UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE

+6
ÜLKÜSERAP02
Avşar Beyi
KÜRŞAD TÜRK
KOZENİR
mevlüt çelik
paşatambay
10 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 70
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/10/60
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : reklam
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/05/09

YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 17 Haz. 2009 - 14:34

sizlerden bir ricam var ( kimin kime ne dediğini anlamakta zorlanıyorum.. )gelin eleştirilerimizi isim vererek yapalım ki .hangi söz hangi hakaret üstümüze düşüyor onu anlayalım..ben bundan sonra böyle yapacağım.
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 17 Haz. 2009 - 16:49

sayın buduncu; merakımı mazur görün siz kendinizi nasıl adlandırıyorsunuz ? hangi siyasi yapıyı kendinize yakın görüyorsunuz ? kısaca ülkücümüsünüz ? mhp li misiniz ? cidden anlamaya calışıyorum..şayet yukarıda bahsettinizde ben kacırdıysam kusura bakmayın cünki iş ortamında takip etmeye calışıyorum...
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 566
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 15/07/80
Yaş Yaş : 43
Nerden Nerden : TURAN CUMHURİYETİ
İş-Meslek İş-Meslek : ANTİKOMÜNİST,ANTİSİYONİST
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 17/06/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:07

BUDUNCU KİMDİR NEDİR..
KİMDİR...
METEHAN ÖZSÜRMEN EGE ÜNİ/TARİH BÖLÜMÜ 2.SINIF
NEDİR...
1-MÜSLÜMAN
2-TÜRK
3-TÜRKÇÜ,BUDUNCU,TURANCI...

NE DEĞİLDİR...
1-MHP'Lİ DEĞİLDİR
2-BBP'Lİ DEĞİLDİR
3-ATP'Lİ DEĞİLDİR.
4-TÜRK-İSLAM ÜLKÜCÜSÜ DEĞİLDİR.

SAYGILAR VE ESENLİKLER
TANRI TÜRK'ü KORUSUN
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 12:08

AYRICA ŞAHSIM ADIMA KONUŞUYORUM,
YETERİ KADAR AÇIK OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM TAMBAY ANDA
AMA BUNDAN SONRA DAHA ÇOK AÇIK OLMAYA ÖZEN GÇSTERİRİM.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 13:13

ÜLKÜSERAP02 demiş ki:
Avşar Beyi demiş ki:
Günün modası saldırmak
MHP ye saldırmak, fikirlerine, politikalarına saldırmak
Milliyetçi Hareketin liderine saldırmak
Ülkü Ocaklarına saldırmak
Ülkücülere saldırmak
Ülkücü sitelere saldırmak

Hemde hem nalına hem mıhına vurarak
Hemde Ülkücüyüm deyi nara atarak, sloganlarla saldırmak zannederim bu günlerin modası

"Adamın adamı değil davanın adamıyız" lafı var birde ortalıkta.

Tabi canım Liderine , partine, davana sahip çıkmak kadar yanlış, gereci bir tutum olurmu? böyle ülkücülük böyle mertlik olurmu hiç? bizim yaptığımız çooooook yanlış çok bu kafayla bizler nereye varacaz demi

Yenilikçi olmak gerek otobüsleri yenilemek gerek, lideri tepelemeliyizki davanın adamı olalım demi? sahip çıkmak ezdirtmemek tüh ne yanlış şeyler öyle?

Turancı delitay ben akp , chp falan ima etmedim, farklı otobüs olayını ima ettim.
Birlikte rahmet var diyen laf olsun deyi söylemiş! demekki...

Dava adamları, davadan bi haber dava adamları, zarardan başka saldırmaktan başka kin ve nefret dökmekten başka amacı olmayan dava adamları.

Tabi gönül adamlığıda ayrı bir cabası bunların

Sloganlar, nalına mıkına vurmalar,tehditler,çelişkiler, davayı yerlerde sürümeler vallahi utanıyorum.

Dava adamlarıymış
Şükür böyle modalara hiç iltifat etmedim ömrüm boyunca
Davama, teşkilatıma ve liderime sadık olmayı, sahip çıkmayı ülkücülük bildim çok şükür
Ama dava adamı olamadık! demekki...

Allah büyük bir gün bizlerde oluruk dava adamı

ülkücüyüm diyipte ülkücülere saldıranlara hiçbir zaman anlam verememiştirim.
birlik nerde devlet kuvvet orda diyede atalarımız boşa demiş tabi demi!!!!
eleştirilerin hatsizliği lideri herkesin yanında eleştirmeyi bilmişlik sayanlara ne denir ki?

dava adamlığı konusuna gelince hocam seni ancak davasını senden iyi bilenler eleştrebilir.....

GEÇME NAMERT KÖPRÜSÜNDEN KOPARTSIN SU SENİ...
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 14:37

eee güzel kardeşim şimdi bazı arkadaşlar haklı değilmi bu konularda
madem mhp li değilsin sana ne mhp nin genel başkanından ?.. sana ne Türk-İslam ülkücülerinden...? sanane bizim ic meselelerimizden ? sanki genel başkanı beğensen mhp li mi olacan.. allahu alem sen başbuğ' u da beğenmiyorsun dur...
eger amacın fark edilmekse inan fark edildin...hadi git işine
arslankurtalp
BalaKurt
BalaKurt
arslankurtalp

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 49
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/01/85
Yaş Yaş : 39
Nerden Nerden : Ötüken
İş-Meslek İş-Meslek : Siyaset-Edebiyat-Tarih
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/03/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 18 Haz. 2009 - 14:48

Ortalıkta "ülküdaşım" diye yanımıza yaklaşıp sırtımıza hançer saplamaktan utanmayan utanmazlar türedi. Bu utanmaz, arlanmaz, edep haya yoksunları ülkücüleri yolundan saptırmaya çalıştılar, çalışıyorlar. Üstelik bunu "ülkücüyüm" diyerek yapıyorlar.

Biz "ülkücüyüm" deyip bizi farklı yollara çekmek isteyen, kendini kaptan zanneden ama aslında bu yolda muavin bile olamayacak derecede aşağılık insanları görmekten bıktık.

"Ben de ülkücüyüm" deyip her türlü hadsizliği gösterme cesaretini kendinde bulanları gördükten sonra dedik ki bizimle aynı yolu kaldırabilecek, bu yolun sıkıntılarına katlanabilecek yol arkadaşları lazım.

Ne "yol arkadaşlığı" ne de "yoldaşlık" kelimelerini kullanmak gerçek ülkücülerin dava adamlığına halel getiremez. Birilerini eleştirmek için kelimeleri eğip bükme küçüklüğünü gösteren "ülküdaş"larımızı kınıyorum.

Yoldaş da benim öz be öz Türkçemin bir kelimesidir. Bu kelimeyi kullanmak için sadece istemek yeterlidir. Hiç bir sakıncası yoktur. Ülkücü, Türkçesini özgür bir şekilde kullanabilendir. Birilerinin sunni kalıplarına, şekillerine sığmaz. Girdiği kabın şeklini almaz. Ülkücü; doğru ve anlamlı olarak istediği kelimeyi kullanır, piyasadaki meşhur "dava adamları"(!)nın ülkümetrelerini umursamaz.

Saygı duyduklarıma saygısızlık edenlere saygı da yok sevgi de...

Sevgim ve saygım aynı ülküyü, aynı yolda ihanete bulaşmadan savunabilen yoldaşlarımadır...
mevlüt çelik
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 142
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/12/59
Yaş Yaş : 64
Nerden Nerden : çakmalardan(anlayana)
İş-Meslek İş-Meslek : telekominasyon
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/05/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 19 Haz. 2009 - 8:31

NEDEN YOLDAŞ DEĞİLDE ÜLKÜDAŞ DEME GEREĞİ DUYDUNUZ?

ASLINDA AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORUZ AMA,MAKSADINIZ MUHALEFET OLDUĞU İÇİN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ DAVRANAMIYORSUNUZ.
ELEŞTİRİ YAPIYORUZ DİYEDE BİZİ ELEŞTİRİYORSUNUZ.

EVET ARKADAŞLAR ELEŞTİRİ YAPIYORUZ VE YAPMAK ZORUNDAYIZDA.KEZA ELEŞTİRİ YAPTIĞIMIZDA FITRATINDA YANLIŞ YAPMA, YANILGIYA DÜŞME ÖZELLİĞİ OLAN İNSAN OĞLUDUR.

BİZİM MHP LİLİĞİMİZİ SORGULAYIP ELEŞTİRİ YAPANLAR ÖNCE KENDİ MHP LİLİĞİNE BAKSIN.

KEZA BEN, HİÇ BİR ZAMAN İÇİN MHP HAKKINDA KÖTÜ YORUM YAPMADIĞIM VE YAPAMIYACAĞIM GİBİ, İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ AKLI SELİM HİÇ BİR ARKADAŞIMINDA MHP İLE İLGİLİ ALEHTE YORUM YAPTIĞINI BU SİTEDE GÖRMEDİM.

BİZİ MHP ALEYHİNE ÇALIŞIYORMUŞ VEYAHUT DÜŞÜNÜYORMUŞ GİBİ ALGILAMAYA VE ALGILATMAYA ÇALIŞMANIZA BİR ANLAM VERMEK MÜMKÜN DEĞİL.

SİZİN BU TAVIRLARINIZ DAVANIN ŞUURUNA VARMAMIŞ KİŞİLERİ İNANIN BANA DAVADAN SOĞUTUR.

BİZ ELEŞTİRİYİ ŞAHSA YAPARIZ, DAVAMIZI TEMSİL EDEN MHP İÇİN MÜCADELE EDER, OYUMUZUDA MHP YE VERİRİZ.

ADAMIN ADAMINA GELİNCE.

BİZ, YÖNETİMDEKİ KİŞİLERİN ADI NE OLURSA OLSUN DAVAMIZA HİZMET EDERİZ KİŞLERE DEĞİL ANLAMINDA KULLANILMAKTADIR.

ÇÜNKİ KİŞİLER GELİP GEÇER, DAVA BAKİ KALIR.

KİŞİCİLİK YAPARSAK, KİŞİ GİDİNCE BİZİMDE GİTMEMİZ GEREKİR DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN KİŞİ
ADAMLIĞI YAPMIYOR, DAVA ADAMLIĞI YAPIYORUZ.

UMARIM GENE YANLIŞ ANLAŞILMAMIŞIZDIR.

ADAMIN ADAMI DEĞİL DAVA ADAMI OLANLARA HERZAMAN HEMDE HERZAMAN SAYGI VE MUHABBETLER
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 19 Haz. 2009 - 16:31

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİRME ÜLKÜSÜNÜN ÖNÜNDEKİ TEK ENGEL SAYIN DEVLET BAHÇELİ BEĞ'DİR....
FARKIMIZ VARDIR ALLAH'A ŞÜKÜR ADAMIN ADAMI DEĞİLİZ BİZ İLLA O BAŞKAN O REİS O LİDER OLACAK DİYE TUTTURMAZ BİR İNSANI YANLIŞLARINIDA SÖYLERİZ DOĞRULARINI YANLIŞ YAPINCA MİNARE KILIFI HAZIRLAMAYIZ..
ÜLKÜDAŞ VE YOLDAŞ KAVRAMLARINA GELİNCE
ÜLKÜCÜLER ŞU ŞARTLAR ALTINDA BİRÇOK BAŞ ALTINDA TOPLANMIŞTIR
ÜLKÜCÜ DEMEKTEN KASTIM TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE BUŞLAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANMALI FAKAT ÜLKÜDAŞ KAVRAMI BU ÇOK BAŞLILIK İÇERDİĞİNDE
ÜLKÜ YOLU OLGUSUNDAN HAREKETLE YOLDAŞ DENİLMİŞTİR ATSIZ DÖNEMİNDE
YANİ FİKİRLER AYRI AYRI AMA HEDEF YOLDAŞLIKTA BİRDİR TURAN..
AMA ÜLKÜDAŞLIK İÇİNDE 1960 DÖNEMİNDE İTİBAREN ÇOK FAZLA KOPMALAR MEYDANA GELMİŞ ŞERİAT İSTEYENLERDEN TUTUN OSMANLICI POLİTİKA YAPANLAR
VE EN SON ÜMMETÇİ OLANLAR İŞTE BU PROFİLDE TÜRKÇÜLER İKİYE AYRILMIŞTIR SADECE BÖLÜNME İKİ YOLLU OLMUŞTUR.FAKAT ÜLKÜCÜLER LİDERLERİ ALPARSLAN TÜRKEÇ ÖLDÜKTEN SONRA BAŞTA KARISI VE OĞLU OLMAK ÜZERE BİRDEN DAĞILIM GÖSTERMİŞTİR..
TÜRKÇÜ YOLDAŞLARA
SELAM OLSUN BİZLERE BU YOLU TUTTURAN YOLBAŞÇILARIMIZA
SENA GİBİ DUA NİYETİNE İKİ ÇİFT KELAM OLSUN
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 20 Haz. 2009 - 7:32

buduncu hala bu konuda yorum yapıyorsun..ve türkcü olduğunu idda etmene rağmen türkceyi katlederek..
evet 44 lerden bu yana bu hareket icerisinde bazı fikri celişkiler oluşmuş ve yukarıda bahsettiğiniz gibi bazı ayrılıklar baş göstermiştir..rahmetli başbuğumuz alparslan türkeş ve arkadaşları türk milletinin bünyesine uygun islamı.vatan sevgisini, turancılığı ve türkcülüğü ülkücülük şemsiyesi altında toplamış ve zikredilen tüm bu değerleri bu isim altında savunmaya gayret göstermişlerdir.bir ülkücünün turancı olmaması düşünülemez, türk'ü olmaması düşünülemez, bir asıra yakın bayraktarlığını yaptığı yüce dinimiz islamı savunmamması düşünülemez. tüm bu değerlleri türk-islam ülküsü etrafında toplarlayan ve onu hayata gecirmeye calışanlarada ÜLKÜCÜ denir.

her büyük kayanın dibinde kendinden kopma zerreciklerin bulunması doğaldır onlar asıl gövdeyi temsil edemedikleri gibi tesirde edemezler.

Türk milliyetciliğini sistematik bir hale getirip türk milletinin hizmetine sunanda Alparslan Türkeş ve arkadaşlarıdır
onun icindirki bu hareketin lideri BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ tir...

bir siyası görüşün,fikri hareketin milletine hizmet edebilmesinin yoluda demokratik nizamlarda siyasi partilerden gecer..
ülkücüler arasındaki tartışma ne olursa olsun,vazgecemeyecekleri ve yegane partileri MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİDİR..

bir Türk milliyetcisinin nefes alabileceği, milletine hizmet edebileceği ve hayat bulabileceği yegane yer orasıdır..

mevcut tartışmalar ayrışmanın ,bölünmenin, parcalanmanın değil daha iyiyi bulmanın, daha güzeli bulmanın ve bu kutsal mücadeliyi daha ileri taşımanın kavgası olarak idrak etmek ve o yönde yorumlamak gerekir diye düşünüyorum.
KOZENİR
YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Yoneticiun8
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 20 Haz. 2009 - 9:07

paşatambay demiş ki:
buduncu hala bu konuda yorum yapıyorsun..ve türkcü olduğunu idda etmene rağmen türkceyi katlederek..
evet 44 lerden bu yana bu hareket icerisinde bazı fikri celişkiler oluşmuş ve yukarıda bahsettiğiniz gibi bazı ayrılıklar baş göstermiştir..rahmetli başbuğumuz alparslan türkeş ve arkadaşları türk milletinin bünyesine uygun islamı.vatan sevgisini, turancılığı ve türkcülüğü ülkücülük şemsiyesi altında toplamış ve zikredilen tüm bu değerleri bu isim altında savunmaya gayret göstermişlerdir.bir ülkücünün turancı olmaması düşünülemez, türk'ü olmaması düşünülemez, bir asıra yakın bayraktarlığını yaptığı yüce dinimiz islamı savunmamması düşünülemez. tüm bu değerlleri türk-islam ülküsü etrafında toplarlayan ve onu hayata gecirmeye calışanlarada ÜLKÜCÜ denir.

her büyük kayanın dibinde kendinden kopma zerreciklerin bulunması doğaldır onlar asıl gövdeyi temsil edemedikleri gibi tesirde edemezler.

Türk milliyetciliğini sistematik bir hale getirip türk milletinin hizmetine sunanda Alparslan Türkeş ve arkadaşlarıdır
onun icindirki bu hareketin lideri BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ tir...

bir siyası görüşün,fikri hareketin milletine hizmet edebilmesinin yoluda demokratik nizamlarda siyasi partilerden gecer..
ülkücüler arasındaki tartışma ne olursa olsun,vazgecemeyecekleri ve yegane partileri MİLLİYETCİ HAREKET PARTİSİDİR..

bir Türk milliyetcisinin nefes alabileceği, milletine hizmet edebileceği ve hayat bulabileceği yegane yer orasıdır..

mevcut tartışmalar ayrışmanın ,bölünmenin, parcalanmanın değil daha iyiyi bulmanın, daha güzeli bulmanın ve bu kutsal mücadeliyi daha ileri taşımanın kavgası olarak idrak etmek ve o yönde yorumlamak gerekir diye düşünüyorum.
İMZAMI ATIYORUM.SAYGILARIMLA...
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 20 Haz. 2009 - 17:38

KESİNLİKLE ZERREDİR Very Happy
İMZA ATMIYORUM SAYGILAR BİZDEN bayrak1
MÜCADELE ANCAK IRKİ BAĞLAMDA TÜRKÇÜLÜK İLE OLACAKTIR
GERİSİ YALAN FASA FİSODUR
KOZENİR
YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Yoneticiun8
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 20 Haz. 2009 - 19:09

BUDUNCU demiş ki:
KESİNLİKLE ZERREDİR Very Happy
İMZA ATMIYORUM SAYGILAR BİZDEN bayrak1
MÜCADELE ANCAK IRKİ BAĞLAMDA TÜRKÇÜLÜK İLE OLACAKTIR
GERİSİ YALAN FASA FİSODUR
Basketball
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 10:36

buduncu kardeşim: gelin sloganlardan öte birşey söyleyelim fikirlerimizi biraz daha acalım..şöyleki sizin..

Türk- İslam ülküsünü red ettikten sonra mucadeleyi ırk temeline dayandırmanız gayet doğal..
zaten Alparslan Türkeşi lider olarakta kabul etmiyorsunuz..
Alparslan Türkeş 'i lider kabul eden bir ülkücünün sizin gibi ırkcılık yapması düşünülemez..ırkcılık hem cenab-ı hak'ın yasakladığı hem yaşadığımız coğrafyanın sosyolojik gerceklerine aykırı bir görüştürki bu güne kadar türk milliyetcileri arasında ragbet görmemiş ve görmeside düşünülemez..

"Milliyetcilik anlayışımız manevi şuurlanmaya dayanır..milli sınırlarımız üzerinde Türklük şuuruna erişmiş,samimi olarak 'ben Türküm ' diyen herkes türktür...Milliyetcilik ve Türkün tayininde bölücü unsurlara, antropolojik ırkcılığa,mezhepciliğe ve bölücülüğüğe inanmıyoruz.Naziist ırkcılığın ,kominist halkcılığın, mezheociliğin,emperyalist coğrafyacılığın karşısındayız " ALPARSLAN TÜRKEŞ...

işte yukarıda yüce başbuğumuz un zikredilen görüşleri, biyolojik manada türk olmamalarına rağmen binlerce insan tarafından kabul görmüş ( ben dahil ) ve yıllarca bu kutsal davaya şerefle hizmet etme fırsatını kazandırmıştır.

vatana ve Türk- İslam ülküsü gibi yüce bir degere hizmet etmenin önünü ırkı sebeplerden dolayı keserseniz hem gecmişe saygısızlık hemde geleceğimize darbe vurmuş olursunuz..unutmayınki ..türk'ü sevmek vatanı sevmek bu coğrafyanın değerlerini savunmak her ferdin elindeddir lakin istediği cağrafyada ve istediği ana-baba dan dünyaya gelmek kimsenin elinde değildir..anlaşılmak dileğiyle

sizden ricam bana sloganlarla cevap vermemen..
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 136
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 14/12/57
Yaş Yaş : 66
Nerden Nerden : AYDIN
İş-Meslek İş-Meslek : Köşe Yazarı
İsim İsim : ESEN
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/05/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 12:06

Rahmetli Atsız ve rahmetli Türkeş'in fikri ayrılığının temel noktası Türk Milliyetçiliği'nin IRK temelinemi;yoksa inancıyla yoğrulmuş Türk_islam KÜLTÜREL temelemi dayanacaktır.Bu noktanın haricinde kalanlarda taraf gözükenler hem fikirdirler.
Ancak bizler Türk-İslam kültürel temelli Türk Milliyetçiliği'ni hem yaşama geçirmek,hemde kızılelma hedefinin gerçekleşmesi için bir basamak olarak kabul ediyoruz.
IRK temeline dayanan milliyetçilik toplumun herkesimini kucaklamadığı gibide üstelik etnisite milliyetçiliğe dayanırkı buda MİKRO milliyetçiliğin önünü açar ve birleştirici çimentolarımızdan oluruz.Bir yerde pirince talip olurken evdeki bulgurdanda oluruz demektir.Bence aradaki görünen en büyük fark budur.
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 12:36

BİZ TEMELİ ATSIZ ATA OLAN SİZLERİN 9 IŞIK DEDİĞİ BİZİM İSE 9 BEŞLİMİZ OLAN ESASLAR ÜZERE FİKRİYAT YAPARIZ,SLOGANVARİ ŞEKLİMİZ BURASI İÇİNDİR.
FİKİRLER İLE CEVAP VERENE FİKİR İLE CEVAP VERİLİR.
IRK TEMELİNDE BİR ÜLKÜDE
HİÇ KİMSE BEBEK KATİLİ İTLERE SAYIN DEMEZ
HİÇ KİMSE O SAYIN İTİN BESLEMELERİNİN ELİNİ SIKMAZ
....
AYRICA HERKESİ KUCAKLAMIYORUZ BİR BÜYÜK BİR ÇİÇEK BAHÇESİ MİSALİ TÜRK TOPLUMU HAYALİ İÇİNDE DEĞİLİZ BİZLER TÜRK IRKININ BÜROKRASİ VE YÖNETİMİ ELİNDE OLAN BİZ DEVLET'iN YURTTDAŞI OLACAĞIZ.
pekeka SORUNUN TIRMANDIĞI VE BESLEMELERİN TÜRK MECLİSİNE GİRDİĞİ
BİZ ZAMAN DİLİMİNDE O MECLİSTE BULUNUP HESAP SORAMAYNALARDAN DEĞİLİZ.
SOYUMUZ VARDIR KUTSALDIR,TANRI BİZİMLEDİR FAKAT BİZ NE ZAMAN ONA TAM
DÖNDÜĞÜMÜZDE KIBLEMİZ TURAN OLUNCA İŞTE O ZAMAN KUT YİNE BİZLEDİR
VELHASIL MİLLİYETÇİLİK VE ESAS ŞEKLİ İTİBARİYLE BUDUNCULUK ZATEN MİKRO ÖLÇEKLİDİR VE MAKRO HALİ OLAN İSE ALEMDE NE KADAR TÜRK SOYLU VARSA BUNLARI KÜLTÜREL SOSYAL VE EKONOMİK MANALI DÜŞÜNMEK KALKINMASI İÇİN ÇÖZÜMLER ÜRETMEK VE DEVAMINI SAĞLAMAKTIR İŞTE BUNUN ADI TURANCILIKTIR,SOYCULUKTUR...
ATSIZ ATA'nın VASİYETİNDEKİ DÜŞMAN BELİRTİLEN TÜM IRKLAR BİZLERE DÜŞMAN TÜRK BİRLİĞİ ÖNÜNDE HEP ENGEL DURUMDADIR.
BİZ TÜRK HALKI TÜRK TOPLUMU DEĞİL SADECE VE SADECE
YÜCE TÜRK IRKINI TANIR VE BİLİRİZ.
PİRİNÇ VE BULGUR KONUSUNA GELİNCE OSMANLI İMPARATORLUĞU
PİRİNÇ Mİ BULGUR MU DERKEN EVDEKİ MUTFAKTAN OLMUŞTUR
VE KOSKOCA DEVLET-İ ALİYE UFACIK KİLERE HAPSOLMUŞTUR.
BİZLER PİRİNÇ VE BUĞDAY İKİLEMİ ARASINDA SIKIŞMAK YERİNE
TÜM TAHIL AMBARLARINI TÜRK IRKININ İSTİFADESİNE SUNMAK İSTİYORUZ.
İSLAM BUUDUNDA DEĞERLENDİRİRSEK KONUYU
KİMİLERİMİZİN DEDİĞİ GİBİ KİNİMİZ DİNİMİZDİR.
NE SOYSUZCA İSLAM NE DİNSİZCE TÜRKLÜK İSTİYORUZ
MANEVİ BOYUTLU TARTIŞMALAR HER DAİM TÜRKÇÜLER ARASINDA OLMUŞ VE BÖLÜCÜLÜK FİTNE FESAT TOHUMU OLMUŞTUR.
DİN TANRI İLE KUL ARASINDADIR
21.YY'DA PARA'NIN İLAH OLDUĞU ÇAĞDA TEK TANRIMIZ VARDIR,GÖKTENGRİ....
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 12:53

Ne soysuzca İSLAM,nede dinsizce TÜRKLÜK deriz.Bu cümlenin altına imzamı atarım.Zaten benim kısaca yukarda anlatmak istediğimde buydu.
Gelelim diğer yorumuna:Osmanlı futuyhatlarının temelinde CİHAN HAKİMİYETİ VE ALLAH'IN ADALETİNİ DÜNYAYA HAKİM KILMA mücadelesiydi.Ne zamana kadar derseniz Muhteşem Süleyman Han'ın Avrupa seferine kadardır derim.Ondan sonraki devirler malum içde ve dışdaki mücadeleler vede dünyanın bulunduğu andaki bilim ve teknolojiye ayak uyduramaması ve o günkü medeniyyeti algılayarak düzenine adapde edememesinden dolayı cihan hakimyyeti ülküsü cihandan kopuşa dönüşmüştür.
Osmanlıdaki hatalardan biride son zamanlarında yönetiminde devşirmelerin bulunması,azınlıkların kadrolaşmasıyla devlet çarkının dişlilerinin bozulmasından dolayı düzeninin tarumar olmasına yol açmıştır.Ancak sizin bahsettiğiniz MİKRO milliyetçiliğininde bir çok sıkıntıları vardır.Bunlar her daim biyolojik,sosyoloji,hukuki,askeri,idari ve teknik alanlarda yol açacağı tahribatın yanında dini temeldede bir çok sıkıntılara gebedir.Bu durumda Osmanlı devşirmeciliğinin günümüzdeki modern yüzü olan etnisite milliyetçiliğin ve mikrı ırkıçılğın başka bir yüzü olsa gerektir.Hem uyğulanması her sahada sıkıntıdır,hemde pratikde imkansızdır.Dahi milletler cemiyeti içinde yalnızlaşmanında yoludur.Başarı şansı vede yaşama ömrüde azdır.Böyle bir milliyetçilik Türk Milleti'ne yarar yerine zarar verir.
O halde rahmetli Türkeş'in öncülük ettiği Türk-İslam kültürel temelli Milliteçilik aklın tek yolu olarak gözükmektedir.Bu hususu siyasi alanda MHP ve BBP temsil etmektedir.Zaten milletin teveccühüde bu iki partinin tüzel kişiliği şahsında mikro milliyetçiliğin reddiyesi olarak algılanmalıdır.
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 13:04

OSMANLI'NIN TEK HATASI TÜRK IRKINI EZMESİ ARAP VE FARS IRKINA ÜSTÜNLİK VERMESİDİR VE CEZASINIDA ÇEKMİŞTİR,BİR HÜRREM(UKRAYNALIDIR)'İN BİLE DAHA ÇOK SÖZÜ GEÇER TÜRK IRKINDAN SARAYDA VE TANRI OSMANLI HALKINDA YÜZ ÇEVİRMİŞ VE ONU BELADAN BELAYA SOKMUŞTUR.
ETNİSİTE MİLLİYETÇİLİĞİ KAVRAMINDAN EN ANLIYORSUNUZ BİRAZ DAHA AÇINIZ
ÇÜNKİ OSMANLI'NIN BUNU YAPMADIĞI SÜRECE BAŞARILI KALDIĞI GİBİ BİR İNANÇ VAR TAM ANLAMADIM.?
MİLLİYETÇİSİ HAREKET PARTİSİ NE YAPMIŞTIR 1997'DEN SONRA LÜTFEN SÖYLEYİNİZ...?
NURCULAR BİLE SİZLERDEN DAHA TURANCI Very Happy
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 13:42

Nurcuların bizden daha TURANCI olduğu suçlamanızı redderim.Çünkü dünya alem biliyorki cemaatlerde milli kayğılar yoktur.Onlarda baştakinin karizmasına,şahsiyyetine körü körüne sorgulamadan bağlılık mevcut vede cemaatin menfaatleri her zaman ön plandadır.
Siz bu suçlamayla,karşıdakinede size suçlama yolunu açtığınızın herhalen farkında değilsiniz.Ben de sizin söyleminize binaen desemki yapmış olduğun etnisite milliyetçilik aynen DTP.ninkine benziyor dersem yakışık alırmı?Suçlamalar suçlamaları getirir.Buda kısır bir döngü mihferinde dolaşmamızı sağlar.Onun için suçlamanızı geri alırsanız aklın yoluna girmiş olursunuz.
Osmanıl'nın durumunu yukarda izah etmiştim.Gerekli ip uçlarınıda vermiştim.Beyefendi cemaatler,azınlıklar,din baronları üzerine en fazla yazı yazanlardanım.Bundan dolayıda bu üç noktada suçlamanızı dikkatede almıyorum.
1945 yılından sonra genç devletimizdede Osmanlı'nın Süleymen Han döneminden sonraki hataları aynen yaptıklarından bu gün,demokrasi adı altında içimizi karıştıran dünün düşmanları vede içimizdeki işbirlikçileri milletimizi,devletimizi yamalı bohça gibi binbir parçaya bölme gayreti içindedirler.Hal böyleyken kalkar mikro milliyetçilik yaparsak onların yaptıklarını onaylamış vede açılan gedikden bizlerde geçmiş oluruzki bu durumda bizleri milletler ailesi içinde sıkıntılı günlere sokacak demektir.1945 den sonra nüfus bilgilerinden milliyeti ve dini hanesinden dini kaldırdığımız için devletin tepe noktalarına kadar MİLLİYETSİZLER vede dünyası için dinini satan DİN BARONLARI çıkmışdır.Bu durum devletin bütün kademelerine sirayet ederken;bu gidişata bir parça dur diyen ORDU hedef tahtasına konmuştur.Bu günkü olanların altında aslında işaret ettiğimi yanlışlar yatmaktadır.
İdare eden Türk olmalıdır.Buda benim şiarımdır lakin sizin mikro ıkrıçlığınızın baz aldığı hakimiyyet değil,kültürel boyuttaki Türk-İslam'ı yaşayan,yaşatan,hangi ırk ve inançdan olursa olsun Türk'üm vede Türklüğü Türk-İslam sancaktarlığı olarak algılayanların yönetmesi taraftarıyım.Sizde bilirsinizki siyasi sahada Türk-İslam söylemleriyle MHP ve BBP.açıkca göstermektedir.Eylemleriyle hangi siyasi oluşum yaşıyor derseniz bu nokta tartışılır.
Turkuaz_35
BalaKurt
BalaKurt
Turkuaz_35

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 88
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/06/91
Yaş Yaş : 32
Nerden Nerden : izmir / sarnıç
İş-Meslek İş-Meslek : öğrenci
İsim İsim : Enis Doğan
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/06/09

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 13:44

BUDUNCU demiş ki:
OSMANLI'NIN TEK HATASI TÜRK IRKINI EZMESİ ARAP VE FARS IRKINA ÜSTÜNLİK VERMESİDİR VE CEZASINIDA ÇEKMİŞTİR,BİR HÜRREM(UKRAYNALIDIR)'İN BİLE DAHA ÇOK SÖZÜ GEÇER TÜRK IRKINDAN SARAYDA VE TANRI OSMANLI HALKINDA YÜZ ÇEVİRMİŞ VE ONU BELADAN BELAYA SOKMUŞTUR.
ETNİSİTE MİLLİYETÇİLİĞİ KAVRAMINDAN EN ANLIYORSUNUZ BİRAZ DAHA AÇINIZ
ÇÜNKİ OSMANLI'NIN BUNU YAPMADIĞI SÜRECE BAŞARILI KALDIĞI GİBİ BİR İNANÇ VAR TAM ANLAMADIM.?
MİLLİYETÇİSİ HAREKET PARTİSİ NE YAPMIŞTIR 1997'DEN SONRA LÜTFEN SÖYLEYİNİZ...?
NURCULAR BİLE SİZLERDEN DAHA TURANCI Very Happy
Arkadaşım kınıyorum seni kim turancı o göz boyuyan din istismarcılarımız onlar turancı olamaz onların Türk birliğiyle işleri olmaz onların bildiği tek birlik arap birliğidir.
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 13:54

BAKINIZ TÜM HERŞEY ORTADADIR,BİZLER İSE KURULTALARIMIZI YASAK EDERİZ.
TÜRKÇE OLİMPİYATLARIDIR.....
Turkuaz_35
BalaKurt
BalaKurt
Turkuaz_35

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 14:00

Arkadaşım ameller niyetlere göredir ki kimin ne niyet ettiği bellidir Tanrı mutlak suretle niyetlerini görecektir...!
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 14:03

GÖRDÜĞÜ İÇİN VE İYİ NİYELİ OLDUKLARI İÇİNMİ ACABA BU DERECE BÜYÜDÜLER
OLİMPİYAT DİYORUZ TAM 152 ÜLKE VE BİNLERCE TÜRKÇE KONUŞAN
YABANCI KANLI ÇOÇUK VE ÖĞRETMENLERİ ÜLKELERİ...>? Very Happy
Turkuaz_35
BalaKurt
BalaKurt
Turkuaz_35

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 14:06

Görmesiyle büyümesinin bir ilgisi yok.Kimine bu dünyada kimine öbür dünyada...
KÜRŞAD TÜRK
BozKurt
BozKurt
KÜRŞAD TÜRK

Erkek

MesajKonu: Geri: YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE   YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009 - 14:09

PEKİ NİYETLERİ EN ZAMAN AMELİNE DÖKECEK BOZKURTLAR TAM OLARAK SENCE SOYDAŞIM...?

YOL ARKADAŞLIĞI VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ÜZERİNE
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» ÜLKÜCÜLÜK HUKUKU YADA ÜLKÜDA$LIK..!
» ************Dostluk ÜZERİNE************
» BİSMİLLAH ÜZERİNE...
» SELAMLAŞMANIN FAZİLETİ ÜZERİNE
» TÜRK DiLi ÜZERINE