UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

**********BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?******* Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

**********BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?*******

YazarMesaj
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 882
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/04/89
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : Adıyaman/Besni
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

**********BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?******* Empty
MesajKonu: **********BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?*******   **********BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?******* Icon_minitimePtsi 6 Tem. 2009 - 7:22

Ahmet YILMAZ

BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?

TÜRKMEN KIZI MİNE CERRAH DİYOR Kİ BEN NERELİYİM?

Ey Türk milleti Kerkük’te soydaşın kıyıma uğruyor Türkmen kimliği göz göre, göre yok ediliyor. Ne zaman çare olacaksın soydaşına? Ne zaman dindireceksin Türkmen kardeşinin gözyaşlarını? Onlar hala senin Türk dilini konuşuyor senin örfünle, adetinle yaşıyor onların senden hiçbir farkı yok. Öyleyse bu uzaklık niye? Neden yardım elini uzatmıyorsun? Seni Kerkük’ten uzak kılan ne olabilir ki? Irak sana gerçekten bu kadar mı Irak oldu? Sanki söz birliği etmişçesine herkes sus pus olmuş Türkmenleri ne gören ve nede işiten var. Çıkarmalısın kulağında ki pamuğu duymalısın. Türkmen kardeşine insan hiç kulak tıkar mı? Türk milleti Türkmenler sana Filistin den daha yakın sana daha dost onlar şanlı komutan Gazi Mustafa Kemal ******’ün yetimleri yani senin öz kardeşlerin. Büyük Türk milleti varken çaresizlik Türkmenlerin kaderi olmamalı. Şartlar ne olursa olsun yardım eli ******’ün ölümüyle yetim kalan Kerkük’e Türkmenlere uzanmalıdır. İşte ana vatanım dedikleri Türkiye ye zor şartlara rağmen ziyarete gelen Türkmen kızı Mine Cerrah kardeşimin başına gelenler.

İlkokuldayken en yakın arkadaşımla teneffüste sohbet ederken müdür geldi ve ikimizin de kulağını çekti bir daha Türkmence konuştuğunuzu duyarsam sizi okuldan atarım dedi ertesi gün yine aynı sebepten dolayı tokat yedim o kulak çekmeyi o tokat’ı hiç unutmadım,
Yavaş, yavaş Türkmen kimliğini öldürmek için Saddam Türkmence okuma yazmayı aramızda konuşmayı bile yasakladı.
Hep (******'ün yetimleriyiz) diye tanılıyoruz, bu toprak için kan döktük omuz omuza düşmana karşı durduk yüzlerce şehit verdik yinede yabancı sayıldık, sürekli duyduğumuz sözler ise beğenmiyorsanız gidin buradan burası zaten sizin vatanınız değil.
Buna rağmen annem ve babam Kerkük sevgisini içimizde ekmek için bizi Kerkük türküleri ile büyüttüler Türkmen olmanın bir ayrıcalık olduğunu bildik Kerkük bizim doğduğumuz, yaşadığımız ve asla terk etmeyeceğimiz topraktır ama Türkiye bizim ana yurdumuz olduğunu anladık.
Şimdiyse durum daha da kötüleşti can Kerkük'ün gerçek demografisini değiştirmek için yapmadık şey bırakmadılar önce nüfus dairesini yaktılar sonra insanları durduk yerde kesmeye başladılar, Türkmenlere göre Kerkük bir başkadır Kürtler bu aşırı sevgiyi bilerek Türkmenlerin duygularıyla oynamak için duvarlarda Kerkük Kürdistan’ın kalbidir yazısı gibi Kürtçe yazılar yazmaya başladılar.
Yakında Irakta nüfus sayımı olacak ama Kürtler kaç yıldır bu sayım için hazırlıklar yapıyorlar, Kerkük'ün gerçek demografisini değiştirmek için yüzlerce Kürt aileleri köylerini terk ederek Kerkük'e göç ettiler yakında her şeyi ele geçirip can Kerkük’ümüzü de elimizden alacaklar.
Türkiye’yi hep hayal ederdim ana vatanımı görmek bir gün bana da nasip olmasını dua ederdim. Türkiye’yi ilk ziyaret ettiğimde Habur köprüsü üzerinde sınıra geçmek için sıramızı beklerken hafif ve serin bir rüzgar esti Türkiye’nin kokusunu aldım vatan kokusu ne güzelmiş o an anladım, içim titriyordu o anda yere kapılıp toprağı öpesim geldi yıllar sonra anasına kavuşmuş yavru gibiydim. .
İstanbul'a vardığımızda o eşsiz güzellik hepimizi büyüledi. Hiç yorgun değildim sanki 30 saatlik yolculuğu yapan ben değildim. Ertesi gün İstanbul'da gezmeye başladık her şey tam yolunda gidiyordu bir kaç saat sonra müzeye gittik müzede bize yabancısız dediler daha çok para aldılar para bizim için hiç bir önemi yok ama asla bana yabancı muamelesi yapma dedim ama faydasız nereye gidersem kimle konuşursam yabancı görünüyordum Türk kimliğim olmadıkça Türk sayılmıyorum.
Bir anda acı hakikat gözümün önüne serildi meğer ana vatan dediğim toprakta bile yabancıyım. ya ben nereliyim? Ben kimim? Vatanım neresi?

**********BİR İNSANA VATANINDAN GİTMEK Mİ DAHA ZOR KALMAK MI.?*******
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 'UEFA Kupasına biraz daha yaklaştık'
» MEB Bir Skandal Daha
» Ona Bir Daha Sarılın
» Kadınlar mı daha faziletli, erkekler mi?
» BİR BAYRAMA DAHA GİRDİK ŞEHİDİM!