UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...

+20
Aybüke
AldırmaReis
DeliMavi69
BOZKURT_25
ülkü
polathan
KÜRŞAD TÜRK
KADİR
Gulyuzlusevdigim
ÜLKÜGÜLÜ
İL_Bilge_Sultan
KÜRŞAT TÜRK
Fatih
Takva-Vera
ÜLKÜSERAP02
iSTiKLâL
SERAP
hido.54
KIZIL ELMA
SANCAK
24 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
SANCAK
...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Empty
MesajKonu: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePaz 8 Şub. 2009 - 19:01

Değerli Ülküdaşlarım Duanın gücüne hepimiz inanırız… Bu yüzden Ülkücü hareketin Güzel yerlerde olması için ve kendimiz için dua zinciri yaparak içimizden gelenleri yazmaya çalışalım inşallah…

Yaradan Rabbimin Adıyla … Bismillahirrahmanirrahim….

Alemlerin Rabbi olan Allahım, bizler senin aciz kullarınız sadece sana boyun büker, sadece senden dileriz hakkımızda hayırlı olanı.

Rabbim bizler bu güzel davaya girerken senin hak rızan için yol koyduk bu güce inandık. Sen bizleri bu kutlu yoldan geri döndürme…

Rabbim bizleri Müslüman olarak dünyaya getirdiğin için ve bu güzel Kutlu dava Ülkücü hareketle bir şekilde tanıştırıp bu yolda ilerlettiğin için sana sonsuz şükürler ediyoruz..

Rabbim beni ve diğer ülkücü kardeşlerimi her daim koru ve birbirimize kenetlenerek güzel yerlere gelmemizi nasip eyle…

Rabbim ülkücüler arasına fitne fesat sokanlara gaffar isminle bozguna uğrat. Bizleri birbirimize düşürme Allahım…

Rabbim önümüzdeki belediye seçimlerinde hakkımızda hayırlı olan belediyeri kazanmamıza nasip eyle…

Rabbim Genel seçimlerde Ülkemizi temiz feraha çıkarak olan Milliyetçi Hareket partimizi Tek başına İktidara gelmesini nasip eyle…

Ülkemizin içinde oynanan kötü oyunları bozmak için Ülkücü hareketimizin iktidara gelmesini nasip eyle…

Rabbim Zulüm halindeki müslüman ülkeler için ve Filistin için ferah günler ver, Onların acılarını dindir Allahım

Rabbim Hakkımızda Hayırlı olanı gönlümüze razı eyle… Gönlümüzün Razı olduğunuda hakkımızda hayırlı eyle Allahım…

Amin…

Buyrun Ülküdaşlarım Sizlerde İçinizden gelenleri yazarak dua zincirimizin devamını getirmeye çalışalım inşallah…

En son SANCAK tarafından C.tesi 16 Mayıs 2009 - 15:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePaz 8 Şub. 2009 - 20:50

EUZÜBİLLEHİMİNEŞŞEYTANİRRACİİM BİSMİLLEHİRRAHMENİRRAHİM..

Allah'ım Kur'an hürmetine ve kendisine Kur'an indirilen Efendimiz(s.a.v)hürmetine kalplerimizi Kur'an nuruyla nurlandır .Her hastalığımız için Kur'an ı bize şifa eyle.Hyatta ve ölümden sonra onu bize dost eyle.Dünyada bize arkadaş ,Kabirde dost,Kıyamette şefaaatçi,Sırat köprüsünde nur,Cehennem ateşine karşı örtü ve perde ,Cennete giderken yoldaş ve bütün hayırlı işlere ulaşmada rehber ve önder eyle...

Allah'ım bizi sana şükreden, seni zikreden , sana sığınan ,sana itaat eden,sana boyun eğen,sana kusurunu itiraf edip yalvaran ve sana tövbe eden kimselerden eyle.
Allah'ım işlerimizi ve vakitlerimizi hayırlı ve bereketli kıl,bizi cömert ve eliaçık verenlerden eyle.
Allah'ım Ümmeti Muhammed olarak bizi birliğe erdir.
Allah'ım göz açıp kapayıncaya kadar olsun bizi nefsimizle bir an bile başbaşa bırkma.
Allah'ım bizden ve dünyanın dört bir yanında ki müslüman kardeşlerimizden belaları def et .
Onların yar ve yardımcısı ol.

Allah'ım Flistindeki müslüman kardeşlerimizin yar ve yardımcısı ol.Onları bütün kötülüklerden musibetlerden sen koru .
Onlara katliam eden başta israil olmak üzere ve o hain israile yataklık edenlerin başlarına öyle bir musibet ver ki,dünyadan yok olsunlar ...
Allah'ım Türk İslam davamızın (turan)gerçekleşmesini nasip eyle.
Miliyetçi Hareket Partisinin tek başına iktidar oılmasını nasip eyle ve belediye seçimlerinde yükselmeyi nasip eyle.

Allah'ım vatanımızı böldürme ve bölmek isteyen hainlere fırsat verme yarabbi,ezanımızı dindirme,bayrağımızı indirtme Allah'ım ,Vatani görevini yapan askerlerimizi sen koru.Onların yar ve yardımcısı ol.

Allah'ım bu dünyadan bizlere İmanla ve Kur'an la ayrılmayı nasip eyle.

AMİN..

SELAM VE DUA İLE...
DUALARIMIZIN KABUL OLMASI DİLEĞİ İLE....
ESSELAMÜALEYKÜM..
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 23 Şub. 2009 - 9:52

Allah’ım!

Beni Allah’la aldatanlardan etme!

Allah’la aldatanlara aldananlardan etme!

Şeytanın eylemlerimizi süslemesine izin verme!

Şeytanın süslediği eylemlerimize izin verme!

Bana Hz. Adem’in tevbesini, Hz. Nuh’un direncini ver!

Hz. İbrahim’in imanını, Hz. İsmail’in teslimiyetini ver!

Hz. Yakub’un dirayetini, Hz. Yusuf’un iffetini ver!

Hz. Musa’nın celadetini, Hz. Harun’un sadakatini ver!

Hz. Davud’un sadasını, Hz. Süleyman’ın gayretini ver!

Hz. Eyyub’un sabrını, Hz. Lokman’ın hikmetini ver!

Hz. Zekeriyya’nın hizmetini, Hz. Yahya’nın şehadetini ver!

Hz. Meryem’in adanmışlığını, Hz. İsa’nın safiyetini ver!

Ve Hz. Muhammed’in muhabbetini ver Ya Rab!
hido.54
YavruKurt
YavruKurt
hido.54

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 9
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/06/76
Yaş Yaş : 47
Nerden Nerden : istanbul pendik kaynarca
İş-Meslek İş-Meslek : tamir bakım
İsim İsim : hido
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 23 Şub. 2009 - 20:51

Allahım ;

Ak saçlı ihtiyarlar, bağrı yanık analar, gönlü yaralanmış yetimler, bütün Türk ve Müslüman kulların hep birden duaya geldik…

Sesimiz sana minarelerden memleketinin bütün müslüman dünyasına ses veren mabedlerinden yükseliyor…

Kalbimizi sana açtık. Gözlerimizde senin nurun, kalbimizde senin vecdin, ruhumuzda senin aşkın var…

Mabedlerinde ağlayan, surların üzerinde feryat eden, müslüman iklimlerinde matem tutan yeisli Türk sedasını işiten Tanrım. Bizi de dinle…

Ruhumuzdan kopan feryadlara acı ve bizi koru Allahım…

Günahlarımıza tövbe ederek şehidlerimizin ruhundaki kutsiyete sığınarak sana secde ediyoruz…

Müslüman ruhunu temsil eden camilerine haç diktirme Allahım…

Yedi yüz seneden beri minarelerinde okunan ezan sesine bizi hasret ettirme Allahım…

Topraklar altında millet için ölen şehitlerini mezarında ağlatma Yarabbi…

700 seneden beri denizlerin hakimi, şarkın hakimi olduk. Bizi düşmanlarımıza esir eyleme Yarabbi…

Şarkın üstünde dalgalanan matem sancağı bütün esir olan müslüman dünyasının matemini ilan ediyor. İşte biz bugün o siyah bayrağın altında ruhumuzdan taşan hıçkırıklar arasında sana yalvarıyoruz Allahım…

Asırlardan beri hükümran olan Türkün, bugün bütün milletlerin telin edeceği bir zulm ile mukaddesatı, istiklali hayatı, her şeyi mahvoluyor…

Biz Allahım senin adaletine sığındık. Bizim, her adaletin fevkinde her kavmin üstünde en büyük kuvvetimiz olan Allahım, seksen milyon Türkün kalbinde senin vecdin, senin aşkın var. Ve biz bu aşk ile Tükün hakkını bütün cihana, milletlerine bağıracak ve anlatacağız.

Türkler, ancak Türk sultanının, halifesinin hükmünde yaşar. Ve biz hürriyetimiz için, seksen milyon Türk, genç, ihtiyar, kadın, çocuk sesimizi işittirinceye kadar bağıracağız. Cihadımıza sen zahir ol Yarabbi…

Sesini sana ilahi mabedlerinden tekbirler, tehlillerle yükselten Türkün sesini işit ve bizi kurtar Allahım…

Huzurunda diz çöktük, sana bütün vicdanımız, bütün imanımızla yalvarıyoruz. İmdat dileyen yaşlı gözlerimiz, merhametine sığınan matemli kalplerimiz, hicran dolu ruhumuzla sana ibadet ediyoruz ve yalvarıyoruz…
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeÇarş. 6 Mayıs 2009 - 9:11

Dava Bilal Gibi Sabretmek.....

Dava Bilal gibi kızgın kumlara ve taşlara rağmen Allah diyerek ölmektir...
Dava Yusuf gibi imtihana göğüs germek...

Köle olarak girdiği zindandan Peygamber gibi çıkmaktır..

Hamza gibi binlerce can feda etmektir...

Dava Halit bin Ziyat gibi şehitlere karışmak....

Dava Ebu Bekir gibi sadakat ister...

Cenneti değil yalnız Allahın rızasını diler...

Dava sahabe açken karnına iki taş bağlayan peygamberin davasıdır....

Dava atılan taşları tutup güller sunmaktır....

Dava düşman olarak girilen kapıdan dost çıkmaktır...

Dava bırakılan emaneti canı gibi korumaktır...

Dava Sümeyyenin örtüsü için canını vermesi Allaha canlarla gitmesidir...

Dava adaletin sevginin aşkın dostluğun sadakatin annesidir..

Dava yüz yaşında bile olsa Allahtan şehadeti dileyen Ebu Eyübel Ensarinin mücadelesidir...

Dava ezanlarda tek yürek olmak secdelerde Allaha varmaktır...

Ebu Cehillere dur deme...

Zalimlere göğüs germe...

Zülme direnme haklının yanında haksızın karşısında olmaktır...

Dava bir yetim görüldü mü koruma ve okşama Rasulün bile bir yetim olduğunu unutmama davasıdır...

Bu dava gönül ister çokluk değil,birlik ister bu dava yüreğiyle Sevgiyle devleşerek iman ister...

Dava safını belirlemek imanını güçlendirmek senin rızan için bende buradayım Ya Rabbi diyebilmektir..

Dava çakıl taşları kadar denizler kadar çok günahı bile olsa onu affederek bir Allaha sahip olduğunu bilme
davasıdır....

Allah sabrınızı daim, azminizi baki, Davanızı mübarek kılsın (amin)....
SERAP
BalaKurt
BalaKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 41
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/02/75
Yaş Yaş : 49
Nerden Nerden : TÜRKİYE
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRK BİRLİĞİ
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/05/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeÇarş. 6 Mayıs 2009 - 11:10

Yunus (Yunus) Suresi

47 - Rabbim! Bilgim olmayan şeyi Senden istemekten Sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamazsan ve bana şefkat göstermezsen kaybedenlerden olurum.

Yusuf (Yusuf) Suresi

38 - Rabbimiz! Şüphesiz Sen, bizim gizlediğimizi de, açıkladığımızı da bilirsin. Yeryüzünde ve gökyüzünde hiçbir şey Allah’a gizli kalmaz.
40 - Rabbim! Benim namazı özenle yerine getiren biri olmamı sağla. Soyumdan olanların da. Rabbimiz! Duamı kabul et.
41 - Rabbimiz! Hesabın görüleceği gün, beni, anne-babamı ve inananları bağışla.

İsra (Gece Yürüyüşü) Suresi
10 - Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve bize bir kurtuluş yolu göster.

Enbiya (Peygamberler) Suresi

28 - Bizi zalimler topluluğundan kurtaran Allah’a övgüler olsun.

29 - Rabbim! Beni bereketli bir yere indir. Sen indirenlerin en hayırlısısın.

94 - Rabbim! Beni o zalim toplumun içinde tutma.

97 - Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından Sana sığınırım.

98 - Ve onların benim yanımda bulunmalarından da Sana sığınırım, Rabbim.

109 - Rabbimiz! İnandık, bizi affet, bize merhamet et, sen şefkat gösterenlerin en hayırlısısın.

118 - Rabbim! Bizi affet, bize merhamet et, sen şefkat gösterenlerin en hayırlısısın.

Muminun (İnananlar) Suresi

65 - Rabbimiz! Cehennem cezasını bizden uzak tut. Gerçekten de onun azabı inatçı ve yapışkandır.

66 - Şüphesiz o kötü bir durak yeridir ve kötü bir konaklama yeridir.

74 - Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı mutluluk kaynağı olarak bize armağan et ve bizi, sakınanlara önder kıl.

Furkan (Ayırıcı) Suresi

83 - Rabbim! Bana bilgelik ver ve beni iyilerin arasına kat.

84 - Sonradan geleceklerin dilinde doğrulukla anılmamı sağla.

85 - Beni nimetlerle donatılmış cennetin mirasçılarından yap.

87 - Ve beni diriliş gününde utandırma.

88 - O gün, malın da, çocukların da faydası olmaz.

89 - Ancak Allah’a düzgün bir kalp ile gelen hariçtir.
SERAP
BalaKurt
BalaKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 41
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/02/75
Yaş Yaş : 49
Nerden Nerden : TÜRKİYE
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRK BİRLİĞİ
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/05/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeÇarş. 6 Mayıs 2009 - 11:17

SEN, Allah yolunda cihada çıkan ve karsısında Atlas Okyanusunu görünce, atını dizlerine kadar denize sürerek, kılıcını çekip; 'Ya Rabbi! şahid ol! Önüme su uçsuz bucaksız derya çıkmasaydı senin şanını daha ileriye götürürdüm!' diyen mücahitlerin peşindesin!.. SEN, 40 sene yatsı abdestiyle sabah namazını kılan İmam-ı Âzam’larin, Malazgirt Ovalarında Allah Allah sesleriyle at koşturan ve Anadolu kapılarını Müslüman Türklere açan Alp Arslanların arkasındasın!.. SEN, Misafir kaldığı evde gece sabaha kadar ayakta duran ve; 'Biz Kur’anın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan hayâ ederiz' diyen Osman Gazilerin torunusun!..

SEN,

Resûllullah’ın müjdesine nail olup, küfrün doğu kal’asını, İstanbul’u fethederek İslam’a teslim eden, yeni bir çağ açan Fatihlerin, dünyayı Müslümanlardan başkasına dar gören Yavuzların, karaların- denizlerin hakanı Kanûnilerin neslisin!..

SEN,

İstanbul’da okumaya başladığı Ezan-i Muhammediyeyi, Çaldıran ovalarında bitiren, Tuna’da aldığı abdestin namazını Afrika çöllerinde kılan, Hazar kıyılarında getirdiği tekbir seslerinin yankılarını Viyana kapılarında duyan kahramanların evladısın!..

SEN,

Vatanini, mukaddesâtını müdafaa ederken düşman kurşunlarının darbeleriyle bağırsakları delik-deşik dışarıya fırlayan ve bir eliyle onları karnına iterken, diğer eliyle göğsünden bir başka kursunu eliyle çıkarıp, yanında bulunan arkadaşına; 'Al arkadaşım! Sağ olur da dönersen, su kursunu oğluma ver! Ve O’na de ki; 'Bunu sana baban son nefesinde gönderdi ve O’da ayni şekilde oğluna aktarmazsa hakkimi helal etmem! ' dedi diye ulvî ruh örnekleri veren şehitler kafilesinin çocuğusun!..

SEN,

'Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz, iyiliği emreder, kötülükten vazgeçirmeğe çalışırsınız.. Çünkü Allah’a inanıyorsunuz..' Fermanının sahibisin!..

SEN,

'Âlemlere rahmet olarak gönderilen' ve dehşetli mahşer günü herkesin 'Nefsi! Nefsi!' diye çırpınacağı bir zamanda, secdelere kapanıp; 'Ümmetimi isterim Ya Rab!.. Ümmetimi bağışlamadıkça kalkmam' diye feryat edecek olan Habib-i Kibriya’nın ümmetisin!..

SEN,

Resûllullah’in ashabına; 'Orduya yardim ediniz' dediği zaman, bütün servetini alıp getiren ve Peygamberin 'Çocuklarına ne bıraktın?..' sorusuna; 'Allah’ı ve Resûlünü bıraktım Ya Resûllullah!' cevabını veren Hz. Ebûbekir’in yolundasın!..

SEN,

Devlet reisi olduğu halde, içi su dolu bir tulumu sırtına yüklenerek halk içinde dolasan ve oğlunun; 'Babacığım, niçin böyle yapıyorsun?' sorusuna; 'Oğlum! Nefsimi biraz beğenir gibi oldum.. Onu zelil etmek, gururumu kırmak istiyorum' diyen Koca Ömer’in izindesin!

SEN,

Müslümanlar arasında açlığın ve kıtlığın hüküm sürdüğü bir zamanda Sam’dan kendisine ait zeytinyağı, üzüm ve buğday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hz. Osman’ın ardındasın!..

SEN,

Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açıkça, 1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve Allah Resûlünün; 'Neden böyle yaptın ?'suâline 'Belki Allah bunların birini olsun kabul eder düşüncesiyle diyen Hz. Ali’yi takip edensin!

SEN işte busun!!!!!
iSTiKLâL
BalaKurt
BalaKurt
iSTiKLâL

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 45
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/05/19
Yaş Yaş : 105
Nerden Nerden : Türkiye
İş-Meslek İş-Meslek : *
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/05/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeC.tesi 16 Mayıs 2009 - 14:57

ALLAH'IM !
BANA OYLE BIR GONUL VER KI:
Bir kurulusun tepe noktasinda yetkili olsam bile, bunu asla baska sekilde kullanmamaliyim.
Gunluk yasamda "ben" yerine, daha cok "sen" sozcugunu kullanabileyim...

BANA OYLE BIR SEVGI VER KI:
Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, cogalsin daha da sevdikce, doldursun sarsin cevremi.
Hatta dusmanlarimi da sevebileyim...

BANA OYLE BIR GUC VER KI:
Herkesten daha cok calisabileyim, tutsak dusmeyeyim doganin kosullarina, esim ve cocuklarimi da mutlu et ki, mutlulugu baskalarina da goturebileyim...

BANA OYLE BIR SAGLIK VER KI:
Dusunebileyim, konusabileyim.

BANA OYLE BIR ERDEM VER KI:
Ibadet edebileyim, iyilik etmeyi ve sevincten bugulanmis gozlerle, tesekkur edenlere;
bir sey yapmadim, animsamiyorum diyebileyim.

BANA OYLE BIR YETENEK VER KI:
Iyi es, baba, anne, iyi komsu, iyi arkadas, iyi vatandas olabileyim.

BANA OYLE BIR UMUT VER KI:
Bugune kadar yapmis oldugum hatalar icin karamsarliga dusmeyeyim, her seyden aklanmis olarak yasama yeniden baslamak uzere bagislanabilecegimi bileyim.

BANA OYLE BIR ANLAYIS VER KI:
dusunebildigim, yargilayabildigim, inandigim, kahroldugum, varoldugum su anda bu sozleri soyleyebildigim icin sukredebileyim.

BANA OYLE BIR TALIH VER KI :
Yillar sonra beni hatirlayanlar "herkese iyilik eden, tum insanlari seven, o duzeyde de sevilen bir kisiydi " diye konussunlar ve ben de huzur icinde olabileyim.

Sukûneti bulayim, durabileyim, dusunebileyim.
iSTiKLâL
BalaKurt
BalaKurt
iSTiKLâL

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeC.tesi 16 Mayıs 2009 - 15:05

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Dua

Allahım,

Lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;

Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim.

Nefret olan yere sevgi,

Yaralanma olan yere affedicilik,

Kuşku olan yere inanç,

Ümitsizlik olan yere ümit,

Karanlık olan yere aydınlık

Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.

Allahım,

Kusurları görenlerden değil, örtenlerden;

Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden;

Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;

Yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil,

Sevenlerden olmamıza yardım et.

Yağmur gibi hiçbir şey ayırdetmeyip

Aktığı her yere canlılık bahşedenlerden;

Güneş gibi hiçbir şey ayırdetmeyip

Işığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan;

Toprak gibi her şey üstüne bastığı halde

Hiçbir şeyini esirgemeyip

Nimetlerini herkese verenlerden;

Ve gece gibi, ayıp ve kusurları sarıp örten,

Alemin dinlenmesine imkân hazırlayanlardan olmayı

bize lütfet.

Alan değil, veren ellerin;

Affedici olduğu için affedilenlerin;

Hak ile doğan,

Hak ile yaşayan ve Hak ile ölenlerin

Ve sonsuz yaşamda yeniden doğanların

Safına katılmayı bize nasip eyle.

AMİN.

( AHMED KAYHAN )
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 882
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/04/89
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : Adıyaman/Besni
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeC.tesi 16 Mayıs 2009 - 15:18

Mevlana C. Rumi

Yâ Rabbî!
Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur.
Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin

Yâ Rabbî! Sana ne arz edelim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilensin...
Bizim hâlimize bakarak muâmele etme.
Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.
Ey ihsânı çok olan Rabbim!
Cefâ içinde geçip giden ömrümüze merhamet et.
Ey affetmeyi seven Rabbim!
Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.
Ey yardım isteyenlerin yardımcısı!
Bizi hidâyete çıkar.

Amin...
iSTiKLâL
BalaKurt
BalaKurt
iSTiKLâL

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePaz 17 Mayıs 2009 - 10:33

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Duanv0
Takva-Vera
BalaKurt
BalaKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 50
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 02/01/87
Yaş Yaş : 37
Nerden Nerden : nevşehir
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/05/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 18 Mayıs 2009 - 18:40

amin Crying or Very sad
Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 317
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/04/80
Yaş Yaş : 44
Nerden Nerden : Beyşehir/KONYA
İş-Meslek İş-Meslek : mermer sektörü
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 18 Mayıs 2009 - 19:31

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHIM HİKMETİNDEN SUAL OLUNMAZ
İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLARI AFFEYLE, GEÇMİŞLERİMİZİ MEKANI CENNETİNE KABUL EYLE.
YOLUNDAN AYRILMAMAMIZI NASİP EYLE ALLAHIM.
BÜTÜN ŞERLERDEN, GÜNAHLARDAN SANA SIĞINIYORUM ALLAHIM.
BİZİ MERHAMETİNDEN EKSİK KOYMA
RABBİM FANİ DÜNYADA BİZİ BAŞKASINA MUHTAÇ ETME. SAĞLIK SIHHAT NASİP EYLE
ÇALIŞKAN KULLARINDAN EYLE. AHİRETTE KARŞINA REFAH İÇİNDE ÇIKAN KULLARINDAN EYLE ALLAHIM.
VATANI İÇİN ŞEHİT OLMUŞ TÜM VATAN EVLATLARININ AİLE VE YAKINLARINA SABIR İHSAN EYLE ALLAHIM.BİZİ VATANSIZ, BAYRAKSIZ, EZANSIZ BIRAKMA ALLAHIM
Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 317
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/04/80
Yaş Yaş : 44
Nerden Nerden : Beyşehir/KONYA
İş-Meslek İş-Meslek : mermer sektörü
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 18 Mayıs 2009 - 19:35

Biz kısık sesleriz minareleri
Sen ezansız bırakma, Allahım

Ya çağır şurda bal yapanlarını
Ya kovansız bırakma, Allahım

Bize güç ver, cihad meydanını
Pehlivansız bırakma, Allahım

Kahraman bekleyen yığınlarını
Kahramansız bırakma, Allahım

Bilelim hasma, karşı koymasını
Bizi cansız bırakma, Allahım

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü
Ya çobansız bırakma, Allahım

Bizi sen sevgisiz, susuz havasız
Ve vatansız bırakma, Allahım

AMİN
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeSalı 19 Mayıs 2009 - 8:15

Hz. Mevlana'dan Dua

"Yâ Rabbî!

Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.

Yâ Rabbî!

Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete, sapıklığa meylettirme.

Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.

Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim!

O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azâb etme.

Yâ Rabbî!

Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.

Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim!

Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.

Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim!

Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî!

Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey ihsânı çok olan Rabbim!

Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim!

Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı!

Bizi hidâyete çıkar.

Yâ Rabbî!

Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur.

Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Ey âlemin yaratıcısı!

Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al.

O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin."
KÜRŞAT TÜRK
Gök Kurt
Gök Kurt
KÜRŞAT TÜRK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 147
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/04/88
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : TÜRKÇÜ YÜREKLERİN ATTIĞI,GÖNÜLLERİN ESRİDİĞİ ÖTÜKEN KOKULU TANRI DAĞINDA . . .
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRKÇÜ,TURANCI
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/03/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeSalı 19 Mayıs 2009 - 11:17

KÜRŞAT TÜRK SOYDAŞIMIZA DUA LÜTFEN.....
http://WWW.RUHADAM.COM
SANCAK
...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeSalı 19 Mayıs 2009 - 21:23

KÜRŞAT TÜRK demiş ki:
KÜRŞAT TÜRK SOYDAŞIMIZA DUA LÜTFEN.....

Allahım Sen Şuan Rahatsız olan Kürşat Türk kardeşimiz ve Tüm İnsanlara Yardım et Acil Şifalar ver (amin)
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
İL_Bilge_Sultan
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 272
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/01/82
Yaş Yaş : 42
İş-Meslek İş-Meslek : MHP
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeÇarş. 20 Mayıs 2009 - 6:58

KENDİME SABIRRR KÜRŞAD TÜRK KARDEŞİMİZİDE SAĞLIK SIHHAT VER RABBİM
ÜLKÜGÜLÜ
Sesli Sohbet Yöneticisi
Sesli Sohbet Yöneticisi
ÜLKÜGÜLÜ

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 59
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/01/83
Yaş Yaş : 41
Nerden Nerden : ERZURUM
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/03/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimeÇarş. 20 Mayıs 2009 - 7:09

Allah’ım! Ey insanların Rabbi! Şifâ ver! Şifâ veren ancak Sen’sin! Sen’den başka şifâ verecek kimse yoktur! Allah’ım! Şu kuluna şifâ ver ki, Senin bir düşmanına acı versin
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 10:23

"Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru,"

"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!”

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü­mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

"Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum. Ey Rabbim Re­sûlünün senden istediğini istiyorum, Resûlünün sana sı­ğındığı şeyden ben de sana sığınıyorum. Allah'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır.”

"Ey Rabbim! Ben zayıfım, rızân yolunda benim zaa­fımı kuvvetlendir. Beni nâsiyemden tutup hayra sevk et. İslâm'ı rızâmın en son noktası kıl. Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelîlim beni azîz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır.”

"Ey Rabbim! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.”
Gulyuzlusevdigim
BalaKurt
BalaKurt
Gulyuzlusevdigim

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 28
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/07/84
Yaş Yaş : 39
Nerden Nerden : Ankara
İş-Meslek İş-Meslek : onemlimiki
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/03/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 17:44

BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM ALLAH IM SEN VATAN MILLET DEVLET UGRUNDA MUCADELE EDEN BUTUN MUSLUMAN KARDESLERIMIZE YARDIM EYLE VATANIMIZA MILLETIMIZE DEVLETIMIZE GOZ DIKENLERI ISLAH EYLE KAHRU PERISAN EYLE YARABBI GUNAHLARIMIZI AFFEYLE TOVBELERIMIZI KABL EYLE YARABBI SEN CUMLEMIZE HAYIRLI EVLATLAR NASIP KISMET EYLE VATANA MILLETE DEVLETTIMIZ UGRUNA SAVASACAK MUCADELE EDECEK HAYIRLI EVLATLAR BAGISLA YARABBI SEN CUMLEMIZIN HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VER SANA YALVARIYORUM YARABBI AMIN.ALLAH IM SEN DUALARIMIZI ABUL EYLE YARABBI SANA YALVARIYORUM YARABBI AMIN
Takva-Vera
BalaKurt
BalaKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 50
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 02/01/87
Yaş Yaş : 37
Nerden Nerden : nevşehir
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/05/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 15 Haz. 2009 - 11:32

ALLAHIM,
BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ:Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım.Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim...
BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ:Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta düşmanlarımı da sevebileyim...
BANA ÖYLE BİR GÜÇ VER Kİ:Herkesten daha çok çalışabileyim, tutsak düşmeyeyim doğanın koşullarına, eşim ve çocuklarımı da mutlu et ki, mutluluğu başkalarına da götürebileyim...

BANA ÖYLE BİR SAĞLIK VER Kİ: üşünebileyim, konuşabileyim.
BANA ÖYLE BİR ERDEM VER Kİ:İbadet edebileyim, iyilik etmeyi ve sevinçten buğulanmış gözlerle, teşekkür edenlere;bir şey yapmadım, anımsamıyorum diyebileyim

BANA ÖYLE BİR YETENEK VER Kİ:İyi eş, baba, anne, iyi komşu, iyi arkadaş, iyi vatandaş olabileyim.
BANA ÖYLE BİR UMUT VER Kİ:Bugüne kadar yapmış olduğum hatalar için
karamsarlığa düşmeyeyim, herşeyden aklanmış olarak yaşama
yeniden başlamak üzere bağışlanabileceğimi bileyim.

BANA ÖYLE BİR ANLAYIŞ VER Kİ:düşünebildiğim, yargılayabildiğim, inandığım, kahrolduğum, varolduğum şuanda bu sözleri söyleyebildiğim için şükredebileyim.
BANA ÖYLE BİR TALİH VER Kİ :Yıllar sonra beni hatırlayanlar "herkese iyilik eden, tüm insanları seven,o düzeyde de sevilen bir kişiydi " diye konuşsanlar ve ben de huzur içindeolabileyim
BANA ÖYLE BİR İRADE VER Kİ: Birgün yenilip, içimdeki şeytanın kurallarına doğru yönelirsem;bu bir düşünce ise düşüncemi, bu bir adım ise ayağımı, bu bir uzanma ise elimi durdurabileyim.
BANA ÖYLE BİR SABIR VER Kİ:Sükûneti bulayım, durabileyim, düşünebileyim

AMİN

KADİR
Gök Kurt
Gök Kurt
KADİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 133
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 10/01/61
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : Doğum yeri Afyonkarahisar İkamet yeri : ANTALYA
İş-Meslek İş-Meslek : Emekli
İsim İsim : KADİR
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/02/09

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 15 Haz. 2009 - 12:39

Allahım sen gaffarsın sen bizim günahlarımızı bağışla.Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz ve işleyeceğimiz günahlarımızı affet yarabbim.Bizi seni seven ve senın de sevdiğin ve bizleride sevecek olan insanlarla karşılaştır.

Sen vatanımızı böldürme bayrağımızı indirme ezanımızı dindirme yarabbim.
Vatani görevini yapan askerlerimizi herzaman koru onların yar ve yardımcısı ol şehit ailelerinede ebu a.s sabrını ver yarabbim.

Dertlilerimize derman… hastalarımıza şifa ver Allahım. , Bizleri muhammed mustafaya komşu eyle yarab…

Sana açılan elleri ve dua okuyup amin diyen dilleri boş döndürme yarabi...

SELAM VE DUALARIMLA
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePtsi 15 Haz. 2009 - 21:32

Elhamdü lillahi rabbil alemin.
Vel akibetü lil müttakin.
Vela udvane illa alez zalimin.
Vessalatu vesselamu ala resülina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmein.
Ey istediğini istediğine istediği anda veren ve istediği anda alma kutretine sahip olan yüce ALLAHım,
Ey dualara icabet eden, bize şahdamarımızdan daha yakın olan, esirgeyen, bağışlayan, lütfeden ALLAHım.
Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen, mülkün ve saltanatın ve bütün varlıkların sahibi, gözden uzak gönle yakın, her şeye kadir olan yüce ALLAHım.
Ey hesap gününün sahibi, rahmeti gazabından çok, insan ve cinleri ancak ibadet etsin diye yaratan, ilk emri ( oku ) olan, alemlerin RABBİ ALLAHım.
Ey şekil verenlerin en güzeli olan, bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan ALLAHım.
Ey yalnızların en yakını, tek başına kalanların dostu, çaresizlerin yardımcısı, fakirlerin sonsuz serveti, zayıfların kuvveti, gariplerin şikayet mercii olan yüce RABBİMİZ.
Ey geceyi gündüze, gündüzü geceye katan, azameti ve yüceliği olan, ihsanı bol, rahmeti bol olan RABBİMİZ.
Bütün hamd ü senalar sanadır. Övgü ve şükürler sanadır,dua ve niyazlar, yalvarış ve yakarışlar, dile getirdiğimiz getiremediğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak sana mahsustur ALLAHım.
Biz ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz, ancak senin için namaz kılar ve ancak sana secde ederiz, yalnız sana yalvarır, ancak sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız.
Böylece biz, huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi sana açtık : -
Ey kerim ve rahim olan RABBİMİZ, kendimizi senin uçsuz bucaksız inayetine, yardımına, lutfuna, rahmetine, keremine bıraktık. Senden yardım bekliyoruz.
Belki layik değiliz, belki yüzümüz yok, belki hakkımız değil, ancak biliyor ve ikrar ediyoruz ki : - senden başka gidecek yolumuz yok, senden başka tutunacak ipimiz yok, senden başka sığınacak kapımız yok, senden başka kimsemiz yok. Biz seni istiyoruz, maksudumuz sensin, bütün istediğimiz senin bizden razı olmandır, bize yar ve yardımcı olmandır.
Ey ( ol ) emriyle bilinen ve bilinmeyen, görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan ve
( yok ol ) emriyle de her şeyi bir anda yok etme gücüne sahip olan, rahman ve gufran olan, gerçek olarak biliriz ve bildiririz ki, senden başka ilah yoktur.
Ey yüceler yücesi, var ve bir olan ALLAHım : -
Bana dua edin, duanızı kabul edeyim buyurdun.
Duanız olmasa neyinize kıymet edeyim buyurdun.
Bizim şu acizane, halisane, salihane, duamıza icabet eyle,
Bize zatına kul ve kurban olanlardan eyle,
En güzel isimlerinle bize tecelli eyle.
Bizi, hakkı bilenlerden, hakka tabi olanlardan ve hakkı yaşayanlardan eyle.
Bizi, batılı batıl bilip, batıldan kaçanlardan eyle.
Bizi, rızanı kazananlardan, rahmeti rahmana kavuşanlardan eyle.
Bizi, zikrinle dolup taşanlardan, senin yolunda ölenlerden eyle.
Bizi, cennetine girenlerden, cehenneminden azad olanlardan eyle.
Yalvarıyoruz, bizi, cemalini, rüyetini görenlerden eyle YA RABBİ.
ALLAHIM : -
Sevgili Peygamberimize salat-ü selam, vesile, üstünlük ve yüksek dereceler ikram eyle.
Onu vaat ettiğin makam-ı mahmuda nail eyle.
Şüphesiz sen vaadinden dönmesin.
Ehli beytini, ashabını ve Onun izinde yürüyenleri her türlü ihtirama ve muhabbete nail eyle.
Bizi, iki cihan güneşinin sünneti seni yelerini yaşayanlardan eyle.
Livaül hamd sancağı altında toplananlardan, Ona komşu olanlardan eyle.
Onu derdimizin dermanı, karanlık gecemizin meşalesi eyle.
Gözümüzün nuru, gönlümüzün süruru eyle.
Bizi, Onun yolunda şaşırmadan yürüyenlerden eyle.
Fahri kainat mefhari mevcudat olan peygamberimizin şefaatine bizi de nail eyle.
Bizi, Ona yakın eyle, bizi Ona muhtaç eyle.
Bizi, Ona ümmet olma şeref ve şuurunu taşıyanlardan eyle YA RABBİ.
Sen affedicisin, affı seversin, bizi ve bütün inanları affeyle.
Hatayla işlemiş olduğumuz bütün günahları affeyle.
Bize rahmetinle, şerefinle, bereketinle muamele eyle.
Bize kereminle, ihsanınla, fazlınla ikram eyle.
Bizi bağışlayarak bize merhamet eyle.
Bize nasuh bir tevbe ve hidayet ihsan eyle.
Tevbemizi kabul edip bizi mağfiret eyle.
Kuranı kerim hürmetine, Onun bereketiyle bizi affeyle.
Bizi, kuranı kerimi okuyanlardan, anlayanlardan, yaşayanlardan eyle.
Kuranı kerimi dünyada arkadaş, kabirde yoldaş, nuruyla ahiret şefaatci eyle.
Bize, kuranı kerimin saadetini, selametini nail eyle.
Bizi, kuranı kerimin kerametiyle mükerrem eyle YA RABBİ.
Okuduğumuz kuranı kerimi ve hatmi şerifi izzetinde kabul eyle.
Hasıl olan sevabı, öncelikle sevgili peygamberimizin ruhu şerifine ikram eyle.
Bütün peygamberlerin ve onları yoldaş edinenlerin pak ruhlarına ikram eyle.
İsimleri unutulmuş, nesilleri kesilmiş, gariplerin, acizlerin, mazlumin, masumin ruhlarınada hediye eyledik vasıl eyle YA RABBİ.
Topraklar altında hak ile yeksan olmuş, dünyada kimi kimsesi kalmamışların ruhlarını da hissedar eyle.
Dualar bekleyen kaffe i ehli imanın ruhlarını da haberdar eyle.
Bu duayı ukuyan kardeşlerimizin, mevtalarını da hissedar eyle.
Ruhlarını şad eyle.
Makamlarını cennet eyle.
Derecelerini ali eyle.
Kabirlerini cennet bahçesinden bir bahçe eyle.
Seyyiatlarını hasenatla tebdil eyle.
Dünyada kalanlara yardım ve hidayet eyle.
Sabrı cemiller lutfeyle.
Onlara ve bize, hepimize bol bol rahmet eyle YA RABBİ.
Bizi, son nefesimizde, iman ile, İslam ile, kuran ile, göçenlerden eyle.
Kelimei şehadet, kelimei tevhidi söyleyerek ruhlarını teslim edenlerden eyle.
( EŞHEDÜ ENLA İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN RESULULLAH ).
Darı bekaya aşk ile, vecd ile, heyecan ile, neşe ile gidenlerden eyle.
Bizi, ve sevdiklerimize güzel ölümler lutfeyle.
Bizi, ölmeden önce ölenlerden eyle YA RABBİ.
Hayatta iken yaptığımız bütün ibadat ü taatlerimizi, ihsan ile makbul eyle.
Hoşnutluğunu kazandıracak, kusursuz kullukta bulunma imkanlarını lutf eyle.
Bizi, rızanı kazanmak için acele edenlerden, ameli Salih işleyenlerden eyle.
Hakiki iman edenlerden, yoluna yönelenlerden, emrine kulak verenlerden eyle.
Birbirine karşı hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden, zikredenlerden, şükredenlerden eyle.
İyilik ve güzellikten yana olan, hayır ve hizmetten geri durmayanlardan eyle.
Bahtiyar kullarının amellerini işleyenlerden, maksuduna muradına erenlerden eyle.
Böylece bizi, razı olduğun sevgili ve seçkin kullarından eyle YA RABBİ.
Bizi, nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle.
Bizi, iyilik yaptığında sevinen, kötülük işlediğinde pişman olup af dileyenlerden eyle.
Bizi, nimetlerin karşısında nankörlük edenlerden değil, bol bol hamd edenlerden eyle.
Bizi, hidayete erenlerden, muttaki, muvahhid, mücahüd olan güzel kullarından eyle.
Bizi, cihad edenlerden, şehit olanlardan eyle.
Bizi, huzurundan boş çevirme, lutfunu nail eyle YA RABBİ.
Bize, küfre açık kapı bırakmayan bir iman nasip eyle.
Bize, hayırlı ve huzurlu ömürler ihsan eyle.
Umduklarımıza nail eyle, korktuklarımızdan emien eyle.
Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle.
Hayırları feht eyle, şerleri def eyle, sunumuzu hayır eyle.
Kulluk edenlerden, affına erenlerden eyle.
Doğruyu söyleyenlerden, yanlışa düşmeyenlerden eyle.
Hakikatten şaşmayanlardan, doğru yolu bulanlardan eyle.
Sevdiklerini sevenlerden, sevmediklerini görmeyenlerden eyle.
Erdirdiğin kullarınla dolup taşanlardan eyle.
Feleha, kurtuluşa kavuşanlardan, aşkınla yanıp tutuşanlardan eyle.
Senin var ve bir olduğunu bilenlerden, şirke düşmeyenlerden eyle.
Cehennemden azad olup, cennetine dahil olan, mukafata erenlerden eyle.
Bizi, cemalini görenlerden eyle YA RABBİ.
Hastalarımıza şifalar lütfeyle, dertlerimize devalar bahieyle.
Borçlarımıza edalar ihsan eyle, bize bol ve geniş rızıklar lütfeyle.
Helal ve bereketli kazançlar bahşeyle.
Mutlu ve umutlu yarınlar ihsan eyle.
Ya RABBİ, muradı olan kardeşlerimizin muradlarını lütfeyle.
Borcu olan kardeşlerimize ödeme imkanlarını müyesser eyle.
Hepimize iyilikler, güzellikler ve hayırlar ihsan eyle.
Din ve dünya işlerimizi islah eyle,
Biz bilmeyiz istemesini, sen verirsin en iyisini, hakkımızda hayırlısını ihsan eyle YA RABBİ.
Bizi, Kevser havuzundan hiç susamayacak şekilde bir yudum dahi olsa içenlerden eyle.
Amel defterini sol ve arka tarafından değil sağından alanlardan eyle YA MUİD
Sırat köprüsünü kolayca geçenlerden eyle YA RABBİ.
Bazı yüzlerin siyahlanıp bazılarının da beyazlanacağı o günde yüzümüzü ak eyle YA RABBİ.
Kıyamette o dehşet günde, yüzlerimizi nurunla nurlu eyle ya RABBİ.
Kulaklarımızı kötü sözlerden, boyunlarımızı cehennem azabından muhafaza eyle YA HAMİD
Gözlerimizi haramdan, dillerimizi yalandan, kalbimizi nifaktan muhafaza eyle YA MUHSI
İşlerimizi zorluktan, amellerimizi gösterişten, bizi kinden, nefretten, hasetten muhafaza eyle.
Riyalıktan, kibirden, öfkeden,şehvetten,ve şeytanın tuzaklarından muhafaza eyle YA MANİU
Bizi, şöhretten, kaypaklıktan, heva ü hevese kapılmaktan muhafaza eyle YA GANİYYU.
Bizi dünyada rezil olmaktan, ahirette de azabından muhafaza eyle YA RABBİ.
Bizi, helal lokma yiyenlerden, helal rızık peşinde koşanlardan eyle YA RAZZAK.
Ayaklarını harama götürmeyenlerden, nefsinle haramdan uzak duranlardan eyle YA MANİU.
Boğazından haram lokma geçirmeyenlerden, elini haramdan sakınanlardan eyle YA RAŞİD.
Azalarını haramdan uzak tutup, bedenlerimizi bir nur eyle YA NUR.
Ayaklarımızı ve kalplerimizi sıratılmüstakim üzerine sabit ve muhafaza eyle YA HABİR.
Ahlakımıza güzellik, ilmimize ziyadelik, rızkımıza genişlik ihsan eyle YA FETTAH.
Vücutlarımıza sıhhat, kazançlarımıza bareket, anlayışımıza feraset lütf eyle YA RAZZAK.
Bizi, bedbahtlıktan sapkınlıktan ve sapık davranışlardan muhafaza eyle HAKİM.
Bizi, doğru yolda bulunanlardan eyle, işlerimizi kabul gören işlerden eyle YA ADLU.
İşlerinde edepli ve nazik olanlardan, emrine uyanlardan eyle MÜHEYMİN.
Bize, razı olacağın iyi işler yapmamızı nasip eyle YA AZIM.
Fayda sağlamayan boş işlerden de uzak eyle YA VASİU.
Bize, dünyada ve ahirette güzel hayatlar nail eyle YA RABBİ.
Bize, ana ve babalarımıza, ve affına muhtaç tüm Müslümanlara merhamet eyle YA AFUV.
Yaptığımız hayırlı işleri huzurunda makbul eyle YA ALİM.
Kardeşlerimizi, çocuklarımızı, komşularımızı, dost ve sevenlerimizi iyilerden eyle VEHHAB.
Bize, dinine, vatanına, milletine hizmet eden Salih evlatlar ihsan eyle YA HALIK.
Bizi, dinimizi, tüm ehli islamı daima aziz ve muzaffer eyle YA AZİZ.
Vatanımızı, milletimizi her türlü düşmanlardan, oyunlardan emin eyle YA LATİF.
Bizleri, bütün felaketlerden, müsibetlerden, belalardan muhafaza eyle YA HAFIZ.
Şüphesiz bize yardım elini uzatacak senden başka kimse yok,bize merhamet eyle YA RAHİM
Dünyanın dört bir yanında senin rızan için çalışanları başarılı eyle YA VEKİL..
Yolunda ter döken, kan döken ve cihad edenleri galip ve muzaffer eyle YA METİN.
Onurlu ve hak davalarında onları üstün eyle YA AZİZ.
Manevi ordularınla onları destekleyip mensur ve muzaffer eyle YA HALİM.
Görünür görünmez belalardan, akla hayale gelmeyen tuzaklardan emin eyle YA RAKİB.
Bizim, güçümüz yetmez takatimiz yetişmez engenlerden muhafaza eyle YA KAVİY.
Sen bizim mevlamızsın, kafirlere karşı bize yardım eyle YA SELAM.
İnanmayanlara karşı bize, güç ve kuvvet ihsan eyle YA VELİYY.
ALLAHIM :-
Ülkemize dirlik, milletimize birlik ve beraberlik ihsan eyle YA MACİD.
Cennet vatanımızı mamur ve müreffeh eyle YA GANİYYU.
Şehitlerimize ve gazilerimize yüksek dereceler lutfeyle YA VALİ.
Lutfunla, onları ve bizi rızana nail eyle YA TEVVAB.
Bizi, peygamberimizin ( S:A ) dualarına, senden istediklerine nail eyle YA ŞEHİD.
O nun ( s.a ) sünnetini yaşamayı, iyilik ve takva sahibi olmayı nasip eyle YA HAKKU.
Bizi, namazını daima ve dosdoğru kılanlardan eyle YA VEDÜD.
Bela ve musibetlere sabredenlerden, takdirine razı olanlardan eyle YA SAMED.
Bize, ölüm anında rahatlık, ölümden sonra mağfiret ve rahmet eyle YA MÜMİT.
Hesap gününde af, cennette yüksek dereceler ihsan eyle YA GAFFAR.
Bizi sevgili peygamberimizin şefaatiyle kurtuluşa erenlerden eyle YA MÜMİN.
Allahım!
Bizi yedirdin, içirdin, giydirdin
Ve bizi Müslümanlardan yaptın.
Hakkıyla Sana teslim kıl bizi Allahım, bizi teslim al.
Allahım, Sana tam teslimiyetle tevekkül edenlerden kıl bizi.
Allahım, Bizi sağlık ve esenlikle yaşat, bize afiyet ver.
Kalbimizi nurlandır, yiyeceğimizi kutlu kıl.
Bize merhamet et, bizden razı ol.
Bize nimetinin devamını,
Sevginin devamını bağışla.
Hamd ve şükür Sana mahsustur Allahım.
Rahmetinle duamıza icabet eyle YA MÜCİB.
Duamızı, ağzı dualıların, gözü yaşlıların, bağrı yanıkların dualarından eyle YA KERİM.
YA RABBİ, duamızı fazlınla, ikramınla kabul eyle
Sen her şeye kadirsin ALLAHIM.

AMİN AMİN AMİN

EL FATİHA MEA ESSALAVAT
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın

MesajKonu: Geri: ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...   ...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::... Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 20:29

Allahım!
"Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi,
Kimsesiz kaldık medet ey, kimsesizler kimsesi"

Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük Allahım! Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkebince Hz. Muhammed (sas) ve O'nun ehli ve ashabı üzerine salat eyle.

Allahım!
Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım! Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.

BİSMİLLAH ALLAH'IN İSMİNİ ANARAK YOLA ÇIKIYORUM.BEN ALLAH'A TEVEKKÜL ETTİM. KUVVET VE KUDRET SADECE ALLAH'IN LÜTUF VE İHSANİYLEDİR. ALLAH'IM BU YOLCULUKTA HAKTAN SAPMAKTAN VE SAPTIRILMAKTAN, HATA YAPMAKTAN VE YAPTIRILMAKTAN, ZULUMETMEKTEN VE ETTİRİLMEKTEN VE ZULME UĞRAMAKTAN VE UĞRATILMAKTAN, CAHİLLİK ETMEKTEN VE CAHİLCE DAVRANIŞLARA İTİLMEKTEN SANA SIĞINIYORUM ALLAH'IM.

...::: DUA ZİNCİRİ ( Devam Ederseniz Sevinirim) :::...
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» DURMAK YOK,YOLA DEVAM
» DOĞUTÜRKİSTAN'DA İDAMLAR DEVAM EDİYOR
» DOĞU TÜRKİSTAN'DA MÜSLÜMANLARA BASKI DEVAM EDİYOR
» BİR AT KADAR OLANA KADAR DURMAK YOK YOLA DEVAM...