UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

DTP'li vekilden şok sözler Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DTP'li vekilden şok sözler

2 posters
YazarMesaj
KÜRŞAT TÜRK
Gök Kurt
Gök Kurt
KÜRŞAT TÜRK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 147
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 25/04/88
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : TÜRKÇÜ YÜREKLERİN ATTIĞI,GÖNÜLLERİN ESRİDİĞİ ÖTÜKEN KOKULU TANRI DAĞINDA . . .
İş-Meslek İş-Meslek : TÜRKÇÜ,TURANCI
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/03/09

DTP'li vekilden şok sözler Empty
MesajKonu: DTP'li vekilden şok sözler   DTP'li vekilden şok sözler Icon_minitimePaz 7 Haz. 2009 - 18:34

DTP'nin Çanakkale il kongresi şok sözlere sahne oldu... Muş Milletvekili Sırrı Sakık, ''Cumhuriyeti kuranlar ve yönetenler, Çanakkale'de şehit düşenlere ihanet etti'' dedi.. Saygı duruşuyla başlayan kongrede İstiklal Marşı okunmadı.

'ÇANAKKALE'NİN RUHUNA İHANET ETTİLER'

Muş Milletvekili Sırrı Sakık kongrede şok sözlere imza attı... Sakık, Türkiye Cumhuriyeti temellerinin Çanakkale'de atıldığını hatırlatarak şöyle dedi:
“Burası emperyalizme karşı Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle herkesin omuz omuza mücadele edip toprağa gömüldüğü yerdir. İşte burası Çanakkale'dir. Türkiye'nin harcı böyle atıldı. 1921'lerde Cumhuriyet kurulurken Cumhuriyet'in temel hedefi; Kürtler ve Türkler bu Cumhuriyet'in asıl sahipleridir. Çünkü, Çanakkale'de ölenler ortak vatan için mücadele ettiler. Ama ne yazık ki, 1921'de Anayasa'da ‘Bu vatan Kürtler'in ve Türkler'in ortak vatanıdır’ diyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, 1924'te ret ve inkar politikalarıyla, (aslında ne oldu) Cumhuriyeti yönetenler Çanakkale'de toprağa gömülenlere ihanet ettiler. 1924'te tek ırk, tek dil yarattılar. O gün, bugündür. Kürtler ve Türkiye demokrasi güçleri bu tekçiliğe, ırkçılığa karşı bedenini önüne yatırıyor, kimliğine sahip çıkıyor, özgür bir kimlik için bedel ödüyor.”

“ORTAK VATAN TALEBİMİZ VAR”

Sırrı Sakık, 20 yıldan bu yana aktif siyasetin içinde olduğunu, ilk günden itibaren bu ülkede ayrı devlet ve ayrı bayrak talepleri olmadığını ileri sürdü. Sakık, şöyle konuştu:
“Ama ortak vatan talebimiz var. Yani sayın Tayyip Erdoğan, Sayın Gül, Sayın ******, Sayın Bahçeli Türk kimliği için ne istiyorsa DTP ve Kürt halkı da Kürt kimliği için onu istiyor. Ve etnik politikalarını ret ediyoruz. Bu ülkede birlikte yaşamak istiyoruz. Bu ülkede burada yatan şehitlerin ruhuna uygun bir Cumhuriyet oluşturmak istiyoruz. Eminim ki onların ruhu bizi izliyor. Burada şehit düşen Muşlusu, Şırnaklısı, Vanlısı, Gazianteplisi, İstanbullusu, Trabzonlusu hepsinin ruhu bizi izliyor. Şimdi hepsi diyor ki; ‘bizim ruhumuzun şad olması için barışı ve kardeşliği savunun.' Bu yüzden şimdi hepimize görevler düşüyor. Hepinize şimdi ortak bir vatan için ortak sorumluluklar düşüyor. Ama ne yazık ki Cumhuriyetin oluşumundan bugüne kadar hiçbir dönem bir barış iklimi egemen olmadı bu coğrafyada.”

“BAŞBAKAN İKİ RUHLU”

DTP’li Sakık, son siyasi gelişmelere değinirken “Şimdi yeni bir iklim başladı” dedikten sonra, “Küçük de olsa umutluyuz. Umutlarımızı kırmak istemiyoruz. Çünkü barışı biz sağlayacağız. Cumhurbaşkanının seslendirdiği iyi şeyler olacak” diye konuştu. Sırrı Sakık şunları söyledi:
“Arkasından sayın Başbakanın çıkıp bir özür dilemesi vardı, 1915'lerde, 1954'lerde, yani gayrimüslümlere karşı uygulanan politikalardan dolayı. 1915'deki Ermeni olayı ve Varlık Vergisi 6- 7 Eylül olaylarından dolayı ‘Türkiye evet geçmişiyle yüzleşmelidir, bu bir faşizan duruştur’ diyor. Bu doğruydu. Doğru sözün önünde eğiliriz. Başbakan bu doğruya işaret etti. Kendisini kutluyoruz. Ama başbakan iki ruhlu. Bir taraftan bunu söylüyor, bir taraftan da 2007 seçimlerinde çıkıp, Hakkari'den başladı, ‘Ya sev ya terk et’ dedi. Kürtler dedi ki; ‘Bu coğrafya bizim. Atalarımızın, babalarımızın, dedelerimizin coğrafyasıdır. Bu coğrafyayı terk etmek için değil, bu coğrafyada özgür yaşamak için varız. Biz ölürsek de bu topraklara gömülerek öleceğiz ve burada yaşayacağız’ dediler. Başbakanı mahkum ettiler. Biz diliyorduk, umuyorduk ki Başbakan bu söylemden ders çıkarır, ırkçı politikalarından vazgeçer. Ama iki gün önce tekrar Başbakan bir ‘gel- git' dönemi yaşıyor.”
http://WWW.RUHADAM.COM
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: DTP'li vekilden şok sözler   DTP'li vekilden şok sözler Icon_minitimePaz 7 Haz. 2009 - 19:37

''Cumhuriyeti kuranlar ve yönetenler, Çanakkale'de şehit düşenlere ihanet etti'' dedi.. Saygı duruşuyla başlayan kongrede İstiklal Marşı okunmadı.

Bİ KERE BU ÜLKEYİ ATATÜRK VE TÜRK MİLLETİNİN KANI KURTARDI.BU KİŞİLER Mİ Mİ HAİN YANİ BUNLAR MI İHANET ETTİ.E BE GERİZEKALILAR SİZİN ATALARINIZ BÖYLE KÜRT TÜRK DİYE BÖLÜCÜLÜK YAPMIYODU ÇANAKKALEDE BİZLE BERABERDİ.SİZ ŞİMDİ KALKIYOSUNUZ OLMAAAAAZ BU VATAN BÖLÜNMELİ DİYOSUNUZ.BU DURUMDA İHANET EDEN BİZ MİYİZ SİZ Mİ.SİZ Bİ KERE ÇANAKKALEDE ŞEHİT DÜŞENLERİ ANMAK İÇİN ABDEST ALIN.

GELELİM İSTİKLAL MARŞI OKUMAMALARINA YAV NİY ŞAŞAIRIYONUZKİ ADAMLAR TÜRKLÜĞÜ NE SEVİYO NE BENİMSİYO VE DE VARLIĞINI İSTİYO.TABİKİDE İSTİKLAL MARŞINI OKUMAZLAR.

“Burası emperyalizme karşı Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle herkesin omuz omuza mücadele edip toprağa gömüldüğü yerdir. İşte burası Çanakkale'dir. Türkiye'nin harcı böyle atıldı. 1921'lerde Cumhuriyet kurulurken Cumhuriyet'in temel hedefi; Kürtler ve Türkler bu Cumhuriyet'in asıl sahipleridir. Çünkü, Çanakkale'de ölenler ortak vatan için mücadele ettiler. Ama ne yazık ki, 1921'de Anayasa'da ‘Bu vatan Kürtler'in ve Türkler'in ortak vatanıdır’ diyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, 1924'te ret ve inkar politikalarıyla, (aslında ne oldu) Cumhuriyeti yönetenler Çanakkale'de toprağa gömülenlere ihanet ettiler. 1924'te tek ırk, tek dil yarattılar. O gün, bugündür. Kürtler ve Türkiye demokrasi güçleri bu tekçiliğe, ırkçılığa karşı bedenini önüne yatırıyor, kimliğine sahip çıkıyor, özgür bir kimlik için bedel ödüyor.”

BU ÜLKEDE YANİ BENİM VATANIMDA TEK BİR KİMLİK VARDIR O DA TÜRKLÜKTÜR.TÜRKİYE DE TÜRKLERİNDİR.SİZ O KÜRDÜ MÜRDÜ BİTARAFINIZDAN UYDURMUŞUNUZ

“ORTAK VATAN TALEBİMİZ VAR”
Sırrı Sakık, 20 yıldan bu yana aktif siyasetin içinde olduğunu, ilk günden itibaren bu ülkede ayrı devlet ve ayrı bayrak talepleri olmadığını ileri sürdü

SARI-KIRMIZI-YEŞİL OLAN BAYRAK BENİM BAYRAĞIM DEĞİL SİZİN BAYRAĞINIZ.KURMAYA ÇALIŞTIĞINIZ KÜRDİSTAN DENEN HAYALİ ÜLKENİN BAYRAĞI.SİZİN EN BAŞINDAN BERİ AYRI BAYRAK VE AYRI VATAN TALEBİNİZ VAR PİSLİK ÇAKALLAR.BİZİM TEK BİR BAYRAĞIMIZ VAR O DA RENGİNİ ŞEHİTLERDEN ALAN TÜRK BAYRAĞI.KIRMIZININ ÜSTÜNDE BEYAZ AYYILDIZ TAMAM MI.KABUL ETMEYEN SEVMEYEN ŞEREFSİZ DEFOLSUN GİTSİN.HATTA SİZİN YAŞAMANIZADA TAHAMMÜLÜM YOK GEBERİN .

Sakık, şöyle konuştu:
“Ama ortak vatan talebimiz var. Yani sayın Tayyip Erdoğan, Sayın Gül, Sayın ******, Sayın Bahçeli Türk kimliği için ne istiyorsa DTP ve Kürt halkı da Kürt kimliği için onu istiyor. Ve etnik politikalarını ret ediyoruz. Bu ülkede birlikte yaşamak istiyoruz. Bu ülkede burada yatan şehitlerin ruhuna uygun bir Cumhuriyet oluşturmak istiyoruz. Eminim ki onların ruhu bizi izliyor. Burada şehit düşen Muşlusu, Şırnaklısı, Vanlısı, Gazianteplisi, İstanbullusu, Trabzonlusu hepsinin ruhu bizi izliyor. Şimdi hepsi diyor ki; ‘bizim ruhumuzun şad olması için barışı ve kardeşliği savunun.' Bu yüzden şimdi hepimize görevler düşüyor. Hepinize şimdi ortak bir vatan için ortak sorumluluklar düşüyor. Ama ne yazık ki Cumhuriyetin oluşumundan bugüne kadar hiçbir dönem bir barış iklimi egemen olmadı bu coğrafyada.”

ORTAK VATANMIŞ.ULAN BU VATAN SİZE ADAM OLDUĞUNUZ SÜRECE NE ZAMAN AYRIMCILIK YAPTI BE NE ZAMA SİZİ DIŞLADI ALLAH'IN DAVARLARI.ULAN BU VATAN TÜRK VATANI AI DA TÜRKİYE.KÜRDÜYLE LAZIYLA ÇERKEZİYLE EFESİYLE SEYMENİYLE HEPİMİZİ BAĞRINA BASMIŞ ŞEREFLİ ŞANLI ATALARIMIN BIRAKTIĞI VATAN İŞTE VE TEK BİR DİL VAR O DA TÜRKÇE (KONUŞAMIYOSANIZ SUSUN).Bİ KERE SİZİN KÜRDÜZ DEMENİZ BİLE BAŞLI BAŞINA Bİ BÖLÜCÜLÜK GEÇİN BU MASUM İNSAN AYAKLARINI BE KİM İNANIR SİZE KİM A.G.İ.

AYRICA BİZ ZATEN KARDEŞLİK LSUN İSTİYORUZ AMA DAĞRALA ÇIKIP ARKADAN VURARAK MEHMETÇİĞE HAİN PUSULAR KURARAK SIRTIMIZDAN VURAN VE KARDEŞLİĞİ BOZAN SİZSİNİZ.NE KARDEŞLİĞİNDNE BAHSEDİYONUZ SİZ BİZE APAÇIK DÜŞMANSINIZ BİZDE SİZE.

“BAŞBAKAN İKİ RUHLU”

DTP’li Sakık, son siyasi gelişmelere değinirken “Şimdi yeni bir iklim başladı” dedikten sonra, “Küçük de olsa umutluyuz. Umutlarımızı kırmak istemiyoruz. Çünkü barışı biz sağlayacağız. Cumhurbaşkanının seslendirdiği iyi şeyler olacak” diye konuştu. Sırrı Sakık şunları söyledi:
“Arkasından sayın Başbakanın çıkıp bir özür dilemesi vardı, 1915'lerde, 1954'lerde, yani gayrimüslümlere karşı uygulanan politikalardan dolayı. 1915'deki Ermeni olayı ve Varlık Vergisi 6- 7 Eylül olaylarından dolayı ‘Türkiye evet geçmişiyle yüzleşmelidir, bu bir faşizan duruştur’ diyor. Bu doğruydu. Doğru sözün önünde eğiliriz. Başbakan bu doğruya işaret etti. Kendisini kutluyoruz. Ama başbakan iki ruhlu. Bir taraftan bunu söylüyor, bir taraftan da 2007 seçimlerinde çıkıp, Hakkari'den başladı, ‘Ya sev ya terk et’ dedi. Kürtler dedi ki; ‘Bu coğrafya bizim. Atalarımızın, babalarımızın, dedelerimizin coğrafyasıdır. Bu coğrafyayı terk etmek için değil, bu coğrafyada özgür yaşamak için varız. Biz ölürsek de bu topraklara gömülerek öleceğiz ve burada yaşayacağız’ dediler. Başbakanı mahkum ettiler. Biz diliyorduk, umuyorduk ki Başbakan bu söylemden ders çıkarır, ırkçı politikalarından vazgeçer. Ama iki gün önce tekrar Başbakan bir ‘gel- git' dönemi yaşıyor.”

HÖST LAN HÖST AYI.TÜRK MİLLETİ NE ZAMAN FAŞİZAN OLDU ÇAKAL!OYSAKİ SİZ FAŞİSTLERDEN BİLE ALT SEVİYEDESİNİZ.BEBEKLRE BİLE KURŞUN SIKACAK KADAR DÜŞMÜŞ ZAVALLILARSINIZ AMA SİZE ZERRE ACIMIYOM.DOĞRU SÖZN ÖNÜND EEĞİLİRLERMİŞMİŞMİŞ.YALANCI KÖEPK.SİZİN GİBİLER ANCAK AMERİKAYA VE MENFAATLERİNE UŞAKLIK EDİP ANCAK BUNLARIN ÖNÜND EEĞİLİR.EĞİLMEK ZATEN SİZİN TABİATINIZDA VAR İT SÜRÜLERİ.İT BİLE DEĞİLSİNİZ LAN.İT DEDİĞİM SADIK Bİ HAYVAN ÇÜNKÜ EKMEK YEDİĞİ YERE İHANET ETMİYO AMA SİZ BU VATANIN EKMEĞİNİ YİYİP BU VATANIN ELALARINA KRŞUN SIKIYOSUNUZ!BAŞBAKANA GELİNCE,ONUN DA SİZDEN PEK FARKLI Bİ YANI OLDUĞU SÖYLENEMEZ.APAÇIK TÜRK DÜŞMANI AMA MENFAATLERİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA SIR FOY İÇİN YAPMADIĞI YALAKALIK KALMAZ.ÖYLE BAŞBAKAN OLMAZ OLSUN.SİZDE KÖKTEN YOKOLUN Ş.İ.G.G.Z.......................
ESEN
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 136
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 14/12/57
Yaş Yaş : 66
Nerden Nerden : AYDIN
İş-Meslek İş-Meslek : Köşe Yazarı
İsim İsim : ESEN
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/05/09

MesajKonu: Geri: DTP'li vekilden şok sözler   DTP'li vekilden şok sözler Icon_minitimePaz 7 Haz. 2009 - 22:19

Delitay kızım:Yazı ve yorumlarındaki cümlelerine dikkat et.Sanmayınki yazdıklarınız okunmuyor,izlenmiyor.Az buçuk sinirlerine hakim ol.Durulacak yeri,koşacak yeri iyi ölç.Diyeceksinki ağabeyi bunların yaptıklarının karşılığı olmayacakmı?Susacakmıyız?
Elbette iki misli karşılığını görmeleri gerekir.Susmuyacağızda!....Yeri geldiğinde anladığı dilden anlatacağızda.Bir atasözü vardır:MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR.derler vede doğrudurda....Agresif yazıların ilerde korkarımki başına iş açar.İçinden geçenleri olduğu gibi değilde,kılıf giydirerek yapsan olmazmı?Yani şu edebi sanatları kullanarak yapsan derim.Bu bir ağabeyi nasihatıdır.İyice düşün.Ben bir yazım yüzünden bir ay vatanımdan uzak kaldım.Odaki senin gibi agresif cümlelerde yazmamıştım.Her zaman arkasında olduğum yazılardan biriydi vede her şartlarda geçerli isbatlı iddialarım mevcuttu.Öyle olmasına rağmen....Yinede sen bilirsin.Selamlar!....
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: DTP'li vekilden şok sözler   DTP'li vekilden şok sözler Icon_minitimePtsi 8 Haz. 2009 - 6:04

ESEN demiş ki:
Delitay kızım:Yazı ve yorumlarındaki cümlelerine dikkat et.Sanmayınki yazdıklarınız okunmuyor,izlenmiyor.Az buçuk sinirlerine hakim ol.Durulacak yeri,koşacak yeri iyi ölç.Diyeceksinki ağabeyi bunların yaptıklarının karşılığı olmayacakmı?Susacakmıyız?
Elbette iki misli karşılığını görmeleri gerekir.Susmuyacağızda!....Yeri geldiğinde anladığı dilden anlatacağızda.Bir atasözü vardır:MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR.derler vede doğrudurda....Agresif yazıların ilerde korkarımki başına iş açar.İçinden geçenleri olduğu gibi değilde,kılıf giydirerek yapsan olmazmı?Yani şu edebi sanatları kullanarak yapsan derim.Bu bir ağabeyi nasihatıdır.İyice düşün.Ben bir yazım yüzünden bir ay vatanımdan uzak kaldım.Odaki senin gibi agresif cümlelerde yazmamıştım.Her zaman arkasında olduğum yazılardan biriydi vede her şartlarda geçerli isbatlı iddialarım mevcuttu.Öyle olmasına rağmen....Yinede sen bilirsin.Selamlar!....

ÖNCELİKLE BENİ DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİN VE İYİLİĞİMİ İSTEDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ABİ

ALLAH RAZI OLSUN AMAA;

BENDE ZATEN OKUSUNLAR DİYE BİLEREK BÖYLE YAZIYOM ABİ

ŞEREFİMDEN,NAMUSUMDAN Bİ DE SEVDİĞİM İNSANLARDAN BAŞKA BU HAYATTA KAYBEDEBİLCEĞİM HİÇ BİŞEY YOK

BU YAZILARI YAZIP BAŞIMA BELA GELİNCE DE BEN SADECE GELECEĞİMİN Bİ KISMINI KAYBEDERİM KAYBETMEKTEN KORKUTLARIMI KAYBETMEM

BU YAZILAR BAŞIMA BELA AÇINCA ŞEREFİM GİTMEZ,NAMUSUM DA GİTMEZ SEVDİKLERİMDE GİTMEZ

YİNE BENİM YİNE BENİM

O YÜZDEN KORKUM YOK

ADIM SANIMDA BELLİ SAKLAMIYOM (İSTEYENE AÇIK ADRESDE VERİYOM)

KİMSEDEN DE KORKUM YOK

BEN BU GAVATLARA HAKETTİĞİ LAFI DEDİM DİYE BİRİLERİ BANA ZARAR VERCEKSE ORDA KATİL APO BESLENİRKEN BEN BÖYLE ADALETEDE YÖNETİCİYEDE SÖVERİM KİMSE KUSURA BAKMASIN.

GÖZE ALAMADIĞIM HİÇ BİŞEY YOK

ŞÜKÜRKİ RABBİM BANA CESARETİN ÖTESİNİ VERMİŞ

ZATEN BUNLARI GÖZE ALAMASAM YAZMAMDA KONUŞMAMDA

KONUŞUYOM KARŞI ÇIKAN BUYURSUN GELSİN

HATTA DÜŞMANLIK ETCEK OLANLAR HUSUSİ ŞİKAYET ETSİN (MALUM BURDADA SEVMEYENLERİMİZ VAR)

BEKLİYORUM...

BİZE ÖLÜM BİZE KURŞUN BİZE HANÇER NEYLER
NEYLER ÖMRÜNÜ CEBİNE KOYMUŞ ADAMA YAĞLI MAVZER

DTP'li vekilden şok sözler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MHP'li Vekilden TBMM'de Örnek bir Durus !
» MİLLİYETÇİ SÖZLER
» BAŞBUĞDAN ÖZLÜ SÖZLER
» basbugdan ozlu sozler
» Türklerle ilgili sözler