UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ

4 posters
YazarMesaj
Avşar Beyi
DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Yoneticiun8
Avşar Beyi

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 244
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 29/10/23
Yaş Yaş : 100
Nerden Nerden : Kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : Eğitimci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/02/09

DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Empty
MesajKonu: DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ   DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Icon_minitimeSalı 22 Ara. 2009 - 22:30

Ülküdaşlarım, bu döneğe dikkat edin
Bu soysuzun işi gücü Ülkücü harekete saldırmaktır
Böylesi Kahpelerden zaten TÜRKEŞ'çi olamaz.
Bu kahpenin kahpeliğini unutmayınız

Fethullah Cemaati'nin ve AKP'nin kalemşörlerinden Mümtazer Türköne: Türkeş'i hiçbir zaman sevmedim. Hiç Türkeşçi olmadım. Hatta ben MHP'li de olmadım.

"Eski MHP'li" ya da "Eski ülkücü" sıfatları ile televizyon ekranlarından ve gazete köşelerinden MHP'ye saldıran Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne aslını itiraf etti.

Son dönemin adından söz ettiren kalemlerinden biri olan Mümtaz'er Törköne, Aksiyon Dergisi'ne verdiği röportaj da, bugüne kadar hiç MHP'li olmadığını ve Türkeş'i sevmediğini söyledi. İşte Türköne'nin derginin bu haftaki sayısında yayınlanan röportajında geçen o bölüm:

TÜRKEŞ DÖVECEK ZANNETTİM

1978'de, Maraş Olayları'ndan sonra sıkıyönetim ilan edilir ve bütün solcu dergiler kapatılır. Mümtaz'er Türköne de o zaman Genç Arkadaş dergisini çıkartmaktadır: "Bizim dergi kapanmadı. Ertesi hafta bir başyazı yazdım ve dergimiz kapandı. Biraz da kapansın diye yazmıştım. Çünkü kanıma dokunmuştu, bütün sol dergileri kapatırken niye bizi adam yerine koyup kapatmıyorlar diye." Derginin sıkıyönetim idaresi tarafından kapatılması üzerine hemen Alparslan Türkeş'in karşısına çıkarılır: "Yanımda da Namık Kemal Zeybek vardı. Türkeş beni fırçaladı. Dövecek zannettim, üzerime yürüdü. Hakaret etti. Bana 'Komünist isen komünistlerin, İslamcı isen İslamcıların yanına git. Ne işin var senin burada' dedi. Çok ağır bir laf. Bana 9 ışığı sordu, hazırol vaziyette. Ben cevap vermedim. Çünkü çok sinirlendim. Onuruma dokundu."

BÖYLE BİR DERGİ ÇIKARTMAM

Türkeş, orada Zeybek'e, arkadaşları toplayıp Üçüncü Yol adlı bir dergi çıkarılması talimatı da verir. Basılmadan önce Zeybek tarafından kontrol edilmesini de tembihler: "Ben Namık Kemal Zeybek'e 'böyle bir dergi çıkartmam. Çünkü Üçüncü Yol diye bir şeye inanmıyorum' dedim. Yıllar sonra Namık Kemal Zeybek bana 'Senin çok isyankâr bir adam olduğunu anladım o zaman' demişti."

MHP'Lİ HİÇ OLMADIM

Türkeş'in korkuya dayalı bir otoritesi olduğunu söyleyen Türköne, onun 27 Mayıs profilini de sevimsiz bulmaktadır: "Bizler DP'li ailelerin çocukları idik. Mesela ben Türkeş'i hiçbir zaman sevmedim. Hiç Türkeşçi olmadım. Hatta ben MHP'li de olmadım. Partiyi ve milletvekillerini, yani işte bir elleri yağda bir elleri balda, her türlü ödünü vermeye hazır, esnek politikacılar olarak görürdük."

KURT FİGÜRÜ TÜRKLERİN SEMBOLÜ DEĞİL

Asıl müşteri kesiminin MHP'liler olduğunu anlatan Türköne, bu kesimden ciddi destekler aldığını da belirtiyor. Ancak ülke için bir hesap yapmakla bir siyasi parti için hesap yapmanın farklı şeyler olduğunu söyleyerek, MHP'nin tutumuna dikkat çekiyor. Hatırla Sevgili'den sonra Bu Kalp Seni Unutur mu? ile de dizilere katkı sağlayan Türköne, kurt figürünün Türklerin sembolü olmadığını ve Ergenekon diye bir Türk destanı bulunmadığını anlatıyor. (Alıntı)
SANCAK
DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ   DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2009 - 7:26

Böyle samiyetsiz kişiliksiz insanları dikkate almamak lazım. Ağzı olan konuşuyor.

Bu kıytırık adam Başbuğumuzu sevmeye bilir, Ama o herkesi severdi alçak gönüllüydü...

Sen ve senin gibilerin zaten başbuğumuzu sevmesinide beklemek doğru olmaz.

Kurt Figuru Türklerin semboludur bunu anlayamadıysa tarih bilgisi hiç yok demektir.

Osmanlıda Hakanların kılıçlarından tutun ******'ümüzün bile ilk bastırdığı parada kurt vardı....

Bu kişi ile yüz yüze tartışmak isterdim bu konuyu Smile
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ   DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2009 - 8:32

Vay bee demek bir elimiz yağda bir elimiz baldaymış...

o zaman biz öyleydikte çektiğimiz çile neydii

verdiğimiz Şehitler kimin...

kendini adam sanmış konuşuyor kendini insan sanan birisi...

yazık beee...o tarihlerde yaşamışsınız ama

hiçbirşey öğrenememişsiniz...Başbuğumuzuda ağzına nasıl alıyor

doğru iyi tanıyamamış Başbuğumuzu dövecekse döverdi zaten...kızarsa kızar

kimse onun gibi olamaz zaten..korkuyormuş pehhhhh

adam değildim desen daha doğru...

konuşun bakalım...bu dünyanın altıda var

orda görüşürüz...

helalliği ordan alırsın...alabilirsen...
Aybüke
BalaKurt
BalaKurt

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 52
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 10/06/70
Yaş Yaş : 53
Nerden Nerden : ist
İş-Meslek İş-Meslek : içişleri bakanı
İsim İsim : Nuran
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/10/09

MesajKonu: Geri: DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ   DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2009 - 11:15

Rahmetli Başbuğum senin ne olduğunu söylemiş zaten senden ne beklenirki...boş konuşmaktan başka

DÖNEK VE KAHPELER ZATEN TÜRKEŞ'Çİ OLAMAZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanrı Türk'ü elbet korur.O zaten Yücedir.