UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM

YazarMesaj
Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 317
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/04/80
Yaş Yaş : 44
Nerden Nerden : Beyşehir/KONYA
İş-Meslek İş-Meslek : mermer sektörü
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/02/09

MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Empty
MesajKonu: MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM   MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Icon_minitimeC.tesi 4 Nis. 2009 - 15:09

-BİLGE ÇINAR-

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ' E

Bu gün Ankara’ da soğuk bir rüzgar,

Bu gün Ankara’ da beyaz hüzün var,

Umudumu yere vurdu ilkbahar,

Gülüşlerim geride kaldı artık…

Acımı peşimde sürüyen benim,

Yetim duygularla yürüyen benim,

Ve kar tanesince eriyen benim…

Diz vurup toprağa çöküyorum ben,

Son Başbuğ’ a yerde bakıyorum ben…

Eğer gözüm malda, makamda olsun,

İki elin iki yakamda olsun,

Ülküm önde her şey arkamda olsun,

Tereddütsüz bu yola baş koyayım,

Bu dünyayı çilehane sayayım.

Türk’ ün çarkı ateşlerle dönüyor,

Ocaklarda nice gönül yanıyor,

Tanrı Türk’ çilelerle sınıyor,

Gökten yıldınızını çekiyor birden,

Fakat ‘Üç Ay’ doğuyor tam üç yerden…

Başbuğ’ um sen Hak’ ka erişiyorken,

Kürşad’ lar saffına karışıyorken,

Cennet’ te Han’ larla görüşüyorken,

Bozkurtların huzurunda duruyor,

Türk Milleti tek ülküye yürüyor…

Derdim ki; bir destandan çıkıp gelmiş,

Sanki tarih seddini yıkıp gelmiş,

Atını, börkünü bırakıp gelmiş,

Üç hilali kapıp önderim olmuş,

İlteriş Kağanca liderim olmuş.

Güneş batsa, devrilsede çınarım,

Elimde DokuzIŞIK dönerim,

Çok şükür ki ateşler içindeyim,

Ve bu çileli yolda izindeyim…

Türk’ ün ömrü yaşın olsun Başbuğum,

Tanrı Dağı taşın olsun Başbuğum,

Dualar yoldaşın olsun Başbuğum,

Ki Peygamber gönlüdür gül fatiha,

Son Başbuğ’ un ruhuna el Fatiha…

ARİF NAZIM
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM   MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Icon_minitimeC.tesi 4 Nis. 2009 - 19:01

Eğer gözüm malda, makamda olsun,

İki elin iki yakamda olsun,

Ülküm önde her şey arkamda olsun,

Tereddütsüz bu yola baş koyayım,
Bu dünyayı çilehane sayayım.
GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL Bİ ŞİİR ABİ ELİNE EMEĞİNE SAĞLIK.PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER.ARİF NAZİM ABİMİZİN DE AĞZINA SAĞLIK GÜZEL DEMİŞ
Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek

MesajKonu: Geri: MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM   MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Icon_minitimeC.tesi 4 Nis. 2009 - 20:14

ELÇİBEY'İN KALEMİNDEN BAŞBUĞ |

Ayrı ayrı kitaplar yazmalı olduğumuz bir halda, dört beş sayfada ne yazarsan, nasıl yazasan!? Birce yol kalır: İçinden gelen bir iki söz demek!

Türk Dünyası’nın tanınmış şahsiyetlerinden, Türk milliyetçiliğinin ve Türk Ülkücülüğünün büyük liderlerinden biri Alparslan Türkeş’in Hakk’ın rahmetine kavuşmasına artık bir yıl geçir. Seksen yıllık bir ömrünün büyük bir kısmını Türk milli varlığının, Türk varlığının, iç ve dış düşmanlarından korunmasına, esir Türklerin kurtuluşu, bağımsızlığı ve dünya Türklüğünün yükselişi uğrunda mübarize sarf eden büyük bir önder sürdürdüğü mücadelenin zafer çalmakta olduğunu görerek gözlerini kapattı.

Bir millet içindeki milli kimliğini derk etmek ve bu milli kimliğin gururunu taşımak ilk sırada gelen en önemli meselelerden biridir. Bu yolda milletine yol gösterip ona önderlik eden şahsiyetler, ebediyen ölümsüzlüğe kavuşur ve milletin kan yaddaşında ebedi yaşayan Alparslan Türkeş mes böyle şahsiyetlerden biridir.

Dünya Türklüğüne “Türkçülük günü” bayramını kazandırmış, belli 1944 yıl mahkemesinde hiçbir korku olmadan, çekinmeden “…ben Türk Milleti’nin yeryüzünde benzersiz bir yaradılışa sahip olduğuna ve kahramanlıkta bu milletin üstün bir millet olduğuna iman ediyorum.” diyen Alparslan Türkeş bütün ömür boyu, Türklere Türk olmanın gururunu aşılamış ve küçümsenen, aşağılanan, geri itilen Türklüğün ilerleyişi, yükselişi, büyüklüğü, azameti, karşısında engeller karşısında yorulmadan mücadele vermiştir. Ulu ******’ün “Nu mutlu Türk’üm diyene!” sözü Alparslan Türkeş’in mübarize devizi olmuş ve her yerde bu gerçekliği gururla haykırmıştır.

Başbuğ kimi şerefli bir ada layık görülen Alparslan Türkeş Türk milliyetçiliğinin teşkilatçı rehberi, milli kareket lideri, ideoloğu, hocası, vs. olarak daim yaşayacaktır.

Yıllar uzunu çokları onu hayalperest saydı. Söylediklerine inanmadı. Halen 1944. Yılı mahkemesinde Alparslan Türkeş bildirmiştir ki, 1917’de olduğu gibi, 1965’de veya 1999’da en büyük düşmanımız, Rusya’da bir devrin baş verecektir. Ve Türkiye buna hazırlıklı olmalıdır.

Tarih büyük liderin önce görümünü birkaç yıllık cüzi farkla doğruladı. Rus emperyası dağıldı. Lakin ne yazıklar ki, Türkiye bunu beklemiyordu. Ve Alparslan Türkeş’e inanıp zamanında hazırlanamadı.

Bir zamanlar dünyada kime gururla “Men Türkem” deseydi, buna “bakın, bu milliyetçidir, şovenisttir” deyirdiler. Türkiye’de milletini sevenlere özellikle de Alparslan Türkeş’e “faşist”, “gerici”, “kafatasçı” deyip hapse atıyorlardı.

O zamanlar Türkiyemizde enteresan bir durum vardı: Ne olursan, kim olursan ol, milliyetçi olma! Ne yazık ki şimdi de Türk devletlerinde Türk milletini içten sevenlerin durumu başkalarından zor durumdadır… Yalnız, Rus emperyasının, Çin’in, İran’ın esareti altında olan Türkler arasında, hatta yegane bağımsız Türk devletinde, Türkiye’de böyle, Türk milliyetçiliği mahkum edildi, aşağılandı, kötülendi ve kendileri şövenistlik yapan Türk düşmanları türk milliyetçiliği suç sayılarak bütövlükte Türklük zayıflatıldı. Lakin defalarla hapse atılıp, ölüm tehlikesi ile özleşse ve her türlü tehlikelere, işkencelere maruz kalsa da, büyük milliyetçi Alparslan Türkeş yolundan dönmedi, imanını kaybetmedi. “Bize (bizlere) her türlü ad koymasınlar, biz milliyetçiyiz!”

Alparslan Türkeş 35 yıldan çok sabırla, azimle, metanetle milli hedefler uğrunda mücadele verdi. Türkiye’nin komünizm esaretine düşerek Moskova’ya yahut Pekin’e oyuncak olunması önünde göğüs gerdi. Kıbrıs’ta, Azerbaycan’da, Doğu Türkistan’da, Orta Asya’da, Sibirya’da ve başka topraklardaki Türklerin azaldığa, bağımsızlığa kavuşacağına kalpten inandı ve devamlı faaliyet gösterdi. Türkiye’de büyük bir milliyetçi kadronun yetişmesinde ve Türk gençliğinin kendi milli kimliğine sahip çıkmasında onun hizmetleri erişilmezdir.

Alparslan Türkeş doğrudan doğruya karizmatik bir liderdir, sesi ile, sözü ile, davranışı ile, insanları özellikle gençleri kendi ışığına toplayabilirdi. Gençler sevdiği ve temenni ettiği komandan obrazını Türkeş Bey’de-Başbuğ’da bulup O’na itaat ederlerdi.

Yürekten inanırız ki, Alparslan Türkeş’in emelleri, fikirleri, Türk milliyetçiliğinin yolunu aydınlatan 9 Işığı… hiçbir zaman unutulmayacak ve 21. Yüzyılda yükseleceği şeksiz olan Türklüğün temel kaynaklarından biri daima canlı kalacaktır.

Ebulfez ELÇİBEY 18.03.1998

DENKTAŞ'IN KALEMİNDEN BAŞBUĞ

KIBRIS VE TÜRKEŞ

Rahmetle andığımız asker, komutan ve devlet adamı Sayın Alparslan Türkeş'le ilk temasım 1960 ihtilalinden hemen sonra Dr. Küçük ile birlikte Ankara'ya yaptığım ilk ziyarette olmuştu. Türkeş Başbakanlık Müsteşarı (veya Genel Sekreteri) mevkiindeydi. İhtilalin güçlü adamı diye bilinen Alparslan Türkeş'in Kıbrıs kökenli oluşu bizler için güven verici bir şeydi. Dr. Küçük, Türkeş'i evvelden tanıyor muydu, bilmiyorum.

Devlet Başkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı ile yapılan toplantılarda Türkeş de vardı. Bu toplantıda ben, Makarios'un Zürih ve Londra antlaşmalarını er geç bozma kararlılığı içinde olduğunu, bu maksatla silahlandığını, TMT'ye silah gönderilmesinin durdurulmasını savunmuştum. Makarios, 27 Mayıs İhtilali olur olmaz Zürih ve Londra Antlaşmalarını reddeden bir açıklama yapmıştı. Aynı gün TMT lideri Rıza Vuruşkan bana gelerek durumun vehametini anlatmış ve Dr. Küçük'le birlikte İhtilal Hükümetine göndereceğimiz bağlılık mesajında Makarios'un Zürih ve Londra Antlaşmalarını reddetmesine müsaade edilmemesine de dikkat çekilmesini istemişti. Öyle de yaptık ve anında Türkiye'den ihtilal hükümeti Zürih ve Londra antlaşmalarına atfettiği önemi vurgulayan bir açıklama yaptı. Böylelikle Makarios bu yönde adım atmaktan vazgeçti, siyasetinden vazgeçmedi. Nitekim Ağustos 1960'ta istemediği bir Cumhuriyet'in doğum belgelerini imzalarken İçişleri Bakanı Yorgacis'e bu Cumhuriyeti yıkmak için "Rumları gizlice silahlayıp savaşa hazırlama" emrini verdiğini belgelemiştir.

Tıoplantıdan sonra sayın türkeş beni yalnız olarak makamına aldı. Toplantıda söylediklerimi dikkatle dinlediğini söyledikten sonra bana Kıbrıs'ın Türkiye için jeopolitik önemini anlattı. Zürih-Londra Antlaşmalarını Rumlar değiştirmeye kalkarlarsa Türkiye'yi karşılarında bulur dedikten sonra "Merak etmeyiniz. Biz size silah yerine Kıbrıs ve asker kökenli bir büyükelçi göndereceğiz. Makarios'a fırsat verilmeyecektir." dedi.

Kıbrıs antlaşmaları 16 Ağustos'ta imzalandı. Emin Dırvana T.C Büyükelçisi olarak adaya geldi. Halkımız O'nu büyük ümitlerle karşıladı. Ancak aldığı talimat "Makarios'la iyi geçinmesi ve Dr. Küçük ile Denktaş'ın antlaşmaları yıkmak için fırsat vermemesi" şeklindeydi. İhtilal hükümeti Dr. Küçük'le beni "Menderesci" biliyor, benim Londra antlaşmasından (Şubat 1959) Cumhuriyet'in doğuşuna kadar geçen 18 ay zarfında Türk hükümetine göndereceğim raporlarda devamlı suretle "Makarios silahlanıyor, bu antlaşmaları ilk fırsatta bozacak" mealindeki duygularımı (özellikle Cumhuriyet'ten sonta Dırvana kanalı ile gönderdiklerimi) yanlış değerlendirerek, antlaşmaları sanki biz bozacakmışız gibi bize karşı cephe, tedbirler alıyordu.

Bu zor günlerde Sayın Türkeş Hindistan'daydı. Buna rağmen çok seyrek de olsa, fırsat düştükçe, haberleşebiliyorduk. Dırvana Sayın Türkeş'i de hayal kırıklığına uğratmıştı.

Yıllar sonra O'nu partisinin başında, hapiste ve devlet idaresinde izledik. Kıbrıs'a ziyaretini yaşadık. Bu topraklara ne sıcak bağlarla bağlı olduğunu gördük. Şunun altını çizmekte yarar görürüm. Türkeş Kıbrıs'ı seviyor, Kıbrıs'ın Türkiye için önemini de bir asker olarak çok iyi biliyordu. Ancak, bir Kıbrıslı olarak (her Kıbrıslı gibi) anavatan Türkiye'nin zarar görmesini asla düşünemezdi ve düşünmemiştir.

Daima itidalle hareket etmiştir. Eleştirileri yapıcı olmuştu, tahrikkar olmamıştır. Ben O'nun devlet adamlığını bu çerçevede değerlendirdim ve daima takdir ettim. Kıbrıs'tan taviz vermeyen bir siyaseti, anavatanın üst çıkarlarını koruyarak, güçlü bir şekilde savunmak güçlü bir karakter ve ölçülü bir siyaset ister. Alparslan türkeş güçlü bir karaktere sahip, ölçülü bir devlet adamı, Türkiye'nin çıkarlarını herşeyin üstünde tutan gerçekbir vatanseverdi. Son yıllarda onunla sıklaşan temaslarımda, Türklük Dünyası'ndaki faaliyetlerinde bu izlenimim artmış, ona olan saygım ve sevgim gittikçe derinleşmişti. Nur içinde yatsın.

Saygılarımla
Rauf R. Denktaş
02.03.1998, Lefkoşe

KIRIMOĞLU'NUN KALEMİNDEN BAŞBUĞ

Alparslan Türkeş bütün Türk Dünyası gibi Kırım Tatar Türkleri için de unutulmaz bir şahsiyet olarak Hakk'ın rahmetine kavuştu. Hep söylediğim gibi, Sovyetler Birliği devrinde, demir perde altında...

Hür dünayadan sınırlı malumat alırken Sovyet basını bizim ölçeğimizde, Sovyet basınında kim karalanırsa bizler bilirdik ki onlar iyi insanlar ve iyi işler yapıyorlar. Alparslan Türkeş ve onun Bozkurtları da Sovyet basınında hep kötü bahsedilir ve karalanırdı. Biz de bilirdik ki, Ülkücüler bizim taraftan insanlardı ve taa o yıllardan sempatimizi ve saygımızı kazanmışlardı.

Demir perde aralanıp, hür dünyadan ve Türkiye'den daha fazla malumat almaya başlayınca anladık ki yanılmamışız. 1975-76 yıllarında hayatımızı, benim için ve halkımız için Türk kamuoyunu ayağa kaldıran bu vatansever insan ve onun Ülkücüleri kurtarmış.

Bu alicenap insan ve onun Ülküdaşları, bizimle beraber ağlamışlar, bizimle acılarımızı paylaşmışlar, bizler için dualar etmişler. Kırım Tatar Türkleri merhum Alparslan Türkeş'e ve Ülkücülere müteşekkirdir.

Gıyaben seneler önce tanıdığım ve sonra, Türkiye'ye birinci kere ettiğim ziyaret günlerinde, 1992, 7 Şubat'ta tanışmak mutluluğuna eriştiğim merhum Alparslan Türkeş'e yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

1997, 4 Nisan saat 22:45'te Türk Dünyası en büyük evlatlarından birisini kaybetti. Allah milletimize Alparslan Türkeş gibi daha çok insanlar yetiştirmeyi nasip eylesin.

06.03.1998
Kırım, Bahçesaray
Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu
Kırım Tatar Milli Meclis Başkanı
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM   MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Icon_minitimeC.tesi 4 Nis. 2009 - 20:43

İşte bir defa daha anlamış bulunuyoruzki Başbuğum ne satırlar ne sözlere ne anlatımlara ne de kalbimize sıymayacak kadar dolup saşacak kadar iyi ve sevilen düzgün bir insandı.Keşke şimdi davamızın başında o olsaydı bu hallere düşmezdik Sad
Fatih
Yetkili Bozkurt
Yetkili Bozkurt
Fatih

Erkek

MesajKonu: Geri: MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM   MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM Icon_minitimeC.tesi 4 Nis. 2009 - 22:23

NE YAZIK Kİ BU ÜLKEDE İNSANLARIN DEĞERLERİ ONLARI KAYBETTİĞİMİZ ZAMAN ANLAŞILIYOR. SAĞKEN ELEŞTİRENLER UTANSIN NE DİYEYİM.
MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH...
AMİN

MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ KABRİSTANİ ALLAH MEKANIN CENNET OLSUN BAŞBUĞUM AMİN
» ....Mekanın Cennet Olsun ÇATLIMMM...
» ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ ERTUĞRUL DURSUN ÖNKUZU...RUHUN ŞAD MEKANIN CENNET OLSUN...
» Ülkü uğruna şehid men SÜLEYMAN ÖZMEN...RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN...21 MART 1970
» SON BAŞBUĞ (DAVAN DAVAMIZ SEVDAN SEVDAMIZDIR BAŞBUĞUM)