UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Kur'an okuyan gencin hikayesi Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kur'an okuyan gencin hikayesi

YazarMesaj
Takva-Vera
BalaKurt
BalaKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 50
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 02/01/87
Yaş Yaş : 37
Nerden Nerden : nevşehir
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/05/09

Kur'an okuyan gencin hikayesi Empty
MesajKonu: Kur'an okuyan gencin hikayesi   Kur'an okuyan gencin hikayesi Icon_minitimePaz 3 Mayıs 2009 - 10:41

Bir genç hafızlığını tamamlarken her gün sabaha kadar Kur'an'ı hatmeder.Bundan dolayı da sabah derslerine yorgun ve bitkin olarak çıkar.Durumu öğrenen hocası Kur'an'ı bu şekilde okumasını arzu etmediği için bir gün onu karşısına alır ve:

-'' Evladım! Biliyorsun Kur'an ,indiği gibi okunmalıdır.Bu gece sen Kur'an'ı , karşında ben varmışım gibi oku''der.

Genç gider ve Kuran'ı hocasına okuyormuş gibi okur.Sabah huzuruna geldiğinde ''Efendim ,bu gece Kur'an'ı ancak yarısına kadar okuyabildim.'' der.
Bunun üzerine hocası:

-''Pekela bu gecede Efendimiz'e okuyor gibi oku.'' der.Talebe şaşkınlık ve heyecan içinde Nebiler Serveri'nin huzurunda olduğu düşüncesiyle o gece dikkatli okur.Ertesi gün de üstadına Kur'an'ın ancak dörtte birini okuyabildiğini söyler.Üstadı talebesindeki manevi yükselişi görünce:

-'' Bugünde o emin melek Cebrail 'in Efendimize (sav)tebliğ ettiği anda dinliyor gibi oku ''der.Talebesi ertesi gün hocasına gelip:

-vallahi hocam bugün ancak bir süre okuyabildim.''der.
Üstadı son adımı atar:

_''Şimdi de onu binlerce hicabın verasında bulunan Yüce RABBİMİZ'İN huzurunda okuyor gibi oku.Düşün ki O seni dinliyor ve Kur'an'ı senle mukabele ediyor.''

Talebe ertesi gün gözyaşları içinde üstadına gelir ve şöyle der:

-Üstadım !Fatihadan başladım ilk ayetleri okudum! ama ''iyyake nagbudu ''demeye bir türlü dilim varmadı.Çünkü 'SADECE SANA KULLUK YAPARIM !diyemedim

Allah c.c bizleri Kur'an okuyan mü'minlerden eylesin inşaAllah...AMİN...
Misafir
Misafir

Kur'an okuyan gencin hikayesi Empty
MesajKonu: Geri: Kur'an okuyan gencin hikayesi   Kur'an okuyan gencin hikayesi Icon_minitimePaz 3 Mayıs 2009 - 12:53

Bu güzel yaız için teşekkürler kardeşim.Allah bizi yolundan ayırmaısn ve emir ve yasaklarına uyabilen gerçek bi mü'min olmayı nasip eylesin

Kur'an okuyan gencin hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Muhteşem Sesli Yasin Okuyan Çocuk (Hasan bin Abdullah)
» ÜÇ “KAN” HİKAYESİ
» ..........AŞK HİKAYESİ.........
» ÜÇ KAN HİKAYESİ...
» ÜÇ İHANETİN HİKAYESİ