UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

BAŞBUĞ'UMA MEKTUP Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BAŞBUĞ'UMA MEKTUP

YazarMesaj
zeynep_naz
YavruKurt
YavruKurt
zeynep_naz

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 5
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 11/03/89
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : öğrenci
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

BAŞBUĞ'UMA MEKTUP Empty
MesajKonu: BAŞBUĞ'UMA MEKTUP   BAŞBUĞ'UMA MEKTUP Icon_minitimeCuma 20 Şub. 2009 - 8:59

Adını ilk duyduğumda gençlik adayı bir çocuktum. Adın ürkütmüştü beni. Böylesine heybetli bir adın sahibi ne heybetliydi kim bilir? Sonra; adım attığım Ocakta senin resmini gördüm... Kaşların çatıktı. Gözlerinde o her zaman umut aşılayan pırıltı vardı.

Üzerimizdeydiler.
Kitaplarını okumaya başladım. Hayatını, öğütlerini, çözümlerini, sevgini... Millet Sevgini, Türklük aşkını hissettim her kelimede. Bir hastalık gibi bana da bulaştı oradan.
O günlerden bu güne ölüme seve seve gidecek kadar sevdim Milletimi, senin sayende.
İlk kez Ankara'da Genel Merkezin önünde gördüm seni hızla arabaya binip uzaklaştın, giderken el salladın bana, sanki orada olduğumu bilir gibi. Defalarca aynı sahneyi yaşamak için gitim bekledim orada. Sen de bana defalarca el salladın.
Büyümüş üniversiteli olmuştuk. Çocuktuk Ülkücü olmuştuk.
Memleketin sokaları kan selinde boğuluyordu. Sen bu kanı durdurma çabasındaydın. Seni ilk kez yakından gördüğüm, yakından dinlediğim gün hala özeldir hayatımda. Sesinin tokluğunu, sert ama babacanlığını özlüyorum Başbuğum.
Artık pek çok yerde yanyanaydık sen beni pek fark etmesende. Mitinglerde beraber yaşlandık.
Bazen yakan güneşin altında haşlandık, bazen köpeklerce taşlandık.
Liderimdin. Sana gelecek bana, bize gelsindi. Siper olduk, göğüs gerdik.
Yiğitler birer birer düştüler yere. Her yiğit cenazesi bizi biraz daha çoğalttı yüreğimiz yansa da. Onların yaralarınca kanasak da.
Sen vardın Başbuğ'um. Sen oldukça bir çare bulunurdu. Bir şeyler çözülürdü.
Eylülde ezilmediysek senin sayende. Yeniden başlayabildiysek senin sayende. Yenilmediysek, bitmediysek senin sayende.
Ve bir gün, bizi burada bırakıp; şehitlerin yanına gittin. Onlara baş olmaya, Oğuzlara, Alparslanlara, Dursunlara, Yusuflara gittin.
Yaşımız geçmişti sen gittiğinde.
Ama çocuklaştık.
Çocuklar gibi ağladık seni yolcu ederken.
'Yapabilsem nisanı takvimlerden silerim,
Beni öksüz kodun nisan,
Öksüz kalasın dilerim'

Bugün;
Bize çok lazımsın Başbuğum
Seni çok arıyoruz.

Daha çok yazacaktım ama,
yapamıyorum...
Sonra devam ederim belki yazmaya...

Bu öksüz Ülkücüden
Başbuğuna bir vefa

Ruhuna Fatiha...
[b]
Misafir
Misafir

BAŞBUĞ'UMA MEKTUP Empty
MesajKonu: Geri: BAŞBUĞ'UMA MEKTUP   BAŞBUĞ'UMA MEKTUP Icon_minitimeCuma 20 Şub. 2009 - 15:28

Bu güzel ve anlamlı paylaşımın için teşekkürler ülküdaşım.Gerçekten başbuğumuzun yokluğu belli oluyo Sad

BAŞBUĞ'UMA MEKTUP
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anneme Mektup
» Şehitten Mektup Var...!!!
» Asenalara mektup
» ülkücülere açık mektup
» ERHAN CENGİZ DEN MEKTUP VAR