UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

OLAĞANÜSTÜ KONGRE MUTLAKA YAPILACAK Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

OLAĞANÜSTÜ KONGRE MUTLAKA YAPILACAK

YazarMesaj
paşatambay
Onursal Üye
Onursal Üye

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 70
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/10/60
Yaş Yaş : 63
Nerden Nerden : kayseri
İş-Meslek İş-Meslek : reklam
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/05/09

OLAĞANÜSTÜ KONGRE MUTLAKA YAPILACAK Empty
MesajKonu: OLAĞANÜSTÜ KONGRE MUTLAKA YAPILACAK   OLAĞANÜSTÜ KONGRE MUTLAKA YAPILACAK Icon_minitimeC.tesi 27 Haz. 2009 - 6:32

YAPTIKLARI girişimin samimi, haklı ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren milyonların gönlünden geçirdiği bir girişim olduğunu anlatan Koray
Aydın, “Bunu hiç sağa sola çekmeye gerek yok. Artık, sandık 265 delege tarafından getirilip MHP genel merkezinin önüne konuldu. Olağanüstü kongreden kaçış yok” diye konuştu.

Olağanüstü kongre kesinlikle yapılacak
MHP’deki değişim arzusunun önüne geçilmez olduğunu söyleyen Koray Aydın, “265 delege sandığı Genel Merkez’in önüne getirip koydu. Olağanüstü kongreden kaçış yok” diye konuştu
Haber: Macit SOYDAN
Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Koray Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi tüzüğünde yer alan “5 defadan fazla aday olamaz” hükmünün önemli olduğunu söyledi. Aydın, “Çünkü siyasete etik değerler katma adına merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş tarafından parti tüzüğüne konulan bir madde. Etik manada da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ölene kadar genel başkanlık şartını ve düşüncesini ortadan kaldıran ve bu başkanlığı verim alabilecek belli bir süreyi kapsayacak şekilde düzenlemiş bir madde” dedi. Net TV’de yayınlanan “Başkent’ten Portreler” programında soruları cevaplayan Aydın, kendilerinin de bu maddeye dayanarak bir uyarıda bulunduklarını hatırlattı.
Zulüm aracı...
Eski Bakan Koray Aydın devamla şöyle konuştu: “Anlaşıldı ki şu an genel merkezimiz olağan kongre süreciyle bu değişikliği yapmaya çalışıyor. Niye, çünkü genel merkezler parti kongrelerine istedikleri gibi yön veriyorlar ve bunu parti tabanına bir zulüm aracı haline çevirdiler. Bu süreç içerisinde insanlar dışlanıyor, üyelikleri askıya alınıyor. Partiden kovuluyor. İşine gelenlerin tasfiye edildiği bir süreci yaşıyoruz. Delegeler masa başı işlemlerle belirleniyor. Burada parti liderliği kendisini seçecek delegeyi belirlemek için her türlü organizasyonu kuruyor. İnsanları mutsuz hale getirilmiş bir partiden iktidar modeli çıkar mı?” Yaptıkları girişimin samimi, haklı ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren milyonların gönlünden geçirdiği bir girişim olduğunu anlatan Aydın, “Bunu sağa sola hiç çekmeye gerek yok. Biz artık bu senaryolardan yorulduk. Yok efendim okyanus ötesi girişim, yok efendim bu işin arkasında falanca mı var. Tabanımız yorgun düştü, insanımız yorgun düştü. Artık bu iddiayı yapanları da kendi aralarında espri konusu haline getirerek artık bu işler alay konusu olacak cümlelere dönüştü. Bunları bıraksınlar sandık 265 delege tarafından getirildi. MHP Genel Merkezi’nin önüne kondu. Kendilerine imza veren partililerimizi, partiden atan onları delege yaptırmayan, kongre salonlarından kovan bunun için her türlü despotizmi uygulayanlara karşı aslında bizin söyleyecek sözlerimiz var da partiye olan aşkımız ve sevdamız bunları söylememize engel oluyor” şeklinde konuştu.
Değişim arzusu var
Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir değişim arzusu olduğunu ve bunun görülmesi gerektiğini vurgulayan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Aydın, “Bu değişim arzusunun görülmesi lazım, bu değişim arzusu MHP’yi tembeller tekkesine çeviren zihniyete karşıdır. Şimdi bu tembellik anlayışını Milliyetçi Hareket partisi kabul etmiyor. Artık herkes susuyor ama içten ve alttan gelen önemli bir dip dalga var. Yoksa biz o kadar imzayı nasıl topladık zannediyorsunuz. O MHP’nin içerisinde güçlü değişim arzusunu yansıtmaktadır. Bu değişimin önünde durulmaz, duramayacaklar zaten bunu hep birlikte göreceğiz. MHP delegesi çok şuurlu bir delege MHP delegesi kararını vermiş değişimi arzuluyor” dedi.
Samimi ve haklıyız
Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Koray Aydın, Net TV’de yayınlanan “Başkent’ten Portreler” programında soruları cevapladı. Koray Aydın, yaptıkları girişimin samimi ve haklı olduğunu söyledi.

Açık yüreklikle yapıyoruz
Olağanüstü kongrenin kesinlikle gerçekleşeceğine inandığını da ifade eden Koray Aydın, “Bana göre ikinci seçenek yok. Bu MHP’deki değişimin önü kesilemez. Dolayısıyla MHP’nin olağanüstü, olağan kongrelerinde bu değişim arzusunu öne getiren ve öne çıkacak insanlar olur. Bu olağan kongreyi de kapsar, ondan sonrasını da kapsar. Ben çok net konuşuyorum düşündüklerimi net olarak söylüyorum ama her şeyi kendi faslı içinde konuşmak istiyorum. Şu anda önümüzdeki fasıl partinin olağanüstü kurultayı ben o kurultayda adayım. Zaten bu karar 15-20 gün içinde verilir” ifadesini kullandı. Yönetim içerisinde bu işin böyle yürümediğini söyleyenlerin sayısının da çokluğuna dikkat çeken Aydın, “Onlar kapalı kapılar ardında konuşuyor, biz açık yüreklilikle bunu yapıyoruz. Bizim girişimimiz daha samimi, daha içten, kapalı kapılar ardında değil, bunu bütün parti tabanıyla paylaşarak yapıyoruz. Birde sözümüze, etik değerlere dikkat ediyoruz.” şeklinde konuştu.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE MUTLAKA YAPILACAK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Koray Aydın 255 imza topladı ve Olağanüstü Kongre talep etti
» HAFIZA VE KONGRE
» MUTLAKA OKUYUNUZ
» Kongre Sürecinde Bazı Hatırlatmalar...
» MHP’nin Kongre Tarihi Belli Oldu