UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

AÇILIMINIZDA  SİZİN OLSUN  BAŞINIZA ÇALIN! Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

AÇILIMINIZDA SİZİN OLSUN BAŞINIZA ÇALIN!

YazarMesaj
KOZENİR
AÇILIMINIZDA  SİZİN OLSUN  BAŞINIZA ÇALIN! Yoneticiun8
KOZENİR

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 506
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 19/03/66
Yaş Yaş : 58
Nerden Nerden : TÜRK İZMİR
İş-Meslek İş-Meslek : SİTE KURMAK
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

AÇILIMINIZDA  SİZİN OLSUN  BAŞINIZA ÇALIN! Empty
MesajKonu: AÇILIMINIZDA SİZİN OLSUN BAŞINIZA ÇALIN!   AÇILIMINIZDA  SİZİN OLSUN  BAŞINIZA ÇALIN! Icon_minitimePaz 30 Ağus. 2009 - 13:18

Türk Milleti bir bütündür.

Türkiye Cumhuriyetini kuranlar içerisinde Türkde vardı,Lazda vardı,Çerkez de vardı,Kürdü de vardı.

Çünkü hepside aynı ağacın kollarıydılar.

Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı, hep bir ırkın evlâtları, hep aynı cevherin damarlarıdır.

Bu damarlar birbirini yıllarca tanıdı,kaynaştı ve hem hal oldu.

Birlikte hayır vardır dendi yıllarca.

Peki ne oldu da bugün bu açılımlara gelindi.

Bu meselenin en büyük vebali elbette yıllardır bağıra bağıra gelen bölücülük tohumlarını ve yerli,yabancı destekli bölücü terör örgütünün desteğinin politikacılarımız ve hükümetlerce görülememesi ve yetirince üzerine gidilerek ortadan kaldırılamamasıdır.

Teröristle ve bölücülerle halk elbette bir tutulamaz ve hiçbir zamanda tutulmadı.

Hep terör meselesi vardı o bölgede.

Bir “Kürt sorunu” asla olmamıştır.

Bunu kaşıyan ve suni olarak ortaya atanlar vardır.

Bugün yapılmak istenenler yıllardır insanlarımızı katleden terör örgütünün istediklerinin aşama aşama elde edilececiğinin göstergeleridir.

Bebek katili ve meclisteki/dışarıdaki yoldaşları gelişmelerden olumlu bahsediyorlar,yani memnunlar.

Yapılacak olanların uzun vadede nelere gebe olacağını görmek için kahin olmaya gerek yok.

Kendi dilinde eğitim,yönetim ve federasyon.

Uzatmaya ve gevelemeye hiç gerek yok.

Hedefleri budur.

Bunu sağlayacak olanlarında kanında Türk kanı taşımadağını hep birlikte şahit olacağız.

Türkiye Devletinin anayasası ve hukukun üstünlüğü varsa bu yapılan açımlı adı altında bölücülüğe prim verecek çalışmalar Türk tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

“Kürt açılım” adını “Demokratik açılım” olarak değiştirdiklerine göre demek ki,yapacaklarından onlarda memnun değiller.

Ne yapmaya çalışıyorlar?

Etnik olarak neden insanlarımızı ayrıştırmaya prim veriyorlar?

Neden etnisiteye sarılıyorlar?

O yöre insanı öz be öz Türktür.

Dilide Osmanlıca,Farsça ve Arapçadan bozma bir dildir.

Yıllardır devlet olarak elbette hatalar olmuştur.

Devletimizin yapacağı buralara hizmetini arttırmak ve yatırımlara hız vermektir.

Açılım kandırmamasıyla yani ateşle oynamakla elde edeceği hiçbir kazanım yoktur,hatta bölünmeye giden yolları aralamaktadır.

Büyün ****** yıllar önce demişti ki:”… Kürt sorunu, karışık, çetin bir sorundur. Şunu dikkate almalısınız ki, Kürdistan, petrol, bakır, kömür, demir ve daha başka madenler bakımından zengin bir yöredir. Başta, başlıca düşmanımız İngiltere olmak üzere, birçokları bu bölgeye göz koymuş bulunuyorlar. Burada stratejinin, İran’a, Kafkasya’ya, Irak’a giden ticaret yollarının da etkisi vardır. İngiltere Kürtlerin üç devlete ait olmasından faydalanmakta, bunu da bir koz olarak kullanmaktadır. İngiltere kendi egemenliği altında bir Kürt devleti kurmak ve bu sayede, İran’a, Kafkasya’ya kumanda etmek istemiştir. İngiltere eskiden beri Kürt liderlerini satın almaktadır. Şimdi Kürt liderleri bölünmüş bulunuyor. Kimi İran’a, kimi İngiltere’ye, kimi de bize bağlıdır…”

Ülkücü Hareketin kurucusu başbuğumuza soruyorlar bir konferansında.

“Doğu Anadolu’daki Kürt sorununu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?”

Cevap mükemmel.

Başbuğumuz diyor ki:“Efendim,Doğu Anadolu’da Kürt sorunu yok.Kürtler bizim kardeşlerimiz.Biz bir milletiz.Bir sorun yoktur.Bizim terör sorunumuz vardır.Bunun için sorunu değiştiriyorum.Terörü nasıl çözersiniz şekline sokuyorum. Bunun için ben kamuoyuna bir açıklama yaptım.Dedim ki;100.000 kişilik bir özel teşkilat kurmak lazım.Özel ordu değil.Türk Ordusu yeter.Türk ordusu yeter de artar bile.Nasıl bir teşkilat?İçinde Sosyologların bulunacağı, toplum psikolojisi uzmanlarının bulunacağı,ekonomistlerin bulunacağı,strateji uzmanlarının bulunacağı, halkoyu uzmanlarının bulunacağı ve çok güçlü istihbarat birimlerinin uzmanlarının bulunacağı bir özel teşkilat.Bu terörü çözmek için en önemli tedbir istihbarattır.Bugüne kadar Türkiye istihbaratı yeterli olmamıştır.Çok güçlü hale getirmeliyiz istihbaratımızı.Kuvvetli bir istihbarat teşkilatı meydana getirKürt sorunu yok.Kürtler bizim kardeşlerimiz. Bizim insanlarımız.Temiz insanlar.923 senedir bu Anadolu’da beraberiz.Orta Asya’dan da beraber geldik.Bizi kandırmak için meseleyi bu hale getiriyorlar.

Ve başka bir konuşmasında da başbuğumuz bu meseleye ait şu cümleleri dikkat çekicidir.

“Kürtler bizim öz be öz kardeşlerimiz.aynı dine,aynı kıbleye secde ettik,900 seneden beri tevhid uğruna aynı saflarda savaştık,hatta birlikte şehit düştük.

Türkiye'de bir çok kökenli insanlar yaşamaktadır.Bunlar sadece dil ve lehçe bakımından ayrıdır.Kürt meselesinde ermeni parmağı vardır.PKK lideri abdullah Öcalan ermeni olup, bizi yıkıp parçalamaya çalışmaktadır.

Her ne olursa olsun,bizi hiç bir şekilde yıkamayacaklardır.O yörelerde yaşayan insanlarımız er yada geç gerçeği anlayacaklar,onlara gereken dersi verecekler.bu oyuna alet olmayacaklar.Her zaman tekrarladığım gibi,ONLAR NE KADAR KÜRTSE,BİZ O KADAR KÜRDÜZ.ONLAR NE KADAR TÜRK'SE BİZ DE O KADAR TÜRK'ÜZ."

Bu mesajları algılayamayanların ülke yönetimde olması ne kadar vahim!

Yazık!

AKP ve yandaşları bu tehlikeli oyundan derhal geri adım atmalı ve her insanımızı eşit ve Türk ortak paydasında buluşacağı bir yol izlemelidir.

Bölücü başını ve diğer kansızları, katilleri bol bol konuşturacağına kellelerini almaya ve şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmamalıdır.

İşte açılım o zaman gerçekleşecektir.

Evet,açılım bu olmalıdır.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SANCAK ,TEBRİK EDİYORUZ ...YOLUNUZ AÇIK OLSUN...HELAL OLSUN SİZLERE...
» Sizin Sevgiliniz Kim?
» SİZİN GİBİ AYDININ YEDİDEN YETMİŞİNİ!!! :):):):)
» Yerim ben sizin o kararlılık diyen dillerinizi....
» Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)