UlkuGulu.Hareket-Forum.Net
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Ülkü Gülü Forum Sitesine Hoşgeldiniz

Sitemize üye olarak sizlerde paylaşım yapabilir, sitemizin sosyal faaliyetlerinden haber alabilirsiniz.

Üye iseniz Lütfen Üye Adınızla giriş yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜGÜLÜ | UlkuGulu.com | facebook.com/UlkuGuluyuz

OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Anasay11AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ

+4
ÜLKÜSERAP02
ÜLKÜGÜLÜ
SançaR_03
KÜRŞAD50
8 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Empty
MesajKonu: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeCuma 27 Şub. 2009 - 12:50

Osmanlı İşkenceleri:

1- osmanlı döneminde idam edilecek adamın yanı başında bir sac hazırlanırmış ve bu sac allttan verilen ateşle iyice kızdırılırmış...kafası kesilen adamın kafasını kestikten hemen sonra bu saca bastırırlarmış...sıcaktan dolayı kan beyinde 2 saniye kadar dolaşacağı için adama yerde duran cansız bedeni son defa gösterilirmiş...

2- suçlunun derisini yüzüp denize atarlarmış...(acıyı tahmin edin artık)

3- suçlu ortası delik bir sandalyeye cıplak bir şekilde oturtulurmuş...bu delik yere içinde fare olan bir kase yerleştirilirmiş...ve kaseyi alttan yavaş yavaş ısıtırlarmış...tabiki sıcağa dayanamayan fare çıkacak biyer bulamayınca suçlunun makattan kemirmeye başlayıp en son ağzından çıkarmış...

4- suçlu güneşin altına ellerinden bağlı biş şekilde yatırılırmış...suçlunun saçları kazınıp kafasına deve derisi geçirilirmiş...deve derisi güneşte eriyip suçlunun kafasına yapışırmış...saçlar deve derisi yüzünden dışarı doğru çıkamayıp içeri doğru çıkmaya başlarmış...bir süre sonra saçların kafatasını delmesiyle beyne ulaştığı anda adam ölürmüş...

5- suçlunun sığabileceği bir çukur kazılır ve suçluya tıkabasa yemek yedirilirmiş...dışkısını da o çukura yapmak zaorunda kaln adam bir süre sonra dışkılarının bedenini çürütmesiyle ölürmüş...

Çin işkenceleri:

1- suçlunun kafası kazınırmış ve suçlu bir direğe hiç hareket edemiyeceği şekilde bağlanırmış...ve üstten damlalar halinde soğuk su damlatılırmış...damlalar bir süre sonra balyoz etkisi yaptığından adamın delirmesi sağlanırmış...

2- suçlunun göz kapaklarına iğne batırılırmış...ve adam bir süre sonra daynamayıp gözlerinin kapatır ve kör olumuş...(adamın biri 2 günün dayanmış en sonunda gözlerinden kan gelmiş ve kapatmak zorunda kalmış)

3- suçlu 10 metre karelik bir odaya kapatılırmış...ve burdan hiç çıkartılmazmış...yemeği düzenli olarak verilen adam tuvalet olmaması nedeniyle tuvaletini odanın bir kenarına yapmak zorunda kalırmış...bir süre sonra yaptığı dışkı ve idrarların zehir salgılamalarından dolayı adam zehirlenerek ölürmüş...

4- suçlunun göz kapakları açık kalacak şekilde tutuluruş...ve belli bir mesafeden ellerinin adamın gözüne doğru ileri geri sallarlarmış...saatlerce süren bu olayın sonunda adam kafayı yermiş...

NOT:BU YAZI ALINTIDIR
KÜRŞAD50
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 119
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 12/06/88
Yaş Yaş : 35
Nerden Nerden : NEVŞEHİR
İş-Meslek İş-Meslek : ÖGRENCİ
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 10/02/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimePtsi 2 Mart 2009 - 19:36

acaba gercekten Türkler bu kadar gaddarmı bence degil bunu osmanlı yapmış olamaz TÜRKü kötülemek icin yazılmıştır kesin bu yazı
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 9:37

NE DEMEK İSTİYOSUN SEN BEN TÜRKLERİ Mİ KÖTÜLÜYORUM!!! :@ BU BENİM HAYATTA YAPCAĞIM EN SON ŞEY TAMAM MI LAFINI SÖZÜNÜ BİL DE KONUŞ.HEM BUNU DA BEN YAZMADIM ALINTI YAPTIM !
SançaR_03
Eke Kurt
Eke Kurt
SançaR_03

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 397
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 11/09/94
Yaş Yaş : 29
Nerden Nerden : Memleket:Afyon-EMİRDAĞ İkamet:Eskişehir
İş-Meslek İş-Meslek : Talebe (:
İsim İsim : Eren Enver
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 10:37

lütfen sakin olalım (: bu konuya benim yurumum eğer hakedenlere bu işkenceler az bile diyorum...gaddarlıkla felan alakası yok bence saygılarımla...

En son Alp_EreN** tarafından Salı 3 Mart 2009 - 10:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://ulkugulu.yetkin-forum.com
KÜRŞAD50
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 10:38

Bacı bende sana demedim saten yazana dedim sen yazmadıgına göre kızmana gerek yok dimi ama
ÜLKÜGÜLÜ
Sesli Sohbet Yöneticisi
Sesli Sohbet Yöneticisi
ÜLKÜGÜLÜ

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 59
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/01/83
Yaş Yaş : 41
Nerden Nerden : ERZURUM
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/03/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 10:52

OSMANLI İMPARATORLUĞU TARİHİ BOYUNCA ADELETİYLE BİLİNİR OSMANLI İMPARATORLUGU DÜSMANINA KARSI BİLE HER ZAMAN HOSGÖRÜLÜ OLMUSTUR BARBARLIĞI SEÇMEMİSTİR .BENCE BUNLAR ÇİN İŞKENCESİDİR.ŞAYET DEGİLSE O ZAMAN BİZLERDE BU ERMENİ SOYKIRIMI DENİLEN APTALLIĞA DAHİLİZ DEMEKTİR KABUL EDİYORUZ DEMEKTİR...
SançaR_03
Eke Kurt
Eke Kurt
SançaR_03

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 397
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 11/09/94
Yaş Yaş : 29
Nerden Nerden : Memleket:Afyon-EMİRDAĞ İkamet:Eskişehir
İş-Meslek İş-Meslek : Talebe (:
İsim İsim : Eren Enver

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 11:06

bence alakası yok (:
ÜLKÜSERAP02
Yetkili Asena
Yetkili Asena
ÜLKÜSERAP02

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 882
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/04/89
Nerden Nerden : Adıyaman/Besni
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 11:14

TEK KELİMEYLE BERBAT İŞKENCELERRR FAKAT BERBAT DİYE BİZ UYGULAYAMAZMIYIZ...NEDEN OLMASIN Kİ

suçlunun kafası kazınırmış ve suçlu bir direğe hiç hareket edemiyeceği şekilde bağlanırmış...ve üstten damlalar halinde soğuk su damlatılırmış...damlalar bir süre sonra balyoz etkisi yaptığından adamın delirmesi sağlanırmış...

BEN BU İŞKENCEYİ APO İTİNE YAPMAYI ÇOK İSTERDİM YA SİZ
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 11:28

ÖNCELİKLE ÜLKÜGÜLÜ ADLI YENİ ÜYEMİZE CEVAP VERMEK İSTİYORUM ! YA ERMENİ SOYKIRIMIYLA NE ALAK ŞİMDİ YAA.ALAKAYA MAYDONOZ GEL BİZE BAZI BAZI TÖVBE TÖVBEE.AYRICA SANA GELİNCE DE KÜRŞAD TAMAM BUNLARI BEN YAZMADIM AMA SONUÇTA BEN PAYLAŞTIM ABNA DA DEMİŞ OLUYOSUNUZ.BENİ BİLEN BİLİR ASLA TÜRKLERE LAF ETTİRMEM.APO ÇAKALINA YAPMAK İSTEDİKLERİMİ DE SAYMAKLA BİTİREMEM VALLA BU İŞKENCELER AZ KALIR.AMA OSMANLI DA KELLESİNİ VURMAK DİYE Bİ OLAY VARDIR BUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ.O VARSA BELKİ BUNLAR DA VARDIR.YANİ BİLMİYORUM NE KADAR DOĞRUDUR ORASI TARTIŞILIR TABİ AMA BUNUN CANİLİKLE ALAKASI YOK.MESELA APOYU BANA VERSELER EN ÖNCE VÜCUDUNA NEŞTERLE AY YILDIZ ÇİZİP SONRADA ONU DİKERİM CANLI CANLI DİŞLERİNİ SÖKERİM TIRNAKLARINI SÖKERİM.VÜCUDUNDAKİ BÜTÜN KEMİKLERİ COPLA KIRARIM.ELEKTRİK VERİRİM.HERYERİNİ BIÇALARIM DANSÖZ ELBİSESİ GİYDİRİP KIZILAYIN ORTASINA ASARIM ONU.ÜSTÜNE KEZZEP ATARIM VÜCUDUNDA PLASTİK ERİTİRİM.ELİME GEÇSE GERÇEKTEN YAPARIM VE HİÇ ACIMAM.AMA BEN BİR TÜRKÜM VE OSMANLI SOYUNDANIM ŞİMDİ BEN CANİ MİYİM YANİ.NE ALAKA YAA
KÜRŞAD50
Gök Kurt
Gök Kurt

Erkek

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 12:10

Bacı ben bunu yazanlar dedim osmanlıyı cani gösteriyor dedim kanmayın dedim sana demedim sen beni anla bende aynı şeyleri yaparım emin ol bundan daha fazlasını belkide ama sen anlamak istemiyorsun sen soykırım müzelerini bilirmisin italyada kücücük bebeklerin şişlenmiş iskeletleriyle dolu adamlar müzenin girişine ne yazmışlar biliyormusun işte barbar türklerin yaptıkları senin alıntı yaptıgında bü müzede segilenir yazı olarak anladınmı beni bacım
ÜLKÜGÜLÜ
Sesli Sohbet Yöneticisi
Sesli Sohbet Yöneticisi
ÜLKÜGÜLÜ

Kadın

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 14:26

OSMANLIDA KELLE VURMAK VARDIR AMA SENİN BAHSETTİGİN TARZDA Bİ İSKENCE SEKLİ YOKTUR BUNLAR OSMANLIYI BARBAR GÖSTERMEK İSTEYEN BATILILARIN YALANINDAN BASKA BİSEY DEGİLDİR.BİZLER TARİHİMİZ BOYUNCA KİMSEYE İSKENCE YAPMADIK APOYU BENİM ELİMEDE VERSELER AYNI SEYLERİ BENDE YAPARIM
ÜLKÜGÜLÜ
Sesli Sohbet Yöneticisi
Sesli Sohbet Yöneticisi
ÜLKÜGÜLÜ

Kadın

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 14:34

BU ARADA YAZIYI BURAYA YOLLAMISSIN BİZLERDE YORUM YAPIYORUZ KİMSE SANA BUNLARI SEN YAZDIN DEMEDİ BİRAZ SAKİN OLMAYI DENE BENCE
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 15:20

Kürşad seni anladım kardeşim için rahat olsun senle bi zorum yok zaten.Ama sana gelince ülkügülü bunu zaten ben yazmadım başkası yazmış paylaşım aptım.Hem biz apoya bu akıl alma işkenceleri yapıyosak bence osmanlı da gayet güzel yukarıdakileir yapabilir.Bunda bişey yok hakedene herşeyi yaparım kimse kusura bakmasın.Ben bunu yapmakla yani bu konuyu paylaşmakla atarıma kara çalmak istemedim tamam mı biraz kelimelerini düzgün seç benim kafamı bozma
ÜLKÜGÜLÜ
Sesli Sohbet Yöneticisi
Sesli Sohbet Yöneticisi
ÜLKÜGÜLÜ

Kadın

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 15:31

TURANCI DELİTAY YASIN 18 OLMUŞ AMA DAHA SABRI ÖGRENEMEMİŞSİN KARSINDA SENİN COCUK YOK ÖNCE BÜYÜKLERİNE KARŞI NASIL KONUSCAGINI Bİ ÖGREN KAFAMI BOZMA BENİM DEMEK NE DEMEK NAPICAKSIN ÇOK MERAK ETTİM BENİM KELİMELERİM GAYET DÜZGÜN AMA SENİN DAHA KİŞİLİGİN OTURAMAMIŞ FORMA YAZIYI YAZMISSIN YORUM BEKLENİYOR AMA SEN HERKESE MASALLAH AHKAM KESİYOSUN TAVRINA DİKKAT ET ARAMIZDA NERDEYSE 10 YAŞ VAR HOŞGÖRÜLÜ OLMAYI Bİ ÖGREN SONRA SENİNLE MUATTAB OLALIM
SANCAK
OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Yoneticiun8
SANCAK

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 921
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 23/11/85
Yaş Yaş : 38
Nerden Nerden : Doğum:AfyonKarahisar İkamet:Antalya
İş-Meslek İş-Meslek : Muhasebeci
İsim İsim : KAMİL

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 15:57

Bu konuda gerginlik sezdiğim için kuralları bir kez daha hatırlatmak istedim

Lütfen Forum Kuralları tüm üyelerimiz bir kez daha okusun...

ÜLKÜ GÜLÜ FORUM OTAĞI GENEL KURALLARI

1. Forumda Asagilayici, Müstehcen, kaba, iftira niteliginde, Nefret dolu, Tehdit edici Genel ahlaka aykiri küfürlü yazi, hakaret benzeri yazilarin yazilmasi yasaktir.

2. Forumda Katilimcilar yeni bir Konu basligi acmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun icin Forumun arama özelligi kullanilabilir. Aynı isimli veya ayni tartismalari iceren konular acilamaz.

3. Yönetici ve Moderatörler her yazilan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karsilastiginizda Konu basligi ve üyenin nickini lütfen o Bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz. (Bunun icin Sitemizde kurulu olan, özel mesaj sistemini kullanabilirsiniz)

4. Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yöneticiler, yazilan yazinin konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazildigina karar verirlerse, yaziyi uygun bölüme aktarir veya silerler. Bu Nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi yönetici yetkisindedir.

5. Konu Basliklarina yazinin icerigi ile baglantili Baslik Kullanilmalidir.

6. Verdigimiz Cevaplarda Sadece Smile Kullanilamaz.

7. Forum isleyis ve Kurallari konusunda Katilimcilari bilgilendirmek forumun veya Moderatörlerin görevi degildir. Katilimcilar bu Kurallari okuyup uymak zorundadir.

8. Forumda Her Haberin IP adresi bunlari Engellemek için kaydedilmektedir. Bu Forumun Moderatörleri yada Yöneticeleri kendi iradeleri dogrultusunda herhangi bir Haberi silme, tasima, kilitleme yetkisine sahiptirler.

9. Kurallari cigneyen kullanicilar önce 1 kez uyarilacaktir, devam eden kullanicilarin üyelikleri durdurulacaktir ve gerekirse tamamen silineceklerdir ve IP leri bloke edilecektir.

10. "Kurallar" bölümüne kurallari cigneyen kisileri, yönetime sikayet etmeyi unutmayin. Sikayet yazinizda, kural disi olan yazinin adresini ve kurallari cigneyen kisinin üye nickini, belirtmeniz yeterlidir.

11. Vatana, Millete, Bayraga, Partimize, Liderimize, yalan yanlis veya karalayici yorumlar yapanlar, uyarilmaksizin uzaklastirilacaktir.

12. Imzamiza Site reklami veya herhangi baska bir reklam eklemek yasaktir. site tanitimlariniz icin Ülkücü Site tanitimlari bölümümüz var forumda, lütfen orasini kullanin.

Not : Forum Kurallari her Zaman degistirilebilir. O Zaman öyle bir Kural yoktu diye itiraz edilemez. Arada bir bu bölümü okumanızda yarar vardır!

Saygılarımızla;
Ülkü Gülü Forum Yönetimi
_GURBETCI_
YavruKurt
YavruKurt
_GURBETCI_

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 7
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 31/05/85
Nerden Nerden : fransa - isparta
İş-Meslek İş-Meslek : universite ogrenci
İsim İsim : memati
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/02/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 16:09

selamun aleykum genc bozkurt arkadasim.

once sunu ifade etmek isterim ki bu yazinin bu forumda yeri olmamaliydi.

bu yaziniz alinti bile olsa zihinleri rahatsiz edicidir.

osmanli devleti uzerine oynanan oyunlarin ifadesi olan bu yazi yanlistir kardesim.

boyle bir yazi ancak osmanli devleti dusmanlari tarafindan yazilmis bir yazi olabilir ve tarihine milletine degerlerine sahip cikma ulkusu ile donanmis , ve bu forumu ziyaret eden butun ulkudaslarimin oldugu bir ortamda bu yazinin yeri olmadigina sahsen inaniyorum.

beni yanlis anlamayin, sizin bu yazida bulunan dusunceyi paylasiyorsunuz demiyorum.

bu tur yazilar osmanliyi barbar, katil, soykirimci diye hakaret eden yerlerde bulabilirsiniz ancak, o yuzden bu yaziyi buraya koymanizdan hosnut olmadigimi ifade etmek isterim.

ayrica, sizin de bildiginiz gibi, osmanli dusmanlari , osmanliyi devamli diktator ve barbar olarak tanitirlar.

devamli asarlar keserler yakarlar yikarlar diye bahsederler.

bu yazi, bu yanlis tezleri savunan bir yazi oldugundan, degerli kardesim, boyle bir ortamda paylasilmasini yanlis buluyorum.

boyle bir yaziyi paylasmaktansa, boyle seylerin osmanlida olmayacagina dair bir antitezi paylasmaniz daha dogru olacagini inaniyorum .

yurt disinda yasayan bir abiniz olarak, yabanci tarihcilerin osmanliya bakisini ve genelde batililarin bakisini hep merak etmisimdir ve devamli arastirmisimdir.

ama inanin hic bir zaman batinin osmanliya bakisinda bile boyle yazilarla karsilasmadigimi soylemek isterim

unutulmamalidirki, bir seyhulislam padisahin karsisina dikilebilmis ve "" seni kilicimla dogrulturum diyebilmistir.

ayni sekilde, bir kadi minderin altinda sakladigi demir topuzu gosterip "" padisahligina guvenip hukmumu dinlemeseydin billahi bu gurz ile basini ezerdim diyebilmistir.

bu, osmanli devletinin hukuka baglilgini, adalete sadakatini ve insanlaraa saygisini ve hosgorusunu orneklerle cogaltmamiz mumkundur.

osmanli devletinin, kendi caginin onderi ve ornegi yapan sey, iste bu kili kirk yaran hukuk anlayisiydi.

bu yaziyi buraya koymanizi gencliginizin verdigi bir hata olarak goruyorum, sizlere selamlarimi iletiyorum.
[url][/url]
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 20:09

KARDEŞ BANA Bİ VATAN HAİNİ DEMEDİĞİN KALMIŞ ONUDA DİYEYDİN.HER DEDİĞİMİ SAPTIRIYOSUNUZ YA Bİ DA KONU EKLERSEM NEYİM:(
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimeSalı 3 Mart 2009 - 20:37

selamünaleyküm arkadaşlar bu konu çok uzamış bu konu burda kapanıyor benim yazımdan sonra hiç bir yazı yazılmasını istemiyorum
konuya geleyim bu konu,bizim forumumuza uyan konu değil,
burda osmanlıyı çok kötü olarak aktarmışlar,bizim okuduğumuz tarihte bunlar yoktu

gelelim ülküdaşımızın başlatmış olmasına kendisi sitemizin yazarıdır yaşına veriyorum kendisi çok iyi bir türk kızıdır onu ben çok iyi biliyorum hiç art niyeti yok görmüş başlatmak istemiş ama yanlış konu olmuş
kardeşim sende hakkını helal et
burda kimsenin kimseye hakaret ettirmesine izin verilmez
bu konu burda kapanmıştır

hepinizden ALLAH RAZI OLSUN

SELAM VE DUA İLE..
cenk kurtuluş
YavruKurt
YavruKurt
cenk kurtuluş

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 14
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 28/10/87
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : ankara
İş-Meslek İş-Meslek : nargile
İsim İsim : ÇeÇeN
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/03/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimePaz 5 Nis. 2009 - 7:23

işkenceyi karşısındakinden korkan yapar cesaretli bir adam korkaga elini bile kaldırmaz ayrıca dinimizdede işkencenin yeri yoktur bize yapılabilir belki ama biz yapmayız zaten yaparsak gavurlardan ne farkımız kalırki bence osmanlı da işkence yoktur. araştırmakta fayda vardır...
cenk kurtuluş
YavruKurt
YavruKurt
cenk kurtuluş

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 14
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 28/10/87
Yaş Yaş : 36
Nerden Nerden : ankara
İş-Meslek İş-Meslek : nargile
İsim İsim : ÇeÇeN
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 07/03/09

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimePaz 5 Nis. 2009 - 7:27

_GURBETCI_ demiş ki:
selamun aleykum genc bozkurt arkadasim.

once sunu ifade etmek isterim ki bu yazinin bu forumda yeri olmamaliydi.

bu yaziniz alinti bile olsa zihinleri rahatsiz edicidir.

osmanli devleti uzerine oynanan oyunlarin ifadesi olan bu yazi yanlistir kardesim.

boyle bir yazi ancak osmanli devleti dusmanlari tarafindan yazilmis bir yazi olabilir ve tarihine milletine degerlerine sahip cikma ulkusu ile donanmis , ve bu forumu ziyaret eden butun ulkudaslarimin oldugu bir ortamda bu yazinin yeri olmadigina sahsen inaniyorum.

beni yanlis anlamayin, sizin bu yazida bulunan dusunceyi paylasiyorsunuz demiyorum.

bu tur yazilar osmanliyi barbar, katil, soykirimci diye hakaret eden yerlerde bulabilirsiniz ancak, o yuzden bu yaziyi buraya koymanizdan hosnut olmadigimi ifade etmek isterim.

ayrica, sizin de bildiginiz gibi, osmanli dusmanlari , osmanliyi devamli diktator ve barbar olarak tanitirlar.

devamli asarlar keserler yakarlar yikarlar diye bahsederler.

bu yazi, bu yanlis tezleri savunan bir yazi oldugundan, degerli kardesim, boyle bir ortamda paylasilmasini yanlis buluyorum.

boyle bir yaziyi paylasmaktansa, boyle seylerin osmanlida olmayacagina dair bir antitezi paylasmaniz daha dogru olacagini inaniyorum .

yurt disinda yasayan bir abiniz olarak, yabanci tarihcilerin osmanliya bakisini ve genelde batililarin bakisini hep merak etmisimdir ve devamli arastirmisimdir.

ama inanin hic bir zaman batinin osmanliya bakisinda bile boyle yazilarla karsilasmadigimi soylemek isterim

unutulmamalidirki, bir seyhulislam padisahin karsisina dikilebilmis ve "" seni kilicimla dogrulturum diyebilmistir.

ayni sekilde, bir kadi minderin altinda sakladigi demir topuzu gosterip "" padisahligina guvenip hukmumu dinlemeseydin billahi bu gurz ile basini ezerdim diyebilmistir.

bu, osmanli devletinin hukuka baglilgini, adalete sadakatini ve insanlaraa saygisini ve hosgorusunu orneklerle cogaltmamiz mumkundur.

osmanli devletinin, kendi caginin onderi ve ornegi yapan sey, iste bu kili kirk yaran hukuk anlayisiydi.

bu yaziyi buraya koymanizi gencliginizin verdigi bir hata olarak goruyorum, sizlere selamlarimi iletiyorum.
[url][/url]

gurbetçi kardeşim hangi ülkedesin bir

yurt dışında ocaklarımız var mı varsa gidiyormusun iki

üçüncüsüde hangi konu tartışmadan konuşmadan müzakere edilmeden aydınlanmıştır...
KIZIL ELMA
Yetkili Asena
Yetkili Asena
KIZIL ELMA

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1196
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 04/03/86
Nerden Nerden : ANTALYA
İsim İsim : FATMA

MesajKonu: Geri: OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ   OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ Icon_minitimePaz 5 Nis. 2009 - 9:58

BEN BU KONUYU KAPATMIŞTIM VE YAZILMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM
LÜTFEN ARKADAŞLAR YETERİNCE BU KONU ÜZERİNE KONUŞULDU TARTIŞILDI...
İSTER İSTEMEZ KÖTÜ KELİMELER KULLANILMIŞ...
ONUN İÇİN BU KONUYU TARAFIMCA KİLİTLİYORUM...
BAŞKA BİR YERDEDE AÇILMASINI İSTEMİYORUM...

OSMANLI VE ÇİN İŞKENCELERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» OSMANLI TOKATI
» Osmanlı Padişahları
» Osmanlı Kimdir?
» Osmanli Armasinin aciklamasi
» Osmanlı'yı Yeniden Kuracağız