UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

BENİM MEMLEKETİM Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BENİM MEMLEKETİM

2 posters
YazarMesaj
ümit
BalaKurt
BalaKurt
ümit

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 26
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/10/81
Yaş Yaş : 42
Nerden Nerden : Memleket: Eskişehir İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : serbest
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/11/09

BENİM MEMLEKETİM Empty
MesajKonu: BENİM MEMLEKETİM   BENİM MEMLEKETİM Icon_minitimePerş. 5 Kas. 2009 - 22:45

öyle bir memleketki benim memleketim emirdağlarıyla çevrili bir yanı diğer yanda adacalı durmakta adaçalı deyip gecme en tepesin üç agaç durmakta dilek ağaçı diyelim onlara sanki türk tarihinin en eski adeti olan dilek ağaçı ozamanlardan bu zamanlara afsanefi bir yolyuluktur adacalı...
uzun ya uzun işte emirdağın ortası uzun çarşı zaman silemiyor bazen geçmişi ama uzun çarşı zamana meydan okuyor çoçukluğum emirdağın değişime tarihsel bir yaklaşımımı bu zamana taşıyor eski otagarının yıkılışı ve o çoçukluğun küçük evlerinin yerine büyük taş betonların inşası zamanda bir an hafızamı zorluyor benim emirdağ....
bakıyorum türkmen kızları kaçerli çeşmesi yanında testilerini doldurmakta kaçerli çeşmesi bir geçmeyle yol olmaz altın yere düşmeyle pul olmaz derken duyuyorum aşığın sazını ordan keçiliye uzanıyor yolum üç beş adım işte bitti emirdağ sokakları...
unuttum tabi bu ğün salı yaaaaa işte pazar yeri sana pazar yerimi yoksa gençlerin volta yerimidir bilmem pazara çıkmasakta salı her daim pazarda dolaşırız...
emirdağ burası başlamışlar bir ğöçe hemde nasıl öle böle değil çoluk çoçuk hep beraber türkiyede kim tutabilir ekmek parası nerde bizim adamlar orda bir kara tren gurbet türküleriyle bu memleketin adamını 40 yıl önce uğurlamaya başlamış sürec öyle bir olayki hala devam etmekte 40 yıllık ğöç bakalım nereye ne zamana kadar devam edecek 7 ay yaaa işte 7 ayyy düğün zamanı ayarladınmı bir gavurcu tamam hemen istet gurbet kervanına katıl ama onla kalsa kızn gönlünü yap dünürlerin gönlünü yap elbette bozmak değil yapmak yaraşır bize ve avrupa avrupa duy sesimizi bu emirdağlının ayak sesi....
kış ayı bu memleketin uykuya yatma zamanıdır 7 aydan ne bir ses ne bir seda sanki tufan gelmiş almış gittiş memleketi işte ızdırap olur kara kış burda yazın gülüşü kışın asık suratı işte emirdağ...
zaman gecer devran döner yazlar biter kış olur yine emirdağ aynı emirdağlı aynıdır.....
AsenA_03
BozKurt
BozKurt
AsenA_03

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 632
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/11/88
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : ERGeNeKoN
İş-Meslek İş-Meslek : DaVa MiLiTaNI
İsim İsim : cCc_KIZIL_ELMA_cCc
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/11/09

BENİM MEMLEKETİM Empty
MesajKonu: Geri: BENİM MEMLEKETİM   BENİM MEMLEKETİM Icon_minitimePerş. 5 Kas. 2009 - 23:13

memleketi gibisi yoktur insanin
cok guzel dile getirmissiniz..
yüreginize saglik...
http://www.turkiyem.org
ümit
BalaKurt
BalaKurt
ümit

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 26
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 20/10/81
Yaş Yaş : 42
Nerden Nerden : Memleket: Eskişehir İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : serbest
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/11/09

BENİM MEMLEKETİM Empty
MesajKonu: Geri: BENİM MEMLEKETİM   BENİM MEMLEKETİM Icon_minitimePerş. 5 Kas. 2009 - 23:25

TEŞEKÜRLER

BENİM MEMLEKETİM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MEMLEKETİM SAVAŞTEPE...
» BENIM SEVDAM I$TE BU.!
» BENİM GÖZÜMLE YILDIZDOĞAN
» BENİM SEVDAM SUÇ İŞTE
» BENİM ÜZERİME VAZİFE DEĞİL AMA...(ASENA MASASI AÇILSA İYİ OLUR)