UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Ülkücü BAŞBUĞ Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ülkücü BAŞBUĞ

YazarMesaj
KOZENİR
Ülkücü BAŞBUĞ Yoneticiun8
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

Ülkücü BAŞBUĞ Empty
MesajKonu: Ülkücü BAŞBUĞ   Ülkücü BAŞBUĞ Icon_minitimeC.tesi 9 Mayıs 2009 - 15:42

Oğuz Han bilinen ilk Ülkücü Başbuğ,Çiçi Yabgu Türk Milliyetçiliği şuurunu emanet eden bir sağlam hareket ve bir büyük sestir.
Türk Milletinin son ve hak din olan İslam dinine girmesinde en büyük görevi yapan Karhanlı Hükümdarı Satuk buğra han,Selçuklunun temelini atan çağrı bey-Tuğrul bey,Alparslan,Anadolu’nun Türk Yurdu olmasızında en büyük hizmeti gören Süleyman Şah ,Kılıçarslan ve Osman Gazi büyük Ülkücü Başbuğlardandır.
Oğuz Hanlar,Çiçi Yabgu’ların ,Kültigin’lerin,Alp-Er’ler,Alparslan’ların,Osman Bey’lerin Alp-Erenleri ,Gazi dervişleri dünün Ülkücüleri idi.
Alparslan TÜRKEŞ!
Türk Nesilleri içine Ülkücülüğü oluşturan kutsal mayayı çalmış,dişi ve tırnağı ile yaman bir mücadele vermiş,ülkücü hareketi Türk Milletinin hizmetine sunmuştur.
O,Başbuğdu!
Başbuğu dinleyelim!
“Başbuğ kelimesi,Türk tarihinde bilinen,kullanılan bir kelimedir.devir devir çeşitli anlamlarda kullanılmıştır,Lider anlamında kullanılmıştır,önder anlamında kullanılmıştır,Donanmada Firkateyn Komutanı anlamında kullanılmıştır.Osmanlı devrinde başkumandan anlamında kullanılmıştır.Ben hiçbir zaman hiçbir kimseden bana Başbuğ deyin demedim.birçok yerlerde de susturdum,söyletmedim,söylenmesini istemedim.Netice olarak Başbuğ kelimesi Türk Milletinde asırlardan beri vardır.”
O,bizim kalbimizde her zaman başbuğ olarak kalacaktır.
BAŞBUĞUM !
Emanet etmiş olduğun her şeye sahip çıktık ve sahip çıkmaya da davam edeceğiz.
Arz ederim!

Ülkücü BAŞBUĞ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk Ülkücü Hareketi ve Ülkücü Olmak!
» ÜLKÜ,ÜLKÜCÜ,ÜLKÜCÜLÜK VE ÜLKÜCÜ HAREKET
» ÜlkÜ,ÜlkÜcÜ,ÜlkÜcÜlÜk,ÜlkÜcÜ Hareket
» SON BAŞBUĞ
» BAŞBUĞ İLE MÜLAKAT