UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

Alevilik Meselesi Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alevilik Meselesi

+2
ESEN
KOZENİR
6 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
KOZENİR
Alevilik Meselesi Yoneticiun8
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 13:15

Alevilik Meselesi
Alevilik konusunda dedelerden duyduklarımız ve dinlediklerimiz ve bu konuda ilgili kişi ve kuruluşlardan edindiklerimiz bizi şu ana kadar Alevilik konusunda maalesef tek bir tarife götürmemiştir.
Aleviler,Allah’a (C.C),Peygambere (S.A.V) ve Ehl-i Beyte bağlı samimi Müslüman’dırlar bize göre.
Son yıllarda ateist (İnançsız) kimselerin Aleviliği sömürmesi ve onları inançsızmış gibi yansıtması maalesef bir gerçek olarak da ortada durmaktadır.
-Alevilik ayrı bir din midir?
Elbette Hayır!
-Alevilik ayrı bir Mezhep midir?
Kesinlikle Hayır!
Alevilik, Ehl-i Sünnet Vel Cemaat yolunda, itikatta MATURUDÎ ve amelde, fıkıhta HANEFi bir tarikattır!
Alevilik,İslam’ın içindeki tarikatlardan bir tarikat gibidir diyebiliriz.
Aleviliğin Ehl-i Sünnet bir tarikat olduğu aşikardır.
Aleviler, Ehl-i Sünnet vel Cemaat Müslüman’dır.
Alevi demek,Aliyi seven demektir.
Alevilik Şiilik asla değildir...
İslâmiyet'in olmadığı bir bölgede Aleviler var mıdır?
Asla yoktur!
Aliyi seven Ali gibi olmak durumundadır.
Alinin sevdiği dini de sevmek durumundadır.
Buluşma noktası İslam’dır.
Her Müslüman Aliyi sever.
Kıblemiz birdir.
Allah’ımız birdir.
Resulümüz birdir.
Hz.Ali içki mi içmiştir?
Hz.Ali Kumar mı oynamıştır?
Hz.Ali Namazını terk etmişmidir?
Hayır,hayır,hayır!
Gerçek Alevi,Ali gibi namazını kılandır,Ali gibi haramdan uzak durandır,Resulullahın sünnetine bağlı olandır,hanımı Hz.Fatıma’yı örnek alandır,Hz.Fatıma gibi yaşayandır,İslam’ı onlar gibi algılayandır.
Bizler bunları kabul eden,Alinin yaşadığı İslam’a muhalif etmeyen bir anlayış içinde olan Alevi kardeşlerimizle her zaman birlikte olmaktan ve aynı havayı teneffüs etmekten mutluluk duyarız.
Türk Milleti olarak Alevisiyle, Sünnisiyle biriz ve her zaman da bir olmalıyız.
Aleviliği İslam’ın içinde yorumlayan kardeşlerimiz,Aleviliği İslam’ın dışında yorumlayanlarla hiçbir ortak bağımızın olmadığını bütün herkes bilmelidir.
GERÇEK SÜNNİLER, GERÇEK ALEVİLERDİR.
GERÇEK ALEVİLER GERÇEK SÜNNİLERDİR
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 136
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 14/12/57
Yaş Yaş : 66
Nerden Nerden : AYDIN
İş-Meslek İş-Meslek : Köşe Yazarı
İsim İsim : ESEN
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/05/09

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 14:29

Alevilik:
Din değildir!
Mezhep değildir!
Mezhep içinde mezhepde değildir!

Hz.Ali(r.a.):
İlk Müslüman olan çocuktur!
Peyğamberimizin damadıdır!
Peyğamberimizin amcasının oğludur!
Mekke'den hicrette peyğamberimize vekillik eden ilk insandır!
İslam ordusunun ilk komutanlarındandır!
Allah'ın Arslanı ünvanını alan tek sahabedir!
İlmin kapısıdır!
Camide şehit edilen ilk halifedir!
Nefsine hükmeden en büyük sahabedir!
4.cü halifedir!
Hz.Ömer(r.a) efendimizin Müslüman olmadan önce karşısına dikilen ilk insandır!
Sağlam Hadis ravisidir!
Namaz esnasında şehadet şerbetini içen ilk Müslüman'dır!
Oğlu Hz.Hasan(r.a) zehirlenen ilk halifedir!
Oğlu Hz.Hüseyin(r.a)şehit edilen ilk halifedir!
Cennetle müjdelenen 10 sahabiden ilkidir!

BU KADAR ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ OLAN ALLAH'IN SEVGİLİ KULU CANIMIZ HERŞEYİMİZ BU BÜYÜK ŞAHSİYYET:
Namazı terk etmemiştir.Namaz üstünde şehit olmuştur.Küfe camisinde.
Orucu terk etmemiş,çoğu zaman bir hurmayla bir günü geçirmiştir.
Misafirperver cömertliğiyle meşhur olmuş,dünya malına tamah etmemiştir.
Peyğamberimize söz söyletmemiş,söyleyenlerede Azrail olmuştur.
İçki içmemiş,içtiği suyun helalliğini dahi araştırmıştır.
Büyük hadis ravisi olarak ehli sünneti uyğulamasıyla örnek olmuştur.
İslami emir ve nehiyleri uyğulamak için her yola başvurmuştur.
Ayrımcılığın,bölücülüğün devamlı karşısında olmuştur.
ŞİMDİ SORARIM SİZLERE:
YOLUNDAN GİTMEYİ BIRAKIN,TAM TERSİNİ YAPANLARMI EHLİ BEYT SEVDASI ALEVİ(ALİCİLER),YOKSA ONA,O MUBAREK İNSANA GERÇEKDEN UYAN EHLİ SÜNNET YOLUNDAKİ İNANANLARMI ALEVİDİR?
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 16:53

ESEN demiş ki:
Alevilik:
Din değildir!
Mezhep değildir!
Mezhep içinde mezhepde değildir!

Hz.Ali(r.a.):
İlk Müslüman olan çocuktur!
Peyğamberimizin damadıdır!
Peyğamberimizin amcasının oğludur!
Mekke'den hicrette peyğamberimize vekillik eden ilk insandır!
İslam ordusunun ilk komutanlarındandır!
Allah'ın Arslanı ünvanını alan tek sahabedir!
İlmin kapısıdır!
Camide şehit edilen ilk halifedir!
Nefsine hükmeden en büyük sahabedir!
4.cü halifedir!
Hz.Ömer(r.a) efendimizin Müslüman olmadan önce karşısına dikilen ilk insandır!
Sağlam Hadis ravisidir!
Namaz esnasında şehadet şerbetini içen ilk Müslüman'dır!
Oğlu Hz.Hasan(r.a) zehirlenen ilk halifedir!
Oğlu Hz.Hüseyin(r.a)şehit edilen ilk halifedir!
Cennetle müjdelenen 10 sahabiden ilkidir!

BU KADAR ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ OLAN ALLAH'IN SEVGİLİ KULU CANIMIZ HERŞEYİMİZ BU BÜYÜK ŞAHSİYYET:
Namazı terk etmemiştir.Namaz üstünde şehit olmuştur.Küfe camisinde.
Orucu terk etmemiş,çoğu zaman bir hurmayla bir günü geçirmiştir.
Misafirperver cömertliğiyle meşhur olmuş,dünya malına tamah etmemiştir.
Peyğamberimize söz söyletmemiş,söyleyenlerede Azrail olmuştur.
İçki içmemiş,içtiği suyun helalliğini dahi araştırmıştır.
Büyük hadis ravisi olarak ehli sünneti uyğulamasıyla örnek olmuştur.
İslami emir ve nehiyleri uyğulamak için her yola başvurmuştur.
Ayrımcılığın,bölücülüğün devamlı karşısında olmuştur.
ŞİMDİ SORARIM SİZLERE:
YOLUNDAN GİTMEYİ BIRAKIN,TAM TERSİNİ YAPANLARMI EHLİ BEYT SEVDASI ALEVİ(ALİCİLER),YOKSA ONA,O MUBAREK İNSANA GERÇEKDEN UYAN EHLİ SÜNNET YOLUNDAKİ İNANANLARMI ALEVİDİR?

ÖZELLİKLE BU SORUYU BENDE HERKESE SORMAK İSTERDİM AMA GÜNÜMÜZDEKİ ALEVİ ADI ALTINDAKİ KİŞİLER NE YAZIKKİ HZ. ALİ (r.a) ın YAPTIKLARININ TAM TERSİNİ YAPMAKTALAR.O GÖRSE HEPSİNİ KILIÇTAN GEÇİRİRDİ HERALDE BEN BUNUN İÇİN Mİ ŞEHİD OLDUM DİYE.
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 84
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 21/03/81
Yaş Yaş : 43
Nerden Nerden : KAYSERİ
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRKÇÜ
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/05/09

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 16:57

Değerli ülküdaşlarım,
Türk milliyetçisi bir sitede Aleviliği sorgulamak ve alevi vatandaşlarımızı inciti ve maksadını aşan lafların edilmesi hoş değildir.

Bir Türk milliyetçisi olarak beni rahatsız etmiştir.
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 18:01

GAZİ demiş ki:
Değerli ülküdaşlarım,
Türk milliyetçisi bir sitede Aleviliği sorgulamak ve alevi vatandaşlarımızı inciti ve maksadını aşan lafların edilmesi hoş değildir.

BANA MI DEDİNİZ SORGULUYOSUN DİYE BİLMİYORUM AMA BEN KENDİ ADIMA CEVAP VERİYİM ÜLKÜDAŞIM;

GÜNÜMÜZ ALEVİLERİNİN Bİ ÇOĞUNUN DURUMU MALUM;
ABDEST YOOOK
NAMAZ YOK
ORUÇ YOK
SÜNNET-İ SENİYYEYE UYMA HİÇ YOOOK

BEN Bİ TÜRK-İSLAMCI OLARAK TÜRKLÜĞE DE İSLAMA DA UYGUN YAŞAMAYANI SORGULARIM

AYRICA DAVRANIŞLARINI HOŞ DA BULMAM.

ÇÜNKÜ ÜSTÜNLÜK İSLAMİYETTEDİR TAKVADADIR ANLIYO MUSUNUZ

BEN BUNU BİLİR BUNU DERİM.ALLAH2IN EMİR VE YASAKLARINA UYMAYAN KİTABIMA DİL UZATAN EZANIMDAN RAHATSIZ OLAN O ŞAHISLARI (HEPSİ BÖYLE OLMASA DA GENELİ BÖYLE MALESEF GÜNÜMÜZDE) SEVEMEM AYRICA DA OLUMSUZ ELEŞTİRİ DE BULUNURUM YERİ GELİRSE

BU SEBEPTEN DOLAYI DA HİÇ BİR ÜLKÜDAŞIM (SİZ DAHİL) BANA KIRILMAZ İNŞALLAH

ŞİMDİ DİYCEKSİNİZKİ SEN DÖRT DÖRTLÜK MÜ YAPIYOSUN HERŞEYİ

HAYIR TABİ DÖRT DÖRTLÜK OLAMADIM DAHA AMA ENAZINDAN NAMAZIMI KILIYORUM KİTABIMI OKUYORUM DİĞER İBDETLERİMİ AKSATMIYORUM.ELİMDEN GELDİĞİNCE İYİ NİYETLİ OLMAYA KALBİMİ BOZMAMAYA ÇALIŞIYORUM.YANİ DEMEK İSTEDİĞİM HİÇ DEĞİLSE İÇİMDE Bİ ÇABA VAR AMA İNANCIMI BENİMSEMEYENİ SEVEMEM NE YAZIKKİ

Bİ YANLIŞ GÖRÜRSEM DE BABAM OLSA YİNE ELEŞTİRİRİM.YAPIM BÖYLE KUSURUMA BAKMA KARDEŞİM TAMAM
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 18:05

AYRICA BEN ONLARIN TÜRKLÜKLERİNİ ELEŞTİRMEDİM TÜRKLÜKLERİNE DE LAFIM YOK

BEN İSLAMİ AÇIDAN BAKTIM OLAYA VE O AÇIDAN DEĞERLENDİRDİM

HERALDE TÜRKLÜĞÜ İSLAMİYETTEN ÜSTÜN TUTMUYORUZ DEMİ AMA

EN AZ SİZİN KADAR MİLLİYETÇİ SİZİN KADAR TÜRKÇÜ SİZİN KADAR TURANCIYIMDIR

MİLLETİMİN VE VATANIMIN MENFAATLERİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA ALEVİSİYLE KÜRDÜYSE HEPSİYLE BİRLİK OLURUM.OMUZ OMUZA DA ÇARPIŞIRIM GEREKİRSE AMA İŞ MİLLİYETÇİLİĞE BİNDİĞİ ZAMAN İŞTE

AMA İSLAMİ AÇIDAN GÜNÜMÜZ ALEVİLERİNİN DE YAŞATIŞ ŞEKİLLERİNİ VE YAPTIKLARINI HİÇ DE DOĞRU BULMUYORUM VE KARŞILARINDAYIM İSLAMİ YÖNDEN

HEM ZATEN GENELİ DE (HEPSİ OLMAMAKLA BİRLİKTE) NE ÜLKÜCÜ NE DE MİLLİYETÇİ
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 18:21

'Ben islam iman ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen,büyük Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece islam'ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahibim ( Seyyid Ahmed Arvasi)

BU SÖZÜ İYİCE KAFANIZA YAZMANIZI İSTERİM KARDEŞİM.DEMEK İSTEDİKLERİMİ ÖZETLİYO
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 18:35

İnsanların inançlarına karışmak ve inançlarını yargılamak hiç bir zaman doğru olmamıştır ve doğru neticeler vermemiştir
Türk milliyetçiliği Türk milletini bir bütün olarak kucaklar ve kabul eder mezhep ayrımı yapmaz.
Ülküdaşım sizin inançlarınızı ve milliyetçiliğinizi zaten kimse yargılayamaz
Ancak yanlış ve maksadını aşan ifade ve yorumlar vardır.
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 20:17

GAZİ demiş ki:
İnsanların inançlarına karışmak ve inançlarını yargılamak hiç bir zaman doğru olmamıştır ve doğru neticeler vermemiştir
Türk milliyetçiliği Türk milletini bir bütün olarak kucaklar ve kabul eder mezhep ayrımı yapmaz.
Ülküdaşım sizin inançlarınızı ve milliyetçiliğinizi zaten kimse yargılayamaz
Ancak yanlış ve maksadını aşan ifade ve yorumlar vardır.

BENİM TEK MAKSADIM TÜRK VE İSLAM BİRLİĞİ.BU MAKSADI AŞAN NE YAZMIŞIMKİ BEN?

AYRICA DA EN ÜSTÜN YARGI YERİ ALLAH2IN HUZURUDUR VE ALLAH BUNLARIN HESABINI DA SORUCAKTIR ZATEN

BEN DAHA DÜNYADALARKEN BU YANLIŞI DİLE GETİRMİŞİM HALA ALLAH YOLUNA GİRMELERİ İÇİN FIRSATLARI VAR BU MU SUÇ

İSLAMA UYGUN OLAN NE BANA NE DE HAYAT TARZIMA UYGUN OLAMAZ NAPIYIM YANİ ÜLKÜDAŞ?

AYRICA BEN ZATEN MİLLİYETÇİLİK AÇISINDAN DEĞİL İSLAMİYET AÇISINDAN KONUŞTUM ÜLKÜDAŞIM

HA AYRICA DA GÖRDÜĞÜN YANLIŞLAR NERDEYSE KELİMEKELİME CÜMLE CÜMLE YAZARSAN SEVİNİRİM KARDEŞİM.GERÇEKTEN HATALIYSAM HATAMI BİLİR VE KABULLENİRİM

HAKLI OLDUĞUMDA TARTIŞMASINI YERİ GELDİĞİNDE KAVGA ETMESİNİ DAHİ BİLDİĞİM KADAR HAKSIZ OLDUĞUMDA ÖZÜR DİLEMESİNİ DE BİLİRİM
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimePtsi 11 Mayıs 2009 - 23:57

Değerli Ülküdaşım Turancıdelitay
Dini açıdan haklısınız, ancak Türk milletinin çeşitli farklı inanışlardan ve anlayışlardan dolayı bölünme yaşamaması adına ve Türk milliyetçiliğinin öngördüğü üzere bu gibi tartışmaların ve konuların doğru olmadığını anlatmak istedim. Bu milletin birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Onun için mezhep ayrımı gözetmek ve mezhep yani inanış diyelim tartışması milletimize zarardan öte bir şey getirmez.

Siz gerçekten mert ve sağlam birisiniz öyle gördüm,
Size samimiyetiniz ve dürüstlüğünüzden dolayı teşekkür ediyorum.

Türk toplumunda yiğide deli derler, siz gerçekten sözüylede duruşuylada yiğit bir insansınız.
Selam ve saygılarımla...
KÜRŞAT TÜRK
Gök Kurt
Gök Kurt
KÜRŞAT TÜRK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 147
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/04/88
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : TÜRKÇÜ YÜREKLERİN ATTIĞI,GÖNÜLLERİN ESRİDİĞİ ÖTÜKEN KOKULU TANRI DAĞINDA . . .
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRKÇÜ,TURANCI
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/03/09

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 14:32

GAZİ demiş ki:
Değerli ülküdaşlarım,

TÜRKÇÜLER HERŞEYİ SORGULAR ALEVİLİK ADI ALTINDA YAPILAN BİRÇOK UNSURUDA TARTIŞMAK İÇİN BURDAN BAŞKA GÜZEL NERESİ İSE BİLELİM GAZİ SOYDAŞIM?
http://WWW.RUHADAM.COM
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 14:56

GAZİ demiş ki:
Değerli Ülküdaşım Turancıdelitay
Dini açıdan haklısınız, ancak Türk milletinin çeşitli farklı inanışlardan ve anlayışlardan dolayı bölünme yaşamaması adına ve Türk milliyetçiliğinin öngördüğü üzere bu gibi tartışmaların ve konuların doğru olmadığını anlatmak istedim. Bu milletin birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Onun için mezhep ayrımı gözetmek ve mezhep yani inanış diyelim tartışması milletimize zarardan öte bir şey getirmez.

Siz gerçekten mert ve sağlam birisiniz öyle gördüm,
Size samimiyetiniz ve dürüstlüğünüzden dolayı teşekkür ediyorum.

Türk toplumunda yiğide deli derler, siz gerçekten sözüylede duruşuylada yiğit bir insansınız.
Selam ve saygılarımla...

EYVALLAH ÜLKÜDAŞIM

HAKKIMDAKİ OLUMLU DÜŞÜNCELERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM ÖNCELİKLE

ŞİMDİ YORUMUNUZA KENDİ GÖRÜŞÜMCE TEKRAR CEVAP VERMEK İSTİYORUM MÜSADENİZLE.DEMİŞSİNİZKİ;

Dini açıdan haklısınız, ancak Türk milletinin çeşitli farklı inanışlardan ve anlayışlardan dolayı bölünme yaşamaması adına ve Türk milliyetçiliğinin öngördüğü üzere bu gibi tartışmaların ve konuların doğru olmadığını anlatmak istedim.

ÖNCELİKLE DİNİ AÇIDAN HEM FİKİR OLDUĞUMUZA SEVİNDİM (BENDE ZATEN ALEVİLERE DİNİ AÇIDAN KARŞILIĞIMI BELİRTMİŞTİM) DAHA DOĞRUSU GÜNÜMÜZ ALEVİLERİNE.

EVET SİZ BANA TÜRK MİLLETİNİ BÖLÜYOSUNUZ DEMEDİNİZ BELKİ AMA ZATEN AMACIM DA ASLA BÖLÜCÜLÜK YAPMAK OLAMAZ DEMİ.TÜRK MİLLETİNDE TEK DİN VARDIR EMİR VE YASAKLARI BELLİDİR MEZHEBİ DÖRT TANEDİR.

BUNLAR;HANEFİ,HANBELİ,MALİKİ VE ŞAFİİ MEZHEPLERİDİR Kİ ALEVİLİK BİR MEZHEP DAHİ DEĞİLDİR VE GÜNÜMÜZ ALEVİLERİ İSLAMİ YÖNDEN TÜRK İNANIŞLARINA UYGUN YAŞAMAMAKTADIR.HATTA ÖYLELERİ VARKİ EZAN SESİNDEN RAHATSIZ KR'AN SESİNDEN RAHATSIZ ABDEST ALMAZ NAMAZ KILMAZ ORUÇ TUTMAZ KÜFÜRÜN BİNİ Bİ PARA S VS İŞTE.BEN KENDİMCE BUNLARIN DİNİMİZE UYGUN OLMADIĞINI BELİRTMEK İSTEDİM.HA DİYCEKSİNİZ ŞİMDİ HER ALEVİ OLMAYAN HER TÜRK İSLAMA UYGUN MU YAŞIYO!NE YAZIKKİ HAYIR YAŞAMIYO AMA EN AZINDAN İSLAMA UYANLARDAN RAHATSIZ OLMUYO VE KARŞI ÇIKMIYO (YANİ GENELİ) BEN ALEVİ OLMAYANLARIN HEPSİ İYİ DEMEDİĞİM GİBİ ALEVİLEİRN HEPSİ KÖTÜ DE DEMİYORUM AMA NE YAZIKKİ GÜNÜMÜZ ALEVİLERİNİN GENELİ ANLLATTIĞIM GİBİ.

VE BENCE İSLAMA UYMAYAN YAŞAYIŞ BİÇİMLERİ YANLIŞTIR.BU BENİM SAHŞİ GÖRÜŞÜM VE YANLIŞLARA DA KARŞI ÇIKMAK HUYUMDUR NEDENSE.BEN ZATEN YORUMLARIMIN HİÇ BİRNDE ALEVİLER TÜRK DĞEİLDİR DEMEDİM YA DA BUNA BENZER KÖTÜ Bİ İFADE KULLANMADIM.SADECE DİNDAR BİRİ OLDUĞUM İÇİN İŞİ DİNİ AÇIDAN DEĞERLENDİRDİM VE SATAŞMADA BULUNMADIM.HA ALEVİLER GERÇEKLERİ SATAŞMA OLARAK ANLAR DA ÜSTÜME GELİRSE ONA DA EYVALLAH HODRİ MEYDAN AMA BEN GÜNÜMÜZDEKİ YAŞAYIŞLARININ İSLAMA UYGUN OLMADIĞINI BELİRTTİMSADECE.BU TÜRK BİRLİĞİNİ ETKİLEMEZ SANIYORUM

ZATEN BENİM İNANCIMDA VE GÖRÜŞÜMDEKİ BİRİ DE BİLEREK VE İSTEYEREK TÜRK BİRLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMEYE ÇALIŞMAZ Kİ İŞKENCE BİLE GÖRSEM YAPMIYCAĞIM BİŞEY.HA ALEVİLERİN İSLAMİ YAŞAYIŞINI DOĞRU BULMUYORUM VE DİNİME AYKIRILIK GÖRÜYORUM VE İSLAMİ AÇIDAN KARŞILARINDAYIM BU DOĞRU İNKAR ETMEM AMA İŞ MİLLİYETÇİLİĞE BİNDİĞİNDE VATANIMIN MİLLETİMİN DEVLETİMİN MENFAATLERİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA KÜRDÜ TÜRKÜ ALEVİSİ SÜNNİSİ SAĞCISI SOLSUCU HEPSİ İNANIYORUMKİ TEK YUMRUK OLUR VE İÇLERİNDE BENDE OLURUM.

UMARIM ANLATMAK İSTEDİKLERİMİ ANLAMIŞSINIZDIR ÜLKÜDAŞIM.

SELAM VE DUA İLE

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 15:12

KÜRŞAT TÜRK demiş ki:

TÜRKÇÜLER HERŞEYİ SORGULAR ALEVİLİK ADI ALTINDA YAPILAN BİRÇOK UNSURUDA TARTIŞMAK İÇİN BURDAN BAŞKA GÜZEL NERESİ İSE BİLELİM GAZİ SOYDAŞIM?

İnsanların inançlarını sorgulamak ve yargılamak Türkçülerin görevi değildir ve doğruda değildir. Birileri sizlerin inançlarını sorgulayıp yargılamaya kalksa ne yaparsınız?
Türk milliyetçileri içerisinde ve gerekse Türk milleti içerisinde bu tür sorgulamalar ve yargılamalar ayrışım , kutuplaşma yaratır ki buda fırsatçıların ekmeğine yağ sürmek olur.

"Tartışmak için burdan güzel yermi olur" Demiş Kürşat Kardeşim.
İşte tam aksine burası hiç yeri değildir.

İsanların inançlarının tartışılması çok yanlış olduğu kadar çokda tehlikelidir. Orta asyadaki soydaşlarımızın çoğu şii inancına bağlıdır. İnanç tartışması yaparsak ülkülerimizle çelişkiye düşeriz.

Güzel kardeşlerim herkesin inancı kendisinedir.
Türk milliyetçiliği inanç ayrımı gözetmeksizin bütün Türk milletini kucaklar ve bağrına basar.
KÜRŞAT TÜRK
Gök Kurt
Gök Kurt
KÜRŞAT TÜRK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 147
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/04/88
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : TÜRKÇÜ YÜREKLERİN ATTIĞI,GÖNÜLLERİN ESRİDİĞİ ÖTÜKEN KOKULU TANRI DAĞINDA . . .
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRKÇÜ,TURANCI
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/03/09

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 15:23

YENİ ÖĞRENDİKLERİM.....
1-ORTA TÜRKLERİNİN ÇOĞU Şİİ'YMİŞ
2-TARTIŞMANIN YANLIŞ OLMASI....

Rolling Eyes
http://WWW.RUHADAM.COM
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 18:43

GAZİ ÜLKÜDAŞIM,

DEİDKLERİNİZE İŞİN MİLLİ BOYUTUNDAN BAKTIĞIMIZDA SONUNA KADAR AKTILIYORUM FAKAT

SON YORUMUNUZDA SORDUĞUNUZ BİR SORUYA KISA Bİ YORUM YAPMAK İSTEDİM

DEMİŞSİNİZKİ;

Birileri sizlerin inançlarını sorgulayıp yargılamaya kalksa ne yaparsınız?

BİRİLERİ BİZİM İNANCIMIZI SORGULAYAMAZ ÇÜNKÜ;

BİZİM İNANCIMIZ HAKK DİN OLAN İSLAM VE DÖRT MEZHEPTEN BİRİNİN MENSUBUYUZ (KENDİ ADIMA HANEFİYİM)

BU DURUMDA DOĞRU OLAN İNANCIMIZI VE AMELLERİMİZİ KİMSEYE SORGULATMAYIZ YARGILATMAYIZ

DOĞRU NE KADAR SORGULANIRSA SORGULANSIN DOĞRUDUR VE DOĞRULUĞU ER GEÇ ORTAYA KONULABİLİR

AMA YANLIŞ İÇİN YANİ DOĞRU OLMAYAN BİR YOL İÇİN AYNI ŞEY GEÇERLİ DEĞİLDİR

O NEDENLE BİRİLERİ İNANCIMIZI SORGULASA VEYA YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLESE ONA GEREKEN CEVABI VERİRİZ VE DOĞRULUĞUNU İSPATLARIZ.BU KADAR BASİT.

AYRICA KÜRŞAD KARDEŞİM VEGAZİ ÜLKÜDAŞIM İKİNİZDEN RİCAM LÜTFEN TARTIŞMAYI KAVGAYA DÖNÜŞTÜRMEYİN.ÇÜNKÜ İYİ BİRER ÜLKÜ NEFERİ OLARAK EL ELE OMUZ OMUZA OLMANIZ GEREK.BUNU UNUTMAMANIZ BEN DAHİL HERKESİ MUTLU EDER

Wink
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 21:48

Konu,Türk Milliyetçiliği penceresinden bakış açılı olarak açılmamıştır.Konuyu açan arkadaşın yazısın okumak neden kimsenin aklına gelmez.
Dini pencereden bakış açısıyla açılmışsa ki ben öyle anladım.Bir emekli din görevlisi olarak konuyu İslam Tarihi'nden örnek vererek yorumladım.Akabinde Özlem kızımız buna biraz inançda kattı.Hemen bu kızımızın üzerine gidilmeye başlandı.
Beyler!Savunduğumuz TÜRK-İSLAM ÜLKÜSÜ!Yani kanatlardan biri İSLAM!Konuda bu kanatlardan İSLAM'ı ilgilendirdiğinden,yorumlarda İslami olacaktır.Peki yanlış olan neki?
80 öncesi ve sonrasında ÜLKÜCÜ_MİLLİYETÇİ camiada ALEVİ kardeşlerimiz vardır.Onlara dikkat ederseniz ALEVİYİM deyipte Allahsızlık,ateistlik,ırkçılık,bölücülük,devlet,millet düşmanlığımı yapıyorlardı.Elbette aklı başında,inancını yaşayan alevi kardeşlerimize bizlerde söz söyletmeyiz.Sözümüz ALEVİ kisvesiyle her haltı yiyenleredir.
Benim bu yorumumdan dolayıda illaki maraza çıkaracaksanız siz bilirsiniz.Selam ve sayğılarımla!...
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 21:59

İnsanları inançlarından dolayı kınamak varmı dinimizde
Tövbe tövbeee
Hadi o kardeşlerimiz genç,
Ya siz ?
Unutmayınki burası bir ülkücü forum sitesi
Alevilerin inançları sorgulanıyor, yargılanıyar ve yadırganıyor. İnançlarını yaşayan diyorsunuz, sünni kesimdede inançlarını yaşamayanlar var niye konuyu alevilik üzerinden götürüyorsunuz. Hem size ne kimin inancını nasıl yaşadığı.
İslamı anlatacaksanız buyurun anlatın ama başkalarını inançlarından dolayı yadırgayıp ayıplamadan, yargılamadan, yüce dinimizi anlatın.

Kardeşim ülküdaşlarımı yanlış yönledirme. Hem yadırgayacaksın hemde içimizdede vardı onlara saygı duyuyorduk diye çelişkili manasız konuşma.
Saygıysa önce inançlarına saygılı ol.

Bu kafa alevileri yabancı ve zaralı ideolojilerin hep kucağına atar. Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne zarar verirsiniz.

KARDEŞİM ÜLÜKÜCÜLÜKTE YOK BÖYLE BİRŞEY
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 22:44

Dedik ya yukarda....Bir kere damga elinizde hazır!Hoşunuzamı gitmedi...vurun damgayı!...Bakın BUZAĞI aramya hemen başladınız.
Gazi kardeşim,o elindeki kırmızı damgayı,kafandaki ön yarğıyı,beynin arkasındaki bana olan düşmanlığı öncelikle sil.Ondan sonra salim kafayla yazdıklarımı oku.
Alevilerin inançları değil,alevi görünüpde her haltı yiyenlerin inançsızlıkları sorğulanıyor.Sapıtma,saptırma!....
Alevilerde İslam dairesi içinde Müslüman evladı!....sakatlaşma!...17 yıllık eğitimim,25 yıllık hizmetimle neyin ne olduğunu banada maval okuma!...
Mesleğim vede uzmanlaştığım konudur.Sana öyle deliler getiririm,öylesine bilgiler sergilerim,şiaların 12 kolu ve bunların içinde alevilerin durumu nedir açıklamalarda bulunurumki yazılı medyanın konusu oluruz.Aklını başına topla!...
Herşeye,bildiğin,bilmediğin konularda ahkamda kesme kardeşim!...
İnancını yaşayan ALEVİ kardeşimdir.
HİÇ BİR ŞEYE İNANMAYAN,YIKICI,BÖLÜCÜ,DEVLET-MİLLET DÜŞMANI ALEVİDE OLSA,SUNNİYİMDE DESE DÜŞMANIMDIR.BUNU BÖYLE HERKES BİLSİN.
Senin güzel hatırın için ilmen doğru bildiklerimide vede yapılan haksızlığada göz yumamam.
Eğer bu mesajımı siler vede hazımsızlıkdan dolayı üyeliğime son verirseniz ki muhtemelen bahane aruyorsunuz o zaman ACİZLİĞİNİZİN İSBATI OLACAKTIR.!.....
Atın elinizden kırmızı HAİNLER damgasını!.....Size bir şey kazandırmaz kaybettirir.Selamlar!...
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 23:17

Arkadaşım ben ilahiyatçı değilim, kendi çapında bir müslümanım çokk şükür. Benim Ahkam kestiğiM yok ancak bir ülkücü sitede yapılan bu tartışma YANLIŞ.

Mesleğine ve uzmanlığına laf ettiğim yoktur. Ancak sen ki Ülkücülüğün ü sünü siyasetin s sini bilmeyecek kadar bir garip bir tuhaf insansın. Ben sana alevilik hususunda yanlış bilgiler veriyorsun hiç demedimki. Aleviliğin tartışılmasını ve eleştirilmesini yanlış bulup anlatmaya çalıştım.

Ben bilmediğim konularda ahkam mahkam kesmem, varsa örneği göster.
Siyasi mevzuular sa işte oda benim uzmanlık konumdur.
Sana düşmanlığım müşmanlığım yoktur , nereden çıkardın bu düşmanlık lafını. bilgin doğrudur branşınmış ne ala ama yaptığın iş yanlış ben onu diyorum sen alıp nerelere götürüyorsun.

Benim eleştirilerimde neyi yanlış buldun, yazarmısın.
Burada Aleviliği tartışmak yanlış, benim tek cümleyle söylediğim bu.

Haksızlık diyorsun da ne haksızlığı olduğunu söylemiyorsun

Ne ilginç adamsın yaa
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 23:35

Gazi kardeşim,bu tartışmayı ne ben nede Özlem Kaner açtı.Başlığa baksana arkadaş.İlk yazılan yazıyı Hüseyin ESEN,Özlem KANER'mi yazdı?Bu başlık açıldıysa,yorumcularda görüşlerini açıkladıysalar,suçlu yorumcularmı oldu?Özlemin üzerine bu konuda niye gittiniz?Site ülkücü site olduğunu söylüyor,sizde öyle diyorsunuz.Resimleri,isimleri görünce bizde öyle diyoruz.Peki!....Savunduğumuz dava ne?Cevap:TÜRK-İSLAM diyeceksiniz?Açılan başlığı hangi pencereden yorumlamışız?İSLAM diyeceksiniz.Şimdi suçlu bizmi olduk?
ÜLKÜCÜLÜĞÜN Ü SÜNÜ,SİYASETİN S SİNİ BİLMEYECEK KADAR GARİP VE TUHAF İNSANSIN demişsin.Yaşını bilmem ama 1973 denberi Türk İslam ülkücüsü,Ocak yöneticisi,zorla söyletiyorsunuz hasbelkader hapise girmiş çıkmış,karakolların çeşitini,rezilliğin daniskasını görmüş,istikbalini ve sıhhatini kaybetmiş,kurşunlanmış hastanelerde sürünmüş,kara eylülde ele geçmemek için doğu karadeniz dağlarında kış boyu 6 ay boyunca kuru ekmek ot köküyle ayakda kalmış,bunlarıda sırf ALLAH rızası,Türk Milletinin bekası için yüksünmeden,maka,mansıb,menfaat beklemeden(halada öyle),kimselerede açıklamak istemeden bu günlere gelen bir arkadaşınızım.Garip ve tuhafım.Şimdi anladınmı neden garip ve tuhafım?
Şimdi şahsım ÜLKÜCÜLÜĞÜN Ü SÜNÜ,SİYASETİN S SİNİ BİLMİYORUMDA siz biliyorsunuz.Aydınlatırmısın ÜSTADIM GAZİ kardeşim.
Selam ve sayğılarımla!....
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeSalı 12 Mayıs 2009 - 23:42

tamam güzel gardaşım.
Bendende size saygılar selamlar...
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeÇarş. 13 Mayıs 2009 - 8:30

GAZİ demiş ki:
İnsanları inançlarından dolayı kınamak varmı dinimizde
Tövbe tövbeee
Hadi o kardeşlerimiz genç,
Ya siz ?
Unutmayınki burası bir ülkücü forum sitesi
Alevilerin inançları sorgulanıyor, yargılanıyar ve yadırganıyor. İnançlarını yaşayan diyorsunuz, sünni kesimdede inançlarını yaşamayanlar var niye konuyu alevilik üzerinden götürüyorsunuz. Hem size ne kimin inancını nasıl yaşadığı.
İslamı anlatacaksanız buyurun anlatın ama başkalarını inançlarından dolayı yadırgayıp ayıplamadan, yargılamadan, yüce dinimizi anlatın.

Kardeşim ülküdaşlarımı yanlış yönledirme. Hem yadırgayacaksın hemde içimizdede vardı onlara saygı duyuyorduk diye çelişkili manasız konuşma.
Saygıysa önce inançlarına saygılı ol.
AYRICA DA ÜLKÜDAŞLARIMI YANLIŞ YÖNLENDİRME DEMİŞSİN.
Bu kafa alevileri yabancı ve zaralı ideolojilerin hep kucağına atar. Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne zarar verirsiniz.

KARDEŞİM ÜLÜKÜCÜLÜKTE YOK BÖYLE BİRŞEY

YORUMUNUZA İNSANLARI İNANÇLARINDAN DOLAYI KINAMAK VAR MI DİNİZMİZDE DEMİŞSİNİZ?

DİKKAT EDERSENİZ BEN İNANCI SORGULAMADIM İNANCIN ÖZÜNÜ DEĞİŞTİREN VE DİNİ SAPTIRAN ALEVİLERİ SORGULADIM.YANİ İNANCIN ÖZÜNE LAF ETMEDİM AMA BU İNANCIN GEREKTİĞİ GİBİ YAŞANMADIĞINI ÖZLERİNİN DEĞİŞTİĞİNİ BELİRTTİM

KONUYA GELİNCE HEP DEDİM HALA DA DİYORUM AMA SİZ HALA ISRAR EDİYOSUNUZ ANLAMAMAKTA VE YA ANLAYIŞ GÖSTERMEMEKTE;

BEN SADECE AMA SADECE İSLAMİ AÇIDAN BAKTIM OLAYA VE BÖLÜCÜLÜK YARATMAYA DA KALKMADIM

AYRICA HAKSIZ MIYDIM YANİ.GÜNÜMÜZ ALEVİLERİNİN ASLINI KAYBETMİŞ YAŞAYIŞ ŞEKİLLERİ ÇOK ÇOK YANLIŞ.MADEM TÜRK-İSLAM DİYORUZ O ZAMAN YERİ GELDİĞİNDE OLAYLARI İSLAMİ AÇIDAN DA DEĞERLENDİRMEK ZORUNDAYIZ

AYRICA Bİ LAFINIZ ÇOK ACAYİBİME GİTTİ.DEMİŞSİNİZKİ HADİ O KARDEŞLERİMİZ GENÇ YA SİZ?

HATIRLATIRIM KÜRŞAD 22 YAŞINDA BEN 19.O KADAR DA KÜÇÜK SAYILMAYIZ.AYRICA İMAN YAŞA GÖRE OLCAK BİŞEY DEĞİL.ÇOK ŞÜKÜRKİ ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DİNİMİZİ YAŞIYORUZ VE İSLAMIN ÖNGÖRDÜĞÜ MEZHEPLERDEN BİRİNİN MENSUBUYUZ.DİĞER EMZHEPLERE DE LAFIMIZ YOK ZATEN.

AYRICA AKIL YAŞDA DEĞİL BAŞTA.İMANIN KİMDE OLDUĞU DA BELLİ OLMAZ.TECRÜBE İSE İNSANIN YAŞININ BÜYÜK OLMASI VEYA BAŞINA ÇOK İŞ GELMİŞ OLMASI DEMEK DEĞİL İNSANIN BAŞINA GELENLERDEN VE DERS ÇIKARIP AYNI HATALARI YAPMAMASIDIR.YAPARSA EĞER BU TECRÜBE DEĞİL SADECE DENEYİM OLUR.YANİ BU DURUMDA YAŞIMIZ KÜÇÜK DE OLSA BU KONUDA YANLIŞ BİŞEY SAVUNDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM.AYRICA İSLAMİYETİ BİLDİĞİME VE YAŞADIĞIMA İNANIYORUM YETİŞTİRENLER SAĞOLSUN

AYRICA BİŞEY DAHA BELİRTMEK İSTİYORUMKİ NE MİLLİYETÇİLİĞİ NE TÜRKÇÜLÜĞÜ NE DE BAŞKA BİŞEYİ İSLAMDAN ÜSTÜN TUTMAYI DOĞRU BULMUYORUM.ÇÜNKÜ ÜSTÜNLÜK TAKVADADIR.ALLAH BİZE AHİRETE İNTİKAL ETTİĞİMİZDE SEN SAĞCISIN SEN SOLCUSUN SEN ÜLKÜCÜSÜN DEMİYCEK EMİR VE YASAKLARIMA UYDUN MU HESAP VER DİYCEK

HAKSIZLIĞIN KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR.GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLARI DİLE GETİRMEYELİM Mİ YANİ.BENCE GETİRELİM.HATTA İSLAM DÜŞMANLIĞI YAPANLARA DA KARŞI ÇIKALIM.YOKSA ONLARIN AZABINDAN BİZDE PAYIMIZI ALIP HELAK OLURUZ

BURANIN ÜLKÜCÜ FORUM SİTESİ OLDUĞUNU HATIRLATMIŞSINIZ.ALLAH RAZI OLSUN AMA BENDE SİZE HATIRLATMAK İSTİYORUMKİ DAVAMIZ TÜRK-İSLAM DAVASI.İSLAMİYETİ KIYIYA İTİP MİLLİYETÇİLİK YAPARSAK BU HARAM OLUR.HERŞEY İSLAMIN ÖZÜNE UYGUN OLMALI BENCE

AYRICA TIPKI HÜSEYİN ABİNİN DE DEDİĞİ GİBİ MADEM TÜRK-İSLAM DİYORUZ O ZAMAN SADECE MİLLİYETÇİLİĞİ TÜRKÇÜLÜĞÜ DEĞİL İSLAMI DA SAVUNUCAZ VE YANLIŞLARI ELEŞTİRİCEZ.

ALEVİLERİN İNANÇLARI SORGULANIYOR YARGILANIYOR VE YADIRGANIYOR DEMİŞSİNİZ ÜLKÜDAŞIM.BURDA NE BEN NE KADİR ABİ NE HÜSEYİN ABİ NE DE KÜRŞAD KARDEŞİM ALEVİLERİN İNANCINI YARGILAMADI YADIRGAMADI VE SORGULAMADI.HEPİMİZİN DE TEK YAPTIĞI GÜNÜMÜZ ALEVİLERİNİN GENELİNİN ALEVİLİĞİ DEĞİŞTİRDİĞİ VE BUNUN İSLAMA FAZLASIYLA AYKIRI OLDUĞU.HELEKİ KADİR ABİNİN YAZDIĞI MAKALEYİ OKURSANIZ DAHA İYİ ANLIYCAKSINIZKİ ALEVİLERE VEYA İNANÇLARINA Bİ SATAŞMA ASLA YOK.TEK YAPTIĞIMIZ BOZULAN YANİ ASLI DEĞİŞTİRİLEN İNANCIN YANLIŞLIĞINI DİLE GETİRMEK.BU SUÇ DEĞİLDİR BENCE VE BÖLÜCÜLÜK DE DEĞİLDİR

AYRICA DEMİŞSİNİZKİ SÜNNİ KESİMDEN DE İNANÇLARINI YAŞAMAYANLAR VAR NEDEN ALEVİLİK ÜZERİNDEN YÜRÜTÜYOSUNUZ.YORUMLARIMI OKURSANIZ ZATEN BİRİSİNDE HER SÜNNİNİN DE İNANCININ GEREĞİNİ YAPMADIĞINI FAKAT İSLAMI SAPTIRMADIĞINI VE İSLAMİYETİ YAŞAYANLARDAN RAHATSIZ OLMADIĞINI BELİRTMİŞTİM.ARADAKİ FARKI SÖYLEMİŞTİM FİKRİMCE.

YALAN MI YANİ GÜNÜMÜZ ALEVİLERİ AĞIZLARI AÇILINCA HZ. ALİ (r.a) ı AĞIZLARINDAN DÜŞÜRMEZLER AMA ONA VE İSLAMA UYGUN YAŞAMAZLAR.HATTA VE HATTA GENELİ SOL GÖRÜŞLÜ OLUP BİZLERİN İSLAMİYETİ YAŞAYIŞINDAN RAHATSIZ OLURLAR.BUNLARIN İSLAMA VE PEYGAMBERİMİZE KARŞILIĞI SİZİ RAHATSIZ ETMİYOR DA BENİM VEYA Bİ BAŞKASININ ONLARA KARŞI ÇIKMASI MI SİZİ RAHATSIZ EDİYO? Sad

GELELİM YÖNLENDİRME KONUSUNA.ALLAH'IN ŞÜKÜR Kİ KİMSE BİZİ NE YÖNETİYO NE DE YÖNLENDİRİYO.ŞAHSIMCA HER KONUŞMAM KENDİME AİT VE KİMSENİN ETKİSİ ALTINDA KALMADIM.FİKİRLERİM VE BUNLARI DİLE GETİRME YETENEĞİM ŞÜKÜRKİ ÇOK YÜKSEK VE GELİŞMİŞ.LÜTFEN ÖNYARGILI DAVRANMA ÜLKDAŞIM.İNSANLARI ÖNCELİKLE İNSAN OLSUĞU İÇİN MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN SEVMENİ DİLERİM.ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN ÖZ KARDEŞİDİR SÖZÜNÜ BENİMSİYOSUN AMA MÜSLÜMAN DA MÜSLÜMANIN ÖZ KARDEŞİDİR BUNU DA LÜTFEN GÖZ ARDI ETME

PARTİLERİMİZ FARKLI OLABİLİR ONLARLA AMA SIRF PARTİ YÜZÜNDEN DİN KARDEŞLERİMİZE CEPHE ALMAK VEYA ONLARI SEVMEMEK DOĞRU DEĞİLDİR.YANLIŞ ANLAMA ÖYLE YAPIYOSUN DEMEDİM AMA GAFLETE DÜŞÜP BÖYLE DAVRANMAZSIN İNŞALLAH.BURDA İSTER MHP Lİ OLSUN İSTER BBP Lİ AMA HİÇ KİMSE VATAN HAİNİ DEĞİL VE HERKES TÜRKLÜKDEN VE İSLAMDAN YANA.BUNU HİÇ UNUTMA GAZİ ÜLKÜDAŞIM OLUR MU.

BİRDE DEMİŞSİNKİ HEM YADIRGAYACAKSIN HEMDE İÇİMİZDE VARDI SAYGI DUYUYORDUK DİYEREK ÇELİŞKİLİ MANASIZ KONUŞMA DEMİŞSİN.HÜSEYİN ABİ DOĞRU SÖYLÜYO NİCE ÜLKÜCÜ ALEVİLER VARDI ALEVİLİĞİN ÖZÜNE UYGUN YAŞAYAN GERÇEK ALEVİ GİBİ.BİZİM BURDA BAŞ GÖSTERDİĞİMİZ ALEVİLER VEYA ALEVİ İNANÇLARI DEĞİL.BİZİM BAŞGÖSTERDİĞİMİZ ALEVİLERİN İNANCINI BOZAN ALEVİ GEÇİNENLER VE İSLAMA UYGUNSUZ HAREKET EDENLERİN YAPTIĞIN YANLIŞAR.RİCA EDERİM İKİSİNİ KARIŞTIRMA ÜLKÜDAŞ

AYRICA BU FİKİRLER BENCE ALEVİLERİ YANLIŞ İDEOLEJİLERİN KUCAĞINA ATMAZ.ÇÜNKÜ BİZ ZATEN GERÇEK ALEVİLERE LAF ETMEDİK VE SADECE ALEVİLİĞİ SAPTIRIP İSLAM KARŞITI YAPAN AŞAĞILIK ZİHNİYETLERİ KINADIK HAKLIYDIK DA.FARKINDA MISINIZ BİLMEM AMA İSLAM OLMADAN HİÇİZ.OLAYLARIN MİLLİYETÇİLİK BOYUTUNA VERDİĞİNİZ DEĞERİN AYNISINI İSLAMİ BOYUTA DA VERMENİZ DİLEĞİYLE ÜLKÜDAŞIM.

UMARIM BENİ YANLIŞ ANLAMAZ VE KIRILMAZSINIZ.SÖZ KONUSU İSLAM VEYA MİLLİYETÇİLİK OLDUĞUNDA NE SANA NE HÜSEYİN ABİYE NE DE Bİ BAŞKASINA KARŞILIĞIM YOKTUR OLAMAZ.ÖFKEM DE YOK AMA ÜSTÜME DÜŞEN SÖZLERİ SÖYLEMEK ZORUNDAYIM GEREKLİ AÇIKLAMALARIMI YAPMAK ZORUNDAYIM YAPTIMDA.BU SÖZLERİMİ TARAF TUTUYO GİBİ ALGILAMANIZI İSTEMEM ZATEN DAVAMIZDA BAŞBUĞUMUZDA İNANCIMIZ DA BİR

AYRICA AÇIKLAMALARI İÇİN HÜSEYİN ABİME DE TEŞEKKÜRLER.ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN BİZLERİ DE DOĞRU BİLDİĞİMİZ TÜRK-İSLAM YOLUNDNA AYIRMASIN.SELAM VE DUA İLE
bayrak1
GAZİ
BalaKurt
BalaKurt
GAZİ

Erkek

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeÇarş. 13 Mayıs 2009 - 10:04

Değerli ülküdaşlarım
Üzgünüm çünkü yanlış anlaşılmışım, üzgünüm çünkü anlatamamışım.
Ben alevi sünni olsun hiç kimsenin inancına karışmam ki sorgulayayım. Benim İslamı bir kenara bırakmak yok bilmem neyi üstün görmek gibi bir düşüncem ve tavrım olmadı.

Bakınız ben normal bir alevi ülkücü olsam inanın yazılarınızdan alınır ve gücenirim.
Burası ülkücü bir site dedim zira bundan kastımı anlamadınız. Bur tür eleştiriler yanlış dedim, konuyu başka başka yerlere götürdünüz.
İnanın ben sizleri gayet iyi anlıyorum, problem burdan kaynaklanmıyor, ben anlaşılamadım demekki kusur bende.
Ne parti konusuna girdim nede insanlara kin, husumet ve önyargılı davrandım. Nerden çıkarıyorsunuz anlamadım.
Soruyorum yaptığınız tartışma Türk milliyetçiliği adanı doğrumu? Doğruysa bana faydalarını anlata bilirmisiniz.
Yukarıda söyledim Güzel ve yüce dinimizi anlatın, ama başkalarının inançlarını eleştirecem diye milletimin mensuplarını rencide etmeyin. Bu YAPTIKLARINIZIN tÜRK-iSLAM üLKÜSÜ İLE UZAKTAN VE YAKINDAN HİÇ BİR ALAKASI YOKTUR.

Bakın ne diyecem gidin bu konuları bir takım sitelere taşıyın, nasıl bir tepki ve eleştiri alacaksınız. Ve hatta gidin bu tartışmayı Ülkü ocakları ve Alaperen ocakları merkezlerinin forum sitelerine taşıyın aynen kelimesi kelimesine nasıl bir tepki ve eleştiri alacaksınız görelim.

Son kez yaptığınızın yanlış olduğunu ifade ediyor ve kendi adıma bu tartışmayı bitiriyorum.
Bitiriyorum çünkü sözlerimden, olmayan anlamlar ve tavırlar çıkartılıyor veya saptırılıyor ki taa düşmanlık gibi husumet gibi acayip yerlere kadar götürülüyor.

Oysa ben sizleri kardeş olarak görüyorum ki öyledir.
Ve bu tartışma kendi adıma bitmiştir.

Selam ve saygılarımla....
mevlüt çelik
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 142
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 08/12/59
Yaş Yaş : 64
Nerden Nerden : çakmalardan(anlayana)
İş-Meslek İş-Meslek : telekominasyon
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/05/09

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeÇarş. 13 Mayıs 2009 - 12:48

BU ALEVİLİK MEVZUU NEREDEN ÇIKTI ŞİMDİ? YA BİRİLERİ ÜLKÜCÜ HAREKATI SABOTE EDİYOR,YADA ÜLKÜCÜYÜM DİYENLER NE DEDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL. ARKADAŞLAR, ALEVİYİ SUNİ DEĞİL DEDİK ATTIK. KARDEŞİMİZ KÜRDÜ ASLINI İNKAR EDİYOR DEDİK ATTIK.YANİ ATILACAKLARIN HEPSİNİ ATTIK. YAHU GERİ NE KALDI? ÜLKÜCÜLER. PARDON BBP LİLERİDE ATTIK ÜLKÜCÜ OLMALARINA RAĞMEN.KİM KALDI? MHP DEKİ ÜLKÜCÜLER. ONLARINDA BİR KISMI TÜRKÇÜ. BİR KISMI İSLAMCI. NE KALDI GERİYE? YA BIRAKALIM TEFARRUATLA İLGİLENMEYİ.ŞAYET BİZ BURADA YANİ BU COĞRAFYADA BİRLİĞİ, DİRLİĞİ SAĞLAYAMIYORSAK İKTİDARA GELDİĞİMİZDE ANADOLU COĞRAFYASINDA YAŞAYAN İNSANLARI VE DAHADA İLERİ GİDEREK TURAN I VE İLAHİ KELİMETULLAHI GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZDE DÜNYA COĞRAFYASINDAKİ BÜTÜN İNSANLARI KUCAKLAMAYI HEDEFLEDİĞİNİ İDDİA EDEN BİR DAVANIN MENSUPLARI OLDUĞUMUZ İDDİASINDAN VAZ GEÇELİM.ATARSAN ATILIRSIN DEDİM BEN. BÖYLE AYRIMCILIK OLDUĞU VE BUNUDA ÇOK GÜZEL MHP YE MAL ETTİKLERİ İÇİN BİZİDE BİRİLERİ ATTIKİ İKTİDAR YÜZÜ GÖREMİYORUZ.İKTİDAR OLABİLMEK İÇİN HERKESİN AMA HERKESİN HOŞ GÖRÜSÜNE VE OYUNA İHTİYACIMIZ VAR.YOK MAKSAT İKTİDAR OLMAK DEĞİL BAŞKAYSA LÜTFEN BİNLERCE ŞEHİT VEREN,YÜZLERCE GAZİSİ OLAN,BİNLERCE YUSUFİYELİSİ OLAN ÜLKÜCÜ HAREKATIN ADINI KULLANMAYALIM.
Misafir
Misafir

Alevilik Meselesi Empty
MesajKonu: Geri: Alevilik Meselesi   Alevilik Meselesi Icon_minitimeÇarş. 13 Mayıs 2009 - 12:53

Oysa ben sizleri kardeş olarak görüyorum ki öyledir

ŞAHSIMCA BENDE SENİ ÖYLE GÖRÜYORUM BAŞKALARINI BİLMEM

SENDE EMEĞİ GEÇENLERE SENİ YETİŞTİRENLERE SAYGIM VAR ÖZELLİKLE DE BİRİNE

AYRICA BEN BANA DÜŞMANLIK ETTİĞİNİ DE SÖYLEMEDİM

HAKKIMDA KÖTÜ BİŞEY DÜŞÜNMEDİĞİNİ BİLİYORUM

Kİ ZATEN BENDE SENİN HAKKINDA EN UFAK KÖTÜ Bİ DÜŞÜNCEYE SAHİP DEĞİLİM

AMA SENDE BİZİ YANLAŞ ANLADIN BENCE ÜLKÜDAŞIM

YOKSA TARTIŞMA TAA BURALARA GELMEZDİ

EN İYİSİ BU KONUYU TATLILIKLA KAPATMAK

SELAM VE DUA İLE

Alevilik Meselesi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» KUL HAKKI
» ÇEÇENİSTAN MESELESİ.
» ANAYASA MESELESİ…
» KIBRIS MESELESİ (ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN DİLİNDEN)