UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ

YazarMesaj
Misafir
Misafir

İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Empty
MesajKonu: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:18

MEHMET ALİ KARADUMAN
Diyarbakır'da düzenlenen mayınlı tuzak sonucu şehit olan 9 askerden biri olan Manisa'nın Kula ilçesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali Karaduman'ın evi gün boyu taziye ziyareti için gelenlerle dolup taştı.

Hemşerilerinin şehit düştüğü haberini alan başta mahalle sakinleri olmak üzere tüm Kula ilçesi Türk bayrakları ile donatıldı. Kamil-Nadire Karaduman çiftinin 4 çocuğundan biri olan şehit er Mehmet Ali Karaduman'ın (20), askere giden ilk çocukları olduğu öğrenildi.

KULA'NIN 12. ŞEHİDİ

Diyarbakır'da düzenlenen mayınlı tuzak sonucu şehit düşen Mehmet Ali Karaduman'ın Kula ilçesinin 12. şehidi olduğu öğrenildi. Oğullarının şehit düştüğü haberinin verilmesi üzerine baba Kamil Karaduman, rahatsızlanarak Kula Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Kızı Özlem Sancar'ın hamile olması nedeniyle İzmir'de bulunan anne Nadire Karaduman oğlunun şehit düştüğü haberinin verilmesi üzerine akşam saatlerinde İzmir'den Kula'ya geldi.

Kula'nın Kızılkaya Mahallesi 162. Sokak No:10'da bulunan evlerine özel otoyla gelen anne Nadire ve kızı Özlem, arabadan iner inmez sinir krizleri geçirdi. Anne Nadire Karaduman, "Kara kuzumu bana geri verin" şeklindeki ağıtları yürekleri dağladı.

Hain saldırı sonucu şehit düşen Mehmet Ali Karaduman'ın, 6 ay önce Isparta'daki birliğinde acemi görevini tamamlayarak usta birliği için Diyarbakır'a gittiği öğrenildi.

En son TURANCI_DELİTAY tarafından Perş. 30 Nis. 2009 - 16:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:20

ŞEHİT ER MİKTAT BEDER
Diyarbakır'da bugün şehit olan 9 askerden Trabzonlu piyade komando er Miktat Beder'in Arsin ilçesi Çiçekli köyündeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor.Acı haberi Rize'de çalıştığı inşaatta öğrenen ve gözyaşları içinde köyündeki evine gelen demirci ustası baba Mustafa Beder, eşi Fatma ve oğulları Murat (16) ve Bülent (19) Beder ile uzun süre gözyaşı döktü.

Arsin Kaymakam Vekili Mustafa Adil Tekeli, aileyi ziyaret ederek başsağlığı dilerken, anne Fatma Beder'in feryatları yürekleri dağladı. Askere 1988/4 tertip giden ve 5 aylık asker olan Miktat Beder'in (21) askere gitmeden önce hiç şehit bulunmayan köyü için "Bu köye Türk Bayrağı'nı ben dikeceğim" dediği öğrenildi.

Beder ailesinin oğulları ile en son 10 gün önce görüştüğü ve bir daha kendisiyle telefonda görüşemediği öğrenilirken, acılı baba Mustafa Beder basın mensuplarının soruları karşısında konuşmakta güçlük çekti.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:21

İLHAMİ HARDAL
Diyarbakır'da terör örgütü mensuplarınca patlatılan mayın sonucu şehit olan Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın Kilis'teki evine ateş düştü.Haberi televizyonlarda duyarak şehit uzman çavuşun ailesinin yaşadığı İsmetpaşa Mahallesi Yayla Sokak'ta bulunan baba evine gelen yakınları sinir krizleri geçirdi. Şehit Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın annesi Hatice'ye ise henüz acılı haber verilemedi. Şehit Uzman Çavuş Hardal'ın, ilk görev yeri olan Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 6 yıldır görev yaptığı, evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Eşi Seval Hardal'ın ise ikinci çocuğuna hamile olduğu öğrenilen şehit İlhami Hardal'ın 4 kardeşinden ağabeyi Mustafa Hardal'ın da başçavcuş olduğu ve emeklilik işlemleri için Ankara'da bulunduğu ayrıca en küçük kardeşi Ahmet'in de 15 gün sonra askere gideceği öğrenildi. Şehit uzman çavuşun babasının ise bir süre önce vefat ettiği belirtildi. Şehit uzman çavuşun baba evi önünde bir ambulans hazır bekletiliyor.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:21

OLCAY KOÇAK
Acı haberin ardından feryatlar yükselen eve Türk Bayrağı asıldı.Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK teröristlerince açılan taciz ateşinde şehit edilen Jandarma Er Olcay Koçak'ın evine bayrak asıldı. Kars'ın Arpaçay İlçesi Kaymakamı Murat Demirci ile İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Yunus Emre Karamanoğlu ve Belde Belediye Başkanı Esat Aydın, Şehit Jandarma Er Olcay Koçak'ın Koçköy Beldesi'ndeki evine giderek acı haberi ulaştırdı.

Şehit Er'in babası Orhan Koçak, yaşadığı büyük acıya rağmen metanetini koruyarak, “Vatan, bayrak sağ olsun” dedi.

,Oğlu ile en son bir hafta önce telefonda konuştuğunu belirten baba Koçak, şunları söyledi:
“Oğlumla son bir hafta önce konuşmuştum. 'Nasılsın iyi misin baba?' dedi. Annesiyle konuştu. Kendisinin de iyi olduğunu söylemişti. “

Baba Koçak, 90 yıl önce de dedeleri Hasan Han'ın vatan uğrunda şehit düştüğünü anımsatarak, “Allah bütün şehitlerimize rahmet etsin. Vatan sağ olsun, millet sağ olsun” dedi

Şehit Er'in annesi Cahide Koçak, fenalaştığı için doktor gözetiminde tutuluyor.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:25

ERDAL ORAL
Diyarbakır-Bingöl karayolunda mayın patlaması sonucunda şehit olan piyade er Erdal Oral'ın Kağızman'daki baba ocağına ateş düştü.

Mayın patlaması sonucu şehit olan Erdal Oral'ın (20) evine giderek acı haberi kendilerine bildiren Kağızman Jandarma Komutanlığı'nın görüşmesinin ardından anne Maile Oral (45) sinir krizi geçirdi. Kağızman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan şehit annesinin tedavisi sürerken babası Rasim Oral'ın fenalık geçirmesi üzerine Jandarma ekipleri acılı babayı da hastaneye kaldırdılar.

İlçeye 20 kilometre uzaklıkta olan Çengili köyünde ikamet eden şehidin biri özürlü dokuz kardeşi bulunurken ailesi iki odalı bir evde yaşam mücadelesi veriyor. İlkokul mezunu olan şehidin cenazesi yarın Kağızman Çengili köyünde defnedilecek.

En son TURANCI_DELİTAY tarafından Perş. 30 Nis. 2009 - 14:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:26

SALİH AKYÜREK
DİYARBAKIR- Bingöl karayolunda terör örgütü PKK’nın mayınlı saldırısı sonucu şehit düşen 9 askerden biri olan 28 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Uzman Çavuş Salih Akyürek’in Ankara’daki baba evinde matem yaşandı.

Yozgat doğumlu olan şehit Uzman Çavuş Salih Akyürek'in, Ankara’nın Çankaya İlçesi’ne bağlı Aşıkpaşa Mahallesi, Göktaşı Sokak’ta oturan babası Şuayip ve annesi Sultan Akyürek'e acı haber öğlen saatlerinde ulaştı. Market işletmecisi Şuayip Akyürek, iki oğlundan büyüğü Salih'in ölüm haberini işyerinde alınca fenalık geçirdi. Hemen evine getirilen Akyürek’e askeri sıhhiye ilk müdahaleyi yaptı.

Uzman Çavuş Salih Akyürek’in şehit olduğunun duyulmasıyla birlikte çok sayıda yakını baba evine akın etti. Akyürek ailesinin evine Türk bayrakları asıldı. Evin önünde bir ambulans hazır bekletildi.

Şehit düşen Uzman Çavuş Salih Akyürek, 11 yaşında bir kız ve 6 yaşında bir erkek çocuk babasıydı.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:26

EMRAH POLAT
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terörist saldırı sonucu şehit olan 9 askerden Emrah Polat'ın ailesinin yaşadığı Aydın'ın Nazilli ilçesinde yas tutuluyor.

Er Emrah Polat'ın şehit olduğunun öğrenilmesinin ardından Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Hüseyin Ulukaraağaç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kadir Ayhan ve Emniyet Müdürü Abdullah Günal, ailenin evine gitti.

Heyete, 112 Acil Sağlık ambulansı ile sağlık görevlileri de eşlik etti.

Kapıda yetkilileri gören şehidin annesi Nuran ile babası Yaşar Polat, “Eyvah, bir şehit daha mı verdik?” dediler. Şehidin anne ve babası, “Dayın o mertebeye ulaşmıştı, Yaşar'ım sen de mi şehitsin?” sözleriyle ağıt yaktı.

112 Acil Sağlık görevlilerinin müdahalede bulunduğu aile, yetkililerin de yardımıyla evin içine alındı.

Bu arada, vatandaşlar evin önünde toplanarak, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları attı.

Şehit Er Emrah Polat'ın dayısı Bülent Özçelik'in de Kayseri'de görevliyken 1995 yılında şehit olduğu öğrenildi.

Şehit erin aslen Kars Sarıkamış doğumlu olduğu ve yıllar önce ailesiyle birlikte Nazilli'nin Muammer Aksoy Mahallesi'ne yerleştiği bildirildi.

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:28

MURAT ÇAVDAR
DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'nın saldırısı sonucu şehit düşen 20 yaşındaki er Murat Çavdar'ın, Trabzon'un Maçka İlçesi'nde bağlı Mataracı Köyü'ndeki yakınları acı haberle yıkıldı.Murat Çavdar'ın amcası İsmail Çavdar, yeğenini en son 10 ay önce askere giderken gördüğünü belirterek, “Arada sırada arardı. Konuşurduk. Bize; ‘Buradan dönüşüm yok. Şehit olacağım’ derdi. Dediği oldu. En son 25 gün önce konuştuk. Operasyona çıkacağını söyledi. ‘Moralli gidiyoruz. Arkadaşlarla şakalaşıyoruz. Bugün sen şehit olacaksın’ diye bir birimize takılıyoruz' demişti. Allah ona şehitliği nasip etti. Vatan sağ olsun” diye konuştu.

Şehit Çavdar’ın diğer amcası Orhan Çavdar da, “Askerliği bittiğinde bizi görmeye geleceğini söylerdi. Beklerken şehitlik haberi geldi” dedi.

Şehit er Murat Çavdar'ın İstanbul Beykoz Paşabahçe Soğuksu Mahallesi’nde berberlik yaptığı, babası Ergin Çavdar’ın Büyükşehir Belediyesi’nde şöför olarak çalıştığı ve iki kız kardeşi bulunduğu belirtildi.
Aslen Trabzon Maçka doğumlu olan ancak babasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İETT Şöförü olması nedeniyle Beykoz'da yaşamını sürdüren ve kuaför salonu olan Murat Çavdar'ın Trabzon'da yaşayan akrabaları yeğenlerinin şehit olduğunu öğrenince büyük şok yaşadılar.

10 ay önce askere giden Murat Çavdar'ın Mataracı köyünde yaşayan amcası İsmail Çavdar, "Kendisiyle telefonla konuşurduk. Bana 'amca burdan benim dönüşüm yok. Öyle geliyor bana' derdi. Hep şehit olacağını söylerdi. Dediği de oldu. En son 20-25 gün önce telefonla konuştuk. Kendisi 10 aylık askerdi" dedi.

Murat ile en son konuştuğunda operasyona çıkacaklarını söylediğini ifade eden İsmail Çavdar, yeğeninin kendisine "Amca her an gidebiliriz ama gittiğimiz yerlere de neşeli bir şekilde gidiyoruz. Arkadaşlarımızla çok güzel uyumumuz var. Her gün birbirimize sen şehit olacaksın, ben şehit olacağım diyoruz" dediklerini hatırlatarak "Dedikleri de oldu. Allah ona şehitliği nasip etti. Vatan sağolsun" şeklinde konuştu.

Diğer amcası Orhan Çavdar ise gözyaşları içinde "Ne diyeyim ? Konuşacak halim yok" dedi.

Öte yandan Çavdar'ın 3 kardeşten evin tek oğlu olduğu öğrenildi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:28

ZEYNEL DİREKÇİ
Diyarbakır'da terör örgütü mensuplarınca patlatılan mayın sonucu şehit olan Gaziantepli er Zeynel Direkçi'nin ailesine acı haber verildi.Şehit erin ailesinin yaşadığı Vatan Mahallesi'ne gelen Garnizon Komutanlığı'nda görevli bir subay acı haberi aileye verdi. Acı haber üzerine sinir krizleri geçiren aileyi askerler ve polis ile komşuları güçlükle teselli etti.

Şehit erin annesi Sultan Direkçi'nin merkeze bağlı Sinanlı Köyü'nde bulunduğu ve henüz oğlunun şehit haberini almadığı öğrenildi. Şehit erin babasının ise 3 yıl önce vefat ettiği belirtildi.

Şehit er Zeynel Direkçi'nin 4 aylık asker olduğu ve bir süre önce dağıtım izninde bulunduğu kaydedildi.

Şehit er Direkçi toprağa verildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Abalı köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan 9 askerden piyade er Zeynel Direkçi'nin cenazesi, Gaziantep'te toprağa verildi.

Şehit Zeynel Direkçi'nin cenazesi Diyarbakır'daki törenin ardından helikopterle Gaziantep'e getirildi.

Zeynel Direkçi için Gaziantep Ulu Cami'de düzenlenen törene, şehidin annesi Sultan Direkçi ve kardeşleri ile yakınlarının yanı sıra Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Özlem Müftüoğlu, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, askeri ve idari erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin annesi Sultan Direkçi, yakınlarıyla birlikte oğlunun tabutuna sarılarak göz yaşı döktü. Kendisini sakinleştirmeye çalışan askerlere ''Ben onu nasıl büyüttün biliyor musunuz?'' diyen Sultan Direkçi, oğlunun fotoğrafını öptü, tabutunun üzerine kapandı. ''Ben seni böyle mi görecektim, ben seni bugünler için mi büyüttüm'' diyerek göz yaşı döken Sultan Direkçi'yi subaylar ve yakınları teselli etmeye çalıştı.

Şehidin, öz geçmişinin okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşmalar yapıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Bir süre eller üzerinde taşınan şehit cenazesi, hada sonra top arabasına alındı. Marş eşliğinde yaklaşık 200 metre top arabasında taşınan şehit Zeynel Direkçi'nin naaşı, Yeşilkent Mezarlığındaki Şehitlik'te toprağa verildi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 14:29

ONUR GÖRMEZ
Şehit er Onur Görmez'in evinde yas: Oğlum kokunu çok özledim...

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan 9 askerden Onur Görmez'in ailesinin yaşadığı Aydın'ın Karpuzlu ilçesine bağlı Ömerler köyünde büyük üzüntü var.

ŞEHİT ER ONUR GÖRMEZ'İN AİLESİNDE YAS VAR

Aydın İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Elvan Celep, köye gelerek, aileye oğullarının şehit olduğu haberini verdi ve baş sağlığı dileğinde bulundu.
Acı haberin duyulmasıyla evde büyük üzüntü yaşandı.

Şehidin annesi Nursel Görmez, “Artık yeter, ben yandım başka analar yanmasın”, “Oğlum kokunu çok özledim”, “Ben sana doyamadım oğlum” şeklinde ağıtlar yaktı.

Şehit babası Kamil Görmez ise oğluyla önceki gece telefonda görüştüğünü anlatarak, “Bize telefonda operasyona gideceğini ve şehit düşme ihtimali bulunduğunu söyledi. Akrabalarının onu aramasını istedi. Kontürüm bittiği için 2 dakika konuşabildik ve görüşmemiz yarıda kesildi. Hala şehit olduğuna inanamıyorum. Vatan sağ olsun” dedi.

Şehidin ilköğretim 8. sınıfa giden kız kardeşi Tennur Görmez ise ağabeyinin öldüğüne inanamadığını ifade etti.

Ağabeyinin fotoğrafına sarılan Tennur Görmez, “Ben şehit kardeşi olmak istemedim ki” diyerek ağladı.

Karpuzlu Kaymakamı Bilal Özkan, eve gelerek aileye baş sağlığı diledi.

Köy halkı da şehidin ailesini acılı gününde yalnız bırakmadı.

ŞEHİT OLACAĞINI BİLİYORDU

Birliğine teslim olduktan sonra ailesini arayıp her zaman kendisinin arama fırsatı olmadığını belirterek, "Anne tüm yakınlarıma söyleyin. Beni arasınlar" diyen şehit er Onur Görmez, önceki gün de ailesiyle görüşmek istedi.

Yoksul bir aile olan ve çiftçilikle uğaraşan baba Kamil Görmez, eşi ve kızı Tennur Görmez'ın Onur'la görüşebilmesi için telefonunu önceki gece eve bıraktı. Oğlunu arayan anne Nursel Görmez, Onur'un sesini duydu ancak kontörleri bittiği için oğluyla doya doya görüşemedi.

Olaydan bir gün sonra oğlunun şehadet şerbetini içtiğini öğrenen anne Nursel Görmez'in ağıtları yürekleri dağladı. Anne Görmez, "Kontör bitti görüşemedim, güzel yavrum sana doyamadım" diye yas tuttu. Ağabeyinin şehit olduğuna inanamayan 15 yaşındaki kızkardeşi Tennur Görmez, ağabeyinin birliğinden hatıra için gönderdiği üzerinde 'canım ailem' yazılı fotoğraflı saate sarılarak, "Ben şehit kardeşiyim, ne olur ağabeyimi biri geri getirsin. Bensensiz ne yaparım ağabey" diye ağıtlar yaktı.

Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 317
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/04/80
Yaş Yaş : 43
Nerden Nerden : Beyşehir/KONYA
İş-Meslek İş-Meslek : mermer sektörü
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/09

MesajKonu: Geri: İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ   İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ Icon_minitimePerş. 30 Nis. 2009 - 15:27

MEKANINIZ CENNET OLUR İNŞALLAH KINALIKUZULAR

İŞTE O DOKUZ ŞEHİDİMİZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İŞTE İZMİR,İŞTE ÜLKÜCÜLER,İŞTE MHP
» DOKUZ BEŞLİK
» DOKUZ IŞIK MARŞI
» Dokuz Gülün Hikayesi..
» GÜN SAZAK