UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA

2 posters
YazarMesaj
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 70
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/10/60
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : reklam
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/05/09

İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Empty
MesajKonu: İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA   İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 8:29

<table width="100%"><tr><td align=middle></TD></TR></TABLE>

Anam; “Gülümsemeyen yüzden, ağlamayan gözden korkulur!” derdi hep! Sözün benzerini, nerdeyse aynı anlama gelen bir şeklini, Urfalı bir Ana’nın da söylediğini duydum; “Ağlayan gözden, gülen yüzden zarar gelmez.” demiş o Urfalı Ana da... “Doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle, sünnîsiyle alevisiyle Türkiye bir bütündür.” diyerek ömür tamamlayan Alparslan Türkeş’i hatırladım bu iki ana sözüyle, özleyerek içim yanarak...
“Türkiye’nin; cumhurbaşkanından genelev kadınına kadar insanının meselesi, meselemizdir.” diyen Alparslan Türkeş’i hatırladım. “Onlar ne kadar Kürtse ben de o kadar Kürdüm, ben ne kadar Türksem onlar da o kadar Türk’tür.” diye yüz yılın tarifini yapan Bilge Türk’ü, Başbuğ’u hatırladım...
Urfalı anayla anamın sözünün Türkçe benzerliğiyle; “Ne mutlu Türk’üm diyene.” diye halkları milletleştirmeye soyunan Muhteşem Türk ******’ü ve son yüzyılın son Bağbuğu, Alparslan Türkeş’i hatırladım...
Halkları milletleştirmeyi ülkü edinmiş bir düşünce ve tavırla, “Ya sev ya terk et.” kolaycılığını mukayeseye aslâ tenezzül etmem! Bölünmez bütünlüğümüzü hedefleyen, emperyalistlere yakınlaşmayı mahâret ve kurnazlık sayan ve onlarla müttefikliği ilm-i siyâsetten sayan akılları teslîm olmuş, eline beyaz bayrak almış teslimiyetçi rüzgâr gülleriyle bu ana sözlerini, ******’ün tavrını ve Alparslan Türkeş’in sözünü mukayese edince; “Ağlanacak hâlimize güldüğümüzü” bir daha gördüm!...
Yok öyle bolluk! “Ya sevecekler, ya terk edecekler!...” miş! Ya sevecekler, ya da sevecekler Kardeşim! Ya devlete baş eğecekler, ya da devlete baş eğecekler!
Ne mutlu Türk olana değil, “Ne mutlu Türk’üm diyene.” diyenleri, baş tacımız, göz bebeğimiz ederiz. Cumhurbaşkanlığına, genel kurmay başkanlığına, başbakanlığa, bakanlıklara, vergi rekortmenliklerine taşırız ve asla yüksünmeyiz ama “Türk değilim, Türkiye’den ayrılacağım!” diye demokratlaşarak hayal kuranlara da: Akıllı olun! Aklınızı başınıza getirmek için sizi yargılarız. Yasalarımız ne ceza veriyorsa uygularız. Demokrasiden istifade kurnazlığına devam da ısrar ederseniz biz de demokratik haklarımızı kullanarak idamı geri getirecek bir yönetim seçeriz ve sizin kellenizi a-lı-rız! Ne bir çakıl taşımızdan, ne de bir Kürdümüz’ün tırnağından vaz geçmeyiz! Çünkü biz Türk Milletiyiz, çünkü biz Türkiye Cumhuriyetiyiz, Türk devletiyiz deriz.
“Üstte mavi gök, altta yağız yer yaratıldıkta ikisinin ortasına insanoğlu koyuldu. Atam Bumin Kağan başlarına han olarak oturtuldu. Atam Bumin Kağan, ulusları bir araya topladı. Yoksulu bay etti. Başlıya baş eğdirdi, dizliye diz çöktürdü. ... Udaçı erti Türk Budun, ökün!” diye tarihi taşlara kazıyarak bırakan atalarımızdan, halkları milletleştirme teamülünü, eksiksiz aldığımızdan eminiz. Bu yüzden Muhteşem Türk; “Ne mutlu Türk’üm diyene.” diye şifrelemiş, bu yüzden; “Kendimizi onlar kadar Kürt, onları da bizim kadar Türk” sayarız.
Siyâsilerimizin onlarca yıllık basîretsizlikleri yüzünden; alt-üst kimlik vehîmleriyle, demokrasiyi araç kullanma kurnazlıklarıyla ilgilenmiyor görünsek te bilinsin ki ilgiliyiz. Türk sabrıyla, devletli millet vakarıyla akılların başlara gelmesini beklemekteyiz. Yoksa 10.000 yıllık teâmüllerimizle biz akıllarını başlarına getirir bir daha başlıysa baş eğdirir, dizliyse diz çöktürürüz!...
Belki itten korkanlar vardır ama, kapı köpeğinden korkan çocuk görülmemiştir.
Demokrasiyi araç olarak kullanan kurnazlara da hiç bir te’vil yolu bırakmadan; “İnemeyeceğin yere çıkma!” Türk ata sözünü hatırlatırız. Sözümüz ortaya, kim alınırsa onun olacak!
Bu da Türk’ün diplomasisidir vesselâm...

MUSTAFA ASLAN/ yenicağ

En son paşatambay tarafından Paz 14 Haz. 2009 - 8:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA   İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 8:36

Yazı çok güzel yazılmış ve söylenenlere katılmamak elde değil (İbo çakalını tebrik etme kısmı hariç)

Allah razı olsun paşa bey abi
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 70
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/10/60
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : reklam
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/05/09

MesajKonu: Geri: İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA   İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 8:42

hadi gül hatırına cıkardım o cakalın adını...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA   İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 9:16

paşatambay demiş ki:
hadi gül hatırına cıkardım o cakalın adını...

Eyvallah abim

Bir defa vatana millete devlete ihanet etmiş birisi ömür boyu haindir

İhanetin geri dönüşü yoktur ve bedeli ölüm olmalıdır affedilmemelidir

Hainin hiç bişeyini takdit etmem ben.Bu saatten sonra harbi turancı bile olsa sevmem çünkü bunca canın hesabını kimse veremez
Gulyuzlusevdigim
BalaKurt
BalaKurt
Gulyuzlusevdigim

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 28
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/07/84
Yaş Yaş : 39
Nerden Nerden : Ankara
İş-Meslek İş-Meslek : onemlimiki
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/03/09

MesajKonu: Geri: İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA   İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA Icon_minitimePaz 14 Haz. 2009 - 17:54

BASARILARINIZIN DEVAMINI DILERIM ALLAH A EMANET OLUN

İNEMEYECEĞİN YERE CIKMA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YERE DÜŞMÜŞTÜ
» HİLAL GELDİĞİ YERE TEKRAR VARACAKTIR / DÜNDAR TAŞER