Ben onun dediği yöne doğru koşmaya başladım..Dev fare hala arkamdaydı beni kovalıyordu..Ve karşıma cehennemin ateşi çıktı..Yüzümde hissediyordum o dehşetli sıcaklığı!!!
> Fareyle cehennem arasında sıkışmıştım..
> Ve kendi kendime dedimki o an..Ben bu fareden ateşe düşmek içinmi kaçıyorum!!
>
> Ve koşa koşa bana bu yolu tarif eden o zayıf adama doğru koşmaya başladım..Farede peşimdeydi gittikçe yaklaşıyordu bana
> Çok korkuyordum!!Adamın yanına geri geldim ve ona dedimki:
> -Allah aşkına beni bu fareden kurtar yalvarırım!
> Ve yaşlı adam benim halime ağlıyordu..
> Bana dediki:
> Beni görüyorsun ben çok zayıfım güçsüzüm benim seni kurtaracak halim yok..Ama bu sefer şu yönde koş! bu sefer inşallah kurtuluşa ereceksin....
>
> Adamın dediği yönde koştum deli gibi..Fare hala kovalıyordu bir adım arkamdan koşuyordu..Beni ısıracaktı az kalmıştı...Ta ki karşımda o dağı görene kadar...
> O dağın üstünde bir sürü bebek vardı..
> Ve o dağın üzerinde bulunan çocukların hepsi ağlıyorlardı..hepside aynı şeyi söyleyerek ağlıyor haykırıyorlardı..
> Diyorlardıki:
> -Ey Fatmaa!! Babana bakk! Babana Bakkk!!
>
> Malik ibn-u Dinar dediki:
> O an o çocuğun kızım Fatma olduğunu anlamıştım..
> Ve o an 3 yaşında ölüpte cennete gitmiş bir kızım olduğuna çok sevinmiştim..Beni bu dehşetli korkudan(fareden) kurtarıp Cennete sokacaktı...
> Kızım beni sağ eliyle tuttu ve kurtardı...
> Ve sol eliyle fareyi itti..ben o an korkudan ölü gibiydim..
>
> Sonra tıpkı Dünyadayken olduğu gibi onu kucağıma oturttum!
> Ey Babacığım! Deyip şu ayeti okudu bana:
> ??? ??? ????? ????? ?? ???? ?????? ???? ????
>
> Meali: "İman edenlerin kalplerinin Allah ın Zikrine dönmesinin zamanı gelmedimi ?"
>
> Ona dedimki:
> Kızım ! Bu fare neydi bana anlat!!
>
> Dediki: O fare senin dünyada içinde olduğun işlediğin kötü amellerindi.. Onu sen besledin büyüttün ve onun seni yiyebilecek büyüklüğe sen ulaştırdın!!
>
> Ey Babacığımm! Sen bilmiyormusunki Dünyada işlenen ameller Ahirette kıyamet gününde mücessem(cisimlenmiş) olarak karşımıza çıkar!!
>
> Ona dedimki:
> Peki o zayıf adam?
>
> Dediki:
> O Yaşlı ve zayıf adam senin güzel amellerindi..Sen onu böyle zayıf böyle güçsüz..böyle çaresiz bıraktın .. onu kendi haline ağlattın..!!!Seni kurtarmasına izin veremiyecek duruma sen koydun!
> Eğer ben doğmasaydım ve küçük yaşta günahsız olarak ölmeseydim seni bu dehşetten kurtaracak başka bir şey yoktu!
>
> O an uykudan ağlaya ağlaya uyandım!
> Ağzımdan çıkan şu kelimelerle:
> Evet Allah ım vakti geldi..Evet Allahımmmmmm vakti geldii!!
>
> Hemen gusül abdesti alıp giyinip camiye koştum sabah namazına! Günahlarımdan arınmak kendime cennet yolunu çizmek.. tövbe etmek Allah'a yalvarmak içinnn...
> Camiye girdiğim an imamın okuduğu o ayet!!!
> Rüyamda kızımın beni kurtardığında okuduğu ayetti!!
> ??? ??? ????? ????? ?? ???? ?????? ???? ????
>
>
> Meali: "İman edenlerin kalplerinin Allah'ın Zikrine dönmesinin zamanı gelmedimi?"
>
> Bunlari yasayan kisi...
> Tabiinlerin imamlarinin efendisi!!
> MALiK BiN DiYNAR!!!
>
> O insanlar arasinda geceler boyu aglamasiyla bilinirdi...
>
> Ve derdiki:
> Allahim! Kimin cennete girecegini,kimin cehenneme girecegini sadece sen bilirsin!
>
> Ben bunlardan hangisiyimm???
>
> Allahimm!!Beni cennet ehlinden eyle! Cehennem ehlinden eyleme!
>
> Malik Bin Diynar buyuk bir tovbe etti..
> Ve insanlar arasinda soyle meshur oldu:
>
> Caminin kapisina giderdi ve insanlara seslenirdi..derdiki:
>
> Ey asi insanlar ey gunahkar insanlar...Allahiniza donun!!Gafil insanlar....Allahiniza donunn!!!
>
> Ey Allahtan kacan kullar..Allahiniza donunn!
>
> Rabbin sana gece gunduz sesleniyorr!Seni cagiriyorr!!!
>
>
> "BANA BIR KARIS YAKLASANA BEN BIR DIRSEK YAKLASIRIM..BANA BIR DIRSEK YAKLASANA BEN BIR KULAC YAKLASIRIM...BANA YURUYRNE BEN KOSARIMM!!..
>
> La ilahe illa ente Subhaneke...Inni kuntu min el-Zalimin(tovbe duasi)
>
> Peygamber efendimiz bir hadis-I Serifinde soyle buyuruyor:
>
> ?? ???? ???? ???? ???? ????? ??? ?? ?? ?????? ??? ????!
> Meali:
> "Bir insanin hidayetine vesile olman senin icin dunyadan ve icindeki herseyden hayirlidir"

düş
1 sayfadaki 1 sayfası